Jump to content
virco

jaki skuter na dojazdy do pracy

Recommended Posts

Phantom

w życiu nigdy :)

Kawa KMX zarejestrowana na 50 :)

Kontrola:

Policjant: panie kierowco, to jest motorower?

Phantom: no wie Pan, w dowodzie jest motorower więc chyba tak- nie znam się, mechanikiem nie jestem. Tylko nim jeżdzę

Policjant: motorowery nie mogą przekraczać V-max 40km/h, a Pan leciał chyba więcej

Phantom: oj nie wiem, linka z prędkościomierza się urwała i nie jestem w stanie określić

Policjant: to Pan pokaże czy światła działają....

2 min później przyjechał drugi oddział i się naradzali, czy to ten numer czy nie, czy ma prawo być 50 czy nie.

Phantom: panowie, troszkę się spieszę i nie bardzo wiem dlaczego ta kontrola tyle trwa skoro

wsyzstko jest w porządku..."

:) Pamiętam jak dziś :)

Wbite masz w dowodzie 50 i jeździsz :) Co Ci zrobią:? Rozkręcą silnik i będą mierzyć dłg. x szer. x wysokość tłoka/ cylindra :? :) [jeśli okrągły jak to w moto to pPodstawy x h]

Phantom

powiem tak:

- od dziecka jak pamiętam kochałem to co ma 2 kółka

Najpierw miałem motorynkę, i szalałem (oczywiście bez wiedzy rodziców- bo to ma 2 koła, wywrotne, zabijesz się, mamy Cie jednego... bla bla bla...)

Potem chciałem skuter- bo kuzynka w Niemczech miała... niestety

Jak trochę podrosłem, i zacząłem kumać sprawę PLNów stwierdziłem, że gdybym miał dać ~6000zł na skuter, to wolę zrobić prawko i kupić w tej cenie Suzuki GSX-F (jajko), ew. R6 (zblokowaną na początek).

Takie moje zdanie... a jak ktoś napisze że na motorze można się łatwiej zabić, to zaraz ja go zabiję :)

Owszem, motory jeżdzą sporo szybciej od skuterków ale jak się ma olej w głowie to się jeździ zwyczajnie i wie kiedy, gdzie odkręcić.

Reszta na jednośladach to los, przypadek, fatum- czy wjedzie w Ciebie pijany samochodem na skuterku, czy motorze - szanse na przeżycie masz takie same-> coś koło 1% :)

Tyle ode mnie :)

virco

6k i tak nie dam jak już to używany.. w tym roku nie mam czasu na prawko i kurs także pozostaje skuter 50cc za max 4k, rocznik najlepiej 2004 lub wyżej ;p

tylko, ze najbardziej sie boje ze trafie na jakiegos skladaka.. albo tez uzywke z zagranicy co jezdzila w pizzeri/firmie kurierskiej..

bo juz o szlifowanych to nie wspomne ...

Phantom

twoja kasa, twój wybór

ja bym pomyślał inaczej:

- kupię skuter za 4k, za rok stwierdzę że o 4 litery rozstrzaś go- sprzedaję... za 2,7k

I wsiadasz na coś większego- to jest normalna kolej rzeczy, że z 50tki --> 125--->500---> 600 i albo zostajesz albo idziesz dalej (jak dożyjesz) :)

Ja uważam, że co nagle to po diable ;)

Ale jak już kupisz to pochwal się.

I żeby była jasność- nie mam zamiaru negowania Twoich decyzji, poprostu chcę Ci rozszerzyć horyzonty o moją opinię

virco

moj horyzot obecnie zaweza 500-550zl miesiecznie na bajure

a do pracy trzeba jezdzic..

z tym 4k na 2.7k to przesadziles...

14 lat juz dawno nie mam, nie kupuje by opony palic, lecz by pokonywac stala trase rano i wieczorem

km owszem sporo na robie, ale to bedzie jedyny minus..

teraz nie mam ani czasu ani pieniedzy na prawko kat a..

pozdrawiam

Phantom
z tym 4k na 2.7k to przesadziles...

14 lat nie mam nie kupuje by opony palic lecz by pokonywac stala trase rano i wieczorem

:) wspomnisz moje słowa :) też kiedyś mając 17 lat, wsiadając na KMXa 125 myślałem, że w zupełności wystarcza- ta frajda itp itd :)

Potem się siadało na Yamahę YZ 125 (44KM), potem też się miało wrażenie że to w miejscu stoi i się siadało na inne mocniejsze :) (niestety nie moje prywatne, ale zawsze)

---------- Po chwili dodano... ----------

a z tą ceną to jest prawda niestety, ale motorki lecą w dół szybciej niż auta :)

Przykład poniżej:

2 lata temu o takiej myślałem, wtedy kosztowały w bdb stanie oczywiście 17-20k :)

http://allegro.pl/item951199584_yamaha_r6_stan_bdb.html

Ale dobra, już koniec moich wywodów- poporstu tak mam, że o motorkach mogę mówić i słuchać godzinami :)

virco

ja mam 27 lat i zakup morotoweru to czysto ekonomiczna decyzja..

wczesniej jezdzilem innym autkiem, ale rodzina sie powiekszyla i teraz kombi mamy..... tym sie po prostu takich km nie da robic ...

co do pedu szybkosci i mocy pewnie przyjdzie, ale to chyba dopiero po 40 stce ;p

Phantom

to jak już coś kupisz to się pochwal :)

virco

heh jasne..

kurcze wysłałem kilka zapytań do ludzi..zobaczymy co z tego wyjdzie..

niektóre ciekawe oferty są, ale ponad 200 km od Wrocławia ;/

a bez wizyty na żywo na pewno nie zdecyduje się nic kupic...

no nic mam nadzieje , ze do końca miesiąca coś znajdę..

w tygodniu jeszcze podjadę do innego dealera w miescie by na żywo piaggio vespe i gilere zobaczyc..

no i jeszcze raz musze do yamahu pojechac bo na neaosa wczesniej nie spojzalem...

no i jak to kurcze z nim jest w koncu jedni pisza ze powietrzem drudzy ze ciecza... mowie o 2 sowie

Damian90

Jak chcesz coś naprawdę oszczędnego to bierz purejeta (model silnika). Montowane były w aprilli sr ditech. Yamahe sobie odpuść. Mam ten silnik i wiem ile potrafi spalić (zresztą miałem wszystkie wymienione wyżej silniki). Najoszczędniejszy okazał się silnik piaggio/gilera purejet. Czyli wtrysk. Montowany jest on w większości skuterów gilery, i mniej więcej połowie nowszych piaggio. Do tego aprilia też go stosuje. Yamaha ma tylko silnik gaźnikowy konstrukcji z lat 90'tych, co prawda jest numerem 1 jeżeli chodzi o żywotność i bezawaryjność, ale potrafi swoje spalić. Do tego jak coś mu nie pasuje to spalanie leci nawet na 8litrów na 100km.

virco, musisz mieć całkiem nowy skuter prosto z salonu? Masz tym jeździć przez rok, ja w takim wypadku brał bym jakieś dziadostwo 10 letnie i tym śmigał.

Gdybyś się zdecydował na sr'kę to pisz do mnie, pomogę w wyborze.

no i jak to kurcze z nim jest w koncu jedni pisza ze powietrzem drudzy ze ciecza... mowie o 2 sowie

Jedne są chłodzone powietrzem, inne cieczą. Ciecz jest żywotniejsza, mniej pali, więcej mocy ma, no i jest droższa.

