Jump to content

Yaris I, uzywał ktoś?

Recommended Posts

Używał ktoś dłuższy czas Yariskę? Czy roczniki 1999/2000 z silnikiem 1,0 w benzynie cierpią na jakieś choroby przewlekłe? bać się przebiegu w okolicach 150 tys km? Warto kupować?

Używał ktoś dłuższy czas Yariskę? Czy roczniki 1999/2000 z silnikiem 1,0 w benzynie cierpią na jakieś choroby przewlekłe? bać się przebiegu w okolicach 150 tys km? Warto kupować?

ojjj zaprzyjaźnij się z google.

Zanazłem to po 3 sekundach szukania:

http://forum.myaygo.pl/Servisant-ASO-RADZI--t1766.html

http://lmgtfy.com/?q=yaris+awaryjno%C5%9B%C4%87

Ja miałem doczynienia z takim osobnikiem. Rocznik własnie 2000 i ten silnik. Kolega go uzytkuje juz od jakiegos czasu. Prowadzi się gorzej od 206, jest zdecydowanie mniejszy. Silnik nie jedzie. Do poruszania się sluzy.

On ma to auto przez 3 lata i nie narzeka. Odbył kilka podrozy, nie zawiódł. Wiem jedynie, że z elektryką coś tam musiał zrobić. A jest to człowiek, co nic w aucie nie tyka i niczego nie jest świadomy.

W sumie, auto spoko. Na 3+.

ojjj zaprzyjaźnij się z google.

Zanazłem to po 3 sekundach szukania:

http://forum.myaygo.pl/Servisant-ASO-RADZI--t1766.html

http://lmgtfy.com/?q=yaris+awaryjno%C5%9B%C4%87

Nie potrzebnie się męczyłeś i traciłeś swój cenny czas...

Wołałbym opinie od kogoś, kogo znam, a nie forumowych bajkopisarzy...

mój dobry kumpel ma własnie takową Yariskę i szczerze- odkąd ją ma nie wymienił jeszcze niczego. Dosłownie niczego, a jeździ hmm... extremalnie tak powiem

Jak masz jakieś konkretne ptyania to dawaj, zapytam go ;)

Jak masz jakieś konkretne ptyania to dawaj, zapytam go

standardowo, mam takie pytanie jak kazda osoba ktora nie zna danego autka :) Gdzie zglądać zeby dojrzeć coś w czasie oględzin? Tam jest ocynk? Silnik jest na pasku czy łancuszku?

Nie potrzebnie się męczyłeś i traciłeś swój cenny czas...

Wołałbym opinie od kogoś, kogo znam, a nie forumowych bajkopisarzy...

Uważasz, że moje wypowiedzi mijają się z prawdą? To dosyć poważny zarzut.

Mam nadzieję, że potrafisz go udowodnić.

P.S. jakbym chciał się dowiedzieć czegoś o yarisie zapytałbym na forum yarisa którego link Ci podałem. Nie uważasz że na forum yarisa pytanie o 206 byłoby... nie na miejscu?

/Mod:

Dalsze ew. dyskusje na ten temat poza forum (PW or sth)!

/Mod

Koleżanka ma Yariskę ale z silnikiem 1,3. Ogólnie bardzo przyjemny samochodzik,nieźle wyciszony (porównuję do mojego puga :) ), wygodny do wsiadania i wysiadania, ma dość wysoko siedzenie, ale ma jeden mankament jak dla mnie-mało stabilny w zakrętach przy większych szybkościach. Miałem wrażenie, jakby koła chciały się oderwać od jezdni :). Na miasto pojazd bardzo dobry, nawet z tym silnikiem ale w trasę to lepiej sie nie wybierać. To opinia koleżanki, gdyż miała raz wyjazd służbowy taką właśnie wersją z silnikiem 1,0. Bardzo mułowaty, wyprzedzanie wręcz niemożliwe. Ale do jazdy miejskiej, jak sama mowi, w zupełności wystraczy. A od siebie dodam że autko zwinne, łatwe w parkowaniu a dzięki wysokiej pozycji kierowcy oferuje dobrą widoczność. No i naprawdę przyzwoicie pracująca skrzynia biegów, chcialbym taką w moim lewku :(. Z tego co zauważyłem, to autko bardzo solidnie wykonane, jakoś bardziej wzbudza zaufanie niż ten moj pyzio :). O awaryjności to najlepiej na forum Yariski zapewne powiedzą ale ten z silnikiem 1,3 jeździ i nic a nic się nie psuje.

