Jump to content
piker

Gdzie zamontować Cb w pugu 206

Recommended Posts

noga_cne

nom wlasnie widzialem ze jest taki temat ale nie zagladalem do niego.

dzięki :)

mateuszmsaker

to następnym razem zaglądnij a nie zakładaj nowy temat. Szukanie tego tematu zajęło mi może 10 sekund.

radi33
ja u siebie mam tu

20090802210.th.jpg

Prawie jak w TIRze ,podoba mi się ale tak nie zrobię

---------- Po chwili dodano... ----------

a ktos moze probowal rzepami do podsufitki? sa takie zestawy na allegro, oczywiscie mozna pewnie gdzies kupic w rolce

http://www.allegro.pl/item702059504_rzep_montazowy_do_cb_radia_i_inne_zastosowania.html

ciekawym czy w trakcie jazdy sie nie odczepi

Jestem wrogiem montarzu na takie prowizorki- jak ci się zdarzy jakieś małe BUM to takie radyjko może cię zabić.

Widziałem kiedyś 2 gości po dachowaniu, nic by im się nie stało gdyby gaśnica nie latała luzem po autku.

Edited by radi33

Damian90

Propo miejsca, to ja wyczaiłem, że ten plastik z tunelu jest dzielony gdzie łączy się z deską rozdzielczą. Dorobiłem sobie kawałek blaszki krzywionej pod kątem 90 stopni, wsadziłem w szparę między tymi dwoma plastikami i radio mam od strony pasażera w pionie wpakowane.

Bez wiercenia, cięcia, czy innych przeróbek. A na gruszkę mam gekona ;)

Dla zainteresowanych mogę zrobić kilka zdjęć.

mista1979
Cytat:

T4C!X napisał/a

OMG, kto Ci sprzedał takie rewelacje ??!! Uciąć to można paznokcie jak są za długie albo włosy.

A z cewki się odwija pewnie oplot jak jest za długi

No tak, a ja się zastanawiałem z kąd się biorą takie propagacje w eterze.

No ja się zgodzę całkowicie, że bacik się ucina odpowiednio. Tak zrobi każdy profesjonalny serwis CB jak się nie mylę. Moja też była przycięta.

A propos, wcześniej obiecane fotki, gdzie umieściłem radio w Vanie:

Dokładnie potwierdzam co do cięcia bata- również miałem taką operację.

Co do gruszki to ja mam ją poprostu na takim zapachu-Ambipur- zawieszoną-

Antena - u mnie na magnesie Wilson Little Wil na dachu po prawej stronie- przewód puszczony z prawej strony tylniej kanapy, pod dywanikami tylnymi, pod przednim fotelem i wszystko ładnie wygląda nikt sie nie plącze w kablach

cerber

dzisiaj zupełnie przez przypadek odkryłem gdzie można zaczepić mikrofon od cb (chociaż pewnie ktoś już też na to wpadł).

mam taki uchwyt

arx1284654829o.jpg

i po włożeniu w niego mikrofonu można tą część gdzie są dziurki na wkręty zaczepić na kratkach nawiewów (a dokładniej na ramkach)

cqs1284655598h.jpg

i nawet nieźle się trzyma i nie trzeba nic wiercić. :P

Damian90

A tu mój patent na mocowanie radyjka:

dsc02772n.jpg

Wnętrze puga nie zostało w żaden sposób naruszone. Podłączenie było chwilowe. W razie czego można wszystko bez problemu zdemontować w kilka minut.

pugfan

Damian90 to jest dobre rozwiązanie jeżeli jeździsz sam... bo jeżeli przy wypadku jest pasażer to już gorzej z miejscem...

Dambala

Ja swoje CB (alan 109)mam zamocowane do osłony bezpieczników, gruszeczka w boczku drzwiowym. kabelek antenowy schowany pod wykładzinką, a antenka na magnesik.

Damian90
bo jeżeli przy wypadku jest pasażer to już gorzej z miejscem...

Czy ja wiem, w pugu przy testach wychodziło, że najgorzej jest z nogami, przy bocznym przywali się nogą w radio, jak sam sprawdzałem to dokładnie mięśniem łydki? (nie znam się na nazwach) tej dolnej części nogi poniżej kolana, kolanem nie. Ogólnie radio w tym miejscu jakoś specjalnie nie zmniejsza miejsca pasażerowi, ja jak jeżdżę na miejscu pasażera to czasem zapominam, że tam radio jest.

