Skocz do zawartości
kkaazzaakk

silnik sam gazuje

Rekomendowane odpowiedzi

kkaazzaakk

Witam!

mój problem wygląda tak : kupiłem peugeota z 99' roku i z silnikiem 1.1 8v, po jakimś miesiącu od zakupu samochód sam zaczął sobie gazować, na przykład podczas ruszania z parkingu rozpoczynam na ok 3 tys obrotów i puszczam powoli sprzęgło on nagle zaczyna mi gazować do ok 5 tysięcy. Czasem zdarza się to podczas jazdy np. podczas skręcania. Ostatnio pojawił się nowy problem a mianowicie że auto zaczynało jechać dopiero po wciśnięciu gazu do dechy, dziś miałem wymienić czujnik wody bo na niego padło moje podejżenie ale po wykręceniu go i wkręceniu ponownym problem jazdy z gazem w podłodze zniknął. W dodatku wymieniłem w silniku już silniczek krokowy, bo przeczytałem gdzieś że samoistne gazowanie może być jego winą ale nic sie nie zmianiło ...

Co o tym myślicie ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
leszek o

Do sprawdzenia: silnik krokowy, potencjometr położena przepustnicy. Nie napisałeś kiedy wymieniłeś silnik krokowy - może problemy z ustawieniem, może się zacina. Poszukaj, dużo było o tym mowy na Forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kkaazzaakk

Dzieki za odpowiedż :) gdzie znajde ten potencjometr połozenia przepustnicy w samochodzie i jak go sprawdzić ?? silnik lrokowy wymieniłem po tym właśnie jak zaczął sam sobie dodawać gazu ... na tym nowym jak i zarówno starym silniczku sam sobie dodaje gazu. Jak ustawia się silnik krokowy ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Pawełkowy

Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź na forum. Wpisz w SZUKAJ silniczek krokowy lub falujące obroty.

Ja miałam podobnie...w sumie nadal tak mam... ale u mnie przejawia się to tak, że dopóki jest na ssaniu, czyli ponad 1000 obrotów to np gdy nikogo nie ma w środku to silnik sam sobie dodaje gazu, np tak do 2000 obrotów i spada...po minucie znowu. I znowu. Gazować przestaje dopiero jak zejdzie ze ssania. Czyli jak nagrzeje się silnik. Zimą oczywiście trwa to dłużej, latem krócej. Gdy jest ciepły to nigdy tak nie faluje.

Ja u siebie czyściłem całą przepustnicę, silniczek krokowy jednak to nie pomogło. Nie wymienialiśmy jeszcze niczego bo przyczyn może być co najmniej kilka. Czyli:

- silniczek krokowy

- cewka

- wtryskiwacz

- sonda lambda

- czujnik temperatury wody (ten wkręcony w komorę silnika)

Noo to chyba wszystkie części które mogą powodować u mnie samoistne dodawanie gazu. Jesteśmy już do tego przyzwyczajeni, gorzej jak ktoś znajomy siedzi w aucie, a ja np wyjdę na chwilę to każdy panikuje, że auto odjeżdza. :)

Na forum znajdziesz pewnie przyczynę, bo tematów jest naprawdę dużo o tym, jednak pewnie nie obejdzie się bez podjechania na komputer. Nie chcesz pewnie w ciemno wymienić pół osprzętu pod maską? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Grzegorz206

Silniczek krokowy to ori czy jakiś zamiennik ?? Ja kupilem zamiennik i też źle działał pomogła wymiana na oryginał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
307_sw_SRC

Robię wpis, gdyż mój problem był podobny, ale rozwiązanie inne niż na wszystkich forach co szukałem. Dotyczy Peugeot 307 SW 2.0 HDI 107km z 2002r.

Problem silnik wpierw szarpał i też wchodził sam na obroty. Komputer pokazywał 5 błędów z czego główny to szyny wysokiego ciśnienia silnika. Wymieniono regulator czujnik ciśnienia paliwa. Auto jeździło dobrze jeden dzień. Kolejnego auto wpierw straciło moc, a po ponownym odpaleniu auto nagle zaczęło wchodzić na obroty ok. 3000 bez dotykania pedału gazu.  Błędy na komputerze takie same. Po długich poszukiwaniach okazało się, że walnięty jest czujnik z klimatyzacji! Podobno ma jakieś połącznie z w/w.  Po wymianie objawy ustały i jeździ normlanie. W załączniku fotki, gdzie znajdują się oba czujniki. 

Nazwy mogłem ciut przekręciłem, bo auto długo było naprawiane i mogłem już zapomnieć. 

20180604_195831.jpg

20180604_195904.jpg

• Lubię To! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sylrob14
Napisano (edytowane)

Witam

Posiadam Peugeot 307 2002 r kombi1,4

Ten sam problem gazowania, gazował sam przy zwanianiu to 0 km. Pogazował sobie i spadało 

Wymieniony był silnik krokowy Ale nic to nie dało 

Co sie okazało, linka od gazu była stara i się blokowało. Po jej wymianie superr.

Edytowane przez Sylrob14

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta