Jump to content

Poszukiwania hothatch'a

Recommended Posts

Coraz szerzej wraz z bratem poszukujemy czegoś choć troche bardziej poważnego wzamian za cc. I po każdym kolejnym aucie przestaje wierzyć w to ze da sie kupić nietknięty samochód... opisze dwa dośc ciekawe przypadki.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11252186

Nie jest to RC, ale wersja Le Mans 2.000sztuk. Posiada wnętrze od RC i silnik 1.6 THP 150.

na wstępie auto było bezwypadkowe, potem "mial malowany zderzak z tyłu", potem sie okazało tez ze przednia szyba nie jest jego ale to "przez ptaka który w nią wleciał" ale nie tylko poszło po szybie a także po słupku i dachu, jak auto zostało podniesione na podnośniku i sprawdzone przez profesjonalistów w Aso to po paru pokazanych miejscach które były robione to nawet znalazły się zdjecia jak był uszkodzony, po tescie grubości lakieru wyszło ze nawet błotnik był szpachlowany a ilośc zgrzewów w progach się nie zgadza. następnie auto wjechało na rolki i zawieszenie wraz z hamulcami zostało sprawdzone i jest okej. Gdyby auto było naprawde nietknięte to by była okazja.

Czemu nie mozna powiedzieć wprost, że "to i to było robione, mam zdjecia moge pokazać" tylko udawać ze ktos nie zauwazy i zapierać się ze jest bezwypadkowy.

Biorąc jeszcze pod uwage ze samochód jest z garażu STT racing

a to Pacjent z dziesiejszego dnia z dąbrowy górniczej (ponad 100km od krakowa)

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11252743 auto stoi w salonie renault.

telefon (1) - nietknięty bezwypadek?

- owszem idealny.

no to jedziemy. zajechalismy po małym błądzeniu na śląsku. i tak po pierwszych 3minutach widać ze baranek z tyłu na ćwiartce jakis taki inny niż na reszczie auta. w ruch czytnik lakieru i całe auto ok.150mikrónów miejsce z dziwynm barankiem ok 260mikronów. następnie podniesiona maska a pod nią, ewidentnie odrkecane oba nadkola i przesuwane. co mnie zdziwiło to ze ktoś grzebał w skrzynce bezpieczników. dalej auto na podnosnik brat coś grzebie w nadkolu i wyciągnąl dwa kawałki takie 3x5cm tak jakby zasnchniętego bitexu, nie był to asfalt napewno. następnie okazalo sie ze auto było własnością renault polska i wszystkie testy i zdjecia w gazetach i mediach polskich, były wykonane na podstawie testów tego własnie egzemplarza. stan wnętrza kuszący, opony, hmm no poprostu pocięte gorzej niż nożem i skalepelem. felgi ewidentnie pomalowane. przechodzimy do negocjacji, i pan Baaardzo niechętnie upuścil 400zł i powiedzial ze ani złotówki wiecej. smiech na sali.

po tych i paru inncyh przygodach, Wydaje mi sie ze narozsądniej jest kupić auto z salonu pewne (oczywiscie jak fundusze na to pozwalają) i nie martwić sie o nic. zrozumiałbym jakby ktoś pokazał zdjecia, przynzał sie tu tu i tutaj anie kombinował i kręcił.

paweleczek666

pewnie testujacy mieli przygody jezeli chodzi o twingo:-)

Ale z drugiej strony czy byl w takim oplakanym stanie, ze nie byl wart zachodu, czy moze - wnioskuje - chodzi o cene zbyt wygorowana..?

Bo z drugiej strony auta w ktorym nic nie bylo robione mozesz dostac tlko w salonie od nowosci - a i tutaj zdarzaja sie przykre przypadki, więc jeżeli widac co w aucie bylo nie tak a juz jest 'na tak' to nie ma co narzekać. Powodzenia w poszukiwaniach!

po tym co przeczytałem, zaczynam się obawiać co u mnie w aucie "mozna znaleźć" :)

ufff... masakra...

co kraj to obyczaj- polak zrobi z przystanku- BMW :) ehh

Technicznie był jaknajbardziej okej.

Cena zbyt wygórowana za auto które mimo wszystko jest 2008 rocznikowo, i fakt ze auto było upalane, i to zdrowo. nowego mozna mieć za ok 53k

Tylko ja nadal nie rozumiem, za taka kase to mozna kupic naprawde fajna bryke, a to nadal jaki on by nie byl jest tylko male twingo, jak tym gdzies przydzwonisz albo ktos tobie to nie bedzie co zbierac, nie lepiej ze 2 lata starsze ale cos jednak nie co wiekszego?

Tylko ja nadal nie rozumiem, za taka kase to mozna kupic naprawde fajna bryke, a to nadal jaki on by nie byl jest tylko male twingo, jak tym gdzies przydzwonisz albo ktos tobie to nie bedzie co zbierac, nie lepiej ze 2 lata starsze ale cos jednak nie co wiekszego?

nie wierzę.... co to KUR.. ma do tematu?? Hello? Jakby mat szukał dwuletniego, dużego auta to taki temat by założył.

A tu od razu opcje przydzwonienia w drzewo, etc. Pamiętaj, że duży samochód nie oznacza że przeżyjesz dzwona!!!

A idąc dalej tym tokiem to za 50 tyś masz 5 letniego caddilaca escalde ;D:D:D to jest dopiero duże auto hehehe

LOL

jacekxyz, obejrzyj sobie crashtest, jakiegoś suva z początku lat 90, czy nawet wielkiego bmw7, a potem tego nowego twingo... naprawdę w wypadku nie o rozmiar chodzi.

To powinno sie karac i jeszcze raz karać!!. Ja kiedy kupuje samochod to szukam po dobrze znanych znajomych z It. auta z 1 reki!! minusem jest to ze, nie zawsze mam to co bym chcial, a plusem ze mam pewne i 206:) Pozdrawiam

czasami i nowe z salonu możne być już walone bo spadnie z lawet

ja szukałem zawsze nie bitych ( mógł być obtarty , mieć obita maskę, jakieś w gniotki od gradu lub drzwi obok parkujących samochodów)

szukałem zupełnie czego innego 1 był saab 900 talladega turbo , civic 6 1.6 160KM, golf 3 vr6 syncro mk4 gti i żadnego nie bitego nie udało się znaleźć

i w końcu padło na 206 s16 wiec czasami jednak da się trafić nie dotykany samochód mimo tego ze ma 11lat

tak to jest kolego , ja kupiłem swojego puga igiełke miał niecałe dwa lata i tydzien po kupnie brat rozwalił zderzak bo sie zagapił, potem jakis rastaman zjarany porysował mi tylni zderzak, pomalowałem i tydzien temu jakas babka na parkingu mi go przerysowała, miałem odprysk na klapie wiec pomalowałem i wiem ze jak go bede sprzedawał to przyjdzie mi koles z miernikiem i powie ze auto było dzwonione z kazdej strony wiec lepiej zostawic poobijane:)

Dwa lata starsze, dwa razy bardziej walone, dwa razy wieksze i dwa razy wolniejsze? ;)

dla przypomnienia Twingo ma 4 gwiazdki NCAP.

---------- Po chwili dodano... ----------

babka na parkingu mi go przerysowała, miałem odprysk na klapie wiec pomalowałem i wiem ze jak go bede sprzedawał to przyjdzie mi koles z miernikiem i powie ze auto było dzwonione z kazdej strony wiec lepiej zostawic poobijane

ale łatwo odrużnić element który był przerysowany, z klepaną blachą.

To trzeba sobie umiec poszukac odpowiednie auto, dla mnie jakie by ono nie bylo to zawsze bedzie tylko twingo, tyle w temacie

odrużnić
odróżnić

---------- Po chwili dodano... ----------

To trzeba sobie umiec poszukac odpowiednie auto
:doh
To trzeba sobie umiec poszukac odpowiednie auto, dla mnie jakie by ono nie bylo to zawsze bedzie tylko twingo, tyle w temacie

Twingo RS ma wsumie wspólną nazwe do seryjnego twingo, nawet w innej fabryce jest składany. ma inny rozstaw osi, jest szerszy, ma przebudowane nadwozie i całkowicie inne zawieszenie, oraz uklad hamulcowy. Ogólnie Twoje wypowiedzi nie wnoszą nic do tematu. 206 to też "tylko" 206 i co z tego? Śmieszne.

