Jump to content
virco

jaki skuter na dojazdy do pracy

Recommended Posts

virco

Cześć,

jestem z Wrocławia i tak się niestety złożyło, że muszę na drugi koniec miasta przejechać.

Do roboty mam 19km w jedna stronę.

Ostatnio wpadłem na pomysł, ze na benzynie troszkę kaski oszczędzę no i poranne korki ominę, jak do pracy dojeżdżać skuterkiem będę.

Mam jakieś 2,5 ,może 3 tysiące. Myślałem o używanym markowym.

50ccm, bo prawka na motor nie mam. Kolega ma znajomego i obiecuje peugeota z 2004 roku w tej cenie z Francji ściągnąć, ale trochę sie obawiam, ze peugeocik nie da rady, gdyż postury słusznej jestem. 185cm wzrostu i swoje też ważę tzn. 120 kg ...

Osobiście myślałem o jakiej Yamaszce, bo jak używany skuterek to chyba silnik najważniejszy, a Yamacha z tego komponentu słynie..

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie..

pozdrawiam

virco

mam kat B wolalbym nie stracic ;p

Damian90

Aprilia SR 50 - sam mam to na dojazdy. Jeżeli szukasz do 3 tyś to roczniki poniżej 2000 roku z silnikiem minarelli (ten sam jest stosowany do dziś w skuterach yamahy). Jedyna awaria jaka mnie spotkała to urwany pasek, który powinno sie wymieniać co 7 tyś w tym skuterze, u mnie przejechał on prawie 15.

Strzeż się skuterów suzuki i innych z silnikiem franco morini. A jeżeli chcesz coś oszczędnego to kup jakiegoś piaggio na wtrysku, palą ok 3 litrów, nawet mniej i są mało awaryjne (jak na wtrysk). Jednak odradzam 50ccm na wtrysku i polecam gaźnik.

pkr1982

no polecam Apke SR 50 Ditech mialem osobiscie taka z 2002 roku i bylem bardzo zadowolony

virco

kurcze, chyba jednak bede musial troche dolozyc lub kupic jakis model ze starszego rocznika, na razie wstepnie nastawilem sie na jeden z tych:

Aprilia RS , Yamaha Aerox lub TZR

Damian90
Aprilia RS , Yamaha Aerox lub TZR

Jeżeli nie masz zamiaru jeździć w 2 osoby i nie jesteś zbyt wysoki to bierz aeroxa. TZR od razu sobie daruj, niewygodne że szok, do tego kręgosłup boli. Już lepiej coś enduro lub supermoto.

no polecam Apke SR 50 Ditech mialem osobiscie taka z 2002 roku i bylem bardzo zadowolony

Z ditechem to jak z losem na loterii, zwłaszcza na morinim. Sypią się i inkt nie potrafi tego naprawić, stąd tyle części na allegro. Jeżeli ditech to po 2003 roku z silnikiem piaggio/gilera. Miałem styczność ze wszystkimi silnikami jakie były montowane w aprilce i mogę powiedzieć, że morini jest najmniej udany

Aprilia RS
Masz na to tyle kasy? To prawie to samo co tzr, jednak jakoś bardziej mi ona przypadła do gustu (nie ze względu na wygląd, lecz na wygodę).

Piaggio NRG też całkiem fajne, niedrogie, ale trochę małe.

tolman

Miałem kiedyś Piaggio NRG, jeździ się nim rewelacyjnie, ale w moim co chwile coś musiałem wymieniać... Może mój egzemplarz był wadliwy.

Do 3000zł to bym polecił jedynie dwa modele:

APRILIA SR 50

http://moto.allegro.pl/item938129623_aprilia_sr_50_replica_2001r_sprowadzony_okazja.html

YAMAHA MBK NITRO

http://moto.allegro.pl/item949631252_yamaha_mbk_nitro_y050_49ccm.html

To tyle myślę że aeroxa to za 3000zł nie da się dobrego kupić, coś takiego jest:

http://moto.allegro.pl/item948889256_yamaha_aerox_50_xq_warto_zobaczyc_kupic.html

ale nie wiem czy dobrze zgrali cylinder 70 z innymi częściami.

Jeśli by się go sprawdziło i było by wszystko ok to może być na prawdę świetny :).

Aprilie SR DI-TECH nie polecam, lepiej na gaźniku kupić.

virco
Jeżeli nie masz zamiaru jeździć w 2 osoby i nie jesteś zbyt wysoki to bierz aeroxa. TZR od razu sobie daruj, niewygodne że szok, do tego kręgosłup boli. Już lepiej coś enduro lub supermoto.

