Jump to content
Junk65

PODARUJ 1% podatku Zwierzętom

Na co przekazujesz 1% podatku?  

6 members have voted

1. 1. Na co przekazujesz 1% podatku?

• Zwierzęta
      4
    • Chore dzieci
      2
    • inne
      0

Recommended Posts

Junk65

Jak w temacie, byłem z córką zawieźć karmę zebraną przez ich szkołę. Byłem w takim miejscu pierwszy raz i jestem pod wrażeniem...

Żal tych wszystkich zwierzaków - pomóżmy!

Jako, że okres rozliczania PIT'ów nic nas to nie kosztuje - ja przekazałem.

Jest takich miejsc w Polsce wiele, ulżyjmy doli zwierząt.

http://czestochowa.schronisko.net/aktualnosci-2970.html

dav81

Biedne te zwierzątka. Szkoda że już się rozliczyłem :/:

Junk65

Na żywo wrażenie jeszcze większe. Dostali kasę od miasta, remontują, rozbudowują, ale ile to trzeba jeszcze to ja p... Zawieźliśmy karmę zebraną przez klasę córki, wpisaliśmy się w specjalny zeszyt (księga gości), jest tam tych wpisów po kilka dziennie jak tak spojrzałem.

Kto się jeszcze nie rozliczył to zapraszamy.

leszek o

Pozazdrościć takiego schroniska. Zapraszam do Legnicy - katastrofa (ale to trochę nie na temat). Popieram takie akcje. Dzięki za zainteresowanie Junk65 losem czworonogów.

Shapeshifter

Jedno tylko ale. Jest tyle organizacji pomagającym LUDZIOM i potrzebującym kasy, także w tym wypadku zwierzęta, choć je bardzo lubię, schodzą na drugi plan. Warto 1% podatku przekazać na ludzi.

Phantom

tylko, że te zwierzaki są w takim stanie a nie innym własnie przez ludzi...

Shapeshifter

To nie jest atak, tylko głos rozsądku. Małe dziecko, które jest chore na wadę serca lub inne ciężkie choroby powodujące rychłą śmierć bez pomocy, która kosztuje masę pieniędzy, nie jest przecież sprawcą cierpienia zwierząt. Smutne oczka takich dzieci jednak po stokroć bardziej lamią mi serce niż oczka tak samo biednych i bezpańskich zwierząt :(

Ja Ci powiem skąd bierze się tyle psów w schroniskach. A stąd, że ludzie nie pilnują swych suk lub puszczają je bezpańsko i te są zapładniane, potem mnożą się między sobą i stąd tyleż sierot psich. Jest bardzo słuszna teoria, ze mnożone powinny być tylko psy rasowe-rodowodowe, reszta nie powinna być w żadnym wypadku mnożona, bo potem masz to, co masz w schronisku.

Phantom

no masz rację, ale ilu takich którzy nacieszą się psiakiem i go potem wywożą do lasu, albo w pole- bo się synusiowi znudziła psinka...

Niestety, zawsze ktoś będzie poszkodowany

leszek o

Może powiem tak, aby nie urazić nikogo i aby nikt się nie obraził. Urodził się na Dolnym Śląsku wcześniak. Ledwo przeżył i zbierano pieniądze aby go jakoś wyciągnąć i aby dalej mógł żyć. Kasę zebrano, dziecko żyje do dziś ale jest ślepe, głuche i ma duże problemy neurologiczne. Będzie miało dużo zabiegów, operacji a szanse na w miarę normalne życie ma bardzo nikłe. Jest zgoda z Shierem, ale róbmy to z głową i zanim na coś przeznaczymy pieniądze popatrzmy realnie na szansę powrotu do zdrowia tego, którego chcemy uratować. Jeżeli słyszysz o słynnej Ira Siad to nie mów mi, że szlak Cię nie trafia (a od niej mogło zależeć Twoje życie). Zgoda, ludzie są ważniejsi, ale czasami warto zastanowić się na co dokładnie przeznaczyć swoją kasę. Jeżeli ktoś się obraził to bardzo przepraszam, ale to jest inny punkt widzenia.

latawiec

Każdy ma swój punkt widzenia i swoje zdanie , na szczęście.

Jak ktoś jeszcze nie przekazał 1% podatku to może wspomóc inicjatywę Junka.

