Jump to content
piker

Gdzie zamontować Cb w pugu 206

Recommended Posts

ptasznikos

Zbierać to możesz gwoździem nawet. Problem zaczyna się jak próbujesz się do kogoś dokrzyczeć. Masz dłuższą antenę, masz większe prawdopodobieństwo, że ktoś Cie usłyszy. To, że Ty kogoś odbierasz wcale nie znaczy, że sam do niego dolecisz.

ziaro

inaczej jest w mieście i inaczej poza miastem

ptasznikos

Co za różnica czy w mieście czy poza miastem. Lepsza/dłuższa antena dalej dolecisz, czy to w mieście czy na trasie. A wbrew pozorom długość anteny w mieście ma jeszcze większe znaczenie niż poza nim. Większość ludzi podchodzi do sprawy tak, że do miasta to wystarczy jakiś 30 cm antenopodobny wyrób. A wtedy życzę im powodzenia w większych miastach.

KwAs

Ja od wczoraj mam CB i się właśnie borykam gdzie tak zamontować to radio,żebym mógł je wyciągać (parkowanie i spanie auta pod blokiem)..

2 ważna sprawa, gdzie ładnie pociągnąć kabel antenowy..na razie mi "leci" od prawego tylnego narożnika (od magnesu)po prawej stronie w środku puga..potem pod tylną wycieraczką idzie w kierunku zapalniczki ..Radio stoi..między ręcznym a fotelem kierowcy..

No i właśnie ...co tu i jak tu ? :P Kubsiol miał mi foty jakieś zrobić,ale się ociąga :P

Jakieś fajne pomysły chociażby na ukrycie kabla od anteny ?

KwAs

szymon88,zrób fotkę :)

Ja myślę o tym miejscu tam w części korekcji świateł póki co..

PrzemkoPW

W końcu się zebrałem i pstryknąłem kilka fotek jak u siebie rozwiązałem problem z miejscem montażu CB.

Z racji tego że jestem przeciwnikiem dziurawienia deski w widocznych miejscach oraz chciałem uniknąć demontażu za każdym razem gdy zostawiam auto w niestrzeżonym miejscu wybrałem taki sposób:

p1050556r.th.jpg p1050557.th.jpg p1050558b.th.jpg

Miejsce jest o tyle dobre że mogę zamknąć tam radio i w ogóle go nie widać. Montaż i demontaż też jest dość szybki. Od spodu podłokietnika wchodzą kable od anteny i zasilania. Jedyny minus jest taki że podłokietnik oraz element tunelu do którego jest przykręcany musiał zostać przerobiony czyli wycięta jest dziura.

Obsługa radia jest dość wygodna.

Kabel od anteny idzie z bagażnika pomiędzy tylna kanapą a lewym boczkiem a następnie pod uszczelką progową, wychodzi przy przednim fotelu i biegnie do tunelu środkowego.

KwAs

PrzemkoPW,dzieki, poczytam potem dzieki wielkie

BrZoZaS

Mam prosbe do cerbera i Red-i 206. Jak nie macie pojecia o tematyce CB to prosze nie wypowiadajcie sie w tym temacie bo to ci piszecie jest po prostu jedną wielką bzdurą i boję się, że ktoś może sugerować się przy kupnie tym co piszecie.

Dzacek1841

Ktoś wcześniej wspominał o plastykach na tunelu przy lewarku, nagiełem blaszkę wsunąłem pod plastikową obudowę i powiesiłem radio;]

zasilanie pociągnięte spod zapalniczki (niestety mux).

Kabel antenowy wewnątrz tunelu, pod nogami pasażera tylnej kanapy pod kanapę i do bagażnika :)

mam wersje 3d z korbkami, zamiast przycisków od szyb mam wnękę idealnie pasującą do gruszki, radio przy koanie przy moim wzroście 170 w kapeluszu nie wadzi, a mam je w zasięgu ręki :)

obraz1yo.jpg

Pozdrawiam Jacek :)

Ps: moje fotele też przestały jeździć przy odchylaniu :P

PrzemkoPW

Kompletnie nic na tym zdjęciu nie widać oprócz absolutnie zajebistych pokrowców na fotele :lol

Dambala

Przemko jak nic jak białe kartki i napis OK :P

Pokrowiec ala tygrys syberyjski mniami :D

A żeby nie było Off topa to miejsce do bani przeszkadzać może a noga zasłania głośnik, fatalne rozwiązanie.

cerber
Mam prosbe do cerbera i Red-i 206. Jak nie macie pojecia o tematyce CB to prosze nie wypowiadajcie sie w tym temacie bo to ci piszecie jest po prostu jedną wielką bzdurą i boję się, że ktoś może sugerować się przy kupnie tym co piszecie.

no to może pierdykniesz jakiś wykładzik , czym sugerować się przy kupnie zestawu , dlaczego jedna antena jest lepsza ( oczywiście budowa i zasada działania mile widziana ) od drugiej , schemacik idealnego podłączenia ( żeby trzasków nie było ) , no i oczywiście , żeby off topu nie było , gdzie wg ciebie jest idealne miejsce na radyjko .

chętnie poczytam i nawet " pomóka " dam .

Dzacek1841
Kompletnie nic na tym zdjęciu nie widać oprócz absolutnie zajebistych pokrowców na fotele :lol

oj bo przeglądałem temat, a tylko takie zdjęcie miałem :) postaram się zobić zdjęcie mocowania radia :)

noga nie haczy, jak napisałem przy moim wzroście 170 w kapeluszu jest ok, głośnik mam we wnęce za ręcznym :)

ptasznikos

cerber, Same Twoje stwierdzenia na temat "zbierania" anten świadczą o tym, że średnio wiesz o czym piszesz. Zasięgi wyssane z palca niestety również.

Pedro

Witajcie! Mam małe pytanko, nie chcę dla błahostki tworzyć nowego tematu. Moje cb nie ma własnej pamięci i po straceniu zasilania gubi ostatnio ustawiony kanał. Po włączeniu mam kanał 9 i chciałbym podłączyć je pod stałe 12V. Skąd polecilibyście bezpiecznie wziąć napięcie? Na kablu zasilającym mam bezpiecznik.

Turtles891
Witajcie! Mam małe pytanko, nie chcę dla błahostki tworzyć nowego tematu. Moje cb nie ma własnej pamięci i po straceniu zasilania gubi ostatnio ustawiony kanał. Po włączeniu mam kanał 9 i chciałbym podłączyć je pod stałe 12V. Skąd polecilibyście bezpiecznie wziąć napięcie? Na kablu zasilającym mam bezpiecznik.

Ja mam od kabla zapalniczki.

Pedro
Ja mam od kabla zapalniczki.

To nie przejdzie bo w muxie po wyjęciu kluczyka nie ma zasilania zapalniczki, więc na tym kablu też... Przez to właśnie mam problem.

TheCube

kabelek memory od radia? :P

Pedro
kabelek memory od radia? :P

Przeszło mi to przez myśl, tylko czy to nie będzie za duże obciążenie dla tych niezbyt grubych kabelków? I gdzie się podpiąć z masą, bo pod radio chyba nie da rady... Kurde, cholerne CB.

piter13

Pociagnij bezposrednipod akumulatar i po problemie.Mozna tak podciagmac kabel ze niema po nim sladu,i problem rozwiazany

Pedro
Pociagnij bezposrednipod akumulatar i po problemie.Mozna tak podciagmac kabel ze niema po nim sladu,i problem rozwiazany

Właśnie ta myśl mi chodzi po głowie od wczoraj. Radio ma na kablu swój bezpiecznik, więc jeden problem z głowy.

Aras

zawsze możesz zmienić na radyjko z pamięcią, a swoje stare sprzedać ;-P

Pedro
zawsze możesz zmienić na radyjko z pamięcią, a swoje stare sprzedać ;-P

Powiem Ci, że obecne w pełni spełnia moje oczekiwania i nie chciałbym go zabardzo zmieniać... Chociaż nie powiem, ten brak pamięci mnie irytuje.

piter13

Mozesz sobie równiez na kablu dołozyc drugi bezpiecznik niema z tym problemu,dołozyc rozgałeznik (w razie czego przyda sie jezeli bedziesz potrzebował,np.pod nawigacje.lodówke samochodowa).Koszt całej takiej instalacji około 20 zł