Jump to content
Sign in to follow this  
noga_cne

Ręczniak CB w pugu 206 opinie ?

Recommended Posts

noga_cne

Czesc, od kilku dni zastaawiam sie nad kupnem takie ręczniaka:

rczniak.png

Ale nie wiem jak to sie sprawdza. Wiem tyle ze jesli chcemy miec dobry zasięg to i tak nie obejdzie sie bez anteny zewnętrznej. Koszt nowego Ręczniaka jak na zdjęciu ok 300-350zł. Piszcie swoje opinie zdanie co sądzicie jesli mieliscie lub spotkaliscie sie z takim sprzętem w samochodach :))

Guest mecenas

e tam... za 350 mozesz miec juz dobre radio...

noga_cne

wiem ze moge miec dobre radio, mam takowe, ale problem z montarzem i troszke ryzyka przed złodziejami. a za duzy gabaryt zeby za kazdym razem wyjmować itp.

A druga sprawa ze nie mam gdzie go umocowac a nie chce niszczyc tapicerki.

Dlatego mysle nad takim sprzetem

TomaszK
Ale nie wiem jak to sie sprawdza.

Jest fajne, bo nie zajmuje dużo miejsca. A myślę, że sprawdza się jak każde CB.

W pugu może być fajną alternatywą dla standardowego CB, bo jak wiadomo o dobre miejsce na radio w 206 jest ciężko.

Wiem tyle ze jesli chcemy miec dobry zasięg to i tak nie obejdzie sie bez anteny zewnętrznej.

Tak, zasięg na tej standardowej duży nie będzie.

papuc_2004

Zrob tak jak ja kupilem podlokietnik i wsadzilem na stale w niego CB poprzeciagalem kable itp i smiga jak ta lala. Fakt ze koszta sie powiekszaja automatycznie ale wydaje mi sie ze warto.

Guest mecenas

e tam miejsce sie znajdzie zawsze na zwykłe cb... reczniak zwłaszcza z zewnetrzna antena wiele nie zmieni... zeby schowac musisz odkrecic antene... no i przed domkiem bez garazu antene z dachu trzeba zdjac...

noga_cne

a kupywales oryginalny podłokietnik ?

Ciamek

Ja swoje Galaxy zainstalowałem pod schowkiem. Dwa otworki w schowku i gra muzyka. Radia mocno nie widać, więc nie kusi oka...Co do ręczniaka to wejdź na http://www.cbradio.pl Ja też się zastanawiam nad zakupem bo często zmieniam auta i nie chce mi się mojego montować i wymontowywać.

noga_cne

dzięki :) przemysle wszystkie zaa i przeciw noi zobacze co z tego wyjdzie.

Ciamek, jesli masz fotke jak zamontowałes swoje radio cb to wklej na strone :)

papuc_2004

Tak kupowalem podlokietnik i to za jakies smieszne $ bo mieli ostatni w ASO i puscili po kosztach z tego co pamietam to chyba cos w okolicach 80-100 zl.

kaktus

ja też mam reczniaka w aucie ale duobandera nie cb dokładnie taki http://www.cb-radio.info.pl/img/produkty/_big/radiotelefony_kenwood-th_f7e.gif , ale jesli chodzi o mobilność no to jest dużo większa;) tylko że ja czesto przenoszę je do domu albo zabieram jak chodzę po górach, ty raczej nie bedziesz go zabierał na wycieczki wiec nie wiem czy jest sens bo jak by nie patrzeć cb sprawdza sie głownie w aucie.

noga_cne

Kaktus:

wiesz jesli juz kupie, to moge wykorzystać w roznych warunkach :)

a cb tylko i wyłacznie w aucie ;)

Ciamek

Proszę bardzo. Radyjko nie jest małe, ale bardzo mało je widać z zewnątrz. Musicie jednak pamiętać podczas wiercenia, żeby były założone wszystkie przewody, bo wsunięcie uchwytu w głąb auta może skutkować niemożliwością montażu radia. Także lepiej przesunąć je lekko w przód.

124x4eq.jpg

b3oa3q.jpg

Zdjęcia można wstawiać ze strony http://www.tinypic.com, jako że na imageshack trzeba się zarejestrować.

noga_cne

wyglada niezle musze przyznac :)

ale powiedz mi czy pasarzerowi to nie przeszkadza ? czy lekki problem jest ?

tornado

Temat o CB i miejscach potencjalnej instalacji wraz z fotami jest już od dawna. Co do recznego CB to znajomy miał takie cudo i egzaminu to nie zdawało za bardzo w aucie. Nie przesadzajcie tez ze aż tak bardzo nie ma gdzie w 206 normalnego CB zamontować. We wspomnianym wyżej temacie jest przynajmniej kilka opcji instalacji wystarczy poszukać.

Ciamek

Witam. Nie ma żadnych problemów z nogami. Moi znajomi, nawet Ci "duzi" nie narzekali, że im coś przeszkadza. Jedna rzecz, do której można szybko się przyzwyczaić to fakt, że jeśli chcesz przełączyć kanały jadąc samemu, musisz je pochylić na wieszaku, by wyświetlacz był skierowany bardziej do podłogi. Co do ręczniaka to motorolki dobrze dają sobie radę, ale więcej znajdziesz na forum, którego adres napisałem. Moje radyjko jest wymiarów radia samochodowego, więc inne mocowania odpadały, a wkurzało mnie już gdy walało się za siedzeniem.

tfelek

alan 42 jest radiem ok. ale tylko do nasłuchu i na zewnętrznym głośniku . albo trzeba do kupić mikrofonogłośnik. jak coś to pisz pw. chetnie pomogę.

Proszę bardzo. Radyjko nie jest małe, ale bardzo mało je widać z zewnątrz. Musicie jednak pamiętać podczas wiercenia, żeby były założone wszystkie przewody, bo wsunięcie uchwytu w głąb auta może skutkować niemożliwością montażu radia. Także lepiej przesunąć je lekko w przód.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 640x480.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 640x480.

hm musze pomysleć czy też tak niezamontuje sobie :)

weber

mam takiego Alana + antenę President Florida. Zestaw nie rzuca na kolana i zawodowcy zapewne się skrzywią :). Mnie jednak wystarcza. Nie prowadzę rozmów długich rozmów- interesuje mnie tylko bezpieczeństwo na drodze:)

Radyjko mobilne, antenka spokojnie mieści się w bagażniku. Po zdemontowaniu, na zewnątrz nie zostaje nic, a o to w tej zabawie chodzi. Byc może miałby sens dokupienie dodatkowego głośnika- ten zamontowany w radyjku jest słaby.