Jak ktoś woli inny cel , niestety bez szans na wyzdrowienie to zapraszam:

http://www.hospicjum.waw.pl/hospicja-w-polsce.html

Fryc

Ja sie właśnie też rozliczam , podałem ksiegowej WWF więc tez zwierzatka

ania_i_krzys
Biedne te zwierzątka. Szkoda że już się rozliczyłem :/:

Jak nie zadeklarowałeś 1% podatku to możesz zrobić korektę...:)

---------- Po chwili dodano... ----------

Ja sie właśnie też rozliczam , podałem ksiegowej WWF więc tez zwierzatka

:hurra

Ja co miesiąc wpłacam drobne kwoty na ratowanie gatunków zwierząt w polskich górach - niedźwiedzia i rysia...a przy rozliczaniu się z US przekazuję 1% podatku na WWF :)

---------- Po chwili dodano... ----------

Ja Ci powiem skąd bierze się tyle psów w schroniskach. A stąd, że ludzie nie pilnują swych suk lub puszczają je bezpańsko i te są zapładniane, potem mnożą się między sobą i stąd tyleż sierot psich...

Masz rację tutaj to właściciele są w dużym stopniu winni tego stanu rzeczy...brak świadomości, a czasem z lenistwa, nie sterylizują zwierząt a potem dzieje jak się dzieje...

Junk65
właściciele są w dużym stopniu winni tego stanu rzeczy

Człowiek jest odpowiedzialny, człowiek powinien pomagać - wiadomo dzieci, czy ogólnie ludzie też mają potrzeby, szkoły też liczą na ten 1%.

Po prostu napisałem ten temat pod wpływem emocji. Każdy zrobi co uważa, a może akurat ktoś nie jest zdecydowany na co przeznaczyć 1%, więc podsuwam pomysł.

Junk65

pitdlawww.jpg

Odświeżam temat!

mcbrain

Jeszcze jest Straż dla Zwierząt z siedzibą w Warszawie, która też sporo dobrego dla zwierzaków (nie tylko psiaków) robi. Myślę, że warto im oddać swój 1%, bo o ich akcjach w lokalnej telewizji nawet słychać.

irae

Jak już przekazywać to można ten 1% na ludzi, a nie zwierzęta.

Wbiłeś sobie do schroniska dla zwierząt to równie dobrze możesz pójść do Domu Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej lub Środowiskowego Domu Samopomocy zapewniam, że też będziesz pod wrażeniem.

Jak ktoś woli inny cel , niestety bez szans na wyzdrowienie to zapraszam:

brzmi to mniej więcej tak: w hospicjum i tak umrą, więc lepiej dajmy kasę na zwierzaczki.

zwierzaczki są takie biedne, a mają ładne futerka i mądre oczka i w ogóle liżą po rączkach i buzi...

Może powiem tak, aby nie urazić nikogo i aby nikt się nie obraził. Urodził się na Dolnym Śląsku wcześniak. Ledwo przeżył i zbierano pieniądze aby go jakoś wyciągnąć i aby dalej mógł żyć. Kasę zebrano, dziecko żyje do dziś ale jest ślepe, głuche i ma duże problemy neurologiczne. Będzie miało dużo zabiegów, operacji a szanse na w miarę normalne życie ma bardzo nikłe. Jest zgoda z Shierem, ale róbmy to z głową i zanim na coś przeznaczymy pieniądze popatrzmy realnie na szansę powrotu do zdrowia tego, którego chcemy uratować. Jeżeli słyszysz o słynnej Ira Siad to nie mów mi, że szlak Cię nie trafia (a od niej mogło zależeć Twoje życie). Zgoda, ludzie są ważniejsi, ale czasami warto zastanowić się na co dokładnie przeznaczyć swoją kasę. Jeżeli ktoś się obraził to bardzo przepraszam, ale to jest inny punkt widzenia.

należy wysłuchać, każdego nawet nie wiem jak kretyńskiego punktu widzenia...

tylko jest jeden problem, te dziecko, ślepe, głuche i nie chodzące jest czyjąś miłością i czyjmś synem bądź córką i dla tej osoby jest najważniejszą osobą na świecie (uwierz mi, ale tak często jest - wyłączając oczywiście skrajności)

nie ma porównania na linii człowiek - zwierzę, żadnego...

Phantom

z racją jak z dupą - każdy ma swoją

Prawda smutna, ale taka - nigdy nie uszczęśliwi się każdego... zawsze ktoś będzie poszkodowany.

A nie mnie oceniać czy to będzie psina, czy człowiek.

Junk65
nie ma porównania na linii człowiek - zwierzę, żadnego...

To wiadomo, ale powtarzam, to tylko podpowiedź dla niezdecydowanych - zamiast sie dochodzić - podaj konkretny cel, KRS i po sprawie.

ywett

Junk65, ode mnie 1% dla TOZ w Częstochowie :) :)

właśnie skończyłam "PITową walkę" uff...:ok

snajper

co roku wysyłam 1 % dla schroniska we Wrocławiu

MaxZH

Taki filmik na czasie:

NiebieskiPug

Ja tam oddaję na Polską Akcję Humanitarną ;)

solti

Wszystkim się nie pomoże a skoro nie, to zdecydowanie wybieram pomoc innym ludziom.

Sławex92

W sumie ja swój 1% oddałem na mały klubik piłkarski który pomału się reaktywuje :)