Jump to content
Guest mecenas

cb i zakłócenia

Recommended Posts

Damian90

CB miałem pociągnięte prosto z aku, bez różnicy. Radyjko alan 102, antena sirio as100mag, na magnesie. Odtwarzacz jvc kd lh2000r, inne radio nie robi takiego syfu. Antena wędrowała po całym dachu, także bez różnicy. CB kiedyś miałem rzucone na podłogę, to wtedy chyba było lepiej, choć już nie pamiętam.

piter13

Alanik 102 ma troche słabe filtry,a niestety nasze autka troche zakłucaja,i do konca niema na to rady.W Corsie u dziewczyny błoga cisza w Cordobie brata równiez umnie były zakłucenia.Walka skaczyła sie na wymianie radia z lepszym filtrem,i teraz sie uspokoiło

BrZoZaS

Wszystkie te nowe Alany to szumofony wiec nie pozostaje nic innego jak wymiana radia na lepsze z dobrymi filtrami. Z tych tanich radii to polecam 2 modele : omega lub yosan 120. Mozesz mi wierzyc lub nie ale tanszego radyjka z dobrymi filtrami nie znajdziesz.

i jeszcze musze sie pochwalic :D

juz jutro na dachu mojego puga wyladuje sirio performer 5000

Dlugosc 196 cm :ppw oczywiscie w dziurce montowana bedzie. Mam nadzieje ze bedzie to juz zestaw idealny jak dla mnie :ok

Mateos91

Witam;) Podepnę się pod temat. Często jeździmy ze znajomymi na 3 samochody w rzędzie i rozmawiamy przez CB , tylko jak jesteśmy blisko siebie to ja nie słyszę co oni nadawają ( słyszę taki pisk). Jak jestem trochę oddalony od nich to wszystko OK słyszę. Dodam, że Oni rozmawiają ze sobą bez żadnych problemów, a także jak ja nadaję to też dobrze mnie słychać. Mam radyjko Intek M-120 Plus i antenę Hustler'a IC 100. Mam pytanie czy winne jest radio czy antena ? Wiem, że radio nie jest jakieś dobre, ale ja naprawdę w trasie jestem zadowolony z niego, a także ini użytkownicy dróg nie skarżą się, że szumi i wgl. Dodam, że sprzęt jednego z znajomych to TTI 880 + Midland ML-145, a drugiego to ONWA MK3+ President ML-145. Proszę o pomoc. Pozdrawiam :)

Nikt nie pomoże ??

BrZoZaS

Jeśli tamci dobrze się słyszą z bliskiej odległości i wszystkie anteny z tej 3 byly strojone to problem jest z Twoim radiem. U mnie czasami tak się zdarza ale tylko wtedy jak ktoś ma mic-gain podkręcony na maxa wtedy po prostu modulacja jest zbyt mocna sprzęga albo piszczy. Tyle, ze onwa mk-3 nie ma mic-gaina. Musialbym to zobaczyc posluchac zeby powiedziec Ci co dokladnie jest nie tak. Powiem Ci tak... zamiast chodzic po serwisach kup sobie lepsze radio bo te radio to dziadostwo. Yosan 120 pro, Omega... te 2 radyjka zawsze polecam a jak trafisz na okazje na allegro to kupisz tanio. Antena tez by Ci sie przydala lepsza... Powiedzcie.. nie lepiej kupic raz a dobrze i miec swiety spokoj? Pamiętajcie co tanio to drogo...

Mateos91
Jeśli tamci dobrze się słyszą z bliskiej odległości i wszystkie anteny z tej 3 byly strojone to problem jest z Twoim radiem. U mnie czasami tak się zdarza ale tylko wtedy jak ktoś ma mic-gain podkręcony na maxa wtedy po prostu modulacja jest zbyt mocna sprzęga albo piszczy. Tyle, ze onwa mk-3 nie ma mic-gaina. Musialbym to zobaczyc posluchac zeby powiedziec Ci co dokladnie jest nie tak. Powiem Ci tak... zamiast chodzic po serwisach kup sobie lepsze radio bo te radio to dziadostwo. Yosan 120 pro, Omega... te 2 radyjka zawsze polecam a jak trafisz na okazje na allegro to kupisz tanio. Antena tez by Ci sie przydala lepsza... Powiedzcie.. nie lepiej kupic raz a dobrze i miec swiety spokoj? Pamiętajcie co tanio to drogo...

Moja antena była strojona, lecz mam zastrzeżenia co do jej wystrojenia. Koleś z serwisu podłączył swój mierniki tylko na kanale 19 wszystko sprawdzał i skrócił ją na ok. 90 cm, dodatkowo zestaw CB przekładam między dwoma pojazdami i kabel od anteny mam róznie zwinięty ( czytałem gdzieś że to też powoduje różny odczyt SWR). Więc załóżmy, że antenę mam żle wystrojoną, czy ona może być przyczyną mojego problemu? Antenę i tak muszę kupić nową, ponieważ jakieś wandale mi ją uszkodziły. Antenę prawdopodobnie zmienię na jakąś ML-145:) Co do radia to wiem, że nie jest jakieś specjalnie dobre, ale ogólnie jestem z niego zadowolony.:D

BrZoZaS
Więc załóżmy, że antenę mam żle wystrojoną, czy ona może być przyczyną mojego problemu?

Raczej nie. SWR musiałby być kosmiczny. Zresztą przy źle dostrojonej antenie problem byłby bardziej z nadawaniem niż z odbieraniem .