Jak to rozpoznać? Patrzysz na skuter z boku, tam gdzie wydech powinna być pompa, lub kratka z wiatrakiem. Pompa- ciecz, kratka- powietrze.

virco

nie oczywiscie ze nie "musi" to byc yamaha, na ta chwile jest ona dla mnei za sportowa, ale ogromnym plusem jest silnik ;)

pamietaj ze co bym nie wybral to

120kg i 1,85m ; ma toto uniesc ;]

na ta chwile aprila sr jest na szczycie mojej listy

pisalem ze rok 2004 lub wyzej bo ludzie za 99/01 taka sama cene rzadaja jak za roczniki 2004

a po dealerach jezdze bo tam duzy wybor i sobie przy okazji przeglad modeli ogladam

moj problem jest taki ze znjaomi na skuterach nie jezdza ;p nie to srodowisko.. jeszcze.. :lol

na 99% kupie uzywke..

Damian90

pisalem ze rok 2004 lub wyzej bo ludzie za 99/01 taka sama cene rzadaja jak za roczniki 2004

Przyuważ, że używany wtrysk jest tańszy od gaźnikowca. Z nowymi jest odwrotnie. Yamaha wcale nie jest taka sportowa. Choć aerox faktycznie troche dziki jest. Sr spokojniejsza. 120kg to na pewno uniesie.

Tylko szukaj czegoś chłodzonego cieczą.

virco

Damian, widzę, że z rybnika jesteś znasz może sklep:

ACTIVE-SPORT POLSKA

ul.Sobieskiego 29

48-100 Głubczyce

tel. 077-485-23-05

tel. 077-485-88-39

Kędzierzyn-Kożle ul.Wyspiańskiego 52

tel.077-483-16-91

to chyba blisko Ciebie ..

kurcze kawał drogi ode mnie nie wiem czy warto się wybrac z wizytą...

mają kilka ofert na allegro/otomoto ale jakieś takie mało konkretne są..

nie wiem czy warto jechać

pozdrawiam

p.s. cholera o co chodzi z tymi pw na tym forum, już troche napisałem sie a ciagle mam info , ze mam 0 postów ??

Damian90

Ode mnie jakoś po 60km wychodzi do każdego z tych sklepów. Szczerze to sklepów nie znam. W KK byłem raz jak zabłądziłem na aprilce.

W komisach nie warto szukać, lepiej od prywatnych osób. Jeżeli chodzi o używki oczywiście.

mają kilka ofert na allegro/otomoto ale jakieś takie mało konkretne są..

nie wiem czy warto jechać

Daj linki to sprawdzę czy warto.

virco
virco

ehh Damian i nie pomogles.. chyba jednak wybiore gaznik bo ten ditech czesto sei sypie ciagle swiece zalewa i nkt nie wie jak to naprawic ;/

pozdrawiam

tolman

Masz racje bierz gaźnik mniej problemów i jak dla mnie na gaźniku jest nawet lepszy.

Damian90
ehh Damian i nie pomogles..

Sorka, byłem odcięty od komputera.

Szczerze to aukcja z aeroxami przedstawia same wybraki, graty po wypadku, albo egzemplarz, który mówi, że poprzedni właściciel nie znał się zbytnio na tuningu silnika. Jego stanu można się tylko domyśleć.

Aprilka spiderman jest na wtrysku, do tego morini. Najlepiej trzymać się od tego zdala. Aprilia stosowała te silniki przez 3 lata, potem z nich zrezygnowała, wiadomo dlaczego.

Nie jest lakierowany, to oryginalne malowanie. Zastanawia "tuningowa" lampa przednia. No i ditech...

i jeszcze kilka innych.... :

http://allegro.pl/show_item.php?item=948339230

"Zalewa świecę" Z tym skuterem zwiedzisz wszystkich mechaników w europie i nikt nie znajdzie usterki. Urok ditechów. Jak padnie to nie naprawisz.

