Jump to content

Wykańczam mieszkanie - topic informacyjne dla mnie

Recommended Posts

Witam,

otwieram topic informacyjny, jak będę miał pytania to będę wpisywał :P

Jako, że u nas na forum przekrój branżowy, że tak powiem jest bardzo szeroki, więc może trafię kogoś kto się zna :)

Pytanie o firmy AGD mam. Są lepsze lub gorsze? Np. na allegro są ciekawe zestawy płyta gazowa + piekarnik + okap + zmywarka np. mastercooka lub gorenje. Jakieś opinie fachowców?

Na ile opłaca się brać gotowy zestaw, a na ile kompletować oddzielnie. To pewnie tak jak z częściami do auta jedna firma ma lepsze to, druga tamto :) (właśnie zrobiłem symulację tej oferty co jest poniżej, oddzielnie kupując wychodzi taniej o 400 zł bez przesyłki :P)

A przy okazji wczoraj wylicytowałem lodówkę Whirpoola 2-drzwiowa czarny błysk z kostkarkami i innymi pierdołami, nawet nazw nie pamiętam za 2300 :) Także radość mnie przepełnia (cena sklepowa tej lodówki to koło 4000zł, dodam, że nowa, powystawowa :P)

Coby nie być gołosłownym np. takie cuś

.

Płyta ceramiczna czym się różni od elektrycznej czy tam indukcyjnej? Też pobiera prąd, a nie gaz?

P.S I najważniejsze!! Czekać na promocje po Bożym Narodzeniu? W AGD takie bywają? Bo jak sa przeceny to przetrzymam kasę i poczekam :)

grzesiek1711

co do płyt to różnica jest taka że w indukcyjnej wewnątrz jest drut który indukuje prąd (ciepło) w garnku - tylko w metalowym...czyli żeby coś podgrzać, ugotować itd musi stać na płycie coś metalowego, plus jest taki, że po zestawieniu garnka płyta jest zimna...ciężko się oparzyć...drugi rodzaj natomiast to to że wewnątrz płyty jest spirala (grzałka) i ona grzeje szkło - szkło grzeje garnek itd. tak w skrócie...nawet gdzieś widziałem taką płytę że było szkło z wierzchu a w środku palnik gazowy...to już w ogóle kosmos...ale cena >6000 za samą płytę...

Jak masz gaz to montuj gazową, takie moje zdanie. A jak chcesz coś na prąd to kup indukcyjną. Ja ostatnio kupiłem Whirpool AC-M702NE i jestem bardzo zadowolony. Przewaga indukcji nad zwykłą elektryczną jest jeszcze taka, że jak wyłączasz lub zmniejszasz grzanie to efekt jest natychmiastowy, t.j. w gazowej, a w zwykłej elektrycznej jest duża bezwładność temperaturwa zanim grzałka się ostudzi i łatwo coś przypalić. Ogólnie AGD i RTV tylko na necie: http://www.ceneo.pl.

Powodzenia z wykończeniem, ja właśnie się uporałem z moim mieszkaniem i powiem szczerze, że nie jest to łatwa sprawa, a wydaje się że wybieranie i kupowanie to coś fajnego ;)

Odpowiem inaczej bo chyba o to pytanie , grzewcze (piekarnik płyta) nie warto przeplacac bo podobniez bardzo porównywalne sa uządzenia , ja mam plyte kilka lat Amica (znaczek odkleił sie sam po pierwszym umyciu) działa jak petarda. Zmywarka whirlpool nie wiem dlaczego ale może ja coś źle robie, ale taka sobie, zreszta pralka tez , tu świetne opinie o bosh , zmywarka koniecznie z ukrytym panelem, bo obłapia się to jak diabel, okap mocny , jest sklep w necie który się w tym specjalizuje, mozna obliczyc wydajnośc do pomieszczenia , polecam jakis dwusilnikowy, świetnie sie sprawdza. Mikrofalówki, uważ na dwie rzeczy , pierwsze to fakt że niektóre maja tylko 50 cm szerokości i można gafe strzelić jak ją potem z piekarnikiem 60 w lini chcesz zamontować, i niby błacha , mi jakis matol od stolarza zerwał folie na wewnatrznych drzwiach , ona musi zostac bo drzwiczki często nierozbierlalne i sachodza parą syf nie do wyczyszczenia.Meble NIE PŁAĆ za nic dopóki nie skończą i miej na wszystko umowy KONIECZNIE spisz ustalenia każde i każ się podpisac pod nimi wykonawcy, zawrzyj regulacje szafek w umowie po jakimś czasie, kolezka mial tak ze bylo to nie do wyregulowania bo były do bani zamontowane i jak siadly to nie było juz pola manewru. Zawrzyj w umowie kary za opuxnienie REALNE, w stylu 0,5% za dzień zwłoki określ czy jest dzień roboczy czy nie. Stolarze to mistrzowie swiata w ściemnianiu. Sprawdź czy stolarz ma kogoś z uprawnieniami elektrycznymi, żebyś nie stracil gwarancji na montowana płytę i chyba piekarnik.

