Jump to content

Jak nazwać małego amstaffka...?

Silv3r

Recommended Posts

Mam go już prawie tydzień, a dalej nie wiem jak go nazwać :(

Macie jakieś propozycje?

Dodam tylko, że jest to samczyk i imiona typu: pikuś, kajtuś, kruszynka itp itd nie wchodzą w grę... ;)

amstaff2.jpg

amstaffb.jpg

amstaff2.jpg

zdjcie0311p.jpg

zdjcie0313w.jpg

Edited by Silv3r
Dodanie fotek

Ja bym go nazwał hmm Majki, nazywam tak moje dwa z trzech kotów, nie wiem czemu choć jeden to Pulpet ale czasem mówi na niego Majki.

A skorpiona nazwałem Wiórek.

Może coś z bogów, to jest oryginalne np.:

BUKU - Bóg nieba, Stworzył wszystko, nawet innych bogów (Afryka zachodnia)

AMON - Król bogów. Patron Faraonów. Pierwotnie bóg płodności, Połączono go później z Ra, czyniąc go Amonem-Ra.

HORUS - Sokologłowy bóg. Złożone bóstwo, posiadające wiele aspektów. Niektóre z nich to: Horus Starszy, bóg nieba, którego oczami są słońce i księżyc, w wiecznej wojnie z Setem, bogiem zła; Horus Horyzontu, symbolizowany przez wschodzące i zachodzące słońce; Horus Dziecko, którego częste opisy jako niemowlęcia u piersi jego matki, Izydy, wywarły duży wpływ na wyobrażenia chrześcijańskiej Madonny z Dzieciątkiem.

ARES - i Rzymian MARS, bóg wojny. Grecy nie lubili Aresa. Kłótliwy, nieodpowiedzialny, złośliwy, Ares kocha tylko nienawiść, walkę i rozlew krwi. Ares był pierwszym bogiem, który był sądzony za morderstwo, a miejsce w Atenach, gdzie miał się toczyć proces, nazwano Areopagiem, wzgórzem Aresa. Zwyczajowo tutaj odbywały się procesy o morderstwo. Rzymianie uważali Marsa za ojca Romulusa i Remusa, założycieli Rzymu, i otaczali go większą czcią.

KRONOS - Władca Tytanów, rasy olbrzymów, którzy żyli przed bogami olimpijskimi. W zamierzchłych czasach był zapewne bogiem zbóż. Dowiedział się, że zostanie zrzucony z trony przez jednego ze swoich własnych synów, pożerał ich wszystkich, dopóki jego żona Rea nie oszukała go, by uratować Zeusa: dała mu do połknięcia kamień owinięty w ubranie noworodka, ukryła Zeusa w bezpiecznym miejscu. Gdy ten dorósł, zwyciężył Kronosa i uwięził go, zaczynając w ten sposób erę bogów olimpijskich.

MOROS - Bóg przeznaczenia. Mroczny, niepoznawalny i potężny, miał władzę nawet nad bogami.

ANSZAR - Ojciec Anu i wszystkich innych bogów. Jego małżonką jest jego siostra Kiszu. Anszar jest pierwiastkiem męskim, a Kiszu żeńskim, on jest niebem, a ona ziemią. Anszar poprowadził bogów na wojnę przeciw Tiamat. (BÓG MEZOPOTAMII)

DONAR - Germański bóg piorunów, poprzednik Thora. Jego symbolem jest swastyka. Jego świętym drzewem jest dąb.

Może coś z demonów:

Azazel - demon wojny, nauczył ludzi wyrabiać broń.

Barbas- demon mechaniki

Mormo - (gr.) bóg duchów, małżonek Hekate.

Troian - (ros.) demon nocny.

Może któreś imię Ci się spodoba.:kciuki

Ja bym szukał czegoś w tym stylu, bardzo oryginalne.

Kolego Silvr3r to piękny pies z dobrym charakterem. Myślę, że wychowasz go na bezpiecznego pieska. Daj mu imię "ząbi". :piesio.

To jest stary, czy młody piesio ? ( ile miesięcy)

Swojego psa nazwałem Tony, Zainspirowała mnie seria filmów The Sopranos - główny aktor nazywał się Anthony czyli Tony.

BullTerriera ROCKI (ROKI) aa ja swojego nazwe CHICKO (CZIKO)
Chicko tak samo nazwe swojego jak już będę bo miał (BullTerriera)

Zainspirował mnie tak samo jak Ciebie (tak sądzę) film friday http://www.youtube.com/watch?v=kLIxrtlC7cQ

Piesek ma ~8tyg i już od małego staram się go odpowiednio ułożyć :)

Fotki (część robiona telefonem więc jakość nie jest cudna a w dodatku szczeniaczki nie lubią pozować do zdjęć... ;) )

amstaff2.jpg

amstaffb.jpg

amstaff2.jpgzdjcie0311p.jpg

zdjcie0313w.jpg