Jump to content
  • Similar Content

• darekesp
      By darekesp
      Witam mam taki problem, po założeniu żarówek ledowych w kierunki z przodu i z tyłu migają one szybciej tak jak w przypadku przepalonej żarówki. Kupiłem je bez canbus'a ze względu na to że u nas komputer nie pokazuje przepalonych żarówek więc nie szukałem takich z canbusem. Zauważyłem że przy awaryjnych światłach migają one całkiem normalnie. Pytanie brzmi czy jestem coś wstanie z tym zrobić bo szkoda mi tych żarówek, czy jest jakiś sposób "oszukania" instalacji ?? Jeśli ktoś wie jak to zrobić będę wdzięczny za pomoc szkoda mi wyrzucić te żarówki.

• Bielaso
      By Bielaso
      Witam zakupilem dzisiaj 206 1.4i 2000r i mam problem.. w prawej tylnej lampie swiatlo stopu dziala,a swiatlo mijania juz nie (swiatlo mijania i stopu to jest ta sama zarowka) mial ktos podobny problem ?
    • vjkedzi
      By vjkedzi
      Mam lampy takie jak poniżej.W każdym ringu znajdują się cztery żarówki.
      wiadomo że z czasem one się wypalają.Mam pytanie czy nie wiecie jakie się
      tam znajdują i jakie są ich odpowiedniki w diodach.

• PioneerSrt
      By PioneerSrt
      Witajcie
      Mam od wczoraj taki o problemik z moim pugiem:
      Jadąc wczoraj na zakupki zauważyłem że przestało mi swiecic podświetlenie pokreteł od ogrzewania itp i sam sie zegarek zresetowal jak juz wracałem do domu.
      A dzis gdy chcialem jechac gdzies sobie to spalila mi sie zaróweczka od tylnego swiatła i podświetlenia tablicy rejestracyjnej ni mam i do tego spalila mi sie zaróweczka od postojowek

Czy to cos powaznego czy poprostu mi sie zaróweczki popalily??
    • Susek
      By Susek
      Witam kolegów klubowiczów

Po mojej dość długiej nieobecności powracam z problemem i prośbą o pomoc.
      Otóż sytuacja wygląda następująco - swego czasu miałem zamontowane xenony w wersji homemade (czyli takiej jak 99% zestawów na allegro), wszystko było OK do czasu, gdy pewnego pięknego dnia spaliła mi się po raz pierwszy przetwornica, po wymianie następnie po tygodniu znów się spaliła po raz kolejny, po następnej wymianie padły obydwa reflektory. Ot tak, bez powodu. Rano wsiadłem do samochodu i chciałem odpalić światła, a tu dupa, ciemno.
      Sprawdziłem i problem leżał w przepalonych bezpiecznikach - zmieniłem obydwa, odpalam światła, a tu... znów ciemno - po raz kolejny padły bezpieczniki. Po kolejnej wymianie założyłem standardowe żarówki H7, wszystko i wszystko działało OK.
      Dzisiaj po miesiącu postanowiłem ponownie powaliczyć z xenonami i w stwierdzam: jedna przetwornica spalona na 100% i 5 bezpieczników również. Najlepsze jest to, że raz światła świeciły, a później nagle paliły się bezpieczniki. Co najciekawsze, nieistotne były amperaże bezpieczników (wkładałem od 7,5 A do 25 A). Przy czym muszę powiedzieć, że z 25 A nie ryzykowałem i zostawiłem już żarówkę H7.

Proszę koledzy, pomóżcie i podpowiedzcie co może być nie tak. Zbliża się zima, będzie ciemno, a xenony to jednak xenony...

Ahoj! :klubowy
      :206
Fidel

Żarówki

Recommended Posts

Fidel

Może komuś się przyda:

Spis żarówek

Kudlacz

pewnie i sie przyda kazda drobnostka moze byc bardzo przydatna :)

dzieki :)

Fidel

Z powyższego linka przepisałem listę:

Pozycyjne przednie: W5W

Pozycyjne tylne: P21/5W

Krótkie*: H4 lub H7

Długie*: H4 lub H7

Kierunkowskaz przedni: PY21W

Kierunkowskaz tylny: PY21W

Kierunkowskaz boczny: WY5W

Przeciwmgielne przednie: H1

Przeciwmgielne tylne: P21W

Światło cofania: P21W

Stop w tylnej lampie: P21/5W

Trzeci stop: W5W

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej: W5W

* - w zależności od zamontowanych reflektorów, w ryflowanych są H4, w gładkoszybowych H7.

koziol

tak , długie i krótkie w h4 są razem

OK206

może jeszcze byście podali ile sztuk każdej trzeba miec na komplet do całego samochodu

i ile gdzie wchodzi np do trzeciego stopu czy podświetlenia tablicy

Greg..

Jak widzę, że coś się nazywa "Ultra Xenon effect", to nawet jeśli klepie to Philips, ja bym nie kupił - po prostu WIOCHA !!!!

Jeśli chcesz lepsze światło to polecam Nightbreaker`y Osram.

Niestety trzeba pamiętać, że wszystkie żarówki Premium mają żywotność na poziomie 30-70% zwykłych żarówek.