Jump to content
Sign in to follow this  
Rafał75

Kolektor wydechowy RC w S16

Recommended Posts

Rafał75

Jako,że kilka osób się dopytuje PW o postęp prac związanych z zabudową kolektora wydechowego z RC w S16 postanowiłem troszkę to opisać na swoim przykładzie.

Pierwsza najważniejsza sprawa: nie jest to P&P niestety. Kolektor do głowicy pasuje idealnie, ale na tym się kończy spasowanie:P

Zacznijmy od tego, iz aby go wogóle zamocować trzeba opuścić całą dolną belkę mocującą wahacze, rozłączyć układ kierowniczy i ogólenie sporo się namęczyć. Tak wygląda to przed założeniem

12679209.th.jpg

Gdy się już z tym uporamy uzyskujemy coś takiego

96337973.th.jpg

Gdy ochłoniemy z eufori, że się już Nam udało (a właściwie mojemu mechanikowi) stwierdzamy jeden malutki, drobniutki szczególik: wybierak skrzyni biegów znajduje się pomiędzy rurami cylindra 1 i 2 co sprawia ,że w tym momencie nie mamy biegów:mur:mur:mur

Powiem szczerze, że ja się chciałem poddać, ale Olek (mechanik) powiedział,że to nie problem i przerobił cały układ sterowania skrzynią biegów (przerobiony wybierak i wykonane nowe popychacze czy jak się to tam nazywa skrzyni)

Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu okazało się dziś,że mam biegi a kolektor siedzi na miejscu:))

Teraz trwają prace nad modyfikacją już samego układu wydechowego bo kolejną niespodzinką jest to, iż w RC jest zastosowane całkowicie inne połączenie kolektor - katalizator (jest ta plecionka), a w S16 jest przegub kulowy, który wraz z rurą do katalizatora zupełnie nie pasuje do długości kolektora RC.

Tyle na teraz, prace trwają o dalszym losie poinformuję:)

DarioG
nie jest to P&P niestety.
nikt nie powiedział ze rzeźbienie jest łatwe :P Rafał powodzenie i wytrzymałości ;)

Rafał75
nikt nie powiedział ze rzeźbienie jest łatwe :P Rafał powodzenie i wytrzymałości ;)

no kto jak kto, ale Ty Darek wiesz coś na ten temat:P z tym,że skoro ja rzeźbię to Ty chyba wyciosałeś swojego Potworka:lol

mac412

Dokładnie wytrwałości. Nasuwa się pytanie czy nie prościej kupić tuningowy kolektor do s16 jak kolega PawełOknw, ale rozumiem chęć zrobienia moda, którego (chyba) wcześniej nie było. Ciekawi mnie jakie różnice przyrostów mocy wynikają pomiędzy tymi kolektorami (RC, a tuningowy).

PawelOknw
Nasuwa się pytanie czy nie prościej kupić tuningowy kolektor do s16 jak kolega PawełOknw
ale takich jak ja mam to jest troszke maluuutko ;)

mac412
ale takich jak ja mam to jest troszke maluuutko

Masz Peugeot Sport, czy z ebay'a?

MatDab

Ciekaw jestem bardziej jak to wygląda wewnątrz ;P

PawelOknw

Po znajomości kupiony, a firma robiąca ten kolektor to Devil

mac412
Devil
:ok

Szkoda, że nie zrobiłeś hamowania przed i po, wtedy można byłoby porównać z Ralfem.

slater11

PawelOknw, jestes wstanie zalatwic jeszcze jeden taki kolektor??p.s. devil nie robi czasem ukladow tylko do motocykli?

PawelOknw

Niestety był jeden taki na sprzedaż ale teraz dowiem się o części do S16 znajomego który jeździ i szykuje 206 do rajdów. Firma Devil produkuje też do samochodów kolektory jak by ktoś chciał do spisałem numery z mojego kolektora. Hamowanie będzie niedługo także można będzie porównać przynajmniej po zmianie bo z przez zmiany niestety nie mam :/:

Dragon_84
p.s. devil nie robi czasem ukladow tylko do motocykli?

firma Devil produkuje kolektory i tłumiki do motorów i samochodów m.im. evolucji.

w mojej 206 jak go kupowałem miałem taki tłumik końcowy właśnie tej firmy.

dosyć droga firma

Rafał75

Czy był sens się za to brać nie wiem:P. Wiem tylko tyle,że każdy kto szukał kiedyś kolektora do S16 wie,że możliwości praktycznie są żadne:mur.Praktycznie do wyboru mamy tylko SS, który z koleii ma cenę zaporową (przynajmniej jak dla mnie). Ten kolektor, który ma kolega PawelOknw to istny biały kruk. Powiem szczerze,że długo już szukam kolektora i nigdy na żadnym poratlu czy witrynie na niego się nie natknąłem, więc prawdopodobieństwo trafienia na taki jest bliskie zero. Występuje na ebay podróba SS ale wyczytałem,że są spore problemy z dopasowaniem tego do silnika więc też zrezygnowałem. I tak właśnie narodził się pomysł kolektora RC, a że kolega Uszaty sprzedawał akurat taki to sprawa się sama potoczyła:lol

