Jump to content
  • Similar Content

• Damianos1
      By Damianos1
      Hejka, powoli rozglądam się za letnim setupem i zastanawiam się czy Ouragany wejdą do mojej 206  Z tego co wiem to błotniki (nadkola) mam wąskie. W lecie jeżdżę na oryginalnych felgach Boheme 14 cali, 5,5 J, ET 34, 175/65 R14. Teraz na lato chciałbym założyć Ouragan 16 cali, 6.5 J, ET24 z oponami 205/45 R16. Moje pytanie jest następujące; Czy wszystko będzie pasowało, i czy może mi coś obcierać? Czy 205 na felgę o szerokośći 6.5 J jest ok? Zawieszenie fabryczne, nic nie obniżane. Pozdrawiam   
    • SirFliper
      By SirFliper
      Witam, 
      mam puga z 2000r.  i z tego co mi wiadomo to nie miał fabrycznie auto alarmu więc mój dziadek sam go dołożył przez co mam kluczyk bez przycisków i dodatkowego pilota. Pytanie brzmi czy jakbym kupił dajmy na to jakiś scyzoryk lub zwykły kluczyk z dwoma przyciskami i pełną elektroniką dało by się przeprogramować pilota tak żeby otwierał i zamykał auto tak jak to robi pilot dodatkowy aktualnie. 

• rataj1237
      By rataj1237
      jak w temacie, problem w tym ze nie wiem jak sie dowiedzieć co bedzie pasowało pod pilota(manetek) ktoru jest przy kierowanicy. auto to 206 s16 piewrwsza rejestracja to 29 06 2001 - czyli zapewne bezmux - ale nie wiem czy to ma znaczenie.
      serdecznie prosze o oferty jak i porady
      dzieki
      :20rataj
    • kubao
      By kubao
      witam mam peugeota 206 cc roland garous 2004 i postanowiłem dorobić kluczyk z pilotem. Kupiłem używanego pilota z 2 przyciskami bez diody wymieniłem grot, wymieniłem transponder, sam zakodowałem immo i mam problem z zakodowaniem pilota. Robię tak jak jest napisane w peugeot planet 2000
      -wyłączyć zapłon
      -odczekać 1 min
      -włączyć zapłon i przejść na plus (am+)
      -naciskać w ciągu 10 sek przycisk ryglowania przez 10 sek
      -wyłączyć zapłon i odczekać 30 sek

Robie tak lecz pilot nie może się zakodować może macie jakieś pomysły albo inne metody kodowania
    • testor666
      By testor666
      Witam mam zamiar zamontować w moim pugu duzy wyswietlacz(oryginalny mam tylko zegarek) czy moze mi ktos przeslac numer seryjny i jak wyglada pomiar temperatury (czy wymaga jakiejs aktywacji) wszystko do bez muxa.Z góry dziekuje za pomoc.
maly_ZE

zmiana kaseciaka na Cd

Recommended Posts

maly_ZE

Witam;

Mam 206 z radiem na kasety 2040, podlaczonym do niego duzym wyswietlaczem oraz pilotem przy kierownicy.. Chcialbym zakupic jakies radio Cd ale nie jestem pewny czy bedzie mozna je podlaczyc tak aby wyswietlacz i pilot dalej dzialały. Interesuja mnie konkretnie 3 radyjka:

http://www.audiophile.pl/p/339_pioneer_deh-2900mp

http://www.clarion.com/pl/pl/products/2008/audio/source_unit/1din/DXZ388RUSB/pl-pl-product-pf_1172390384534.html

http://www.sony.pl/product/ica-in-car-usb-and-made-for-ipod/cdx-gt420u

Czy mozna ktorekolwiek z nich podlaczyc tak aby wszystko ladnie hulalo??

Pozdrawiam

maly_ZE

Czyli co nie ma mozliwosci podlaczenia nieorginalnego radia??

chaos

bez adaptera nie da rady. Baaa, zeby bylo jeszcze ciekawiej, to w zaleznosci jakiego masz pilota, moze sie okazac ze on w pelni nie pbsluzy nawet oryginalnego radia peugeot z CD ;)

maly_ZE

A cena takiego adaptera?? 206-stka jest z 99 roku...

sierpik

ja mam puga z 1999 któs wymienił z kaseciaka na CD (kupiłem z CD orginalne peugeot) i nie działa mi ten pilot przy kierownicy :( a mam takie radio takie jak Pierwoła, pokazał więc chyba Ci nie bedzie działał pilot

chaos

tak jak pisalem wyzej, ale widac nie czytacie.

