Jump to content

Tatusiowóz czyli syn za miesiąc będzie naświecie

Recommended Posts

WItam,

Jak już kiedyś pisałem spodziewam się potomka i przymierzam się do kupna 2 auta (chyba że wypali projekt 4x4 na co liczę) żonka wybrała 4 modele autak a ja już wybieram reszte.

Po pierwsze musi być moc

Po drugie musi być nietypowe

Po trzecie do 35 tysi.

Kilka propozycji:

http://moto.allegro.pl/item842320720_megane_rs_2_0t_225ps_1wl_100_bezwyp_piekna_ideal.html

http://moto.allegro.pl/item847490490_st220_st_220_3_0v6_226km_blue_performance.html

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10421077

http://moto.allegro.pl/item843874187_seat_leon_cupra_fr_4x4_2002_2_8v6_260km_75_000km.html

http://moto.allegro.pl/item852193671_honda_civic_type_r.html

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10299560

Co myślicie o tych propozycjach?? i co byście wybrali

Mmmm, Pug w automacie V6 dla mnie :) Ewentualnie mimo, że nie lubię Fordów, to ST220. A Focus RS?

Zacznijmy, że mamy na tej liście tatusiowozy* i hothatche :]

Z tych drugich, bo ja od tatusiowozów raczej z daleka, to Leon i Meganka.

Jeżeli ma być nietypowe, to najbardziej meganka. Mimo upływu lat dalej ma intrygujący design (jednym się podoba, innym nie, czyli na pewno nie jest typowe). Reszta aut jest bardziej typowa, a jedynie z czymś mocniejszym pod maską.

Leon I w tym porównaniu dla mnie jest troszkę nijaki stylistycznie ;) ale cupra 4x4 to jest to coś :]

A skoro brane są hothatche to widzę, że reguła dziecko=tatusiowóz=kombi w dizlu nie musi być zastosowana ;)

*) jakby ktoś miał problem to z tej listy to mondeo, audi i peugeot

Po pierwsze ma się zmieścić wózek

Po drugie auto ma być bezpieczne, czyli absolutne minimum to 10kg 1,5KM tzn auto waży 1400 to moc 210KM innej opcji nie ma bo jak wyprzedzać to bezpiecznie i szybko.

Po 3 od groma poduch przynajmniej 6

Jak pisałem to ma być 2 auto aby w jakąś trasę pojechać pyziak niestety jest za mały i może się okazać że ójdzie na warsztat a jeździć czymś trzeba. 3D mi wogóle nie przeszkadza dla mnie się liczy wygląd auta.

Octavi i Passatowi mówimy stanowcze nie Audi A4 pojawiło się tylko dlatego że mojej kobiecie się podoba

Po pierwsze ma się zmieścić wózek

Po drugie auto ma być bezpieczne, czyli absolutne minimum to 10kg 1,5KM tzn auto waży 1400 to moc 210KM innej opcji nie ma bo jak wyprzedzać to bezpiecznie i szybko.

Po 3 od groma poduch przynajmniej 6

Jak pisałem to ma być 2 auto aby w jakąś trasę pojechać pyziak niestety jest za mały i może się okazać że ójdzie na warsztat a jeździć czymś trzeba. 3D mi wogóle nie przeszkadza dla mnie się liczy wygląd auta.

Masz mały konflikt "potrzeb" do prawdziwej chęci kupna sportowego "wózka" :).

Bo jak na rodzinne wyjazdy w dłuższą trasę to żaden z tych, do szaleństw dla siebie Honda typeR-podobno cudeńko :).

Jakoś nie wyobrażam sobie dłuższej wyprawy tak sportowo zawieszonym pojazdem po naszych drogach mając na pokładzie maleńkiego członka rodziny i dodatki z tym faktem związane (wózek, ciuszki inne dodatki niezbędne maleństwu).

Poza tym jak można szybko jeździć wożąc małe dziecko?!

Sprzedaj pyzia, kup coś "rodzinnego" dla żony i na wyjazdy a dla siebie typeR-a i będziesz szczęśliwy :).