Swoją drogą przy wypadku nigdy nie wiadomo co się stanie. Ja w SC oberwałem nawiewami ;]

Dambala

Troche nei ten temat ;)

Wole jednak CB bo można pogadać w razie jakich kolwiek niejasności drogowych a tu tylko odbierasz i nic więcej.

bartdobr

Najlepsze miejsce na montaż radia CB jest po lewej stronie. Ściągamy panel z przyciskami (regulacja wysokości świateł, odłączanie ESP i poduszek), tam pasuje idealnie. Wewnątrz można przymocować od góry do blachy odgradzającej silnik.

20110228633.jpg

20110228629.jpg

Ps - przyciski które były w tym miejscu spokojnie spoczywają ukryte obok bezpieczników, ich brak jest praktycznie nieistotny gdyż rzadko kiedy trzeba ich używać

lukkash

ciekawy pomysł... ja chciałem zamontować w miejscu oświetlania wnętrza pod dachem, ale trza by było rzeźbić w podsufitce zbyt dużo...

marcin90

bartdobr, też od jakiegoś czasu chodzi mi ten sam pomysł. Jedyne sensowne miejsce. Wywalałeś ten styropian, który tam się znajduje? Na ile centymetrów wchodzi ci to radio?

cerber

a jak z głośnością ? słychać ten "standardowy" głośnik , czy trzeba jakiś dodatkowy ?

bartdobr

Przestrzeń jest tak głęboka że radio może się całe tam schować (CB President). Styropian wyrzuciłem - tylko zabierał miejsce (założyłem od góry płaskie kawałki karimaty, choć w sumie to nie są potrzebne bo nic nie stuka). Od przodu jest standardowa zabudowa radia (odkręcona od niej została wewnętrzna część) - pasuje jak na wymiar. Słychać wszystko idealnie. Mocowanie jest bardzo stabilne.

Widok w środku, z boku - czyli jak to zamontowałem

20110228632.jpg

20110228628.jpg

marcin90

Dzięki. Ja chcę kupić oryginalny plastik z dużym schowkiem i go wyciąć do rozmiaru radia, będzie to ładniej wyglądać, do tego głośnik zewnętrzny.

Dambala

A co z przyciskami i odłączeniem poduszki? usunąłeś całkowicei czy dałeś w inne miejsce?

cerber
A co z przyciskami i odłączeniem poduszki? usunąłeś całkowicei czy dałeś w inne miejsce?
Ps - przyciski które były w tym miejscu spokojnie spoczywają ukryte obok bezpieczników, ich brak jest praktycznie nieistotny gdyż rzadko kiedy trzeba ich używać

...

Red-i 206

w nowszych antenach niekoniecznie istotna jest długość

te w wyższych cenach (krótkie) świetnie sobie radzą z propagacją w eter, dając odpowiedni zysk

Turtles891

Witam, ja u siebie zamontowałem CB przy schowku, mój Peugeot jest trzydrzwiowy więc trzeba tylko uważać jak ktoś wsiada na tylną kanapę.

dscn0506k.jpg

A antenkę mam krótką presidenta i bardzo dobrze ściąga do około 4 kilometrów.

dscn0511.jpg

Moim zdaniem większej anteny nie potrzeba:)

dscn0506k.jpgdscn0511.jpg

A tu są zdjęcia:)

dscn0511.jpg

dscn0506k.jpg

ptasznikos
w nowszych antenach niekoniecznie istotna jest długość

te w wyższych cenach (krótkie) świetnie sobie radzą z propagacją w eter, dając odpowiedni zysk

Długość zawsze miała, ma i będzie miała znaczenie. Zyskami podawanymi przez producentów raczej bym się nie sugerował.

cerber
Długość zawsze miała, ma i będzie miała znaczenie.

... tak twierdzi 99% kobiet . :P

dłuższa antena to oczywiście większy zasięg , ale przecież krótka zbiera coś ok 10-15km . większa odległość zbierania to więcej osób w eterze i większy " burdel" .

a propo może ktoś wie z jakiej odległości zbierają najdłuższe " cywilne" anteny CB radia ?