Skocz do zawartości
Silver 16

Olej pod maską Pilnie proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Smart

u mnie to samo.... tak samo jak na foto silnik oblany olejem.

Tylko niewiem.... ktoredy mi te cisnienie uszlo....

Aktualnie samochod u mechanika czekam na opinie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dragon_84

hmm widzę że najczęściej problem powtarza się w 2,0 czy to jakaś wada konstrukcyjna hmm

Tylko niewiem.... ktoredy mi te cisnienie uszlo.... Aktualnie samochod u mechanika czekam na opinie

ciśnienie poszło Ci bagnetem, a jak odma jest cała to wystarczy ją odmrozić i przeczyścić :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PrzemkoPW

Dragon, widzę że nie było tak strasznie. Dobrze że tak się skończyło :ok

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dragon_84
Dragon, widzę że nie było tak strasznie. Dobrze że tak się skończyło

Mam nadzieję że zbyt szybko taka atrakcja mi się nie powtórzy, bo w sumie jak tam się para skrapla to tak myślę że w każdej chwili może się stać to samo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PrzemkoPW
Mam nadzieję że zbyt szybko taka atrakcja mi się nie powtórzy, bo w sumie jak tam się para skrapla to tak myślę że w każdej chwili może się stać to samo.

Jak teraz zostało oczyszczone to myślę że profilaktycznie przed przyszłą zimą można to skontrolować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Smart

Byłem na warsztacie jeszcze bo to u znajomego....

I tak jak mowiliscie wczesciej - bagnetem - bo byl wysuniety na 3 cm.

Powiedzcie jak na przyszlosc zaradzic czemus takiemu.... zeby to niezamarzalo.

P.S. Nowy olej poszedl :P w ziemie :P zrobione na nim 3000km (Olej Total Quartz 7000)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Silver 16

A poza tym ,dzieje się to bardzo często, jak olej jest stary.

koszt naprawy 360zł (sama odma 130zł)
to faktycznie musiało ci coś trzasnąć w tej odmie, miejmy nadzieje że cie nie naciągnęli. Ja dziś bez żadnych wymian, a jedynie po przedmuchaniu odmy zrobiłem koło 100 km czasami silnik stygł i działa jak trzeba. Ale najważniejsze, że auto chodzi jak trzeba, no i wątpię żebyś miał powtórkę tej zimy, skoro nowa odma no i oczywiście olej... pomyśl ile lat ta odma tam siedziała i nie było problemu, a chociażby wcześniejsza zima była podobna.
Kolego Silver 16 to nie jest kwestia że nie jeździłeś dawno jak odma jest zapchana to samochód troszkę się poddusza i wolniej się zbiera, ja u siebie też odczułem różnicę w przyspieszaniu.

Pewnie tak i na to by wskazywało, z tym, że mój dość dziwnie się zachowuje bo katalizator już na zużyciu i podejrzewam jedną z sond o szwank i zależnie od humoru raz chodzi wyśmienicie i mało pali, a raz zamula i sporo paliwa pochłania.

Jak macie problemy z odpaleniem a akumulator jest ok, gaśnie po odpaleniu, na światłach, dusi się, dławi - koniecznie sprawdźcie odmę to nie wiele kosztuje a zaoszczędzicie nerwów i ewentualnych bardzo drogich napraw.
i przydało by się również wyżej wymienione sondy w jakimś w miarę tanim i fachowym warsztacie (bo 120 zł w ASO za komputer to gruuuba przesada, a nadto nie podają przyczyn i kasują jedynie błędy. Także po wyjechaniu na ulicę problem na 90% od razu wróci). Jest jeszcze parę przyczyn przygasania auta na światłach (bieg jałowy) np. silnik wtedy troszke mocniej szarpie niż na wyższych obrotach, a razem z nim ruszają się inne części pod maską... i tu wchodzi przewód od akumulatora. Klema może być leciutko poluzowana i następują króciutkie zaniki napięcia. Przez co przygasa. No i jeszcze kilka ale to nie na to temat.
widzę że najczęściej problem powtarza się w 2,0 czy to jakaś wada konstrukcyjna
dokładnie tak! Nie tylko w 206 takie same jak nasz silniki są również w innych (większych :P) autkach i problem jest identyczny, niektórzy robią nawet podgrzewacze odmy, ale to już trzeba mieć zacięcie :P Ale nie tylko w tym modelu, silnika, bo jest to problem prawie wszystkich aut, z tym, że u nas przy tych mrozach najbardziej widoczny.
u mnie to samo.... tak samo jak na foto silnik oblany olejem.

Tylko niewiem.... ktoredy mi te cisnienie uszlo....

Aktualnie samochod u mechanika czekam na opinie

Miejmy nadzieje, że bagnetem poszło (był podniesiony?), a jeżeli tak jak u kolegi powie, że odma pęknięta to koniecznie powiedz żeby pokazał w którym miejscu tak na wszelki wypadek :P Ja wychodzę z założenia, że nie zawsze warto wierzyć na słowo niektórym magikom, szczególnie gdy nie chcą pokazać popsutej części. Sam pracowałem w warsztacie jako "podaj dziewiątkę nasadową" na wakacje i wiem co tam się dzieje czasem.

---------- Po chwili dodano... ----------

Byłem na warsztacie jeszcze bo to u znajomego....

I tak jak mowiliscie wczesciej - bagnetem - bo byl wysuniety na 3 cm.

Powiedzcie jak na przyszlosc zaradzic czemus takiemu.... zeby to niezamarzalo.

P.S. Nowy olej poszedl w ziemie zrobione na nim 3000km (Olej Total Quartz 7000)

Szkoda trochę oleju... A co do tego jak zapobiec... hmmm... chciałem zaproponować wymianę oleju przed zimą ale skoro ci świeży olej wywaliło to pozostaje jeszcze przedmuchanie odmy przed lub w trakcie mrozów, oraz odpalanie autka (po zimnej nocy) z lekko otwartym korkiem wlewu oleju (ale o tym wcześniej pisałem). Ja tak zacząłem robić. No i przed jazdą poczekać aż silnik temperatury nabierze.

Edytowane przez Silver 16
pomyłka słowna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dragon_84

Rozwiązanie jest proste przed każdą zimą przegląd odmy, przepustnicy i silniczka krokowego :P

co do mojego oleju jak już pisałem wcześniej wymieniam go 2 razy do roku Castrol EDGE 10W-60

tylko do odmy nie zaglądałem odkąd mam ten samochodzik jakieś 3 do 4 lat :P

to nie dziwota że się zatkała

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Silver 16
Rozwiązanie jest proste przed każdą zimą przegląd odmy, przepustnicy i silniczka krokowego

co do mojego oleju jak już pisałem wcześniej wymieniam go 2 razy do roku Castrol EDGE 10W-60

tylko do odmy nie zaglądałem odkąd mam ten samochodzik jakieś 3 do 4 lat :P

to nie dziwota że się zatkała

Kurde, z olejem to szalejesz :P Ale chyba i ja się na niego przestawię, bo silniczek zasługuje przy tym przebiegu na pieszczoty :P

A co do odmy, to nikt nie zagląda, bo skutki ogólnie raczej mało znane są... Ale teraz już na pewno będziemy wiedzieć :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Smart

Usterka u mnie usunieta...

Jak kazdemu zamaznieta Odma :P to chyba.... jakis feler fabryczny z tymi odmami w 2.0.

Odma przy wyciaganiu pękła ale mechaniok ja naprawil i jest wporzadku...

Czy to moze byc wina ze mam filtr stozkowy i ciagnal ZAzimne powietrze... ??

Jakby rozwiazac ten problem... zamarzania odmy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Silver 16
Usterka u mnie usunieta...

Jak kazdemu zamaznieta Odma to chyba.... jakis feler fabryczny z tymi odmami w 2.0.

Odma przy wyciaganiu pękła ale mechaniok ja naprawil i jest wporzadku...

Jakby rozwiazac ten problem... zamarzania odmy...

To raczej od stożka się nie dzieje, bo jak zauważyłeś nie tylko ty miałeś problem z odmą, a przynajmniej ja stożka nie posiadam, nie wiem jak kolega dragon_84. A co do pozbycia problemu juz pisaliśmy, ale dla jasności: Przed mrozami przedmuchać (oczyścić) odmę, zmieniać olej przed zimą, możesz również dla obniżenia ciśnienia po mroźnej nocy odpalać samochód z lekko otwartym korkiem wlewu oleju (lekko znaczy do połowy tak żeby ciśnienie uchodziło, a nie zdjętym no i przed jazdą pamiętać o zakręceniu!!) i zawsze przed jazdą po mroźnej nocy czekać aż silnik nabierze temperatury. No i na koniec myślę że problem nie powinien się powtórzyć jeżeli odma została dobrze przeczyszczona przez kolejne kilka lat :P a jeżeli będziesz tego pilnował to wcale nie będzie problemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dragon_84

hmmm wiesz co w sumie o tym nie pomyślałem, sam też mam stożek.

czy te problemy zasugerował Ci mechanik? że przy ogrzewaniu zimnego powietrza dochodzi do skraplania, parowania? tylko że to by nie miało znaczenia czy stożek czy zwykły filtr, powietrze przechodząc przez zwykły filtr wcale nie jest cieplejsze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Silver 16

To jeszcze zależy w którym miejscu masz ten stożek, bo jeżeli nie jest odpowiednio zaizolowany to w nim powietrze będzie się mocniej grzało niż w zwykłym filtrze, a więc bardziej możliwe jest też że będzie się tam skraplała woda z powietrza. Ale czy wy macie stożek połączony z odmą? U mnie odma podłączona jest gdzieś koło przepustnicy, więc kawał drogi do filtra, i raczej nie widzę możliwości żeby stamtąd woda doszła aż do odmy, szczególnie że z tej strony odma jest pod ciśnieniem, a nie zasysa, wiec nie ma mowy żeby woda dostała się do środka.

Ale to tylko moje przypuszczenia, może myślę w złym kierunku...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
krasnal_81

podepne sie pod temat i zapytaam jak jest poprowadzona odma w 2.0hdi

objawy mam takie jak u was wies stawiam ze to odma

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ancymon

Panowie, dziękuję za ten temat :)

U mnie odma jest pęknięta w dwóch miejscach (była naprawiana na taśmę), chciałbym wymienić na nową... Ciekaw jestem tylko ile mi policzą za takową.

Miewam problemy z gaśnięciem auta na luzie (sprzęgle) itp. Komputer w klubowym warsztacie wypluł błąd wtryskiwacza, niedługo go zrobię, ale widzę że i odmę trzeba naprawić. Mój "magik" powiedział że odma jest nieistotna i można zostawić naprawioną na taśmę, teraz już wiem że to nieprawda :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Silver 16

A co to szkodzi, że jest na taśmę posklejana? Dobrze poklej grubą warstwę po całym przewodzie i gitara. Chyba że masz kilka stówek wolno to próbuj kupić nową.

Można jeszcze powyciągać siteczka z przewodu i założyć inny wężyk.

Co do przygasania, to może być ich wieeele, ale tak na wszelki wypadek sprawdź czy klemy masz dobrze pozakładane na akumulator. Sprawdź czy nie ruszają się i czy nie zaśniedziały.

No i jeszcze jedno. Ja mam taki problem, bo mój traci moc i dziwnie się zachowuje na zimnym... no i oczywiście nie daje żadnych sensownych błędów. Diagnoza jest taka, że padła mi cewka zapłonowa, jak założę sprawną na test to powiadomię.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ancymon

cewkę sprawdzałem... Mimo że mam starego Sagema - jest ok. Przygasanie pojawia się razem z szarpnięciami (chwilowe i połączone z kontrolką check engine). Czasem 400km (najczęściej jeśli tankuję na jednej konkretnej stacji) i nie ma problemu, a czasem szarpie co chwila i przygasa jeśli wcisnę sprzęgło/wrzucę na luz.

Czy jeśli komputer mówi że jest uszkodzenie trzeciego wtryskiwacza, to tak na 100% jest?'

btw. do wczoraj nie zdarzyło się żeby odpalił na trzech cylindrach, wczoraj miał miejsce pierwszy taki przypadek :/ Czyli chyba wtryskiwacz... Takich objawów miałem się spodziewać wg. pana z warsztatu klubowego, który podpinał pod komputer.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tmshk

Cześć!

Wiem, tytuł złotej łopaty mi się należy za odkopanie tego tematu ale do rzeczy.

Walczę z przywróceniem do życia Puga, który stał już chyba z dobre 6 lat, w sumie zaczął już jeździć ale niestety padła membrana odmy. Czas zrobił swoje. Mechanik nie wiem czemu ale ma problem ze znalezieniem samej membrany, ponoć do kupienia jest tylko komplet z jakąś pokrywą za ok. 700 zł. Z tego ci widzę po postach wcześniej to raczej to w takich pieniądzach nie chodziło... Nie wiecie może gdzie coś takiego namierzyć w sensownej cenie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tmshk

Podbijam, bo dalej nie znalazłem rozwiązania. Jedyne co namierzyłem to cała pokrywa zaworów. Czy rzeczywiście nie ma czegoś takiego jak sama membrana do tego silnika?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tmshk

To co wrzuciłeś też się przyda ale jest jeszcze membrana. Na zdjęciach ją widać, ma jakieś 58mm średnicy.

VIN VF32CRFNF41172882

WP_20190322_13_52_29_Pro.jpg

WP_20190322_13_52_38_Pro.jpg

WP_20190322_13_53_17_Pro.jpg

WP_20190322_13_53_32_Pro.jpg

WP_20190322_13_59_00_Pro.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta