Jump to content

Wysokość ubezpieczenia OC w polsce- kto ile płaci ?

uczeszsie

Recommended Posts

Tak z czystej ciekawości. Może ktoś przepłaca za OC i nawet o tym nie wie.

Niech każdy napisze jakie miasto, jaki ubezpieczyciel,pojemność, jaki % zniżek, jakie zwyżki(np.za wiek), jaka składka roczna

Więc ja:

Miasto- Warszawa

Ubezpieczyciel- TUW (oc, nw + ubezpieczenie mieszkania)

Pojemność - 2.0

Zniżki - 60%

Zwyżki- brak

Wysokośc składki - 650 zł.

AC pomijamy, bo to sprawa bardziej indywidualna.

Edited by uczeszsie
  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• michal77

6

• slavtom

6

• uczeszsie

5

• pab-lo

5

Miasto- Poznań

Ubezpieczyciel- HDI Asekuracja (OC +NW)

Pojemność - 1.6

Zniżki - BRAK :(

Zwyżki- +5% za kolor lakieru +30% za wiek (23lata)

Łącznie niecałe 1400zł / rok

+30% za wiek (23lata)
to sie zawsze albo i nie bierze współwaściciela- ja teraz musze jechac i zalatwic OC i AC

mam swojego ojca jako wsp.wla. i on ma 60% na oc i 60 na AC pani w firmie zajmujacej sie ubez. wyliczyla mi troszke ponad 1000PLN -Benefia czy jakos tak sie zwie Ubezpieczyciel

tak juz 3 auto mam -mniej place a znizki sie powoli nabijaja na moje konto i mojej zony

Warto tak kombinować!!!

Warto tak kombinować!!!

Wiem wiem, facet od HDI mnożył mi przed głową pomysły na zniżki (bo nie wiedział, że i tak wezmę u niego), ale to świadoma decyzja - chciałem mieć ubezpieczenie tylko na siebie i dziewczynę bez zniżek od osób trzecich. :)

Auto na mojego Tatę:

Miasto - Tychy

Ubezpieczyciel- PZU

Pojemność - 1.1, 2002 rok

Zniżki - 60%

Zwyżki- brak

Wysokość składki - 298 zł.

A tak dla porównania, jeśli chodzi o wysokość składki.

Opel Corsa B, 1.2 45KM, 1994r - składka OC 400zł(!).

Tata jest właścicielem (60% zniżki, zero zwyżek), a ja współwłaścicielem (prawko od roku, 19lat) ;)

Miasto: Będzin

Ubezpieczyciel: Hestia

Pojemność: 1.1 2002r.

Zniżki: 60%

Zwyżki:brak

Wysokość składki: 224 zł.

Turek

silnik 2.0 HDI

zniżki

-60% za bezszkodowość

-10% prawo jazdy

-10% marketing

ubezpieczyciel TUW 279zł (samo OC)

Miasto- Gdańsk

Ubezpieczyciel- P.Z.M. (oc, nw)

Pojemność - 1.9

Zniżki - 70% (wraz ze zniżką za kontynuację ubezp.)

Zwyżki- +5% (za wiek)

Wysokośc składki - 630 zł.

---------- Po chwili dodano... ----------

to sie zawsze albo i nie bierze współwaściciela- ja teraz musze jechac i zalatwic OC i AC mam swojego ojca jako wsp.wla. i on ma 60% na oc i 60 na AC pani w firmie zajmujacej sie ubez. wyliczyla mi troszke ponad 1000PLN -Benefia czy jakos tak sie zwie Ubezpieczyciel tak juz 3 auto mam -mniej place a znizki sie powoli nabijaja na moje konto i mojej zony Warto tak kombinować!!!

A nie jest tak że w przypadku uznania winy w wypadku lub stłuczki ZWYŻKA będzie dotyczyć wszystkich pojazdów ubezpieczonych na tą osobę?

Jelenia Góra

PZU

poj. 1,4 benz

rocznik IV2006

zniżki 0% (pierwszy raz mam auto na siebie, nie byłem nigdy współwłaścicielem)

NW 66zł, OC 929zł, AC 1371zł (od wartości auta 23 700zł)

Miasto - kielce

Ubezpieczyciel - HDI Asekuracja

Pojemność - 1.1 99'

Zniżki - BRAK (po stluczce mi zabrali moje 20%)

Zwyżki - chyba brak (wspolwlascicielem jest moja zona) (mam 27lat)

za rok 804zl(OC + NW)

Miasto - Radomsko

Ubezpieczyciel - PZU

Pojemność - 1.1 2003

Zniżki - 60%

Zwyżki - 55% wspolwlascicielem jestem ja prawko od roku

za rok 450zl(OC + NNW+ Asistance)

a dlaczego ubezpieczacie auto w PZU ? Jeżeli chodzi o OC, to raczej bez znaczenia gdzie, a z tego co ja sie orientuje, to PZU jest najdroższe.

PZU ubezpieczyło mi samochód na nr VIN a nie polskią rejestrację. oprócz nich chyba tylko Liberty Direct dawało mi taką możliwość.

a dlaczego ubezpieczacie auto w PZU ? Jeżeli chodzi o OC, to raczej bez znaczenia gdzie, a z tego co ja sie orientuje, to PZU jest najdroższe.

sorki za ot ale jak takie cos czytam to nie moge sie powstrzymac

Nie chcesz to nie ubezpieczaj u nich

szukalem i w moim przypadku w PZU bylo prawie najtansze jedynie Hestia byla 10 zeta taniej

Jestem na razie najtańszy!

193,00 zł w MTU za rok - samo OC (rok temu płaciłem 182 zł)

Nowy Targ

silnik 1.1, 1999 rok

zniżka 60%

brak zwyżek

Ciekawe, czy są jeszcze zniżki dla kombatantów. 9 lat temu kupowałem malucha od takiego dziadka - sąsiada, i poza 60% zniżki w PZU miał jeszcze od tej stawki kolejne 50% właśnie za kombatanta.

Ja też w MTU, ale już niestety drożej (296zł, samo OC). Pewno z racji większego silniczka i miejsca zamieszkania k/Wodzisławia Śl. (śląskie).

Pełne zniżki (60%).

Auto na mojego Tatę: Miasto - Tychy Ubezpieczyciel- PZU Pojemność - 1.1, 2002 rok Zniżki - 60% Zwyżki- brak Wysokość składki - 298 zł. A tak dla porównania, jeśli chodzi o wysokość składki. Opel Corsa B, 1.2 45KM, 1994r - składka OC 400zł(!). Tata jest właścicielem (60% zniżki, zero zwyżek), a ja współwłaścicielem (prawko od roku, 19lat)
Opla masz drożej minn. dlatego bo Ty jesteś współwłaścicielem i nim jeździsz (zwyżka z racji wieku), ale to chyba wiesz.
a dlaczego ubezpieczacie auto w PZU ?
Bo za późno nam się przypomniało, że trzeba ubezpieczyciela zmienić :lol

Jeden dzień, i byłoby taniej o 250zł (jeśli chodzi o pełny pakiet) :P

ale to chyba wiesz
Wiem, wiem :)

Dałem tylko takie porównanie, że tu duuże znaczenie ma to, kto autem jeździ i kto jest współwłaścicielem :)

Jaworzno

Silnik 2.0 benzyna, zniżka za OC i AC 60%

Ubezpieczenie zawiera ubezpieczenie zniżek (można mieć 2 w ciągu 3 lat i nie stracić zniżek) + dopłata za naprawy w serwisie

Ubezpieczyciel MTU

Koszt 910 złotych

A nie jest tak że w przypadku uznania winy w wypadku lub stłuczki ZWYŻKA będzie dotyczyć wszystkich pojazdów ubezpieczonych na tą osobę?
nie jest tak - jak maialem w alianz to idzie tylko na auto to co spowodowalo wypadek i takie tam

Kolego EndRRiu, przepraszam, że Cię tak zirytowałem moim pytaniem. Jak widzisz część z osób ubezpieczonych w PZU dość racjonalnie i SPOKOJNIE wyjaśniła dlaczego właśnie ten ubezpieczyczyciel, a nie inny..

Wiesz, a może nie wiesz, że w Polsce PZU zalicza się do jednych z najlepszych i najdroższych ubezpieczycieli. Stąd moje pytanie.

Pytanie do Ciebie brzmi, sprawdzałeś ofertę TUW i MTU ? Bo w MOIM MIEŚCIE np, są to najtańsze towarzystwa, PZU zalicza się do najdroższych.

Ten temat ma pomóc, więc może zamiast go zaśmiecać, napisz poprostu dlaczego dla Ciebie był akurat najkorzystniejszy ten ubezpieczyciel, a nie inny. Inni potrafili napisać co i jak, może i Tobie się uda..

aaa, wracając do Twojego posta, nie możesz się powstrzymać od czego !?!? , albo przed czym się nie możesz powstrzymać ?

...zresztą, może da Ci do myślenia fakt, że nikt z obecnych w tym temacie nie ma OC w pzu. Od siebie dodam tylko, że są towarzystwa, które nie biorą pod uwagę okresu posiadania prawa jazdy, ale to zapewne już wiesz.

Panowie mamy sobie pomagać i doradzać a nie się kłócić ,w końcu to was powinno Was obligować do odpowiedniego zachowania ,w końcu reprezentujecie porządny samochód . No nie ;;;;;;;;;;To jest 206. To powinno obligować do porządnego zachowania. No nie?:ok

są towarzystwa, które nie biorą pod uwagę okresu posiadania prawa jazdy

są takie, które nic nie biorąc pod uwagę oprócz zniżek (ew. wieku współwłaściciela), a są takie, które do sprawy podchodzą bardziej szczegółowo i np. liczba dzieci ma wpływ na dodatkową zniżkę ;)

Pabianice, MTU zniżka -60% oraz -30% pracownicza = 248,36zł