Na miasto pojazd bardzo dobry, nawet z tym silnikiem ale w trasę to lepiej sie nie wybierać.

Samochód tylko do miasta.

ma dość wysoko siedzenie

Kobietką się to podoba. Wszystko widzą :)

nieźle wyciszony

A mój kolega powiedział że bardzo głośny w środku :)

Dzięki! :)

Silnika nie słychać praktycznie wcale, jak by sie elektrykiem jechało. Niestety słychać dziury. Autko dość niestabilne na zakrętach. Dobre do starszych ludzi, dość wygodne, łatwo się wsiada, wysoko siedzi. Jedynie co mnie w tym aucie razi to ten licznik na środku, na którym przy słońcu ciężko się czegoś dopatrzeć. Co do awaryjności to salonówka wujka jeszcze ani razu nie nawaliła, nic sie nie urwało, nic w środku nie trzeszczy.

Ja jeździłem tym beznadziejnym samochodem parę dni... nikomu nie polecam... a ten silnik 1.0... dajcie spokój...

Widzisz dziela, właśnie o to mi chodziło:

Ja jeździłem tym beznadziejnym samochodem parę dni... nikomu nie polecam... a ten silnik 1.0... dajcie spokój...

Nie ma to jak uzasadnić swoją opinię...

za takie bzdety powinni karać krzesłem elektrycznym ...

Daj chłopie jakiś powód... za szybki był dla Ciebie/ za wolny:? etc

no napisałem dajcie spokój... chyba wszyscy wiedzą o co chodzi, chociaż możliwe że nie. Ten samochód jest powolny, taki dla osoby która jeździ 50 km/h max, przyspieszenia to tak jakby nie było...

no dobra, silnik że nie jest rakietą to mozna się bylo domyśleć, ale FOCUS chce takie własnie silnik i pytał o awarie i usterki, a nie czy demon szybkosci. Widocznie potrzebuje to auto to jazdy z pkt A do pkt B

Może i słaby, czy mułowaty, nazywajcie go jak chcecie. Ale ekonomiczny i praktycznie bezawaryjny, oczywiście są wyjątki, ale w końcu to toyota. Chce auto z takim silnikiem to pewnie sie nim przejedzie i sam oceni czy to mu wystarcza.

vip_patrico

ja mam w domu C1 z tym silnikiem co yaris- nie wiem jak dla kogo, ale moim zdaniem to auto nie jedzie najgorzej jesli oczywiscie umie sie nim jezdzic. 68km to wiecej niz 1.1 w 206 a zaloze sie ze nie jedno 206 z silnikiem 1.4 mialoby problem do 100 i powyzej rowniez. powiem szczerze, ze 150km/h dla tego auta to nie jest zaden wyczyn. Silnik bezawaryjny i na lancuszku. na dluzszych tarasach tez daje rade i nie zgodze sie z opiniami ze ten silnik to tylko do miasta. pozdrawiam

co do wypowiedzi nademną i ogólnie, moge potwierdzić Silnik 1.0 VVt-i jak dla mnie jest genialny. Bardzo ekonomiczny, i przy Masie 107/c1/aygo elastyka jak na tą pojemność jest powalająca. (Pamiętajmy o tym ze silnik ma litr pojemności i aż 68koni.) w Yarisce jest troszke gorzej bo jest wiele cięższa. jedyna moja styczność z Yarisem w tym silniku to była Lka, i nie było to mułowate, przy odpowienim manewrowaniu skrzynią mozna bylo całkiem elastycznie przemieszczac się po mieście a co najważniejsze, ekonomicznie. jak już wspomniano silnik jest na łańcuchu. hmm a co do tego czy jest do miasta czy w trase, jestem młody, ale pomyślcie sobie gdzie Wasi rodzice potrafili maluchem zajechać. więc niech mi nikt nie pisze ze nowoczesne, bezawaryjne auto "nie nadaje sie w trase" bo to dla mnie jest jakiś absurd, to ze ma litrowy silnik to znaczy ze nie wpuszczą mnie na autostrade?! auto nadaje sie do wszystkiego, a to czy wygodnie, to juz odczucia kierowcy.

pozdrawiam.

Mam autkow rodzinie i nim czasem smigam

ZA:

bezawaryjnośc , autko jest 2003 i NIC nie było w nim robione (poza ekploatacyjnymi)

wygoda wsiadania

duża ergonomia w środku

niezłe wyposażenie (wszystkie maja kompter pokładowy - radio i to działa)

ekonomiczność

zwrotność

Przeciw

(żeby nie było nie porozumień rozmawiamy o słabszej wersji silnikowej , bo 1.3 to naprawde rakieta)

silnik malo dynamiczny i głośny (charakterystyczne brzmienie kosiarki)

zawieszenie komfortowe, ale widok asfaltu przez okno na zakręcie murowany, auto zachowuje sie tak jakby sie chcialo non stop wywrucić w sytuacji awaryjnego hamowania na lekkim łuku w lecie niemalze nie do opanowania.

plastiki bardzo delkatne (schowek przed psażerem i półka pod siedzeniem bardzo łatwa do uszkodzenia)

Na tym forum aż sie prosi o porównanie do 206 - co bym wybral ?

żonie jezdzącej po mieśie - zdecydoanie bezobsługowy i ergonomiczny Yaris

sobie - 20 razy lepiej trzymające sie drogi 206

razem jednak kupiliśmy 207mkę :)

Yaris będzie na pewno znacznie bardziej bezawaryjny, posłuży dlużej bardzo dobry wybór, bardzo trudne do znalezienia auto z ciekawą historią, ale to juz temat rzeka

Sprawdź najpierw ile Ci będzie paliła taka Yariska. Przyspieszenie od 60 do 100 np. w trasie na 5 biegu trwa wieczność, a jak chcesz szybciej to spali Ci 9l...poza tym jest to drętwo wyglądające auto w środku, droższe i mniejsze np. od naszej 206. :206

Fryc, super! To się nazywa fajna i konkretna opinia!

Ile pali Twoja yariska? Tzn Twojej zonki? Tam u Ciebie to jest 1,0 czy 1,3 silniczek?

Ja ze swojej strony dodac moge, ze lepiej zastanowić sie nad silnikiem jednak 1,3 zawsze jest elastyczniejszy, a jezdzac jako instruktor nauki jazdy Yarisem 1,3 czasami w dość ekstremalnych warunkach silnik jak i cały osprzet maja sie bardzo dobrze.w Rok robimy przebieg okolo 100 000, spalanie po miescie, to zalezy jaki kierowca wacha sie od 6,5 litra do 7,5 na 100, po Takim przebiegu jedyna wada jak zaobserwowałem to czasami nie wchodzi jedynka mimo ze lewarek jest w prawidłowej pozycji, Ale ludzie potrafia wrzucac bez sprzegła takze nie ma zdziwienia;)

Ja moge polecic ze swojej strony, bo wiadomo ze jezeli ktos zadba to bedzie jezdzil i jezdzil.

To dlaczego jeździsz jeszcze większym mułem 206 1.4?? :lol

focus, miałem przyjemność zrobić takim Yarkiem ok 30kkm. Samochód był w 100% bezawaryjny, świetnie się spisywał zarówno w mieście jak i w trasie. Pod moja nogą palił niecałe 8 litrów. Wbrew pozorom jest mega obszerny w środku - tylna kanapa wjeżdża do bagażnika i spokojnie 2 wysokie osoby z tyłu wsiadają i wygodnie jedziecie np. nad morze :D

Reasumując, jeżeli jest zapotrzebowanie na samochód tej klasy to Yarisa zdecydowanie polecam.

1,3 od razu odpada. Ma to być pierwszy samochód mojej Magdy, więc bez szaleństw... Nie może tym wariować ;)

A w trasy jezdzilem 106 1,0 50 koni i też dawałem radę... Pół Polski przejechałem i żyję. Więc jak będzie trzeba gdzieś jechać to i yaris 1,0 da radę...

Dzięki Witos!