Skocz do zawartości
biszkopt

[guide]-Procedura prawidłowego zresetowania BSI

Rekomendowane odpowiedzi

sisiok88

mam pyzia od 3 miesiecy sprowadzałem go z francji i dopiero w domu zauwazyłem ze nie działa pilot. bateria wymieniona na nową i nic.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
danieldomal

No to może elektronika w pilocie jest walnięta? Trzeba by było jechać do serwisu peugeota i się spytać czy nie mogliby tego sprawdzić ;> Nie wiem, czy to jest płatne czy nie ( mi sprawdzali i trzeba było nową główkę kupić więc za sprawdzenie kluczyka mnie nie skasowali ).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sisiok88

A znasz moze jakąś prawdziwą i skuteczną procedure przypisania pilota?? bo juz znalazłem kilka a wątpie aby byłko kilka mozliwości...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
damkie

w książce serwisowej masz opisane jak zaprogramować kluczyk . Nie pamiętam dokładnie jak to było ale jak przytrzymałem wciśniety przycisk w pilocie i się oświeciła dioda to musiałem włożyć do stacyjki i dać na zapłon .

---------- Po chwili dodano... ----------

no i kolega powyżej wszystko wyjaśnił:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sisiok88

Dzięki za pomoc juz dzisiaj nie chce mi sie do grazu iść ale jutro sprawdze. a jak nie to skocze do ASO nie mam daleko naszczeście...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kamil 206sw

Włóż kluczyk to stacyjki i przekręć na zapłon, jak to zrobisz to nie cofając kluczyka przytrzymaj przycisk zamykania w nim przez 10-15 sekund. Wyjmij kluczyk ze stacyjki i zamknij i otwórz 206 pilotem. W kilku 206 tak zrobiłem bo nie działało po wymianie bateri w kluczyku lub po mocno rozładowanym akumulatorze. Tak samo można zrobić np w Audi A4 i innych nowszch samochodach(działa).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wczopus

Trochę odgrzebuję, ale dw. to procedura działa.

Po odebraniu auta od mechanika el. szyby działały tylko na włączonych akcesoriach (mimo, że przedtem działały chwilę po wyjęciu kluczyka). Po zastosowaniu procedury z pierwszego posta (z pominięciem kodowania kluczyka) wszystko wróciło do normy.

Acha, po włączeniu świateł usłyszałem jeszcze taki gong:-).

Wielkie dzięki dla autora.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
milczar86

gdzieś wyczytałem o zastosowaniu podobnej procedury (resetowania bsi) przy nieprawidłowym działaniu tylnego lewego kierunkowskazu w 308 sw (żarówka dobra, prąd nie dochodzi do kostki). http://forum-mechanika.pl/threads/brak-kierunkowskazu-peugeot-308-zwarcie-do-masy.8858/

zastanawiam się czy ryzykować tą procedurą, bo nie chce czegoś rozj... tym bardziej, że to nie moje auto.

zna ktoś jakiegoś magika z okolic Radomia, Przysuchy, itp. ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vesco19

Witam, 

Mam problem w peugeot 206 - nie mogę wyłączyć świateł mijania. Świecą się nawet po wyjęciu kluczyka, zamknięciu drzwi, nie zależnie od ustawienia pokręteł świateł na przełączniku (światła są naprzełączniku wyłączone a i tak się świecą). Gaszą się dopiero po odłączeniu akumulatora. 
Dodam, że wymieniłem przełącznik zespolony (pająk) na nowy (nie używany) - bez zmian, odpięcie kabli od przełącznika też nie wyłącza świateł więc problem nie leży zapewne w przełączniku. Mam też sygnalizator włączonych świateł (http://allegro.pl/sygnalizator-wlaczonych-swiatel-2-funkcyjny-fv-i6861670558.html) ale go odpiąłem bo nie sygnalizował że światła są włączone przy tym problemie (sygnalizował jak na przełączniku są światła włączone i się świecą a zapłon wyłączony). 

Czy resetowanie BSI (zgodnie z instrukcją w tym wątku) może pomóc? Czy odłączałać żarówki świateł albo wyjmować bezpieczniki świateł mijania z puszki z bezpiecznikami pod maską tak żeby światła się nie paliły przed resetem BSI (2gi punkt instrukcji mówi że wszystko musi być wyłączone ale ja nie mogę nijak wyłączyć świateł)? 

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Spięty

A czy jest jakaś procedura resetowania BSI bez MUX?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta