Jump to content
  • Similar Content

• spionek206
      By spionek206
      Witam. Dzisiaj po południu wyjechałem z domu na rezerwie (włączyła mi się tego samego dnia w nocy 10km od domu) po kumpla 25km od domu. Kiedy dojechałem wyłączyłem silnik, pogadaliśmy itd.
      Po jakoś 15 minutach wyjechaliśmy, 500m dalej auto zaczęło już szarpać przez brak paliwa. Doczłapaliśmy się jak najbliżej stacji i poszliśmy na pieszo z bańką po paliwo. Zalaliśmy 5l benzyny. myśleliśmy, że to tyle z naszych problemów lecz zaczęły wyskakiwać 2 problemy (na zdjęciach). Wyciągaliśmy świece i wszystkie były w porządku (jedna była nie dokręcona i była troszkę mokra). Odłączyliśmy kleme na 15 minut i znów podłaczyliśmy i nic. Zalałem znów paliwa za 50 zł jakoś 2h od zalania 5l benzyny z bańki. Auto zaczęło się trochę odmulać lecz nadal nie to samo. Auto nie ma tej samej mocy co wcześniej, słychać z wydechu jak auto przerywa a nie idzie równo jak wcześniej. Świeci się kontrolka check engine na żółto i miga. Auto jakie posiadam to peugeot 206 cc 1,6

edit: Autem da się jeździć, lecz ruszać trzeba przy 3000 obrotach i przy tylu go trzymać jak najdłużej ale nie gaśnie (wcześniej gasł).

• PMac
      By PMac
      Po sprawdzeniu błedów peugeot planet 2000 w peugeot 206 1.4 Hdi, pojawiły się informację z załącznika, proszę o info, od czego należałoby zacząć, nadmienię iż na zimnym silniku świeci kontrolka poziomu płynu chłodzącego, a jak silnik złapie temperaturę gaśnie.

• MavericK
      By MavericK
      Siemka, tak więc po ostatnim podłączeniu kompa do mojego kocura wyskoczył taki błąd "P0485 Obwód zasilania/masy wentylatora chłodzącego - usterka", po dłuższym namyśle wydawało by się że wiatrak może całkiem nie działać albo może być podłączony pod jeden biegun. W takim razie dlaczego działa ? Zawsza włącza się przy 100 stopniach i chłodzi do 90. Błąd był kasowany a za chwile znowu wywala. Co zrobić ?
    • chan
      By chan
      Witam,
      mam problem z wentylatorem chłodnicy. Komputer (cdif2) pokazuje błąd P1109 obwód wentylatorów - mała prędkość - sygnał nieprawidłowy. Wymieniłem przekaźniki wyczyściłem gniazda, wentylator na krótko od aku chodzi. Kiedy próbuje się połączyć przez komputer i uruchomić obwód wentylatora na niskich obrotach przekaźnik cyka ale wentylator nie kręci na wysokich obrotach kręci ale faluje i przerywa.Podczas jazdy autko(2.0 HDI '02) nie przekracza 90* C, ale od kiedy mam go (ponad miesiąc) wentylatory nie włączyły się. Nie mam pojecia co dalej robić. Czy zostawić mechanikowi czy samemu rozbierać. Czy ktoś ma pomysł gdzie może leżeć usterka???
    • barkin2009
      By barkin2009
      Witam.Koledzy potrzebuję pomocy :x/:
      Mam 206 s16 sekwencja BRC 2001 rok
      Wyskakuję mi błąd P1327 - rejestracja faz zapłonów
      oraz P0107 - sygnał z czujnika ciśnienia MAP za niski.
      Samochód jest zmulony na benzynie i na gazie (75 %czasu jeżdżę na benzynie)
      Miesiąc temu (ok 1000 km) padł właśnie ten sensor MAP tj,czujnik ciśnienia w kolektorze chyba dolotowym z tego co kojarzę .
      Kupiłem nowy za około 200 zł w sklepie i było okej,a teraz znowu padł.Przed wymianą auto gasło,teraz mimo wymiany i znów wyskakującego błędu auto nie gaśnie tak ja dawniej.Ale nie jeździ tak jak powinno.
      2 problem to właśnie błąd P1327 - nie wiem jak to ugryźć.Ostatnio wymieniłem a aucie świece ,katalizator ,sondę lambda tą przed katem z zielona wtyczką.
      błędów nie było poza MAP-em o który piszę powyżej,a dzisiaj znów wyskoczyły te 2.
      Co mogą jeszcze oznaczać te błędy?

Aha kata kupiłem bo nie było w samochodzie (magik poprzedni wymontował).
mista1979

Kody błędów - Error Codes for Specific Trouble Codes (Peugeot - Citroen)

Recommended Posts

mista1979

umiesciłem juz w jednym temacie jako odpowiedz na pytanie.

ale zapewnie gdzie to sie zagubi wiec umieszcze w tym dziale.

wiem ze jest podobny tamat --> http://www.206club.net/showthread.php?t=46611&highlight=kody+b%B3%EAd%F3w

Pełna lista kodów błędów po angielsku

http://www.scangauge.net/DTC/PSA.html

.

Visterio

świetne :) Dodałem kilka tagów, żeby łatwo było to znaleźć :)

mista1979
świetne

widziałem na technicznym podobny temat jako przyklejony wiec moze razem je ze sobą połączyc czy jak

albo z tematem którego linka podałem wczesniej w poscie

>>MoD V<< Zrobiłem inny tuning i teraz wszystko jest w tym temacie. Skopiowany przeze mnie post jest pierwszy gdyż taką ma datę napisania :) I zrobiłem mały edit Twojego posta, żeby było ładnie widać :) Jak chcesz to zmień, żeby było jeszcze ładniej jesli masz jakiś pomysł na to :) Jak temat znikie z pierwszej strony to dorzucę skopiuje tutaj post Kaspra z listą błędów bo inaczej temat od razu znika ze strony pierwszej (ze względu na datę posta Kaspra).

---------- Po chwili dodano... ----------

niech tak zostanie