Jump to content
virco

jaki skuter na dojazdy do pracy

Recommended Posts

henson
też słyszałem że 2t nie jest zbyt ekonomiczny

Mimo że 2t więcej spali to w tym silniku przy normalnej jeździe nic ci się nie popsuje, silnik jest tak prosty w budowie jak konstrukcja cepa.

Ja posiadam Aprilie SR 50 (70) z silnikiem minarelli z 1999roku i naprawdę nie mogę narzekać.

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=153253

Może trochę kaski w nią wpakowałem, ale miny kierowców samochodów gdy nie mogą mnie doścignąć są bezcenne.

ogonek1989

nie wiecie może ile kosztuje tłumaczenie papierów takiego skuterka ?

wrzesiek

Ja osobiście miałem do czynienia z 4 suwem i może jest oszczędny ale za to strasznie wolny i strasznie psujący się. Tydzień postoi i już ma problem z odpaleniem.

Miałem też yamahę aerox. Jest to 2 suw. Taki motorek szczerze polecam. Lać i jechać. Jeżeli wszystko jest seryjne to w sumie nic w nim nie musimy robić. Odpalał zawsze i od razu. Spalanie hmm...koło 3 L/100km zależy jaka waga kierowcy, po jakim terenie jeździ.

Polecam tylko i wyłącznie silniki 2T i tylko markowe :)

zbyniu

ogonek tłumaczenie zależy gdzie robisz od 30 do 70 zł,zależy gdzie robisz,ja z francuskiego zawsze płaciłem 30zł w Bydgoszczy

ogonek1989

Aprilia sr50 co powiesz ? Z tego co czytam to dość zaawansowany skuter... chyba nawet kontrolkę Check ma...

zbyniu

Super skuter,silniczek Piaggio i wtrysk paliwa, aerox ma cięzko:) spalanie nie przekroczy 3 litrów

henson

ogonek1989, Aprilia SR 50 wychodziła z trzema rodzajami silników Minarelli, Morini , i Piaggio/Gilera.

Silnik na wtrysku (Ditech) odradzam ponieważ są bardzo awaryjne, a do podkręcenia osiągów najbardziej nadają się Minarelli i Piaggio

uczeszsie

Mój aerox spokojnie pochłaniał 5 litrow benzyny na 100 km, takze ten 2T ekonomiczny nie był. Inna sprawa, że na prostej to i 110 km/h nie bylo problemem..

Rico

Zawsze Możecie kupić 2t na wtrysku (Aprilia SR w takiej wersji wychodziła) Po odblokowaniu i zmianie map ponad 100 leci ;D

Aras

bez kompromisów - Peugeot Jet Force Compressor ;-)

zbyniu
ogonek1989, Aprilia SR 50 wychodziła z trzema rodzajami silników Minarelli, Morini , i Piaggio/Gilera.

Silnik na wtrysku (Ditech) odradzam ponieważ są bardzo awaryjne, a do podkręcenia osiągów najbardziej nadają się Minarelli i Piaggio

w google sobie każdy może wejśc..

Mój aerox spokojnie pochłaniał 5 litrow benzyny na 100 km, takze ten 2T ekonomiczny nie był. Inna sprawa, że na prostej to i 110 km/h nie bylo problemem..

Bo to jest sportowy skuter:) zawsze spali więcej,średnia 2 suwa (nie chinczyków) 2.5-3l,przez aeroxa jest więcej:)

bez kompromisów - Peugeot Jet Force Compressor ;-)

To nie jest fajny skuter wcale

---------- Po chwili dodano... ----------

kolega z forum sprzedaje

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-IDwvFW.html

hehe SKUTER MARKI HAOTIAN

ogonek1989

a może zdecydować się na SIMSON'a ? Mam na oku tego skuterka

Aras
To nie jest fajny skuter wcale

dlaczego? znajomy ma z 2008 roku, leje i jedzie. Bezawaryjnie. O osiągach nie wspomnę.

może zdecydować się na SIMSON'a ? Mam na oku tego skuterka

Mam Simsonka z 1989 roku. Pięknie chodzi i mało pali :-)

zbyniu

to ja już się nie wypowiadam..

Aras

dlaczego? nadal nie wiem czemu wg Ciebie Peugeot Jet Force Compressor to nie jest dobry sprzęt, mam opinie tylko jednego użytownika, który go chwali, ale chętnie poznam rzeczowe argumenty drugiej strony. Podoba mi się ten sprzęt i może byłby godnym następcą mojego Simsona ;-P

odnośnie http://tablica.pl/oferta/sprzedam-IDwvFW.html akurat ja swojego Simka bym nie zamienił, nawet mimo różnicy wieku

zbyniu

chodzi jak suszarka do włosów(125) dla mnie to wystarczy

ogonek1989

No i kupiłem... PIAGGIO ZIP 2T 1999 rok, soczewkowe lampki dają bardzo dobre światło :)... kupiłem w dość okazyjnej cenie... :) muszę tylko kupić akuu, a piździk daje czadu, chinole nie mają szans :P

zbyniu

łee to malutki:),ale tak jak mówisz chonczyki mogą wywalić zaraz po zakupie na śmietnik:)

ogonek1989

muszę dać go gdzieś do serwisu na kalibracje... nie wiem jak dawkuje olej, paliwo, nie ma wolnych obrotów... po chwili gaśnie... muszę ciągle pilnować manetki by nie zgasł... na skrzyżowaniu jak zgaśnie muszę stawiać na stopce i dopiero zapalić :/ bo nie mam akuu by zapalić ze elektrycznego startera...

Rico

Można wiedzieć jaka cena to ta okazyjna cena ?

ogonek1989

900 zł

zbyniu

olej dawkuje bezpośrednio do gaźnika i na łożyska na wale,ale regulacja gaźnika się kłania,zrobisz to nawet samemu,tylko najlepiej cały skuterek rozebrać i gaźnik zaraz wyciągnąc i przeczyścic,powinna tem być też gymowa membrana sterowana podciśnieniem która lubi pękać,przez to też nie ustawisz gaźnika i na obroty wchodzić nie będzie no i na wolnych nie będzie chodził

henson

ogonek1989, Może wystarczy wyczyścić filtr powietrza i nawilżyć go olejkiem do filtrów i nie będzie gasł (mi to się zdarzyło po ostrej zabawie na poligonie:hyhy)

http://shop.mieloch.pl/spray-do-filtrow-powietrza-castrol-foam-air-filter-400ml,pZ039651.bhtml

Używam tego i polecam.

Poprzedni właściciel wymieniał jakieś podzespoły w silniku?

Można z niego zrobić bestie

ogonek1989

wiem, ale ja nie chce robić z niego bestii ;P wystarczy mi to co jest teraz... filtr otworzyłem ale nie ma tam żadnej gąbki :| zdjąłem ten plastik a tam tylko był taki drugi mniejszy wlot, taki jakby "chwytak" :P

Chodziło mi oto by moplik mało palił był bezawaryjny, i nie widział górki szybciej niż ja... ale powiem że w okolicy nie ma górki na której by słabł :D we dwoje to troche zaczyna słabnąć ale nie do zera...

ogonek1989

a koolego zbyniu nie wiem czasem czy mogę swoje 15W żarówki o takie http://allegro.pl/zarowka-motorower-skuter-12v-15w-p26s-zipp-romet-i2243589556.html zmienić na 25 W np. takie :http://allegro.pl/zarowka-skutery-12v-25w-p26s-blue-6074-tuning-i2225511055.html albo takie :http://allegro.pl/zarowka-str8-xenon-type-p26s-12v-20w-i2228456687.html