Do bezmuxa sa dwa typy pilotow troj i piecioprzewodowe. Troj przewowdowy obsluguje kaseciaka i CD a piecio tylko kaseciaka.

michal77
A cena takiego adaptera?? 206-stka jest z 99 roku..
Jakoś 130zł +przesyłka, zapytaj tu http://www.piloty.pl

---------- Po chwili dodano... ----------

Do bezmuxa sa dwa typy pilotow troj i piecioprzewodowe.
Są jeszcze dwu przewodowe (ja taki mam) i wg serviceboxa nie obsługuje CD.

ania_i_krzys

Niestety, żadne radio innej firmy niż firmowane przez Peugeota, nie będzie kompatybilne z pilotem i wyświetlaczem naszych puziów...musisz sobie wybrać - czy chcesz fajnie wyglądające radio - Alpine, JVC, Sony, Clarion...itp. czy radio, które będzie obsługiwane przez pilota przy kierownicy i wyświetlacz.

Musiałbyś poszukać radia CD, które było montowane w tym roczniku puziów, bo tak jak pisali poprzednicy może być trudno znaleźć odpowiednie radio, bo pchanie się w adaptery też może nie przynieść właściwego skutku, albo przyniesie lecz kosztowny i mizerny.

maly_ZE

no to lipa troche... szkoda ze sie nic nie da zrobic...:(

ania_i_krzys

Szukając dla siebie puzia, nie wiedziałem, że samochód, który kupuję (widziałem jedynie na zdjęciach) ma pilota przy kierownicy - bo na starcie skreśliłem mojego firmowego kaseciaka i chciałem kupić jakąś Alpinę, a tu niespodzianka :)

Rozmawiałem z elektronikami z ASO i jedyna możliwość jaka by była aby mieć CD i do tego extra czytanie mp3 to założenie zmieniarki CD - radio ją tak widzi (złącza - Jack, USB, slot kart SD), ale dałem sobie spokój - koszt nie warty końcowego wyniku.

maly_ZE

a samo podlaczenie pilota nie jest mozliwe?? przeciez jezeli radio ma wyprowadzenia na podlaczenie jakiegos sterownia zewnetrznego to dlaczego pilot z 206 mialby z tym nie dzialac??

ania_i_krzys

Tak pisali poprzednicy - różne modele, różne podłączenia oraz inne czynniki mają wpływ na to, że nie zawsze można wszystko ze sobą połączyć - np. ja do mojego puzia nie wsadzę radia RD4 z mp3 bo już jest inne łącze (mam CC a musiałbym mieć CV), a przecież obie wersje są już muxowe :)

mateuszmsaker

mnie tez drażniło to że nie można posłuchać sobie jakiejś fajnej nutki z CD w radyjku, myslałem żeby kupić zmieniarkę oryginalną ale przeczytałem gdzieś że nie czyta pirackich płyt tylko oryginały, więc kupiłem sobie transmiter FM za 60 zł, na pendrivea zgrałem z 1000 mp3 i sobie słucham, jakość nawet dobra. Nie chciałem właśnie zmeniać radia ze względu na pilot i wyświetlacz. Także taki transmiter mogę ci polecić. :)

michal77
Rozmawiałem z elektronikami z ASO i jedyna możliwość jaka by była aby mieć CD i do tego extra czytanie mp3 to założenie zmieniarki CD - radio ją tak widzi (złącza - Jack, USB, slot kart SD), ale dałem sobie spokój - koszt nie warty końcowego wyniku.
Te zmieniarki z USB i SD zdaję się pasują tylko do muxów. :/:

bo pchanie się w adaptery też może nie przynieść właściwego skutku, albo przyniesie lecz kosztowny i mizerny.
Jeżeli chodzi o sam pilot to nie jest to aż tak drogie, ja dałem 100zł za ori Pioneera (bezmux), gorzej z displayem to już kosztuje od 450zł wzwyż :/:

ania_i_krzys
mnie tez drażniło to że nie można posłuchać sobie jakiejś fajnej nutki z CD w radyjku, myslałem żeby kupić zmieniarkę oryginalną ale przeczytałem gdzieś że nie czyta pirackich płyt tylko oryginały, więc kupiłem sobie transmiter FM za 60 zł, na pendrivea zgrałem z 1000 mp3 i sobie słucham, jakość nawet dobra. Nie chciałem właśnie zmeniać radia ze względu na pilot i wyświetlacz. Także taki transmiter mogę ci polecić. :)

Ja wyszedłem z tego samego założenia - nie jestem melomanem a jakość muzyki z transmitera mi wystarczy :) Ja dałem za swojego ok 30 zł. w biedronce + karta 2 GB i słucham sobie co chcę i kiedy chcę...(kolega Paweeł caly czas się ze mnie śmieje i z mojego biedronkowego transmitera :lol)

Zastanawiam się nad dokupieniem Discmana i podłączenia go poprzez transmiter (jack - jack) i przez to otworzy mi się możliwość słuchania innych płyt...

