Jump to content
  • Similar Content

• tomek00105
      By tomek00105
      Witam, czy jest ktoś z okolic Gdańska lub trójmiasta i posiada Peugeot 206 RC? Myślę że fajnym pomysłem by było się spotkać, porozmawiać sobie i ogólnie poznać się. 

Trasa Gdańsk - Zakopane

ania_i_krzys

Recommended Posts

ania_i_krzys

Pytanie za 100 punktów

Jak ustawić trasę jw. Głownie chodzi mi o gładkie przejechanie okolic Torunia, autostrady A4...(ominięcie)

Mam plan związku z utrudnieniami na obowodnicy Torunia od strony północnej jechać przez Bydgoszcz (trochę nadkładam ale). Natomiast nie pchać sie na A4 tylko pojechać przez Tychy do Oświęcimia i na Wadowice i potem do Rabki i wjeżdżam do Zakopanego od Koscieliska :)

Macie inne pomysły...??

W Czestochowie lubi sie korkować w trzech miejscach. Głównie trzymają światła na trasie. Najgorzej jest na ostatnich światłach tzw skręt na Jędrzejow. Mozna to objechać przez ul. Bohaterów Katynia. Wjazd za stacja BP z KFC za wiaduktem. Popatrz na Zumi jak to wyglada.

Guest mecenas

człowieku tylko nie przez bydgoszcz... jechałem do trojmiasta i wszyscy radzili mi przez torun przeskoczyc... super sie jechało mimo korkowych godzin.. wracajac dałem ciała i wbiłem sie w bydgoszcz... to był masakryczny bład... nigdy wiecej... a moze to tylko moje uprzedzenie do bydgoszczy

Jak będziesz jechać od Częstochowy do Zakopanego to droga jest oki raczej korków nie ma tylko jedziesz w Jordanowie na Wysoką i tam na Czarny Dunajec i omijasz zaje....te korki w Nowym Targu czy na Skomielnej Białej

ania_i_krzys
człowieku tylko nie przez bydgoszcz... jechałem do trojmiasta i wszyscy radzili mi przez torun przeskoczyc... super sie jechało mimo korkowych godzin.. wracajac dałem ciała i wbiłem sie w bydgoszcz... to był masakryczny bład... nigdy wiecej... a moze to tylko moje uprzedzenie do bydgoszczy

Widzisz, a inni maja uprzedzenie do Torunia...:/

A może kwestia godziny...my plan być ok. 7-8 może nie będzie tak źle...:/

Co o tym sądzisz??

ania_i_krzys
lec przez torun z tego co pamietam to przejazd jest banalnie prosty... ja leciałem dalej autostrada do 3miasta fajna droga zero stresu...

Teściu często jeździ do Torunia albo leci przez Toruń i mówił, że co chwile gdzieś jakiś obiazd, jakaś zamknięta droga...

Natomiast to Bydgoszczy jest jest ładna szeroka droga S1 i 5 a potem na S10 (południową obwodnicą Torunia)...

Robię tę trasę dość często, znaczy tylko do KR. Obwodowa, autostrada, Świecie, Toruń (ostatnio jeżdżę przez miasto, bo jakoś szybciej mi się wydaje), Włocławek, Łódź, Częstochowa, KR. Przy dobrych warunkach jadę 7 godzin, przy złych 10.

ania_i_krzys
Robię tę trasę dość często, znaczy tylko do KR. Obwodowa, autostrada, Świecie, Toruń (ostatnio jeżdżę przez miasto, bo jakoś szybciej mi się wydaje), Włocławek, Łódź, Częstochowa, KR. Przy dobrych warunkach jadę 7 godzin, przy złych 10.