Kup duzo czegoś na nerwy .

Acha ja zrobiłem tak , wybrałem caly sprzęt znazłem ich najniższe ceny zsumowalem i napisałem do chyba 20 sklepów internetowych że interesuje mnie caly zestaw w tej własnie cenie znlazł się sklep który chcial i za przesyłke chyba 100 zeta tylko zaplaciłem, nie pamietam jednak skąd to było.

Edited by Fryc

A propos tego zestawu Mastercooka to ja bym go nie brał. Średnio wychodzi 1500 zł za w sumie przeciętne urządzenia. Fajny piekarnik dostaniesz już za 900 zł, płyta (polecany wcześniej Whirpool) 1100 zł, okap jakiś kolejny tysiąc no i zmywarka z 1500 zł. A jak dobrze neta przeszukasz i zrobisz tak jak pisał kolega (wybierz produkty i napisz do kilku sklepów) to wszystko da się jeszcze taniej :)

ania_i_krzys

Kazda firma robi lepsze i gosze urządzenia - nie we wszystkim jest dobra. Na twoim miejscu zapomniałbym o Gorenje i o Boschu...Pierwszy kiepski, drugi drogi a jak nawali to droga naprawa pogrwarancyjna.

Bardzo fajny zestaw piekarnik + płyta indukcujna do zabudowy można złożyć z produktów Amiki w cenie ok 2500 zł. (ok 1000 i 1500 zł.) Zarówno płyta i jak i piekarnik są bardzo fajnie zrobione i do tego mają parę fajnych fukcji...

W przypadku jaką płytę wybrać - nie zastanawiałbym się - inducyjna - jak wpomiali poprzednicy :)

Ostatnio widziałem fajną zmywarkę hmm również Amiki (wąska - chyba 45mm).

Jednakże szukając szukaj prouktów jak się uda najbardziej oszczędnych w energię AA lub AA+

Ostatnio widziałem fajną zmywarkę również Amiki (wąska - chyba 45mm).

Na rodzine 2+2 wybrałem najwiekszą dostępną Candy CDI 2515 i nie żałuje - brat ma tę mała i co troche musi włączać, my po 22 drugiej odpalamy (polecam taryfę nocna).

a ja polecę piekarnik electroluxa EOB 64201 ix lub AEG B 5941-5M .z wyposażenia ważne jest aby miały prowadnice w środku i jakiś sposób czyszczenia(eob ma katalizę a b5941 ma pyrolizę).

a z płyt to proponuję jeżeli indukcja to electroluxa EHD 60020P ,a z ceramicznych to EHS 60210P(też electrolux).sprzedaję tego naprawdę sporo i na razie opinie są rewelacyjne.

ja polecam przyjrzeć sie wyrobom solgaz - robią płyty gazowe, w których palnik jet ukryty pod taflą szkła. Osiągają przez to lepsze spalanie i czystssze spaliny - brak efektu klejących mebli od tłustego osadu spalonego gazu. Nie wspomne o oszczędności gazu.