Paweeł
Ja wyszedłem z tego samego założenia - nie jestem melomanem a jakość muzyki z transmitera mi wystarczy :) Ja dałem za swojego ok 30 zł. w biedronce + karta 2 GB i słucham sobie co chcę i kiedy chcę...(kolega Paweeł caly czas się ze mnie śmieje i z mojego biedronkowego transmitera :lol)

Zastanawiam się nad dokupieniem Discmana i podłączenia go poprzez transmiter (jack - jack) i przez to otworzy mi się możliwość słuchania innych płyt...

Nie śmieje. Tylko po cholere milion trylion kabli, zmieniarki, discmany, transmitery, skoro można kupić w cenie ori radia inne lepiej grające, firmowe, z MP3..?

:)x

ania_i_krzys
Tylko po cholere milion trylion kabli, zmieniarki, discmany, transmitery

Jakie miliony kabli - transmiter działa na fale radiowe :) więc kable odpadają...a discman to tylko mój wymysł...bo czasem posłuchałoby się jakiś oryginalnych płyt...:) a mam ich trochę i szkoda ich nie posłuchać w puziu...:)

Paweeł

Ale transmitter ma kabel do zapalniczki, kolejny to odtwarzacza, czasem jeszcze do ładowarki do telefonu. Discman to znowu zasilanie (no chyba, że będziesz leciał na bateriach), kabel audio... Za dużo. To już prościej wozić laptopa i z niego odtwarzać... :)

biszkopt
Tak pisali poprzednicy - różne modele, różne podłączenia oraz inne czynniki mają wpływ na to, że nie zawsze można wszystko ze sobą połączyć - np. ja do mojego puzia nie wsadzę radia RD4 z mp3 bo już jest inne łącze (mam CC a musiałbym mieć CV), a przecież obie wersje są już muxowe

akurat w tym przypadku nie chodzi o typ kostki, bo akurat to jest do przeskoczenia, ale o typ magistrali na jakim radio pracuje.

RD3 ma magistrale VAN, a model RD4 to magistrala CAN

ania_i_krzys
Ale transmitter ma kabel do zapalniczki, kolejny to odtwarzacza, czasem jeszcze do ładowarki do telefonu. Discman to znowu zasilanie (no chyba, że będziesz leciał na bateriach), kabel audio... Za dużo. To już prościej wozić laptopa i z niego odtwarzać... :)

Transpmiter leci bezpośrednio do zapalniczki - nie mam kabelka :)

A co do wożenia laptopa, za dużo kobinacji ale chyba suma sumarum aby rozwiązać moje problemy z nagłośnieniem zgłszę sie do MTV niech mi odpicują brykę :P

magistrali na jakim radio pracuje.

RD3 ma magistrale VAN, a model RD4 to magistrala CAN

Właśnie :/ pomyliłem magistrale bo mam Van a muszę mieć Can i dlatego nie mogę mieć radia RD4

Vini

Witam Wszystkich!!

Mam propozycje wymiany orginalnego CD z wyświetlaczem, na orginalne radio bez wyświetlacza ale tylko wchodzi w gre CD. Moje radyjko to:

mojeradio.th.jpg

A chciałbym zamienić na coś takiego:

radio206.th.jpg

Jak kupowałem Swojego Puga to sprzedawca nie powiedział mi że potrzebuje radio bez wyświetlacza żeby mi działało sterowanie od kierownicy... A chciałbym wkońcu go uzyć. Zapraszam wszystkich zainteresowanych

Pozdrawiam

ania_i_krzys

Rozumiem, że masz pilota przy kierownicy i duży wiświetlacz (mały nic Ci nie da)...

Muisz pamiętać jeszcze o jednym, że radio CD to RD3 - RD4 z funkcją odtwarzania mp3 nie będzie działało...winą jest inna szyna podłączeniowa...

michal77

Tak jak mowi ania_i_krzys,to radio z drugiej fotki nie będzie działało w Twoim aucie, gdyż jest do muxa.

Ty potrzebujesz któreś z tych http://instrukcja206.republika.pl/bezmux/strona060.html i tutaj muszę cię zmartwić bo jedyne radio które obsłuży wyświetlacz w bezmuxie to kaseciak 2040 :/:

Można jeszcze dać nie fabryczne i adapter ale to już drogo wyjdzie.

Jak kupowałem Swojego Puga to sprzedawca nie powiedział mi że potrzebuje radio bez wyświetlacza żeby mi działało sterowanie od kierownicy...
Byzydury opowiadał :P

ers

to może i mi ktoś pomoże :)

próbowałem dzisiaj podłączyć radio z tej aukcji http://www.allegro.pl/item823639845_radio_peugeot_206_307_vdo_rd3_rd3_00.html, ale nie zaświeciło się nic. Podłączone obie wtyczki.

Wedle instrukcji do mojego MUXa podchodzi właśnie model RD3, http://instrukcja206.republika.pl/mux/photo45.html

Ale właśnie, układ klawiszy w tych dwóch egzemplarzach, pomimo tego że mają ten sam symbol jest inny. Tak samo gniazdo wtyczek jest inaczej umieszczone. Ktoś może to wytłumaczyć?