Dzięki Asiu :)

O któej wyjeżdżasz...z domu...??, bo może wyjechać wcześniej i Toruń minąć jak jeszcze wszyscy śpią :)

My do z Krakowa jeszcze jakieś 2h drogi ale spoko...:)

Przejazd przez Włocławek raczej bez problemu (pomijając stan drogi od strony Torunia - tam też trafisz na fotoradar. Zaraz przy wyjeździe z miasta w kierunku Łodzi lubią stać miśki z suszarką. Na obwodnicy Kowala lubi grasować nieoznakowana Vectra z wideorejestratorem (z tego co pamiętam czarna) więc nie ma co szaleć. Przed wjazdem do Lubienia Kuj. kolejny fotoradar. Przed świętami Bożego Narodzenia otworzyli obwodnicę Krośniewic więc odpada jazda przez miasto i stanie na światłach. W okolicy Zgierza i w Łodzi kilka fotoradarów. Przejazd przez Łódź (Al. Włókniarzy, Al. Jana Pawła II) w godzinach szczytu nie należy do przyjemności ale i tak jest lepszym rozwiązaniem niż pchanie się przez Centrum.

autostrady A4...(ominięcie)

Jak chcesz ominąć, to w Dąbrowie Górniczej, na jej końcu jest zjazd na Olkusz. Droga 94. (Drogowskaz jest na Kraków na pewno, tyle że łatwo przeoczyć) Jedzie przez Olkusz do Krakowa. Do Olkusza 2 pasy od olkusza 35 km do Krakowa zwykła droga. Tragedii niema. Ja tamtędy jeżdżę.

Później przejazd przez Kraków, na "Zakopianke". "Zakopianką" cały czas 2 pasy. Jak chcesz jechać przez Rabkę to z "Zakopianki" są dwa zjazdy na nią...

Zależy o której będziesz w Krakowie. Jeśli w godzinach szczytu, to najlepiej wracać na obwodnicę miasta. Od Olkusza wpadając do KRK przy Makro na rondzie (pierwsze rondo ze światłami...) w prawo i wyprowadza Cię na obwodnicę. Zero komplikacji. Korków raczej też nie będzie.

W nocy/czy wieczorem ew. wcześnie rano, można spokojnie przez Kraków przelecieć...

Wcześniejsza trasa, najlepiej tak jak napisała joansmith. Wie co mówi :)

Żeby jak najszybciej wjechać na A4 (już za Balicami, odcinek bez opłat)

To ostatnio taką trasą śmigałem i jest bardzo szybko, nie trzeba się pchać do Krakowa.

http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Trasa+94&daddr=Trasa+7%2FA4%2FE40&hl=pl&geocode=FVi8_AIdbiovAQ%3BFTso_AId3T8uAQ&mra=mi&mrsp=1,0&sz=14&sll=50.07835,19.841566&sspn=0.039438,0.111494&ie=UTF8&ll=50.09878,19.837704&spn=0.078842,0.222988&z=13

Polecam :) krótki kawałek drogi między domami, a potem to już 2 pasmówka :)

ania_i_krzys
Żeby jak najszybciej wjechać na A4 (już za Balicami, odcinek bez opłat)

To ostatnio taką trasą śmigałem i jest bardzo szybko, nie trzeba się pchać do Krakowa.

http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Trasa+94&daddr=Trasa+7%2FA4%2FE40&hl=pl&geocode=FVi8_AIdbiovAQ%3BFTso_AId3T8uAQ&mra=mi&mrsp=1,0&sz=14&sll=50.07835,19.841566&sspn=0.039438,0.111494&ie=UTF8&ll=50.09878,19.837704&spn=0.078842,0.222988&z=13

Polecam :) krótki kawałek drogi między domami, a potem to już 2 pasmówka :)

Dzięki, ale my tam nawet nie dolecimy :) My chcemy ominąć A4 i polecieć prostopadle przecinając ją na Dąbrowę Górniczą, Mysłowice, a potem na Tychy....i potem Oświęcim - Wadowice

A4 i polecieć prostopadle przecinając ją na Dąbrowę Górniczą, Mysłowice, a potem na Tychy....i potem Oświęcim - Wadowice

Powiem tylko tyle, że droga nie najlepsza... Jeśli nie chcecie po drodze zwiedzać Auschwitz, to odpuśćcie sobie...

Wadowice-Sucha Beskidzka-Jordanów(i tutaj można na skrzyżowaniu ze światłami jechać na Wysoka Spytkowice dojazd do "7" i potem w prawo na Jabłąke- Czarny Dunajec) lub prosto na Skomielną Białą w prawo i do Zakopca:sese