Jump to content
Sign in to follow this  
tfelek

cb w CC ??

Recommended Posts

tfelek

Sluchajcie mam pare pytań ?

1)gdzie zamontowaliscie antene cb w 206 cc ?

2) jak przedostac sie z bagaznika do środka pojazdu?

chce na razie połozyc magnes na klapie ale przyszlosciowo to antene na stale gdzies w dach albo klape.. czekam na odpowiedzi .:)

focus
chce na razie połozyc magnes na klapie ale przyszlosciowo to antene na stale gdzies w dach

antena tez będzie się składała jak dach?

Chorus

Da się postawić antenę na tylnej klapie tak, żeby można było składać dach z anteną.

Na dach to nie polecam, bo niby jak to składać i którędy dać kabel, jak drzwi bezramkowe?

Za tylnym siedziskiem (którymkolwiek) jest dziura do bagażnika, ciągniesz tam kabel odpowiednio długi, żeby można było dach otwierać i wsio.

Jest jeszcze jedna opcja przejścia, gdzieś wyżej, to mi Tomek01 pokazywał, musiałbyś jego zapytać.

Jak będziesz w czwartek to wszystko Ci na pewno wyjaśni :D

I ogólnie to się obawiam, że magnes na klapie to najlepsze rozwiązanie... Na stałe to średnio widzę jakąś opcję, może poza zastąpieniem anteny radiowej...

Są takie antenki CB, zbierające też FM/AM, wygląda jak zwykła antena, podobno zbiera CB akceptowalnie.

Rudolf2

antena na klapie to dobre rozwiązanie.

Junk65
1)gdzie zamontowaliscie antene cb w 206 cc ?

Polecam Sirio Triflex, w miejsce oryginalnej...

---------- Po chwili dodano... ----------

Są takie antenki CB, zbierające też FM/AM, wygląda jak zwykła antena, podobno zbiera CB akceptowalnie.

Właśnie o tym mówię/piszę...

tomasz01

We czwartek Ci zaprezentuję tfelek :)

tfelek

sluchajcie to wam powiem tak

myslem o tym zeby zastąpic antene FM albo robic dziure w klapie ale powstymuje sie bo szkoda mi rolanda.. w czwartek wam zaprezentuje moje rozwiazania..(nie jestem typowym uzytkownikiem CB - to moje drugie hobby) pozdro..

piotry1

Ja w swoim cycu wożę antenkę od CB na klapie, kabel puszczony tak jak opisywał Chorus i nie ma problemu. Zbiera dobrze, nie suwa się nawet przy wyższych prędkościach. Tak więc nie ma obawy, że wiatr ją powie i porysuje karoserię (uszczelka przytrzymuje kabel, tak więc przy szybszej jeździe należy pilnować by był on naprężony).

tfelek

Wiecie JA mam swoj sprzet Cb antena to Sirio 5000 turbo ma ona 196 cm i do tego radia JAckson I i JFK sa to radia wieksze niż 1 DIN ale radio musze kupic mniejsze.. antene chyba tez..zobaczymy

focus
ale radio musze kupic mniejsze.. antene chyba tez

Lubię CB, sam używam, ale antena dwu metrowa w osobówce to już chyba trochę "przerost formy nad treścią". Według mnie oczywiście :) Dziwnie to wygląda...

Ja u siebie mam 90 cm i od pewnego czasu myślę nad zmianą na jakąś krótszą...

tfelek

to na moim poprzednim aucie antena

77b05656b5cf11aa.jpg

ale antena dwu metrowa w osobówce to już chyba trochę "przerost formy nad treścią". Według mnie oczywiście :) Dziwnie to wygląda...

dobrze jak masz cheć to zapraszm na cb-mania i zobacz ze anteny 2m to standard.

ta antena ma 196cm jeździła ona na Renault TWingo Initiale Paris. i była wcześniej na uchwycie i dzięki antenie na stale montowanej jest lepsza masa a dzięki temu lepsze osiągi.. ja nikogo nie zmuszam po prostu antena 90cm to nie 196cm . krótsza nie usłyszy tyle i nie nada na tyle.. coś za coś..(jak znajde zdjęcie z daleka jak wyglądała na samochodzie to pokaże)

focus
dobrze jak masz cheć to zapraszm na cb-mania i zobacz ze anteny 2m to standard. ta antena ma 196cm jeździła ona na Renault TWingo Initiale Paris. i była wcześniej na uchwycie i dzięki antenie na stale montowanej jest lepsza masa a dzięki temu lepsze osiągi.. ja nikogo nie zmuszam po prostu antena 90cm to nie 196cm . krótsza nie usłyszy tyle i nie nada na tyle.. coś za coś..(jak znajde zdjęcie z daleka jak wyglądała na samochodzie to pokaże)

Nie musisz mi tłumaczyć co daje długa antena. To ja wiem, tylko uważam że nie ma sensu używania aż tak długiej anteny. Nie rozmawiasz z kimś z zagranicy ;) Spokojnie wystarcza zasięg ~8 km. Po co zasięg np 30 km skoro zanim przejedziesz ten kawałek to dużo się może zmienić...

Poza tym śmiesznie wygląda dwu metrowy bat na seicento, tico itp. Na 206cc również będzie to wesoły widok. Nie dawno ktos mi pokazywał fotkę z demotywatorów na ten temat :)

Ale oczywiście powyższe to tylko i wyłącznie moja opinia :)

Szerokości!

tfelek

Używam CB nie tylko do rozmow na 19 ale tez na innych kanałach zapraszam na 27AM(warszawa i okolice)

najdalej po warszawie jak rozmawiałem to było 30km w lini prostej osiągnołem to na tej anenie .. na 19 to ja skrecam radio na maxa bo tam jest sam śmietnik.

pozdrawiam TOMASZ

hubert323
"przerost formy nad treścią"

Dokładnie! CC i dwumetrowa antena... Jak by dwumetrowa antena wyglądała na 5D, a co dopiero na CC...

Niestety życie się składa z ciężkich wyborów. Albo kabriolety, albo CB i długie anteny, a do tego samochód, na którym taki maszt się utrzyma.

Edited by hubert323

focus
tez na innych kanałach zapraszam na 27AM(warszawa i okolice)

a dzieje tam coś? To chyba juz nie te czasy swietności CB, gdy cięzko było znaleźć wolny kanał... Czaty zrobiły swoje :hehe

tfelek

Zapraszam wejdź sam zobacz czasem może nie byc nikogo ale czasem nie dajesz rady sie przebić.. na razie i tak antenę postawie na magnesie ale nie wiem jak dlugo:)

Nestorek

którędy puszczacie kabel anteny cb w 206cc?? uszczelką bliżej tylnej szyby? nie będzie pozostałości na klapie po kablu? i gdzie jest ten otwór w tylnich siedzeniach?

mestrekamcio

ja u siebie mam z przodu po prawej stronie w miejscu tuż nad szybą, ale jeszcze nie na dachu. Na tym nieruchomym elemencie. Kabel puściłem na początku szyby (trudno bez ramek) i kabel ciut wisi nad glowa pasazera, chyba, ze zrobimy mu duży luz. Antenke mam mega krótką. Moim zdaniem na klapie troche lipa, antenka powinna być w najwyższym punkcie autka :)

Maniek242

rozbierasz cała kanape tylnia, sciagasz tylnik bok... i tam jest siłownik od klapy tylniej ... i obok niego przepuszczasz kabel. Nic nie przeszakadza, nigdzie nie obciera i antena na tylniej klapie, bez problemów można składać dach z wyjeta antena lub schowaną. Troche zabawy no ale... :)

uczosnek

Tak jak Maniek napisał. Tu masz fotę od str. bagażnika -w lewym rogu jest miejsce:) otwór do kabiny

b7f0c02310359035m.jpg

Maniek242

uczosnek, aż tyle nie rozbierałem :P tylko od środka, kabel pociagnołem po przeciwnej stronie :P i wychodzi obok siłownika u góry :P

uczosnek
uczosnek, aż tyle nie rozbierałem
Fota z prac nad audio:)

Maniek242

:ok :hyhy

Nestorek

uczosnek -ta uszczelka którą masz pod naklejka na zdjęciu nie będzie się odkształcała od kabla? nie naleci wtedy woda do bagara?

uczosnek
uczosnek -ta uszczelka ktora masz pod naklejka na zdjęciu nie bedzie sie odkształcała od kabla? nie naleci wtedy woda do bagara?
Nie wiem , zależy jaki gruby przewód. Musisz sprawdzić jak dolega po położeniu kabla , chlupnąć wodą i zobaczyć.