Jump to content
Brzuch

Nowy projekt 206 4x4

Recommended Posts

Brzuch
Było. Tak jak partnera, tak Dangel robił 4x4 berlingo.

Tak przy okazji mi się wygooglała broszurka z opisem układu przeniesienia napędu http://www.dangel.com/mediadb/Partner_1162en.pdf

Pomysł bardzo dobry. I pewnie łatwiej z częściami. Ciekawe jak finansowo.

Kolejny + nowsza technologia szukam na mobile de

Edited by Brzuch

Sparkling Cocktail

Kup SI GT/ WRX/ STI

Nie stać Cię na ten samochód - to tym bardziej na ten projekt.

Takie życie - brutalne ale prawdziwe. Szkoda zachodu, kasy, itp.

zbyszek1975

Napiszę kilka słów o tyle, bo coś tam na ten temat wiem.

Zdecydowanie łatwiej będzie robić na bazie berlingo, niż 405 4x4.

Z broszury zamieszczonej wyżej widać wyraźnie, że tylne zawieszenie zbliżone jest konstrukcyjnie do zwykłej wersji przednionapędowej (resorowanie na drążkach skrętnych, wahacze na belce, łożyskowane łozyskami igiełkowymi), a co za tym idzie również zblizone jest do zawieszenia w 206 (to są bardzo podobne konstrukcje).

Z kolei o ile mi wiadomo 405 4x4 ma zawieszenie tożsame z z Bx i Xantią, a tam jest zawieszenie hydrauliczne i i tu będzie chyba największy problem.

Ale obawiam się o dostepność dawcy (berlingo partner 4x4) na części i cenę tego, bardzo rzadka wersja.

greg25

niekoniecznie :)

Kupic gotowe auto może każdy. To nie znaczy że będzie przez to "fajny", wyjątkowy....

Zrobić coś wg swojego planu, stworzyć oryginał, przetrzeć nowy szlak - tego nie ma w katalogu ani Subaru, ani Mitsu. Taki aut jest w Polsce pewnie setka. Brzuch chce zrobić coś jedynego. Cos co zawstydzi inne 206 tak jak turbodymomen zawstydza innych ;)

I jesli zapał nie zgaśnie tak szybko jak powstał, to z radością obejrze efekty, Tymczasem życze POWODZENIA.

Banan
Z Bananem rozmawiałem o tym już jakiś miesiąc temu i od tego czasu dzwoniłem kombinowałem aż w dniu dzisiejszym postanowiłem o tym napisać.

Racja....

pomysł pierwsza klasa, jak dla mnie finansowo nie do dźwignięcia

Brzuch, mam nadzieje ze Tobie się to uda...powodzonka

DarioG

bardzo fajny pomysł ja już ten temat przerabiałem i w moim przypadku to odpada bo wiąże to się z cięciem połowy budy i ponownym spawaniem mam nadzieje ze projekt wypali był byś trzeci na 206club z wyjątkowym projektem ;)

Silniki są starej technologi i dużo gorsze do modów niż te z 206 s16.
to mogę potwierdzić patrząc na s16 od uczeszsie a mój silnik to jest wielka różnica bo np uczesz ładując 1,1bara (jak się nie mylę) wyciąga o 50KM więcej niż ja przy ładowaniu 1,45bara
Kup SI GT/ WRX/ STI
mi też tak mówili ale jak chcesz zbudować coś wyjątkowego co nie ma drugi raz i masz do tego zapał to czemu kupować gotowce :P

więc życzę powodzenia i duuuużo wytrzymałości bo o tym też mogę książkę pisać :P

pozdrawiam

ŁukaszBiały
Co do mocy to docelowo 350 ~ 400 KM

:D

Szczerzę życze powodzenia w znalezieniu sponsora , a następnie w budowie auta:)

PrzemkoPW
I dawcą ma być zwykły 405 4x4 a nie T16 a to znaczna różnica.
znalazłem 206 4x4 na podzespołach 405 Mi16T

Coś mylisz pojęcia. Jedyną doładowaną 405 4x4 była właśnie T16. Mi16 miała silnik wolnossący 1.9 i napęd na przód.

ZoLtaR

jak to ma miec 400km, przeszczepiony naped na 4 kola, i pojechac wiecej niz 5km bez awarii to bez minimum 80-100 tys pln nie ma co podchodzic do tematu.

kami///o
jak to ma miec 400km, przeszczepiony naped na 4 kola, i pojechac wiecej niz 5km bez awarii to bez minimum 80-100 tys pln nie ma co podchodzic do tematu.

Jestem podobnego zdania lecz nie do końca. Napisałeś zrobić jak najtańszym kosztem, nie rób tak bo to się zemści!

PrzemkoPW

Pogrzebałem trochę bo mi to nie dawało spokoju i zwracam honor, nie tylko T16 miała napęd 4x4 :wstyd człowiek uczy się całe życie :P

Brzuch
Kup SI GT/ WRX/ STI

Nie stać Cię na ten samochód - to tym bardziej na ten projekt.

Takie życie - brutalne ale prawdziwe. Szkoda zachodu, kasy, itp.

A kto powiedział że mnie nie stać?? Tu nnie chodzi o auto które może miać każdy! Ja się szczyce tym że mam 206GT może dla niektórych nie jest to powód do dumy dla mnie bardzo duży i nie chce go sprzedawać chyba że mnie sytuacja rodzinna do tego zmusi.. Pozatym SI nikt mi nie zasponsoruje a na taki projekt sponsor się może znaleźć. Najtańszym kosztem narazie bo może się okazać że to pomysł zupełnie nie trafiony! Ja nie należe do ludzi którzy nie szanują pieniędzy. Co do kwot 80 do 100tyś. To się zgodzę ale to jest odległa przyszłość (po rozmowie z kilkoma osobami stwierdziliśmy że pierw napędzmy go na wszstkie 4 kółka a potem będziemy robić coś na wzór projektu Uczeszsię.

---------- Po chwili dodano... ----------

Pogrzebałem trochę bo mi to nie dawało spokoju i zwracam honor, nie tylko T16 miała napęd 4x4 :wstyd człowiek uczy się całe życie :P

Wiem stąd stąd też się wziął pomysł na tego dawce.

Co do berlingo/Partnera 4x4 to może być główny problem bo 405 mam już jako potencjalnego dawce.

Cały projekt to nie przetarty w Polsce szlak dlatego też jest bardzo ryzykowny.

W dniu jutrzejszym będe dzwonił do Peugeota dowiedzieć się o koszt zakupu układu przeniesienia napędu pochodzącego z Partnera 4x4

Edited by Brzuch

kocurr
Co do berlingo/Partnera 4x4 to może być główny problem bo 405 mam już jako potencjalnego dawce.

Pytanie co to za dawca. Pierwsze 405 miały tylny napęd rozłączany, jakąś dodatkową elektronikę sterującą. Późniejsze miały już stały napęd na cztery łapy.

Do tego dochodzi hydrauliczna zawiecha, jak słusznie Zbyszek zauważył.

Układ z partnera chyba rzeczywiście łatwiej zaadoptować do 206, ale w istocie tych aut nie jest za dużo. Pewnie na szrotach we Francji więcej ;)

Sparkling Cocktail
A kto powiedział że mnie nie stać??

Nikt. Ja tego absolutnie nie kwestionuje.

Ale bądzmy RALISTAMI:

1. 4x4 w 206 z mocą 300 km czy 400 km - na podzespołach berlinko/ czy jakiegoś starego 405 plus sponsor jest na tyle ABSURDALNE - że szkoda gadać.

2. Taki projket pochłonie masę, masę, masę, MASĘ kasy.

3. Co do sponsora - nikt na to nie da ani złotówki. To nie rajdy, nie KSJ, nie Drift nic - Co ma mieć niby z tego sponsor ?

4. Kwota 10.000 PLN jest symboliczna dla tego projektu

5. Czy zastanawiałeś sie co na to Twoje 4x4 z berlingo czy 405 jak "dmuchniesz" w nie 300 - 400 koni.

6. Takie auto - będzie spędzało wiecej czasu na lawecie niż na kołach.

Przepraszam, że obdzieram Ci ze złudzeń, ale na tym etapie z takimi założeniami:

1. 10.000 PLN

2. 4x4

3. 300 - 400 km

- jest Absurdalny a dyskusja jest zbędna.

Chcesz mieć 4x4 i około 300 km - sprzedaj to 206 dozbieraj dodaj do kupki swoje 10.000 PLN i KUP SUBARU IMPREZĘ GT !

Witos

a może by tak zamknąć temat i poczekać do początku projektu?

