Jump to content

Poszukiwania hothatch'a

Recommended Posts

Seat Leon Cupra , Golf R32 , Fiesta/Focus ST , Honda Civic TypeR (chyba najbezpieczniejszy zakup), Subaru impreza , Toyota GT86/Subaru BRZ (mój typ - obojętnie który:)) jest tego od diabła ;)  Budżet solidny - będzie w czym wybierać.

Edited by Stackburn

Jeśli kolega dysponuje budżetem do 50k, to ja proponuję Mazdę 3 MPS BL - 260KM, 380Nm, cuprę, civica, golfa, focusa zje na śniadanie, silnik na łańcuchu (aczkolwiek lubi się wyciągnąć, więc warto rozrząd zrobić i tak), 2.3l + turbina. Ja na wiosnę kupuję poprzednika z tym samym silnikiem, bo w tym budżecie niczego szybszego 5 drzwiowego nie ma. Można jeszcze rozważyć Mercedesa C32/55 AMG, ale koszty utrzymania będą duże wyższe.

chris_vectra

Chciałbym cos w rocznikach powyzej 2011 wiec sporo z tych propozycji jest poza budzetem. Focus III St to fajna propozycja ale raczej ok 60tys trzeba miec (wersje ze USA odrzucam)natomiast 1.6 ecoboost w wersji 182KM  jest juz w zakresie cenowym i tez chyba jedzie jako tako ,civic "ufo" do mnie nie przemawia,R32 marzenie ale za 50tys to golfa V kupie a to juz leciwe auto, Leon mi sie podoba w tej wersji po 2012r a za 50tys to jedynie FR TDI 184Km moge szukac czego nie wykluczam. Mazda 3 MPS- jechalem w starszej wersji rocznik 2008- fajne auto ale nie do jazdy na codzien bo ma straszna turbodziure i do 3 tys niewiele sie dzieje a potem ogromny strzał a poza tym spalanie w miescie przy normalnej jezdzie powyzej 16l to nie dla mnie. No i jej katalogowe przyspieszenie do setki jest niewykonalne ze wzgledu na problemy z trakcją.

Jeśli chcesz uniknąć dziury, to bierz wolnego ssaka i po problemie, jeszcze jak będzie kompresor to od 1500 będzie jechał jak dziki, ale coś za coś, bo wtedy spalanie będzie ciekawe :) Katalogowo 6.1 do 100, zmierzone 6.4, ale 90% tego co w katalogu, a tego co naprawdę się różni. Elastyczność mazdy jest naprawdę zaskakująca, bo z takiej pojemności skoro idzie od 3k obr, to nie jest słabo (w RCku ciągnie przecież dopiero od 4.5k :biggrin:), a z tych pomiarów, które widziałem, mazda potrafi wiele, ale oczywiście każdy wybiera pod siebie. Ja ją już prześwietliłem na wiele sposobów.
Ja tu koledze zostawię link, o ile gołe czasy 0- nie są tak istotne, to proszę na elastyczność spojrzeć (80-120 min itd):
http://www.zeperfs.com/en/match3080-5971-4753-5813.htm

chris_vectra

a co sadzicie  o volvo v40 po 2012r?jest tam fajny diesel 2.0 190 KM i nie wiem czy to nie jest z diesel PSA?ewentualnie siniki benzynowy turbo 150 lub 180KM

V40 to nie hot hatch ino kombi.....volvo zawsze w moim sercu ma specjalne miejsce szczególnie S60R

Patrz....a jak rozmawiałem z właścicielem pare miesięcy temu to nie mówił, że peugeoty lubi.

9 godzin temu, Longbow napisał:

Patrz....a jak rozmawiałem z właścicielem pare miesięcy temu to nie mówił, że peugeoty lubi.

O mnie mowa ???bo nie lubię... ;) ale to nie jest zwykły peugeot TO 208 GTI. Podobne do 206 , może trochę ,to dlatego mi się podoba:cool3:

308 Gti też bym nie pogardził , szkoda tylko , że te dwa modele nie są z napędem na cztery koła.

Mając 50 tys zł na małe szybkie to bym mocno myślał ...coś z rodziny quattro bym chyba kupił. Napęd na cztery to napęd na cztery

Edited by KoKsiK
2 godziny temu, KoKsiK napisał:

O mnie mowa ???bo nie lubię... ;)

Z właścicielem 208 GTi => Autofiko Jaworzno

3 godziny temu, KoKsiK napisał:

308 Gti też bym nie pogardził , szkoda tylko , że te dwa modele nie są z napędem na cztery koła.

W 208 jeszcze rozumiem FWD......308...jest niesmak, że nie ma AWD...ale na RCZ to się wręcz obraziłem.

"Mazda wypuszcza MPS z napędem na przód, wszystkim odp**dala......reszta wypuszcza mocne ośki, nic się nie dzieje"

Godzinę temu, Longbow napisał:

W 208 jeszcze rozumiem FWD......308...jest niesmak, że nie ma AWD...ale na RCZ to się wręcz obraziłem.

z napędem na cztery grono potencjalnych klientów byłoby znacznie większe , a tak trzeba szukać coś w grupie vag ....może   S3 :biggrin:

chris_vectra

208 gti chodzi mi po głowie ale nie wiem na ile silnik 1.6 thp jest poprawiony w stosunku do 207. Wiem jedynie ze z lancuchem rozrzadu nie ma juz problemow ale nie wiem jak reszta

P.S. Volvo V40 wiem ze to nie hothatch chyba ze w wersji T5 ale kombi to tez raczej nie jest bo bagaznik ma 330l:) 

Edited by chris_vectra

Mowa o nowym V40 a przecież to zwykły hatchback :) Od siebie mogę dodać jeszcze DS3 Racing. Dylemat jedynie taki jak w przypadku 208 GTi czyli silnik. 

grzegorz1981

Bierz Pan 208 gti i się Pan nie zastanawiaj :)

Z tego co się orientuję ten silnik jest już całkowicie poprawiony i poważne awarie już mu nie grożą.