Ten wydech to ciągła modyfikacja planów. Miałem założyć specjalny katalizator z Magnaflow o pełnym przelocie, ale się oczywiście okazało,że nawet w stanach jest niedostępny:hehe więc będzie bez kata wogóle. Dziś właśnie spawają się rury łączące kolektor ze środkowym:cieszesie

Jedno co mnie ciekawi to o ile zrobi się głośniej:przestraszony

Michaleczek88

A że tak spytam bo ja nie wiem :P

Da coś ten kolektor?

Pozdro :)

PawelOknw
Jedno co mnie ciekawi to o ile zrobi się głośniej

Przez kolektor się glośniej nie zrobi, ale przez katalizatr uwierz że będzie ryczal :D Wiem to po sobie :lol a czy coś daje można zobaczyć na filmie w temacie o moim samochodzie :P

mac412
Praktycznie do wyboru mamy tylko SS, który z koleii ma cenę zaporową (przynajmniej jak dla mnie). Ten kolektor, który ma kolega PawelOknw to istny biały kruk. Powiem szczerze,że długo już szukam kolektora i nigdy na żadnym poratlu czy witrynie na niego się nie natknąłem, więc prawdopodobieństwo trafienia na taki jest bliskie zero

Devil o 200funciaków tańszy od SS

http://www.r-line.co.uk/peugeot-206-cc-20-manifold-42---devil-3824-p.asp

---------- Po chwili dodano... ----------

A tu z rurą od kolektora

http://www.r-line.co.uk/peugeot-206-20-gti-manifold-421---devil-3823-p.asp

Aha i jeszcze jedno - zajrzałem na oficjalną stronę devil'a i jest przedstawiciel w Polsce. Jest to firma Rut-Mar-Company W Łodzi.

Rafał75
Devil o 200funciaków tańszy od SS

http://www.r-line.co.uk/peugeot-206-cc-20-manifold-42---devil-3824-p.asp

A tu z rurą od kolektora

http://www.r-line.co.uk/peugeot-206-20-gti-manifold-421---devil-3823-p.asp

Aha i jeszcze jedno - zajrzałem na oficjalną stronę devil'a i jest przedstawiciel w Polsce. Jest to firma Rut-Mar-Company W Łodzi.

no właśnie jak usłyszałem ,że Devil ma taki kolektor to dopiero na tą stronkę trafiłem;)

Czy to coś da to nie wiem, nie oczekuję kosmicznych przyrostów mocy. Napewno co da to satysfakcję:lol

A co do ryczenia to właśnie tego najbardziej się obawiam, ale to dopiero pokaże ostateczny montaż:cieszesie

mac412
A co do ryczenia to właśnie tego najbardziej się obawiam, ale to dopiero pokaże ostateczny montaż

Może sportowy katalizator?

Rafał75
Może sportowy katalizator?

no właśnie chciałem tego z Magnaflow, ale upatrzony jest niedostępny. Ostatecznością będzie montaż katalizatora w/w firmy z wkładem metalowym:)

PawelOknw

slater11, ale to jest kolektor do 1.4 16V i 1.6 16V bo 2.0 ma wydech z tylu a na zdjęciu jest do silników co kanaly wylotowe mają z przodu ;)

Rafał75

Tego typu ogłoszeń jest masa;)

Nawet jeśli trafisz na faktycznie wersję do 2.0 to ponoć bardzo kiepsko to jest spasowane.

PawelOknw masz może jakiś filmik z jazdy z kabiny? Bo ciągle myślę czy nie będzie za głośno:niepewny

PawelOknw

Rafał75, Nie mam narazie ale w środku nie jest aż tak glośno, jest w sam raz (w sumie zależy dla kogo i co kto lubi). Teraz jest ladny rasowy dźwięk a nie jak w jakimś 1.4 :D a i strzaly są slyszalne :lol Ja nie lubie jak samochodzie nie slychać motoru dlatego mi to pasuje że troszke ryczy :)

Rafał75
Rafał75, Nie mam narazie ale w środku nie jest aż tak glośno, jest w sam raz (w sumie zależy dla kogo i co kto lubi). Teraz jest ladny rasowy dźwięk a nie jak w jakimś 1.4 :D a i strzaly są slyszalne :lol Ja nie lubie jak samochodzie nie slychać motoru dlatego mi to pasuje że troszke ryczy :)

no ja też lubię jak troszkę ryczy, tylko się zastanawiam czy zagłuszy gderanie mojej :serce ,że jest za głośno:rotfl

PawelOknw
:D od jakiś 4000-5000rpm mogą być problemy z komunikacją :lol ale zależy też jakie masz tlumiki, środkowy i końcowy.