:lol

No to jakie w takim razie proponujesz? :lol

Te ewidentnie było klepane.. bo cena za niska.. jezdzilem twingo GT i RS i powiem ze oba sa bardzo fajne. ale rs rewelacja nie był a myślałem ze będzie to cos odlotowego.. :( .muszą sie bardziej postarać.(chcesz to poszukaj sobie clio sport z kolo 2005r 180KM jest to pocisk)

Jak tak czytam ten topic, to aż się boje zakupu jakiegokolwiek auta, zwłaszcza, że ja celuje w roczniki nieco starsze.

Sparkling Cocktail

Propozycje jakie pokazałeś sa dla mnie tragiczne. NIE Kupuj takiego auta - małe, śmieszne, dziwne, nie ladne, za dwa lata będą chodziły po 15K PLN !

Zobacz sobie na:

Civic Type R

Golf V GTI

Clio Sport

Golf R32

itp

Ok Starsze - ale większe, mocniejsze, ŁADNIESZE, dla mnie bez porównania.

Na upartego 207 RC

Kup odemnie 206 GTi - i będziemy wszyscy Happy :)

Polecam:

http://forum.hothatch.org/viewtopic.php?p=306372&sid=ab29f9f21764efa7d37b1578acf4a3f1#306372

Golf V GTI (...) ŁADNIESZE
:rotfl (Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać ;))

Inna sprawa, że 133KM to w dzisiejszych czasach chyba trochę za mało na hothatcha. 10 lat temu to się jeszcze broniło, ale teraz to bym podniósł poprzeczkę przynajmniej do 150KM. Ale oczywiście każdy ma inne potrzeby.

ale teraz to bym podniósł poprzeczkę przynajmniej do 150KM

przyjmijmy dla aut segmentu A ;)

Dla B (clio, 206, corsa itp) 200KM?

Dla compactów, czyli już mocno przerośniętych hothatchów 250?

Sparkling Cocktail
(Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać )

Golf V Gti jest bardzo ładny :-)

Dla compactów, czyli już mocno przerośniętych hothatchów 250?

Co by znaczyło, że Ford Focus II ST też ma mało koni? :) I tylko RS zasługuje na miano hothatch'a?

A Meg-Anka też się ledwo mieści/nie mieści, bo ona po tym programie ma coś pod 240, right?

:P

Golf V Gti jest bardzo ładny
Nie wszystkim muszą się podobac te same samochody, ale de gustibus non est disputandum. ;)

kocurr, a Ty chyba trochę się rozpędziłeś z koniami ;) Poniżej pełna (chyba) lista seryjnych "hothatchów" wg Twoich ograniczeń:

- segment A - null (zero, nic :D)

- segment B - Mini John Cooper Works i Clio Sport (ale dopiero po lificie ;))

- segment C - Audi S3, BMW 130, Focus RS, Mazda 3 MPS, Megane RS, Impreza WRX i STI, Golf R i Scirocco R (tu jest więcej niż się spodziewałem)

• 7 years later...
chris_vectra

Witam

Podczepie się pod temat zeby nie zakładac nowego

Z racji tego że na wiosne planuje przesiąść sie z mojego RC-ka na cos nowszego i jedną z opcji jest 208 GTI mam pytanie czy ktoś się orientuje na ile silnik 1.6 THP jest poprawiony? bo w 207 RC była porażka ale w ta wercja w 208 niby już jest ok i nie ma problemow chociazby z łancuchem. Moj mechanik twierdzi że im mocniejszy wariant tym mniej awaryjny i np wersja  270KM z RCZ albo 308 GTi nie ma żadnych problemów. Oczywiście 208 GTI jest jedna z opcji bo chciałbym aby było ciut bardziej komfortowo i ciszej a porównywalnie szybko. Na plus ze skrzynia ma 6 biegow wiec bedzie na pewno ciszej w trasie a czytalem tez pare artykułow ze zawieszenie jest duzo bardziej przyjazne niz w innych hothatchach jak Fiesta ST.

Jak macie jakies inne propozycje w budżecie do 50tys to również je rozważe.