Z ditechem to jak z losem na loterii, zwłaszcza na morinim. Sypią się i inkt nie potrafi tego naprawić, stąd tyle części na allegro. Jeżeli ditech to po 2003 roku z silnikiem piaggio/gilera. Miałem styczność ze wszystkimi silnikami jakie były montowane w aprilce i mogę powiedzieć, że morini jest najmniej udany

Masz na to tyle kasy? To prawie to samo co tzr, jednak jakoś bardziej mi ona przypadła do gustu (nie ze względu na wygląd, lecz na wygodę).

Piaggio NRG też całkiem fajne, niedrogie, ale trochę małe.

185cm, 120kg, tylko ja

tolman

Kurcze jak byś miał więcej kasy to mógłbyś przejrzeć takie skutery, są to jedne z największych 50ccm, nie proponowałem ich bo za 3000zł raczej ciężko takie kupić.

Zobacz.

Sam chciałem kupić coś z tych dla siebie, ale jednak się wstrzymałem i kupiłem Puga.

Chociaż tego Runnera można kupić jeszcze do 3000zł, jest on sporych rozmiarów.

GILERA RUNNER SP50

http://moto.allegro.pl/item956261899_super_gilera_runner_sp50.html

Taki miałem kupić:

Kymco Bet&WIN (duży jest bardzo jak na 50ccm ale sporo kosztuje)

http://moto.allegro.pl/item952652675_kymco_bet_win_sport.html

Teraz jak miał bym wybierać, to taki byłby najodpowiedniejszy:

Peugeot ELYSTAR

http://moto.allegro.pl/item955547740_fajny_peugeot_elystar_z_xii_2003r.html

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1748060

Osoby o sporych rozmiarach, wyglądają trochę śmiesznie na małych skuterkach, taki Peugeot powinien być najlepszy.

Z wyglądy przypomina maxiskuter, ale jest to 50ccm i fajnie że nie wsadzili tam 4-sówa, bo często robią tak w 50ccm aby także dźwiękiem przypominał mocniejszy, a 2-sów jest sporo mocniejszy od 4-sówa, ale za to dźwiękiem przypomina kosiarkę :P.

Miałem okazje się przejechać takim Elystarem, znajomy z siłowni takowy posiada i powiem szczerze że bardzo przyjemnie.

Ja bym jednak stawiał na Peugeota Elystar.

Phantom

przy tej masie to bym radził kupić jakiś 125 (zarejestrowany na motorower) -

1) Kawasaki KMX

2) Yamaha DT

3) MZ 125 supermoto (bardzo dobry sprzęt)

---------- Po chwili dodano... ----------

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1738749

http://allegro.pl/item944317652_kawasaki_kmx_125_okazja_pilne.html

Radlik

Najlepszy :pug

Phantom

chyba nie w klasie motorowerów...

Damian90

Stanowczo odradzam peugeota, zwłaszcza te z verticalem. Przegrzewają się, same problemy z zapłonem, dość szybko się rozpadają.

virco

kurcze aeorox i i tzr odpadly ..

chwilowo po obejrzeniu w salonie nastawiam sie na aprille SR 50 R, SR 50 R FACTORY lub SR 50 STREET ktoś mi może powiedzieć czym sie różni ditech od tych wymienionych przeze mnie modeli?

choć planuje jeszcze podjechać do AMICAR i z bliska zobaczyć jeszcze skuterki Piaggio, Vespa, Gilera..

sprzedawcy jak na razie polecają mi zrobić jednak prawko i kupić 125..

ehh

już nic nie wiem..

mam niecałe 5k ale musze jeszcze zarejestrować/zrobić przegląd/kupić kask i zabezpieczenia ehh

pozdrawiam

Phantom
sprzedawcy jak na razie polecają mi zrobić jednak prawko i kupić 125..
no i słusznie polecają :)

Przy tej masie skuter ma takie przeciążenia, że będziesz co chwilę pływające sprzęgło (jeśli występuje) wymieniać i napęd.

Zainwestuj w 125 enduro i to już pojedzie, wygląda i nie zajedziesz go ;)

Taka moja rada ;)

tolman
kurcze aeorox i i tzr odpadly ..

chwilowo po obejrzeniu w salonie nastawiam sie na aprille SR 50 R, SR 50 R FACTORY lub SR 50 STREET ktoś mi może powiedzieć czym sie różni ditech od tych wymienionych przeze mnie modeli?

pozdrawiam

ditech jest na wtrysku, a nie gaźniku.

I ogólnie żeby coś w nim zrobić to trzeba się wspomagać komputerem.

virco

thx za info Tolman.

Phantom wiem, ze tak bylo by lepiej, ale najpierw musialbym 1k wydać na kurs z egzaminem, no i jeszcze czas czekania na skończenie kursu+egzamin...

budżet by mi topniał podwójnie (bajurka + koszty kursu)

miesięcznie obecnie moim starym rzęchem (samochodzie) wydaje około 500zł na same dojazdy do pracy... tragedia

także im szybciej sie przesiądę tym lepiej dla mojego budżetu..

Phantom

a nie możesz szukać 125cm3 zarejestrowanych na motorower:?

Damian90

SR 50 street to aprilia w budzie 2 generacji z silnikiem p/g na gaźniku

SR50R to aprilia w najnowszej budzie (często nazywana factory) z silnikiem p/g na gaźniku.

SR50 factory to najnowsza buda z silnikiem p/g na wtrysku, silnik ten konkretnie nazywa się purejet.

Silniki p/g są produkcji piaggio/gilera czyli włoskiej. Jeżeli chcesz kupic nówkę to możesz dołożyć ten tysiąc i kupić factory (purejet), wtedy realne spalanie po odblokowaniu zamknie się w góra 3.5 litra. Silniki te są w miarę niezawodne, najoszczędniejsze ze wszystkich montowanych w aprilli, a osiągami dorównują gaźnikowym silnikom.

Przy odblokowaniu pewnie spotkasz się z pojęciem "mapy paliwowe do ecu". Otóż to bajka, nie da się wgrywać map odblokowujących ten skuter, to tylko naciąganie na koszta.

a nie możesz szukać 125cm3 zarejestrowanych na motorower

A wiesz co grozi osobie która zostanie zatrzymana na takim pojeździe? Po za tym aprilia po odblokowaniu spokojnie poleci z 80.

Aha jeżeli boisz się kontroli policji to bierz gaźnik, można do niego dorobić ogranicznik prędkości maksymalnej i w razie kontroli przełączasz ukryty włącznik i skuter już jest znacznie wolniejszy.

---------- Po chwili dodano... ----------

ditech jest na wtrysku, a nie gaźniku.

I ogólnie żeby coś w nim zrobić to trzeba się wspomagać komputerem.

To nie peugeot, żeby komputer był potrzebny. Błędy komputera można odczytać z licznika wchodząc w tryb serwisowy, możesz je także skasować. Komputer jest potrzebny jedynie do wgrania uaktualnienia oprogramowania. Właściwie w przypadku ditecha wykorzystuje się do tego celu gameboya i specjalny interfejs.

Phantom
A wiesz co grozi osobie która zostanie zatrzymana na takim pojeździe? Po za tym aprilia po odblokowaniu spokojnie poleci z 80.
nic, jeśli taki kupisz :)

W dowodzie masz 50ccm, motorower więc 997 może Ci skoczyć co najwyżej :)

Akurat tą kwestię znam z autopsji :)

virco

nowy SR50 factory za niecale 6k ???

nie widzialem takiego.. nawet te z rocznika 09 chodza pod 9k...

chyba, ze u nas we Wro inni dealerzy sa ;p

jak cos dajcie linki ;]

a co powiecie o Piaggio ZIP 2T ??

to juz nie chinczyk i nawet nowki nie sa takie drogie

jak bym sie zapozyl to moze by styknelo :

http://allegro.pl/item949899077_piaggio_zip_2t_nowy_z_salonu_wyprzedaz_2009.html

w tym sezonie juz prawka nie zdaze zrobic a w przyszlym roku z prawkiem przesiadl bym sie na 125/250 no i chyba firmowke roczna latwiej potem sprzedac...

Damian90
jak bym sie zapozyl to moze by styknelo :

http://allegro.pl/item949899077_piag...edaz_2009.html

Widziałeś to na żywo? Jechałeś tym? Zip jest mały, bardzo mały. A roczniaka nie tak łatwo sprzedać, bo kto normalny sprzedaje skuter po roku? Taki któremu się on sypie.

Oglądałeś piaggio NRG? I nie bierz powietrzaka, tylko LC. A jak chcesz taniego skutera i dobrego to porozglądaj się wśród Kymco.

nic, jeśli taki kupisz

W dowodzie masz 50ccm, motorower więc 997 może Ci skoczyć co najwyżej

Akurat tą kwestię znam z autopsji

W najlepszym wypadku 500zł i brak prawa rejestracji.