Jump to content

Czym mozna usunac kropelke ?

Vigorado89

Recommended Posts

otóż to !? czym można usunąć kropelkę, podczas klejenia lusterek przytkała mi się tubka i trysnęła z dużym ciśnieniem no i biurko, klawiatura, monitor etc... zachlapane :( błagam niech ktoś mi poradzi czym mogę usunąć kropelkę z monitora tak żeby nie zniszczyć powierzchni, dodam ze od razu zlapalem za morka szmatke i próbowałem usunąć ale ślady zostały :(

oj chyba jednak niczym tego nie usuniesz ...

---------- Po chwili dodano... ----------

u mnie na biurku juz kilka lat jest ślad po kropelce. Próbowałem wszystkiego- od benz. ekstrakcyjnej, po papier ścierny ;)

mateuszmsaker

jak wycierałeś szmatką to pewnie rozmazałeś klej po powierzchni LCD (bo rozumiem ze monitor to LCD ?) gdybyś nie rozmazał tego to może by się dało zeskrobać całą krople, teraz gdy jest to rozmazane może być ciężko.

mateuszmsaker

tylko że na powierzchni LCD mogą być później białe odbarwienia po kleju i tym zmywaczu.

Nawet na opakowaniu jest napisane, żeby zmywać acetonem (lub też zmywaczem do paznokci). Jeśli masz monitor LCD, to może być z tym problem. Możesz spróbować na własną odpowiedzialność. Najlepiej połóż go na płasko, żeby nic nie spływało pod obudowę, a aceton nalewaj nie bezpośrednio na monitor, tylko na szmatkę i kolistymi ruchami lekko dociskając wycierać.

Spróbuje najpierw biurko zmywaczem do paznokci potraktować jak coś zejdzie to wezmę się za monitor.

niestety, zmywaczem do paznokci nic nie uczyniłem, jutro pójdę do sklepu chemicznego i poproszę o jakiś zmywacz do kleju

zadzwon do sklepu chemia na rzecznej. Mają masę najprzeróźniejszych chemikaliów, może coś dobiorą.

to jest patadoks kropelki- piszą aby zmywać acetonem, a aceton w ogóle tego nie rusza hah ;)

ja już próbowałem kompletnie wszystkiego, aż do śladu się przyzwyczaiłem

zadzwon do sklepu chemia na rzecznej. Mają masę najprzeróźniejszych chemikaliów, może coś dobiorą.

dzięki focus ;) blisko mojego domu jest drugi sklep chemiczny który mi poleciłeś, wiec jutro zadzwonię i się zapytam. Kopiłem rozpuszczalnik do klei, z biurka ciutkę zeszło, klawiaturę zaczęło mi rozpuszczać a monitora nie dotykałem...

Na chemii się zbytnio nie znam, ale z doświadczenia z takimi klejami wynika iż są one tak agresywne że po prostu wżerają się (rozpuszczają) powierzchnie z tworzyw sztucznych, więc trwale ją zniekształcają. Nic już takich śladów nie usunie, można tylko próbować jakoś maskować ale akurat na monitorze lcd będzie to trudne.

zadzwonić zapytać sie nie zaszkodzi, a nóż widelec maja jakiś cudowny środek specjalnie na kropelkę ? tak naprawdę te ślady widać na białym lub czarnym tle np jak przeglądam forum, jak włączę film albo jakaś grę to praktycznie w ogolę nie widać. Chciałbym chociaż monitor uratować bo być może za pól roku będę sprzedawał cały komputer

Ja do paru kropel na LCD się już przyzwyczaiłem, nie ruszałem niczym bo nie ma to sensu. Na szczęście tego nie roztarłem, więc mam 3 krople tylko, a nie maziaje na monitorze .

u mnie jak było z 50 kropelek to min. jak zaczęła mi ta tubka pryskać to ja się dziwie ze na twarzy nic nie mam. Nie znam się na monitorach LCD ale czy sam ekran jest jedna całością ? czy może jest dokładana jakaś "plexia" dla ochrony ? bo tak to bym ja wymienil

dsc01779.th.jpg

a o to jak problem wygląda :|

Jak dobrze pamiętam, jest z zewnątrz coś w rodzaju cieniutkiej 'szybki' . Ale czy można samo to kupić, to nie wiem :(

o ...

Mam to samo zdanie.

a to zdjęcie jak wygląda przy włączonym ekranie i tle "wielokolorowym" np zdjęcie, gry, filmy

dsc01780t.th.jpg

na zdjęciu praktycznie nic nie widać

Jak dobrze pamiętam, jest z zewnątrz coś w rodzaju cieniutkiej 'szybki' . Ale czy można samo to kupić, to nie wiem :(

znalazłem w internecie serwis monitorów lcd, jutro tez zadzwonię i się zapytam

A wszystko przez ciula który mi urwał lusterko w 206 :|

dzięki focus ;) blisko mojego domu jest drugi sklep chemiczny który mi poleciłeś, wiec jutro zadzwonię i się zapytam. Kopiłem rozpuszczalnik do klei, z biurka ciutkę zeszło, klawiaturę zaczęło mi rozpuszczać a monitora nie dotykałem...

Zadzwoń lepiej do chemi na rzecznej. Mają tam większy wybór. Na powązkowskiej jest dużo mniejszy asortyment.

zadzwonię w pon na rzeczna i się zapytam, póki co nie mam czasu i jak tam pojechać, ale jednak będę polował na coś takiego:

8610106781.th.jpg

wg opisu usunie kropelkę bez problemu

oraz mam pytanie, widział ktoś coś takiego w sklepach ? np stacjach benzynowych ? z klejami lakierami farbami etc... ? bo szczerze nie chce zamawiać z allegro co kosztuje 6 zl a płacić za przesyłkę 20

dzwoniłem do serwisu, pan powiedział ze nic nie da się z tym zrobić, może serwis lewy ?

http://img710.imageshack.us/i/8610106781.jpg/ nie wiem jakim cudem ale udało mi się to dostać :P w pierwszym lepszym kiosku ruchu :P właśnie na pierwszy ogień poszło biurko i klawiature, wg instrukcji trzeba poczekac 15 min od nałożenia wiec zobaczymy...

no i efekt nie jest zadowalajacy... nałożyłem na kawałek biurka i w sumie zeszło, na klawiaturze 3 miejsca, z pierwszego pięknie zeszło tylko został jasny ślad, w drugim polowa zeszła kropelki a w trzecim wypaliło klawisz :| wiec sam nie wiem czy ryzykować i kłaść to na monitor, jak uważacie ?