Antenę i tak muszę kupić nową, ponieważ jakieś wandale mi ją uszkodziły. Antenę prawdopodobnie zmienię na jakąś ML-145:)

Z magnesowych to najlepszy wybór. Oby była to sirio/midland.

Co do radia to wiem, że nie jest jakieś specjalnie dobre, ale ogólnie jestem z niego zadowolony.:D

Niby tak ale chyba do konca nie jest zadowolony bo gdybys byl to nie bylo by tej rozmowy :rotfl Moim zdaniem na 90% problem jest z radiem. Testowałem to radio u siebie przez dzień i szczerze mowiąc jest to jedno z najgorszych radyjek jakie w życiu widziałem. Widziałem je kiedyś w ofercie w biedronce za 100zł wiec czego sie spodziewac? ;-) Mówie Ci zmien to radio ;-)

Mateos91

BrZoZaS, a powiedz mi jeszcze jedno moje radyjko ma MULTISTANDARD, a te co podałeś pare postów wyżej go nie posiadają, jak jest z używaniem ich zagranicą ?:) Antenę zakupię jak będę miał troszke lepiej z kasą:D potrzebuję niestety na magnes, bo CB wędruje między dwa samochody:P, a nad radiem też sie zastanowię ;)

BrZoZaS

Tylko odpowiedz sobie szczerze na pytanie czy jest Ci to potrzebne? Jeśli faktycznie jest Ci potrzebne to mozesz kupic chociazby TTI-880. Z tego co pisalem to Twoj kolega ma takie radio. Co prawda nie jest to tak dobre radio jak te co wymienilem ale ma przynajmniej rf-gain i na pewno ma lepszy odbior niz ten intek.

Ewentualnie przełącznik "0"/"5" posiadaja tez: tti 770, president johnny II multi, harry II multi, Alan 48 multi, Alan 42 multi, alan 78 multi ale tak jak pisalem wyzej.. jak Ci nie potrzebna ta funkcja to nie kieruj sie tym.. Faktycznie rozmawiasz zagranica przez CB?

Mateos91

Zagranicę jeżdzę ok 2 razy w miesiącu, a radio z modulacją AM/FM też chyba po przełączeniu na FM będzie śmigało zagranicą dobrze rozumiem ? Pisałeś coś przedtem o Omedze, chodzi o te radio : http://www.eltersc.pl/go/_info/?user_id=CB340&lang=pl ? Chyba zdecyduję się na to radio i na antenę Midland'a ML-145:) Tylko chcę mieć pewność, że po przełączeniu modulacji na FM będzie działało poza granicami Polski .. ;)

Damian90
Zagranicę jeżdzę ok 2 razy w miesiącu, a radio z modulacją AM/FM też chyba po przełączeniu na FM będzie śmigało zagranicą dobrze rozumiem ?

Jeździłem zagranicę prawie codziennie, zwykłe radio tam działa normalnie, przełączasz się tylko na 28 (wszyscy za granicą są na tym kanale) i normalnie gadasz. Modulacja AM oczywiście. Polak - polskie radio i polskie standardy, zawsze się dogadasz.

ptasznikos
Tylko nie TTI!! To jest dopiero dramat. Miałem przez dzień w aucie 880 i nie wiem jak tego można używać.

BrZoZaS
Zagranicę jeżdzę ok 2 razy w miesiącu, a radio z modulacją AM/FM też chyba po przełączeniu na FM będzie śmigało zagranicą dobrze rozumiem ? Pisałeś coś przedtem o Omedze, chodzi o te radio : http://www.eltersc.pl/go/_info/?user_id=CB340&lang=pl ? Chyba zdecyduję się na to radio i na antenę Midland'a ML-145:) Tylko chcę mieć pewność, że po przełączeniu modulacji na FM będzie działało poza granicami Polski .. ;)

sorry, że dopiero teraz odpisuje ale dopadła mnie grypa.. :mmm

Może zadam Ci pytanie. Z kim chcesz rozmawiac za granicą? Czy chcesz rozmawiac z obywatelwami kraju gdzie akurat bedziesz czy chcesz sie komunikowac z Polakami?

Jeśli to pierwsze to potrzebujesz radio z przelacznikiem 0/5 bo zwykle przelaczenie na FM w Niemczech nie zadziala bo w Niemczech pracuja w 5tkach a w PL jak wiadomo w 0. Zreszta wiekszosc europejskich krajow pracuje wlasnie w 5.

No chyba, ze CB zagranica potrzebne Ci jest tylko do kontaktu z Polakami to dogadasz sie praktycznie na kazdym odbiorniku bo Polacy zagranica rozmawiaja na 28 kanale w AM.

---------- Po chwili dodano... ----------

Tylko nie TTI!! To jest dopiero dramat. Miałem przez dzień w aucie 880 i nie wiem jak tego można używać.

e tam. Trafiłeś na jakiś feralny model. Radia co prawda bym nie polecil gdyby nie multistandard no ale wlasnie z tego powodu, ze nie ma duzo radyjek z ta funkcja to moge to radio polecic. Oprocz samej funkcji radio ma dosyc duzo funkcji jak na swoja cene no i nie najgorzej odbiera i nadaje i wizualnie wyglada calkiem niezle mimo dosyc duzych gabarytow. Mialem co prawda stycznosc z tym radiem dosyc krótką ale mimo wszystko to przyzwoite radio.