Płyta czteropalnikowa solgaz +2 pola cieplne (ogrzewane przez spaliny) kosztuje niecale 3.000 zł :)

Płyta czteropalnikowa solgaz +2 pola cieplne (ogrzewane przez spaliny) kosztuje niecale 3.000 zł

aaaa no tylko brać :DSA

grzesiek1711
nawet gdzieś widziałem taką płytę że było szkło z wierzchu a w środku palnik gazowy...to już w ogóle kosmos...ale cena >6000 za samą płytę...

solgaz - robią płyty gazowe, w których palnik jet ukryty pod taflą szkła.

no patrzcie jak ceny spadły...jakiś czas temu były 2x droższe...moim zdaniem rozwiązanie najciekawsze...ale czy najlepsze?

dla ścisłości tam nie ma palnika który grzeje szkło...są w środku specjalne promienniki podczerwieni zasilane gazem (np. hale sportowe potrafią mieć takie ogrzewanie, zamienia to gaz w podczerwień..jak działa nie mam pojęcia...) i dopiero ten promiennik jest pod szkłem i on nagrzewa garnek...

Ja osobiście brałbym indukcję...

Co do piekarnika to z jakimś systemem samoczyszczącym...

(eob ma katalizę a b5941 ma pyrolizę).

jakoś kataliza mnie osobiście nie przekonuje...

zmywarka faktycznie przydaje się duża...

my po 22 drugiej odpalamy (polecam taryfę nocna).
również polecam nocną :P a co do candy to totalnie na nie jestem.. nasza poprzednia pralka w 5tym roku pracy stanęła i dziekuje.. teraz jest Ariston super cichutko chodzi.. nie skacze po całej łazience.. :ok a zestaw do kuchni braliśmy electroluxa ( płyta ceramiczna piekarnik i zmywarka ale bez okapu ) 4 lata chodzi i jak na razie wszystko :ok ostatnio ułamał się zamek w zmywarce ale zamówiony nowy w punkcie serwisowym.. sami wymienialiśmy i dalej elegancko.. ja bym się zastosował do metody Fryca z tym sklepem.. ale przy doborze sprzętów sprawdź jakiej firmy serwis masz pod nosem.. ;)

I jak tam postępy w wykończeniu i zakupach? Dzieje się coś, jakieś nowe AGD w domu? Ja z chęcią posłucham coś więcej o zmywarkach i jak ktoś napisze jak to jest z tymi okapami z pochłaniaczem w środku? Płytę mam w innej części kuchni niż otwory od wentylacji i nie bardzo wiem jak dać przewody więc myślałem żeby ich w ogóle nie dawać tylko taki okap z pochłaniaczami. A może ktoś zna jakiś system żeby doprowadzić przewody po meblach bez szpecenia kuchni?

W temacie tyle, że płytki przyjechały, pewnie z 600 kilo wczoraj musiałem przenieść :)

No i czekam na lodówkę :P

Ja miałem około tony sam wnosiłem na trzecie bez windy, znam ból, karton z gresem ważyl 51 kilo, było ich 11, dwa ostatnie nosiłem po jednym kafelku (17 kilo)

jak to jest z tymi okapami z pochłaniaczem w środku?

prawie każdy okap(tylko nieliczne nie mogą) może pracować jako wyciąg(podłączasz do komina) i jako pochłaniacz.kwestia zamontowania filtra węglowego.w niektórych okapach musisz jeszcze dokupić tzw zestaw recyrkulacji który to będzie odprowadzał powietrze z wnętrza okapu na zewnątrz.w zależności od okapu mogą być dwa filtry węglowe lub jeden.koszt od 30zł za sztukę do nawet 100zł. jednakże opcja "pochłaniacz" ma swoje minusy. okap jest słabszy o ok 1/4 i koszt filtrów węglowych które to (wg zaleceń producentów) należy wymieniać co pół roku.

co do podłączenia okapu do wyciągu ,najlepszym rozwiązaniem (oczywiście jak rury będą widoczne) zastosowanie przejściówki z okrągłej rury na kwadrat i poprowadzenie wyciągu kwadratową (w kolorze jaki zechcesz) rurą.:victory

Fryc fajna kuchnia, kolorystykę mebli mam identyczną :)

Cerber nie wiesz gdzie takie przejściówki i rury dostanę i jak wyglądają te prostokątne rury? W castoramie gadałem z gościem, ale jakiś był lewy bo nic nie wiedział o takich rurach i przejściówkach :( Nie ma to jak profesjonalna obsługa :[

gdzie takie przejściówki i rury dostanę i jak wyglądają te prostokątne rury?

możesz popytać w sklepach z kominkami i ogólnie tam gdzie sprzedają okapy.sklepy hydrauliczne też powinny coś takiego mieć.

