Jump to content

Koniec GTI??

Cwikol

Recommended Posts

onet czaem potrafi napisać takie bzdury, że żal oczu na czytanie tego

To fakt, że potrafią czasem niezłą bzdurę stworzyć... Zobaczymy jak będzie w tym przypadku.

"Zagorzali fani takich Peugeotów jak 106 GTI, 205 GTI czy 306 GTI długo czekają na współczesną interpretację rasowych odmian miejskich aut, ale jak się okazuje, obecny Peugeot 207 GTI jest ostatnim z tej serii."

a 206 GTI to już wymienić nie mogli :P

Shapeshifter

Zarąbiście ciężko pracujesz, leserze.

Koniec gti? Mała szkoda :D

bonhart, RC fajna zabawka... I nadal myślę nad zamianą, jeśli będzie tylko możliwość. Dopiero ostatnio miałem okazję przejechać się RC i szczerze mówiąc,

spodziewałem się większego WOW. Z rolowanego (dość mocno) startu bo z 3 biegu (nie było innej możliwości) do 3,5/4 tys obr u mnie, szły tak samo... później RC poszedł do przodu, ale jak to się mówi, "dupy nie urywa".

No ale może za bardzo nastawiłem się na niesamowity efekt po prostu.

Fakt też, że nie miałem okazji polatać nim po krętych drogach, ze względu na pogodę. Mokro i ślisko...

Ale racja... :rc

wikuś, wypłata pozostaje niestety taka sama :( Tyle że ten dzień mogę sobie "odebrać" jako wolny kiedy indziej... Coś jak święta które wypadają w soboty i są później do odbioru.

PrzemkoPW
To fakt, że potrafią czasem niezłą bzdurę stworzyć... Zobaczymy jak będzie w tym przypadku.

W tym przypadku to chyba właśnie jest bzdura bo nie spotkałem się z oznaczeniem 207 GTi. Jest 207 GT (silnik 1.6 turbo 150 km) i 207 RC (1.6 turbo 175 km). Być może takie oznaczenie funkcjonuje w jakimś kraju ale ja sie z tym nie spotkałem. Poza tym nie dawno (chyba w zeszłym m-cu) czytałem artykuł mówiący że właśnie teraz Peugeot w Polsce wprowadza nareszcie do sprzedaży w/w silniki turbo jak i silnik 1.6 120 km. Te jednostki już zdaje się były przez chwilę w ofercie ale potem zniknęły. Aż do teraz. Ciekawe co okaże się bardziej prawdziwą informacją ;)

teraz Peugeot w Polsce wprowadza nareszcie do sprzedaży w/w silniki turbo jak i silnik 1.6 120 km.

ale auta z tymi silnikami mogą się już nie nazywać GTI tylko jakoś innaczej. Tak czy siak wg. mnie ważniejsze jest to co pod maską a nie kolejność literek na błotniku.

Sparkling Cocktail

Powiem tak - tylko od strony "performance" i konkurencji w tym segmencie Clio Sport, Astra GSI, Alfa GTA, Opel OPC, itp.

205 gti 119 koni ? - szał! kult samochód !

106 gti 120 koni - szał! kult samochód ! (to jest szybsze auto od 206 RC)

306 gti 167 koni (6 speed) - jedzie - ale już nie to co wyżej

206 gti 138 koni - nie jedzie.

206 rc 177 koni - nie jedzie.

207 gti175 konie - nie jedzie - kilometry za konkurencją (nie wypał jakich mało!)

Chyba sobie trzeba dać spokój jak się kompletnie nie oragania tematu.

206 Gti - powinno być na silniku 306 GTi 167 koni + 6 biegów

206 RC - powinno miec silnik 220 konny - takie żeby szedł z dołu. Ludzie sie zachwycają RC - a RC - nie jedzie - jest troszę szybszy od GTi - Trochę!! Koniec.

