Jump to content

Wysokość ubezpieczenia OC w polsce- kto ile płaci ?

uczeszsie

Recommended Posts

• Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• michal77

6

• slavtom

6

• uczeszsie

5

• pab-lo

5

Liczy się data doręczenia ,nie wysłania.
Nie koniecznie, brat ostatnio wypowiadał (chyba w PTU), zadzwonił do ubezpieczalni i zapytał jak to zrobić.

Było to w piątek, a polisa kończyła się w niedzielę. Dostał odpowiedź że musi przesłać jeszcze tego samego dnia wypowiedzenie faksem, żeby już było u nich w biurze, a dodatkowo pocztą listem poleconym.

Miał do tego biura 70km wiec nie opłacało się jechać. Jednak jak jest możliwość to najlepiej osobiście.

CZy jeśli jestem w PZU i mam 1.10 termin płatności to mogę się jeszcze od nich wycofać czy może tam jest jakiś termin przed którym mogę to zrobić?

jak ja wypowiadałem ubezpieczenie w PZU to musiałem to zrobić min miesiąc przed końcem ubezpieczenia(co prawda robiłem to ok.2 lata temu,może coś się do tej pory zmieniło)

ania_i_krzys

Ja wypisałem odpowiedni druczek i zaniosłem go do odpowiedniego inspektoratu PZU w Gdańsku...bez problemu

• 3 months later...
Miasto - Wrocław

Ubezpieczyciel - PZU

Pojemność - 2.0 2001

Zniżki - 60%

Zwyżki - 0%

za rok 800zl(OC + NNW)

już tłumaczę dlaczego PZU:

siostra(współwłaściciel) ma tam auto a ja miałem tylko popołudnie na podpisanie polisy i musiałem szybko wybrać, byłem w Compensie i chcieli 1000pln

aktualizacja:

Ubezpieczyciel - Liberty Direct (wszystko przez internet)

za rok 474zl(OC + NNW)

dodatkowo ubezpieczenie szyb 59zl (na kwotę 2500zl)

taniej już nie znalazłem:)

ja za ful opcje w AXA mam 700zł (AC+OC+NNW itp. na AC minimalna szkoda 300zł szyby likwidują niby bez utraty zniżki na AC) za samo OC coś koło 250zł zniżki 60% :)

ja zapłaciłam za AC Maxi w MTU 433 zł, 60% zniżki, zwyżka za wiek auta (ponad 9 lat) mimo kontynuacji pakietu w tej samej ubezpieczalni....!!!!

za OC 293 zł, również 60% zniżki

okolice Poznania, 1.1 2000r. XR Presence

wiecie może jak jest z szybami w MTU?

To teraz ja;)

Miasto - Zabrze (Ubezpieczalnia), Tarnowskie Góry (Adres Zamieszkania)

Ubezpieczyciel- HDI Asekuracja

Pojemność - 2.0

Zniżki - 60% ( z racji ojca współwłaściciela, ale tylko na papierku:)) ),

18% za adres zamieszkania (powiat Tarnogórski ma najwyższe zniżki w całej Polsce:P)

Zwyżki - Powinni mi naliczyć za wiek, ale wystarczy jeden współwłaściciel powyżej 25 roku życia, tak samo jest z datą wydania prawa jazdy:)

Wysokość składki - 600 zł.

• 2 weeks later...

Ja jestem świeżo po oplacie OC, samochod S16 wlaściciel 60% zniżek, ja wspolwaściciel wiek 18lat czyli jakieś tak wzwyżki, prawko pol roku, wysokość OC z tego co bylo liczone w samopomocy bo podobno najtańsza to wyszlo 780zl na rok, a w Liberty Direct place 550zl na rok ;) czy Liberty najtańsze chyba :D

Liberty najtańsze
Też tak sądzę, sprawdzałem na dwuch moich samochodach i było najtaniej z wszystkich. Jedno mam tam ubezpieczone (samo OC).

Miasto: LIMANOWA

Ubezpieczyciel: MTU

Pojemność: 1.4 HDI 2003r.

Zniżki: 60%

Zwyżki:brak

Wysokość składki: 267.58 zł

Miasto: LIMANOWA

Ubezpieczyciel: MTU

Pojemność: 1.4 HDI 2003r.

Zniżki: 60%

Zwyżki:brak

Wysokość składki: 267.58 zł

Nie rozumiem dalczego ja płacę prawie 300 zł w MTU skoro mam auta z silnikiem 1.1 z 2000 r, ze zniżkami 60% (wartość auta 9 500 zł, podstawowa wersja wyposażenia).

Nie rozumiem dalczego ja płacę prawie 300 zł w MTU skoro mam auta z silnikiem 1.1 z 2000 r
Bo jesteś z innej miejscowości. Ja też płacę 294 pln (-60%) za 1.4. Za 1.1 płaciłbym 269,20 pln -chyba 15% za kontynuację.

Miasto: Kraków

Pojemność: 1.1 2003/2004

Ubezpieczyciel: Inter Risk

Zniżki: 60% na OC i 20% na AC

Ubazpieczenie: OC+AC+Ass na kraj i zagranicę+NNW

Wysokość składki: 897zł

cinek tu mię zaskoczyłeś ja w tamtym roku miałem w inter risku samo AC 412zł (bez udziału własnego i dali mi 60% na AC a nigdy go nie miałem), teraz mam pakiet OC+AC (bez udziału własnego) w AVIVA, wysokość składki zależy od pojemności (OC) gdzie się mieszka użytkuje auto i wartości auta (AC).

Tak tylko ja to ubezpieczenie wziołem w pakiecie na auta do lat pięciu ( w Inter Risk liczą pięć lat od daty pierwszej rejstracji więc mój się załapał bo jest zarejstrowany w 2004 r)

a ja mój ubezpieczałem jak miał 4lata (a nawet nie miał 4 bo ubezpieczanie od 01.2009 a rejestracja persza 03.20050:) no ale już nie długo stuknie mu 5 :(, ale to było w tamtym roku a nie w tym (w tym chcieli chyba więcej a przynajmniej nie opłacało mi się rozdzielać OC i AC).

Warta- 309 zł OC , ale wzięłam tez AC ( bez udziału własnego)-435 zł małe NW 27 zl i KR 135. Razem 906 zł.

cześć wszystkim

Mam takie pytanie mam zamiar kupić se 2 auto

tego peugeota zarejestrowany na ojca tylko.

Chce kupić auto i chodzi mi o ubezpieczenie oc

Jakie mi naliczą i gdzie najtaniej ?

Woj. Dolnośląskie Legnica .

Mam prawa jazdy ponad 1,5 roku wiek 20 lat

Ile będę musiał zapłacić tak mniej więcej

Interesuje mnie silnik 1.1 - 1.4 ?

Ne wchodzi w grę na współwłaściciela tylko an siebie

Co wy na to Co radzicie

i jak to jest jak np samochód będzie miał OC już np na pół roku to mogę jeździć na nim

Jak to jest ?

Podpowiedzcie doradźcie coś ?

WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC

POZDRAWIAM I CZEKAM NA ODPOWIEDZI