Tu można zbić z ceny ponieważ to nie Yamaha tylko MBK. Niby to to samo, ale z ceny można zejść. Jeżeli nie masz daleko to przejedź się i sprawdź co to dokładnie jest. Aha i pamiętaj to powietrzak. Prędkość powinna sięgać ok 75km/h. Jeżeli koleś go odpalał wcześniej to może być coś z silnikiem. Tylko idealny silnik minarelli pali w zimie od kopa. Powinien palić góra z 3 kopa i chodzić chwilę na ssaniu. Pooglądaj plastiki czy nie są połamane, sprawdź czy nie ma sylikonu pod cylindrem (z dołu przez obudowę cylindra zobaczysz).

virco

ok tamte zdazylem odzucic wczesniej.. a to?

http://www.allegro.pl/item929333908_aprilia_sr_2005_rok.html

http://www.allegro.pl/item952080294_aprilia_sr_nie_yamaha_aerox_peugeot_speedfight.html

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=954944168

generalnie nastawiam sie na ciecz i gaznik bo te cieknace ditechy to masakra jak sie w necie czyta

mam tez mozliwosc sprowadzenia z uk, tylko jakas konkretna oferte potrzebuje ;p

tolman

Yamaha Aerox fajnie się prezentuje, tylko musiałbyś sprawdzić w jakim jest stanie.

virco
Yamaha Aerox fajnie się prezentuje, tylko musiałbyś sprawdzić w jakim jest stanie.

wyglada na zadbana.. jednakze stosunek cena/rocznika troszke zniecheca

wyglada na zadbana.. jednakze stosunek cena/rocznika troszke zniecheca

generalnie jak bym kupowal starsza uzywke mozecie mi powiedziec jakiego rodzaju koszty sa potrzebne by uruchomic taka sztuke?

zakladam ze rama jest prosta i silnik sprawny ;]

ile kosztuje np

opony

tarcze hamulcowe

migacze /zarowki

gaznik -regulacja?

swieca

uszczelki

moze nawet amortyzator tylni i teleskop

itp.. itd ?

nie mowie o instalacji jakis super ulepszen tylko standardowa "renowacja" takiego staruszka ;p

by przeglad przesedl i dalo rade nim jezdzic

efekty wizualne na razie pomijamy ;]

Phantom
http://www.allegro.pl ;) + 15-30% i masz cenę sklepową ;)

Damian90

http://www.allegro.pl/item929333908_aprilia_sr_2005_rok.html

Brakuje dolnego pługa, mocowania plastików też pewnie w pięknym stanie. Odpuśc ją.

Kolejna sr ma krzywy tył, jeszcze gorzej.

Aerox to stunt maszyna, tylny amor pewnie na rozleceniu, przednie lagi ciekną. Wydech kwalifikuje się tylko do wymiany, samoróbka składana z conajmniej 2 wydechów. "po wyregulowaniu będzie śmigał aż miło i pewnie będzie jednym z lepszych skuterów w twoim mieście !!" I regulować trzeba będzie cały czas. Nie napisał jaki cylinder, pewnie najtańszy. Skuter robiony na zbyt.

opony - od 120 do 380, albo i więcej

tarcze hamulcowe - minimum 160, zwykle w granicach 300 do 500 zł

migacze /zarowki - klosze zależnie od skutera, ale ceny w granicach 10 - 60 zł za klosz, żarówki ok 1zł

gaznik -regulacja? - gaźnik kosztuje od 250 zł wzwyż. regulacja w serwisie od 30 do 70 zł

swieca- 8 do 20 zł (zależnie od sklepu)

uszczelki - silnik komplet 90 - 180, pod cylinder 30-80

moze nawet amortyzator tylni i teleskop tylny amor od 120 (najtańszy, którego nie polecam) potem 380 i od 800 gazówki. Przednie lagi kompletne ok 400 za sztukę (trudno dostępne).

Coś jeszcze?

Gdybyś chciał sprawdzić ceny części to szukaj na http://sklep.mieloch.pl/, ma jedne z niższych cen.