RC vs HDI

Przecież to jest kompromitacja dla RC

207 RC - powinno mieć silnik 250 konny - takie jak nowy Focus RS.

Wtedy to by miało ręcę i nogi a tak to jest jak jest. Ładne auta 206 gti i rc ale to koniec. Także niech kończą - bo jak widać nie idzie :-)

Edited by Sparkling Cocktail
PrzemkoPW

Adaś, ale nie mieszaj klas. Nie porównuj 207 z focusem bo to inna klasa i inna bajka. 207 to możesz z Fiestą porównać a tu już raczej porównanie wypadnie na korzyść Puga :)

Poza tym czy coś jedzie czy nie to są odczucia subiektywne. Ja nie jeździłem ale znam opinię osób które jeździły i mają porównanie z innymi dość szybkimi autami i twierdzą że 207 RC jedzie, więc .... ;)

Sparkling Cocktail

Przemku jak to widzę w ten sposób. Możemy sie przecież pięknie różnić prawda?

PrzemkoPW
Przemku jak to widzę w ten sposób. Możemy sie przecież pięknie różnić prawda?

Z tym się zgodzę ale jednak do porównań warto dobierać odpowiedniki z tych samych klas, prawda? ;)

Sparkling Cocktail
mają porównanie z innymi dość szybkimi autami i twierdzą że 207 RC jedzie, więc

To zawsze będzie względne - zgadzam się :-)

---------- Po chwili dodano... ----------

samych klas, prawda?

Tak jak to widze tak:

fiesta - 106

focus - 206/7

Nowy RS ma 300 i parę kucy, ale jak PPW zauważył to inna klasa.

Ale prawda w tym jest, Peugeot od jakiegoś czasu nie jest w stanie stworzyć rasowego i konkurującego hothatcha. W klasie kompaktów (segment C) projekt ten umarł wraz z 306GTi. I nie w tym rzecz, że w 307 zapakowano nawet silnik 177hp, bo to stanowczo za mało.

Po 206GTi jako mniejszym hh, urodziła się wersja z THP, ale tylko 175hp, podczas gdy konkurencja oferuje ok. 200hp i bardziej wyróżniającą od standardu stylizację nadwozia.

Było niedawno o tym, że 207RC prawie się nie wyróżnia z tłumu. Tak de facto to już 206GTi180 (RC) nie szaleje z pokazaniem "halo, mam dużo hp", co w jej szlachetności można jeszcze wybaczyć ;)

Jak widać rzeczywiście w P. nie mają pomysłu na hothatcha. Także jak mieliby tylko doklejać literki, jakie by one tam nie były, do cywilów z włożoną większą suszarką, to może i lepiej żeby tego nie robili.

Jak dla mnie słuszna decyzja.

Może na drodze, którą ma rozpocząć RCZ pokażą coś więcej ;)

Shapeshifter
fiesta
fiesta-207 i nie inaczej!

Jest to klasa B, klasa pod kompaktami! Odpowiednikiem focusa u peugeota, jest 308! To jest klasa kompakt. Nie ma inaczej.

---------- Po chwili dodano... ----------

Nowy RS ma chyba 305 bhp i jest fenomenalny tak z wyglądu jak i technicznie.

Przyznam sie szczerze, że sam sie zastanawiam na jakimś szybkim autkiem. Jeździlem 206 RC i przyznam sie że odczucia takie jak Ćwikola, coś tam jedzie ale czy znacznie szybciej to bym nie powiedział ( w stosunku do s16/gti ). Natomiast bardzo miło zaskoczyło mnie clio sport II. Wrażenia w aucie super, jeździłem wersją 172 konną a uczucie było jak 200 koni. Zmienne fazy jak się załączą to naprawde wciska w fotel w RC tego tak nie czułem. Dlatego powoli sie rozglądam za clio ph2RSIII 182 konie.

Puga dalej kocham ale mocy zaczyna brakować :(

206 RC - powinno miec silnik 220 konny - takie żeby szedł z dołu. Ludzie sie zachwycają RC - a RC - nie jedzie - jest troszę szybszy od GTi - Trochę!! Koniec.

oj tak to jest bardzo bolesne dla RC ostatnio miałem przyjemność ganiać się z takim na ursynowie nie zachwycił mnie pociągnął może o pół długości samochodu, może marny kierowca,jak na różnicę tam lekko ponad 40 kucy to jest nędza.

Wracając do tematu troszkę szkoda że chcą zrezygnować, ale może będzie 206+ WRC :P 2.0T i kompresor aha i 4x4 :P