Jump to content
  • Similar Content

• Creep
      By Creep
      Witam! To znowu ja ) Mam pytanie czysto teoretyczne! Jak wiadomo jest wiele gwintów tego typu jak na foto! I moje pytanie zabrzmi czy spełniłoby to jakąkolwiek funkcje??? W sensie czy belka reagowała by normalnie na regulacje zawiasu! Teoretycznie mi się wydaje że tak! Ale wy macie większe doświadczenie w tym temacie! I pytanie czy się tam w ogóle zmieści amorek ze sprężyną, bo trochę tam mało miejsca

Tasaczek

Jestem hardkorem, nie jeżdżę traktorem (zawieszenie gwintowane)

Recommended Posts

czarek-23
A tylu na tym zawieszeniu nie da sie obnizyc tylko trzeba na belce go obnizac??

Włśnie a może wiecie jak to zrobić pytam bo jesze nie właziłem pod niego terz myśle o obniżeniu może jest to gdzieś na forum jakieś fotki

dav81
Włśnie a może wiecie jak to zrobić pytam bo jesze nie właziłem pod niego terz myśle o obniżeniu może jest to gdzieś na forum jakieś fotki

Było chyba gdzieś na forum tylko trzeba poszukać :)

Tasaczek
Jak ma gwint to pewnie na zime podniósł auto

Byłem głupi i czekałem czekałem do ostatniej chwili :) kiedy przyszedł czas na zmianę kółek na zimowe, chciałem go podnieść, ale gwint był strasznie usyfiony :( krany przed domem zamarzły i nie miałem jak go przemyć więc założyłęm zimówki bez podnoszenia, czekając na poprawę pogody... no i się nie doczekałem, gdyż zima nie odpuściła i do dzisiaj jeżdżę na obniżeniu :D o ilę pierwsze śniegi nie stanowiły problemu, gdyż leciutko się je przepychało, o tyle po opadach deszczu ze śniegiem, któy natychmiast zamarzał, plułem sobie w twarz ze swej naiwności. Jazda była masakra, tym bardziej jak zachciało mi się jechać przez drogę wzdłuż pola, z któego nawiewało ostro na drogę śnieg. Zakopywałem się 3 razy, po czym 4 razy już w mojej alejce :) w następnym roku na pewno nie popełnię tego błędu i autko podniosę, teraz martwię się jedynie o zderzak, a mianowicie o jego spód gdyż zamarźnięty śnieg był niczym tarka, a ja tarłem zderzakiem po nim przez 25 km :) i jeszcze ważna informacja, hokej jest pancerny i jeszcze nie został urwany nie wiem jakim cudem :o

a że tak zapytam - czy teraz przy tej ilości śniegu i lodu na drogach jeździsz swoim autem czy raczej z "bucika" ?

Autkiem jeżdżę normalnie, 2 razy tylko wymiękłem i zabrałem mamie autko, ale to była już sytuacja kryzysowa ;) mieszkam na wsi, wszędzie daleko, więc pugi przez tutejsze zaspy przebija się codziennie :D

Najwięcej problemu jest jednak z zaparkowaniem na mieście :(

---------- Po chwili dodano... ----------

[/color]

Tutaj jest informacyjny poradnik ;)http://www.206club.net/showthread.php?t=35190

Kiepskie zdjęcie bo robione telefonem, ale widać mniej więcej jak wygląda pug jako pług ;)

20100106214703.jpg

Tasaczek

Archiwalne zdjęcie sprzed zimy ;)

20091122083311.jpg

Chorus

Tasaczek,jeszcze nie urwałeś sobie całego zawieszenia przez ostatnie wspaniale zaśnieżone warszawskie ulice?

Mi się udało ramkę na rejestrację połamać, a przecież mam seryjną, off-roadową zawiechę.

Podniosłeś chociaż trochę?

Tasaczek
Tasaczek,jeszcze nie urwałeś sobie całego zawieszenia przez ostatnie wspaniale zaśnieżone warszawskie ulice?

Jest ciężko ale daje radę ;) i też się temu dziwię :D

Podniosłeś chociaż trochę?

Miałem taki zamiar i nadal mam, ale jak narazie wspieram służby drogowe i odśnieżam okoliczne drogi przednim zderzakiem ;)

Mam cichą nadzieję że cały lakier mi z niego nie zejdzie :D

brian56

Mi się udało ramkę na rejestrację połamać, a przecież mam seryjną, off-roadową zawiechę.

Ja również mam suv'a, a przed chwila jadąc osiedlowymi drogami lód między koleinami był tak wysoki, że ramka mi się otworzyła (na szczęście nie połamała :D).