Ja ukryłem rure od okapu w zabudowie z karton-gipsu tak jak i oswietlenie:
:o wow świetna kuchnia.. :! taka.. hmm katalogowa :P
merchats10024
Witam,

otwieram topic informacyjny, jak będę miał pytania to będę wpisywał :P

Jako, że u nas na forum przekrój branżowy, że tak powiem jest bardzo szeroki, więc może trafię kogoś kto się zna :)

Pytanie o firmy AGD mam. Są lepsze lub gorsze? Np. na allegro są ciekawe zestawy płyta gazowa + piekarnik + okap + zmywarka np. mastercooka lub gorenje. Jakieś opinie fachowców?

Na ile opłaca się brać gotowy zestaw, a na ile kompletować oddzielnie. To pewnie tak jak z częściami do auta jedna firma ma lepsze to, druga tamto :) (właśnie zrobiłem symulację tej oferty co jest poniżej, oddzielnie kupując wychodzi taniej o 400 zł bez przesyłki :P)

A przy okazji wczoraj wylicytowałem lodówkę Whirpoola 2-drzwiowa czarny błysk z kostkarkami i innymi pierdołami, nawet nazw nie pamiętam za 2300 :) Także radość mnie przepełnia (cena sklepowa tej lodówki to koło 4000zł, dodam, że nowa, powystawowa :P)

Coby nie być gołosłownym np. takie cuś .

Płyta ceramiczna czym się różni od elektrycznej czy tam indukcyjnej? Też pobiera prąd, a nie gaz?

P.S I najważniejsze!! Czekać na promocje po Bożym Narodzeniu? W AGD takie bywają? Bo jak sa przeceny to przetrzymam kasę i poczekam :)

Jak lodowka to LG smialo pociagnie i 20 lat... lub samsung, jak masz Gaz to kuchenka gazowa jest super lub indukcja + zestaw specjalnych garnkow lub przystawka, piekarnik to wg uznania, zmywarka Electrolux u mnie 5 rok smiga (pamietaj o odsalaniu lub odkamienianiu), Odkurzacz fajny jest Black & Decker 2200Watt bezfiltrowy i dobrze sciaga wszystko + od psa/kota wlosy... okap kuchenny to taki co ma mocny wentylator i filtr (Wegiel + mata) Mikrofalowka to Wg uznania (ja nie mam i nie placze) Czajnik elektryczny to Kenwood lub taki co ma grzalke w spodzie wbudowana...

---------- Po chwili dodano... ----------

Ja ukryłem rure od okapu w zabudowie z karton-gipsu tak jak i oswietlenie:

3e622bdb5d49db59med.jpg

Hej Fryc, jaki calkowity koszt takiej kuchni wraz z urzadzeniami AGD?

Hej Fryc, jaki calkowity koszt takiej kuchni wraz z urzadzeniami AGD?

14,5 z kartonami i wszystkim, ale sporo kombinowania , bo jak nic na poczatku wychodzila około 20. To była zwykła sciana a ja chciałem to jakoś zabudowac. Do tego chciałem miec lodówke 75 szeroką i 75 głęboką a pod zabudowę takich nie robia więc jest piekny i zabudowany ariston, ale jak powiedzialem o tym stolarzowi to się za glowe złapał :)

Dodam, że popełniłem dwa błędy, które widac tutaj i o których mowiłem

mikrofala 50cm , stolarz podołał

zmywara z zewnetrznym panelem, juz mnie łeb boli od powtarzania żonie że do zamykania jest uchwyt , bo potem to wygląda....

Polecam nieco obniżajacy koszt patent ze zwykła pomalową wałeczkiem (od tyłu na biało, lub jak kto chce) szybą na ścianie, koszt jakieś 150 zeta, efekt i uzytkowanie super

Edited by Fryc