Jump to content
  • Similar Content

• Creep
      By Creep
      Witam! To znowu ja ) Mam pytanie czysto teoretyczne! Jak wiadomo jest wiele gwintów tego typu jak na foto! I moje pytanie zabrzmi czy spełniłoby to jakąkolwiek funkcje??? W sensie czy belka reagowała by normalnie na regulacje zawiasu! Teoretycznie mi się wydaje że tak! Ale wy macie większe doświadczenie w tym temacie! I pytanie czy się tam w ogóle zmieści amorek ze sprężyną, bo trochę tam mało miejsca

Tasaczek

Jestem hardkorem, nie jeżdżę traktorem (zawieszenie gwintowane)

Recommended Posts

dav81
nie mogę się tylko doczekać, kiedy tył położę ;)

No, jak położysz to obowiązkowo foty :)

SouLie

No ja tez czekam na ta glebe :). Ale kurde czemu mi sie ten Twoj lakier tak nie podoba to ja nie wiem :). Przemaluj, ale juz! Dam farbki :)))

dav81
No ja tez czekam na ta glebe :). Ale kurde czemu mi sie ten Twoj lakier tak nie podoba to ja nie wiem :). Przemaluj, ale juz! Dam farbki :)))

Pewnie dlatego że Ci się twój podoba :))).

Jakbym chciał inny kolor to bym kupił auto w innym kolorze, a nie przemalowywał ;)

Tasaczek
No ja tez czekam na ta glebe . Ale kurde czemu mi sie ten Twoj lakier tak nie podoba to ja nie wiem . Przemaluj, ale juz! Dam farbki
Pewnie dlatego że Ci się twój podoba . Jakbym chciał inny kolor to bym kupił auto w innym kolorze, a nie przemalowywał

Autko było przemalowywane 5 lat temu, bo w oryginale było białe :)

Teraz jest brudny, osobiście bardzo mi się kolor podoba i osoby które widziały na żywo też to potwierdzały :) no i do tego bardzo ładnie ten kolorek się prezentuje w połączeniu z wnętrzem od RG (skóra). Nie mniej nie ukrywam, że zmiana kolorku chodzi mi po głowie, nie mniej było by to grane dopiero po zmianie kółek, w momencie gdy konieczne będzie naginanie tylnych nadkoli ;) co z tego wyjdzie zobaczymy :P na chwile obecną potrzebne jest pare poprawek lakierniczych, ponad 200tyś km po polskich drogach robi swoje :(

jozekrj

jak zrobisz porządna glebę to masz browar

Zdjcia-0001.jpg

da sie tak jeździć tylko trzeba było uwarzyć na miskę bo zaczyna się tak jak hokej

tomasz-206
da sie tak jeździć

chyba po lotnisku

kewals1983

hehe ja z tak gleba nawet bym z garażu nie wyjechal :D a o jezdzie nie wspomne hehe:lol2

Tasaczek
jak zrobisz porządna glebę to masz browar

Na takiej glebie to ja do bronka 2010 przyjadę :P na gwincie jest jeszcze zapas około 1-1.5 cm plus do tego hohej od laguny i tak będę szorował przodem, na równiutkim asfalcie, bo na takim moim miastowym to już teraz trę hokejem :P

na co dzień nie dam rady, bo robię dziennie po 120 km i już teraz mam problemy by z poznańskiej zjechać i z alejki mojej wskoczyć na drogę bo trwa jej przebudowa :D jutro pokaże zdjęcie jak mój wyjazd wygląda bo to jest najtrudniejszy element każdej podróży :D

Tasaczek

Minęło troszkę czasu więc napiszę moje szybkie wrażenia po przejechaniu troszkę ponad 4 tysięcy km :)

Najważniejsze info ... zawieszenie jest jeszcze całe ;) drgania z prawej strony odczuwalne na lewarku, pedale gazu i ogólnie walenie w całym samochodzie ustały ;) winę za to ponosiła prawa półoś którą jak się ruszało waliła jak grzechotka :) od tej pory jeździ się o wiele przyjemniej. Co do samej jazdy, wahacze już nie raz odczuły smak ziemi i różnych kamyczków, ale puki co jeszcze się trzymają (choć jeden jest wybity, ale ma prawo w końcu przetrwał 100000 km). Tył nadal jest nie obniżony, choć już mi do tego bliżej niż dalej (dziękuje Panie Zbyszku za odpowiedź). Ogólnie po mojej okolicy śmiga mi się przyjemnie, autko zdecydowanie nie jest nadmiernie twarde (zapewne to wina opon 195/50/15), nie mniej jazda po Warszawie do przyjemnych nie należy, ogromne koleiny i bardzo duża ilość torowisk daje się we znaki, a moim ulubionym pasem ruchu jest pas prawy czyli ten najwolniejszy, gdyż mam na nim najwięcej miejsca, by z ukosa atakować wszelkie nieprzewidziane przeszkody ;) za sprawą mojej wolniejszej i bardziej ostrożnej jazdy poznałem wielu nowych ludzi, wymieniłem niezliczoną ilość poglądów przez opuszczoną szybę z kierowcami którym nadmiernie się śpieszy i wychodzą z założenia, że każdy tak jak oni powinien torowiska, drogi gruntowe pełne dołów i nierówności, pokonywać z maksymalną prędkością, w większości z tymi samymi kierowcami wymieniłem też niezliczoną ilość serdecznych fakersów itp :) nie mniej przyjacielskich poklepywań pięścią po twarzy jeszcze nie zaliczyłem ;)