Żona chce pyzia a pozatym ja sprzedawać go nie chce. Type-R to ostateczność. CO do ST220 prowadzi się rewelacyjnie i jest bardzo komfortowy Megane też niczego sobie.

Nie wpominałem że chce jeździć szybko, ja chce jeździć bezpiecznie czasem trzeba wyprzedzić a ja wole mieć zapas mocy ni jej niedobór ( ale to tylko moje zdanie)

ania_i_krzys

Mnie podoba się Peugeot, Ford i Audi...tylko po co ten gaz...

Poza tym trudno dostać Honde Tape R w dobrym stanie...to znaczy cieszy się powodzeniem, mało jest na rynku w sprzedaży używanych, ale jak sa to mogą być aż za bardzo zajechane...

A jak ma być potomek to już tylko i wyłącznie 4D lub 5D

Żona chce pyzia a pozatym ja sprzedawać go nie chce. Type-R to ostateczność. CO do ST220 prowadzi się rewelacyjnie i jest bardzo komfortowy Megane też niczego sobie.

Nie wpominałem że chce jeździć szybko, ja chce jeździć bezpiecznie czasem trzeba wyprzedzić a ja wole mieć zapas mocy ni jej niedobór ( ale to tylko moje zdanie)

Zawsze mi się wydawało że wyprzedza się wtedy, gdy to jest bezpieczne i jest to niejako "zaplanowany" manewr a zapas mocy (200 z kawałkiem to duuuuży zapas) to w nieprzewidywalnych sytuacjach się przydaje. Zresztą porady przy wyborze samochodu powinni chyba udzielać teraz młodzi tatusiowie, wiedzą jaki pojazd jest tak naprawdę potrzebny...ja już troszkę za stary chyba na to :).

Najlepiej weź wózek z sobą i przymierz się do każdego pojazdu z nim, zobaczysz czy da radę go tam w miarę łatwo zmieścić. Lepiej uniknąć później niemiłego rozczarowania lub się wkurzać, że trzeba za każdym razem składać i rozkładać pojazd naszego potomka.

Wystarczy że mój pyziak ma balast w postaci instalacji gazowej której nie używam. A nie demontuje bo w razie w będzie łatwiej sprzedać. Audi wziąłem tak pokazowo chociaż nie powiem jest bardzo ładne

---------- Po chwili dodano... ----------

Temat z wózkiem już obadany liderem są oczywiście sedany

a moze cos takiego ?

http://otomoto.pl/jeep-grand-cherokee-4-7-limited-C10792111.html

+bezpieczny

+pojemny

+wygodny

+szybki

tylko ze troche stary bo z 2001 i 190k przejechane :/

albo ten :D tylko ze 36tys ale rocznik ok i przejechane ma mniej niz poprzedni

Edited by glowa

Przykładów będzie tyle co opinii...

Z podanych przez Ciebie: Mondeo i Audi (w tej kolejności).

Jak chcesz mocno i tatusiowo to pomyśl jeszcze nad Volvo S60 (jeśli sedan)/V70 (jeśli kombi) oraz BMW 530d (E39) - niby diesel, ale w wersjach po lifcie silniki miały 194KM a to naprawdę więcej niż wystarczająco.

Pozdrawiam,

Piotr

albo ten tylko ze 36tys ale rocznik ok i przejechane ma mniej niz poprzedni

Ten to znaczy który??

Type-R za tą cenę raczej nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Taką Megane często widuje, właściciel używa jej zgodnie z przeznaczeniem takiego auta i planuje coś takiego zakupić po 206. No i Megane jest bardzo bezpiecznym autem.

Brzuch a czemu jakiegoś SW nie bierzesz pod uwagę?

Ps

Będziesz z dzieckiem jeździł to po co Ci przy wyprzedzaniu przyspieszenie jakiegoś GT?

I po co Ci minimum 6 poduszek? Jak Ty zamierzasz z tym dzieckiem jeździć?

Albo rybki albo akwarium. Teraz będziesz z dzieckiem jeździł np do teściów, a nie szalał swoją nową bryczką...