Jump to content

cykanie / stukanie jak przy kieunkowskazie/ fiat seicento

Recommended Posts

Witajcie;)

Moja siostra jeździ fiatem seicento, mówi, że ostatnio coś jej cyka po włączeniu zapłonu tak jakby włączyła kierunkowskaz. Cykanie podczas jazdy nie ustaje. Silnik 0.9 2001r.

I jeszcze jedno pytanie co do seicento... czy w tych autkach jest duże branie oleju?? Bo u mojej siostry pali bardzo dużo oleju :/:

Piszę tutaj, bo na forum seicento zapytałem, 2 tygodnie czekałem na inteligentną odpowiedź "nie wiem".

Z góry dzieki.

---------- Po chwili dodano... ----------

Dodam, że cykanie dochodzi z silnika i też właśnie z powodu dużego poboru oleju był wymieniany silnik (stary się zatarł).

Edited by wiktor

Może na początek napisz czy jest tylna wycieraczka i sprawdź czy przypadkiem przełącznik od niej nie jest włączony.

PawelOknw

Zauważalnego brania oleju nie powinno być wogóle, a powiedz czy to cykanie jest po odpaleniu silnika czy tylko jak się wlączy zaplon ??? Jak podczas pracy silnika to popychacze zaworowe których w seicento nie oplaca się robić, lepiej zmienić silnik bo poprostu wyjdzie taniej ;)

papuc_2004

Co do oleju nie powinien lykac przez 5 lat mialem ow autko w domu i od przegladu do przegladu oleju nie ubywalo. Co do cykania Pawel ma racje.

PawelOknw

Jeszcze jak chodzi o cykanie to może być też to glos wtryskiwacza. W seicento niestety wtrysk jest dość slyszalny, ale to musial bym uslyszeć to bym Ci powiedzial co jest ;)

Aha, w sc jeszcze może cykać wentylator nawiewu ustawiony na pozycję 1. To tak poza silnikiem, bo autor pisze, że nowy.

To tak poza silnikiem, bo autor pisze, że nowy.

Silnik był wymieniony na taki z przebiegiem ok. 90-100k km.

a powiedz czy to cykanie jest po odpaleniu silnika czy tylko jak się wlączy zaplon ???

Napisałem, że podczas jazdy cykanie nie ustaje.

Może na początek napisz czy jest tylna wycieraczka i sprawdź czy przypadkiem przełącznik od niej nie jest włączony.

Dochodziłoby z silnika?

Znalazłem na internecie takie coś

http://www.motofakty.pl/artykul/tajemnicze_stuki_z_silnika.html

Można temu wierzyć??

PawelOknw
Napisałem, że podczas jazdy cykanie nie ustaje.
Chodzi mi o to czy cyka jak silnik pracuje czy cyka też jak silnik jest zgaszony...
Chodzi mi o to czy cyka jak silnik pracuje czy cyka też jak silnik jest zgaszony...

Właśnie, opisz jak to jest, wtedy możemy wykluczyć elementy wewnątrz lub silnik.

Jak jest zgaszony to nie cyka, jak się włączy zapłon, ale jeszcze nie silnik, to zaczyna cykać, potem silnik-on i cyka dalej. Siostra mówi, że jak są wyższe obroty to przestaje czyli to będą chyba te popychacze.

PawelOknw

Jak popychacze to będzie cykać tylko jak silnik pracuje, a z tego co piszesz to cyka jak silnik jest jeszcze zgaszony więc nie popychacze ;)

ufffff, to dobrze bo troszkę drogo by wyszło.

A może to coś od pompy??

jak się włączy zapłon, ale jeszcze nie silnik, to zaczyna cykać, potem silnik-on i cyka dalej.

a może elektromagnes wyrzuca cały czas bendix na rozruszniku.

czy to cykanie jest miarowe (szybkie czy wolne) ?

PawelOknw

Ja stawiam że chodzi o wtryskiwacz bo w sejach jest slyszalny, ale żeby na 100% to musial bym uslyszeć ;)

może spróbuj zdjąć przewód elektromagnesu na rozruszniku i wtedy sprawdź czy cyka ( jak dalej cyka to tą opcję będzie można wykluczyć)(tylko zaizoluj "goły" przewód aby nigdzie nie dotykał).

może spróbuj zdjąć przewód elektromagnesu na rozruszniku

A możesz powiedzieć gdzie tego szukać i jak to wygląda?

to jest takie coś?? (wiem, ten jest do doblo) http://allegro.pl/item921381428_automat_rozrusznika_elektromagnes_fiat_ducato.html#gallery

to jest takie coś??

dokładnie. chociaż teraz przyszło mi do głowy że jakby to było to , to po odpaleniu to cykanie powinno ustąpić (zębnik zazębiłby się na stałe z kołem zamachowym lub rozrusznik by zgrzytał bo zębnik waliłby o to koło) i miałbyś problem z odpalaniem. ale można by pójść tym tropem . najwyżej będziesz miał pewność że to nie to.

Aaa nie lepiej posluchać skąd dochodzi cykanie

Siostra dzwoniła i mówiła mi o tym;) bo mieszka w lublinie i dowiedziałem się tylko, że z komory silnika a gdzie dokładniej to nie chciało jej się słuchać bo się pobrudzi jakimś smarem... ech te kobiety.:)