Na koniec napiszę, że zaskakuję mnie wytrzymałość przedniego hokeja, który w moim mniemaniu powinien już się dawno sam oderwać nie mniej dzielnie znosi wszystkie przycierki o które jest dość łatwo (zapewne duża zasługa jest zszywaczy którymi jest przytwierdzony do zderzaka) nie mniej cały czas jestem pod wrażeniem jego elastyczności, gdyż raz jak zaparkowałem częściowo na hopce, po wyjściu zobaczyłem że jest wygięty o 90 stopni, nie mniej po przestawieniu autka troszkę do tyłu wrócił do swojej pierwotnej pozycji :D

Podsumowując na chwilę obecną, gdyby ktoś mnie zapytał czy kupił bym to zawieszenie ponownie, to odpowiedział bym bez wahania, że tak :) mam nadzieję, że moje zdanie na jego temat, prędko, a w zasadzie nigdy się nie zmieni. AMEN.

dav81

No i o taką opinie tego gwintu właśnie mi chodziło :D

sebe_whitey

No, teraz to sie prezentuje ekstra;) i opis zayebysty. ;)

PrzemkoPW
za sprawą mojej wolniejszej i bardziej ostrożnej jazdy poznałem wielu nowych ludzi, wymieniłem niezliczoną ilość poglądów przez opuszczoną szybę z kierowcami którym nadmiernie się śpieszy i wychodzą z założenia, że każdy tak jak oni powinien torowiska, drogi gruntowe pełne dołów i nierówności, pokonywać z maksymalną prędkością, w większości z tymi samymi kierowcami wymieniłem też niezliczoną ilość serdecznych fakersów itp nie mniej przyjacielskich poklepywań pięścią po twarzy jeszcze nie zaliczyłem

:rotfl

Tasaczek, a jakby go ciut podnieść do góry? dalej by fajnie wyglądał a może trochę by mu się funkcjonalność poprawiła :)

Tasaczek

Nie no wiesz do góry to dopiero jak śniegi spadną i stalówki zawitają ;) teraz to mi chodzi po głowie czy by go jeszcze ciut niżej nie położyć bo już mi się wysoki wydaje (serio) ;) ale muszę jeszcze obadać czy alejkę moją przejadę :)

PrzemkoPW
teraz to mi chodzi po głowie czy by go jeszcze ciut niżej nie położyć bo już mi się wysoki wydaje (serio)

Wariat jesteś :P

Tasaczek

Pugi vs Śnieg

20091014142712.th.jpg20091014142726.th.jpg

Powiedzmy, że remis ;) 35 minut mnie trzymał bo zawisłem, ale poszła łopata w ruch i udało mi się wyjechać :) efekt tej walki? hokej się wyczepił po bokach (nie sądziłem że potrafi się aż tak zwinąć, ostatnie 90 stopni wygięcia to pikuś) i kratka wyskoczyła ze zderzaka, nie mniej ciesze się, że udało mi się wyjechać, a zderzak pozostał na swoim miejscu, gdyż wpięcie kratki to dwa ruchy ręką, tak samo jak i ponowne wczepienia hokeja po bokach :D uffff

cerber

tak więc pierwsze starcie masz już za sobą.oby było ich jak najmniej.pozdro:kciuki

krejzRudy

To wszystko to z dzisiejszych opadów ? O kurczak ...

Tasaczek

Dokładnie z dzisiejszych :D zdjęcie zostało zrobione o 14:27 :) nie mniej przysłużyłem się miastu i drogi przodem odśnieżałem ;)

PrzemkoPW

Ładnie tak nieodśnieżonym samochodem jeździć? ;)

Tasaczek

No wiem że nie :P ale tylko 400 metrów musiałem przejechać to na szybkach skończyłem :P

Dlatego zemsta natury była i mnie z pola nie chciała wypuścić ;)

Tasaczek

No i pierwsze fajerwerki za mną ;) jadąc sobie wolno i slalomem nie udało mi się wyminąć koleiny i ponoć pięknie to wyglądało, bo na radiu krzyczeli że iskrze spod autka :( no i na moje oko zahaczyłem osłoną wahacza, całe szczęście wahacz cały :) uffff

dav81
całe szczęście wahacz cały :) uffff

:ok

*RAMZES*

a że tak zapytam - czy teraz przy tej ilości śniegu i lodu na drogach jeździsz swoim autem czy raczej z "bucika" ? ;)Bo nawet z normalną zawiechą wjechanie w niektóre miejsca bywa delikatnie mówiąc utrudnione... :P

dav81

Jak ma gwint to pewnie na zime podniósł auto :)