Wszystko już chyba zostało napisane, dalsza dyskusja nie ma sensu. Brakuje mi tutaj tylko jeszcze brandzlującej się małpki.

mac412

206GTI Wiemy co byś zrobił! To sprzedaj swoje gt i kup subaryne. Ale jeżeli brzuch chce coś takiego, to zależy głównie też od sponsora.

Co do sponsora - nikt na to nie da ani złotówki. To nie rajdy, nie KSJ, nie Drift nic - Co ma mieć niby z tego sponsor

Nie znasz sponsora, nie wiesz ile sypnie i nie wiesz po co mu to.

Wypowiadam się oczywiście obiektywnie, ale podobnie było z projektem uczeszsie jak wypytywał się o firmę, która uturbi jego s16itp.

Sparkling Cocktail
Wypowiadam się oczywiście obiektywnie, ale podobnie było z projektem uczeszsie jak wypytywał się o firmę, która uturbi jego s16itp.

Nie. Uczesię - szukał firmy co mu zrobi projekt a nie zasponsoruje. Jest różnica prawda? No chyba ze Zoltar - też sponsoruje. Jeżeli tak to dzisiaj po 18 wstawiam samochód.

To sprzedaj swoje gt i kup subaryne.

Nie mam GT - i nie planuje Subaryny. Jestem realista - co na tym forum nie jest mile widziane - był już taki jeden ze śląska co chciał mnie z roboty wyciagąc i mnie bic w obronie planów na milion koni w unikanym body:-)

goodhope

chcesz zrobić czy mieć ?

jutro możesz jeździć gotowym autem.

http://www.racedandrallied.com/race-cars-for-sale/206-4x4-rallycross

http://www.rallycrosscars.com/rallycross-cars-division-1/peugeot-206-t16-4x4-2289.html

że brzydki body kit, że puste w środku ?

bo przeznaczone do jedynego celu w jakim takie auta się tworzy. Sportu.

Edited by goodhope

mac412
Nie. Uczesię - szukał firmy co mu zrobi projekt a nie zasponsoruje. Jest różnica prawda? No chyba ze Zoltar - też sponsoruje. Jeżeli tak to dzisiaj po 18 wstawiam samochód.

Chodziło mi o reakcje na forum odnośnie uturbienie "łe pewnie tylko się wypytuje i nic z tego nie będzie". Jak sponsorują to ja też wstawiam:D

Nie mam GT - i nie planuje Subaryny. Jestem realista - co na tym forum nie jest mile widziane - był już taki jeden ze śląska co chciał mnie z roboty wyciagąc i mnie bic w obronie planów na milion koni w unikanym body:-)

Szanuje to. A nie czasem z Poznania:>?

Sparkling Cocktail
A nie czasem z Poznania?

Nie wiem może ... :sese

Brzuch

Osobiście subaru mi się nie podoba wole misia! Co do 206 4x4 to chciałbym zrobić bo to jednak niepowtarzalny projekt. Jeżeli chodzi o sponsora to każdemu trzeba przedstawić projekt wstępny kosztorysi uzasadnić swój wybór odnośnie auta i pomysłu. Kto powiedział że musi to być auto do rajdów. Wystarczy podpisać kontrakt odnośnie wystawiania auta na pokazach i na imprezach tzw auto pokazowe. Nikt nie mówi że sponsora jest łatwo pozyskać. A jeżeli się to komuś nie podoba można zamknąć temat a wznowię go jak będe miał jakiekolwiek konkrety. Chciałem po prostu przedstawić pomysł.

A co do 300-400 KM to dalszy etap projektu. Początkowo ma być 160-180 KM. Ja nie wiem czy tu ludzie nie czytają ze zrozumieniem

mathell

A mi się pomysł naprawdę podoba.. i nie rozumiem podejścia np. 206 GTi nie pasuje to nie pisz a nie jedziesz po całości.. szkoda gadać..

Brzuch życzę Ci wytrwania w projekcie i powodzenia :) Oby więcej ciekawych projektów na forum i mniej ludzi którzy nie umieją się zachować :)

wisiena

hmm

(M.)

ArcherPAF

a ja napiszę tak:

Bardzo chciałbym żeby się udało...

...a ponieważ jest tyle niewiadomych tym bardziej będę trzymał kciuki...

Pomimo wielu wypowiedzi za i przeciw (idealistów i realistów) to ja gratuluje pasji i życzę wielkiej wytrwałości!

a teraz tylko czekam na jakiekolwiek szczegóły!