Jump to content
mati102

Wymiana całego kompletu sprzęgła

Recommended Posts

robson1190

Witam mam do sprzedania kompletne sprzęgło do 206 1.4 8v stan oceniam na bdb tak jak mowil mechanik na sprzegle mialem tym przejechane 70tys km mam do sprzedania sprzęglo tarcze docisk i koło zamachowe. jak ktoś zainteresowany zapraszam do kontaktu zdj moge wysłać nr gg 1658727 lub nr tele 661-452-755

Piratka

witam Wszystkich

Dziś rano spotkało mnie nieszczęście ,w trakcie jazdy straciłam sprzęgło ,uczucie dziwnie nieprzyjemne .coś pykneło pod nogą pedał znalazł się na podłodze i stanełam na rondzie .

Mam pytanie, jak długo trwa taka naprawa ? i ile to moze kosztować .

pozdrawiam

kuba306

Prawdopodubie masz uszkodzona linke sprzegla a nie sprzeglo.

cerber
jak długo trwa taka naprawa ? i ile to moze kosztować .

naprawa - wymiana linki ok.20-30min , koszt ok 100 - 150 za linkę i pewnie z 5 dych za robotę . oczywiście ceny orientacyjne .

Piratka

Kuba306,faktycznie to była tylko linka uff.

Przy okazji wymieniłam siłowniki klapy bagażnika i dziś pugolocik u mnie :)

konik9

Koledzy, którego producenta z tych: http://sprzegladoaut.pl/csa/sklep/ byście mi polecali do PUGa? LUK byłby w porządku? Valeo raczej wolałbym unikać, nie mam dobrych wspomnień z ich częściami.

arturartur24

Co do wymiany sprzęgła to dużo zależy od mechanika a w większości to partacze , może ktoś się poczuć urażony ale mnie trzy razy wymieniali za każdym razem inny i za każdym razem po 20 000 km sprzęgło było dętka , a wszyscy popełniali te same błędy!!!!

Pierwszy błąd to taki że ja mam linkę z samo napinaczem moim zdaniem jak się ma taką linkę to przy wymianie sprzęgła należy ją bezwzględnie wymienić!!! Stara linka jest już naciągnięta jak założymy ją do nowego sprzęgła to sprzęgło zbiera jak stare pod samą górą a i pedał idzie wyżej przez co jest za duży skok i przegwałcany jest docisk i krzywi się "słoneczko" jak i klęka z czasem łożysko oporowe.

Drugi błąd smarują byle czym prowadnice łożyska oporowego a mało kiedy tuleje łapy , za każdym razem po wizycie w warsztacie przejechałem 20 kilometrów i przy wciskaniu sprzęgła skrzypienie jak diabli wnerwiające , a wystarczy kupić dobry smar molibdenowy mobila i posmarować te miejsca jak i miejsce zaczepu linki do łapy.

Ostatnim razem wymieniałem sam sprzęgło chodzi leciutko fajnie zbiera i nic nie piszczy! Przy wymianie kompletu sprzęgła wiadomo od razu kupiłem uszczelniacz od strony skrzyni , nową linkę , nowe zimeringi na półośki , tuleje plastikowe prowadzące łapę sprzęgła(te najlepiej w ASO ) No i posmarowałem odpowiednim smarem tam gdzie trzeba

Gwidon07

Witam otóż problem sprzęgła zaczął dotyczyć mnie otóż mój PUG ma przejechane 160 tys i nie wiem czy wcześniej było już wymieniane a objawy mam następujące:

- przy wciskaniu sprzęgła słyszę charakterystyczne mocne syczenie słyszalne wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdu

- kolejjny objaw to jest taki że jak wrzucę bieg powiedzmy 2 i jade sobie na nim spokojnie również syczenie jest słyszalne

- i kolejny objaw dzisiaj zauważony przy wciśnięciu sprzęgła zaczyna świerobotać i piszczeć

czy mam już zbierać pieniążki na wyminae sprzęgła czy to tylko łożysko oporowe i jeszcze na nim pojeżdze...

Pozdrawiam i czekam na odpwiedzi

Gwidon07

Witam, otóż wracając do tematu chyba padło mi sprzęgło... objawy

jadąc biegy przestały mi wchodzić,

słychać straszny zgrzyt metal o metal ze strasznym piszczeniem w tle

oprócz tego niesamowity smród spod dołu palącego metalu

czy w tym przypadku objawy wskazują na łożysko oporowe czy całe sprzęgło?

Prosze o porady

XsaraII

Człowieku, wymieniaj czym prędzej sprzęgło (na oryginalne lub "zamiennik" VALEO). CAŁE! Do tego linka z samoregulatorem! Wymianę zleć w dobrym serwisie. Jeżeli nie spełnisz jednego z punktów, to zapłacisz więcej.

nakubenda

Witam

Podepnę się pod topic z racji że czeka mnie wymiana sprzęgła w peugeocie mojego teścia 1,1 z 2002 roku.

Pytanie do Was :

1. Przeszukuję allegro pod kątem LUKa i jest tych kompletnych sprzęgieł kilka numerów do tego autka. Czy ktoś z Was ma EPC żeby po winie sprawdzić jaki jest numer OE sprzęgła które chce wymienić żeby źle nie kupić?

2. Czy każdy LUK jest made in Germany czy to jak z VALEO PHC że trafiają się Chinole?

3. Zawsze przy wymianie sprzegła powinno wymienić się simering na wale silnika od strony skrzyni - czy ktoś z Was podpowie mi jaki pierscień tam siedzi - z reguły bardzo dobre robi CORTECO - sprawdzone w innych moich autach, nawet są lepsze od OE.

4. Czy uszczelniacze półosi <simeringi> też są typowe, czy też trzeba szukać po numerze OE? Te też zawsze wymieniałem <moj mechanik> jak robiłem sprzęgło w innych samochodach. Też przydałby się jakieś numery, żebym mógł je zamówić..

Auto jak wspomniałem jest mojego teścia z przebiegiem 200 tys. nie wiem czy było ju robione sprzegło bo teść nie jestem pierwszym właścicielem- ale to akurat nie ma znaczenia.

Chcę kupić mu dobry komplet z kompetem uszczelniaczy żeby znowu tego nie rozbierać.

Dobry mechanik zawsze je wymienia, partacze zostawiają żeby zsa jakiś czas znowu zarobić na demontażu i montażu skrzyni - znam to z podwórka.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

numer VIN mogę puścić na p.w.