Tasaczek - na prawdę jesteś hardkorem jeżdżąc z taką glebą przy obecnej pogodzie :D. RE5PECT:ok

dav81
ale jak narazie wspieram służby drogowe i odśnieżam okoliczne drogi przednim zderzakiem ;)

Mam cichą nadzieję że cały lakier mi z niego nie zejdzie :D

A robisz to społecznie czy coś płacą ? :lol

Tasaczek
A robisz to społecznie czy coś płacą ?

cały czas czekam na oferte od nich i przyczepkę do rozrzucania soli i piachu ;)

Tasaczek - na prawdę jesteś hardkorem jeżdżąc z taką glebą przy obecnej pogodzie

;)

Spectral

No stary podziwiam cię za odwagę i samozaparcie ;)

Tasaczek

Pług śnieżny ;)

20100204131012.th.jpg20100204131001.th.jpg

Dzisiaj siedząc w domku, przyszedł mi do głowy taki spontaniczny pomysł ;) a mianowicie pomyślałem sobie, że fajnie by było przemalować felgi :P

Koncepcji za bardzo nie miałem, ale pojechałem sobie do sklepu z lakierami po długim i burzliwym na myślę, stwierdziłem że fajnie by było mieć kremowe felgi z zieloną szachownicą :P no i tak popatrzyłem na ceny i takie fajne kolorki były, ale strasznie drogie, więc stwierdziłem, że nic tu po mnie :P i zmieniłem sklep ;) w tym drugim sklepie cenny okazały sie bardziej ludzkie i nabyłem nie do końca taki kolor jaki chciałem ale za to o wiele taniej :P kupiłem dwa spraye jeden kremowo-brązowy 400ml za 15.80 zł, a drugi ciemno zielony 200ml za 11,80 zł :) papier ścierny miałem w domku, rozpuszczalnik też, a taśma do oklejania i trochę tektury też przypadkiem się znalazły :P po paru godzinach męczarni skrobania, dłubania oklejania mycia szorowania pucowania uzyskałem coś takiego: :)

20100211180225.th.jpg20100211175648.th.jpg20100211175638.th.jpg20100211174103.th.jpg20100211173653.th.jpg20100211173609.th.jpg

Zdjęcia są dosyć słabej jakości ale to z racji kiepskich warunków oświetleniowych i wypaśnego aparatu w komórce :P

Na razie gotowa jest jedna felga, jutro mam nadzieję zrobić dwie kolejne, a na sobotę zostawię sobie ostatnią :D

Ps. Jakoś wykonania może nie powala, ale pamiętajmy, że kosztowało mnie to 26 zł a sprayów jeszcze dużo zostało :P technika malarska nienajlepsza, szachownica nie najpiękniejsza, ale z efektu jestem bardzo usatysfakcjonowany :D mam nadzieję że nie poodpada szybko ;)

mac412

Ciekawe jak bedzie wyglądało na aucie. Nie powiem oryginalny pomysł, ale co kto lubi.

Tasaczek

Mam nadzieję że lepiej niż moje zużyte stalówy ;) w kolorze srebrno czarno rdzewiejącym ;)

Kolor autka zielony, tapicerka kremowo zielona ;) może być fajnie :D

TomaszK

Ciekawie, ciekawie. Czekamy na efekty na wszystkich czterech.

Szerokości i powodzenia w odgarnianiu naszych dróg;)

Guest Pawełkowy

Prawie jak cartoon network :)

Apropo sugerowałeś się tymi Mini Cooperkiem z YT? Miał prawie identyczne felgi tyle, że czarno białe.

PrzemkoPW

No stary, to pojechałeś :D nawet ciężarek pomalował :D wpadaj na najbliższy spot który pewnie będzie w przyszłym tygodniu. Chce to na żywo zobaczyć :)

Tasaczek

Tego Mini nie widziałem :P

Znajomy jakiś czas temu zrobił sobie szachownice biało czarną na dachu seicento i jakoś mi się to spodobało :P i pomyślałem by na feldze zrobić i na google znalazłem takie coś http://img195.imageshack.us/img195/489/golf2rouge142.jpg ;)

wpadaj na najbliższy spot który pewnie będzie w przyszłym tygodniu

Postaram się :)

Phantom

te spray'e kupiłeś w motoryzacyjnym czy w farby/lakiery ?

I jakie to są spray'e bo myślę nad czarnym matem do moich stalówek ;)

Tasaczek
te spray'e kupiłeś w motoryzacyjnym czy w farby/lakiery ?

I jakie to są spray'e bo myślę nad czarnym matem do moich stalówek

W motoryzacyjnym były droższe i ostatecznie w sklepie z farbami zaprawami i innymi rzeczami do remontu mieszkania ;)

Ale rysunek na puszce wskazuje że to chyba spray samochodowy :)

dscf7561.th.jpgdscf7560.th.jpgdscf7559.th.jpgdscf7558.th.jpg

tfelek

Farby firmy motip bardzo dobre .. juz malowałem sobie pare rzeczy i lakier bardzo fajny. polecam..

dav81

No Tasaczek, pomysł oryginalny :)

hubert323

Tasaczek zaszalałeś...

0iz3ixtfy2hvlbud78ba.jpg

Wiem, że są gusta i guściki, o których się nie dyskutuje, ale moim zdaniem rzepka straszna.

Łatwo mi oceniać, bo ja takich cudów swojemu pugowi nie robię.

Tasaczek

Kolor wyszedł jednak ciemniejszy niż planowałem :(

ale mi się tam podoba :P zostaje tak do lata ;)

42302899.jpg

25773444.jpg

30154662.jpg

45401315.jpg

marcin90

Kolorek fajny, ale ta szachownica jakoś mi się nie widzi.

Phantom

jak w autach przeznaczonych do crash- testów ;)