Skocz do zawartości
  • Podobna zawartość

• ultraz
      Przez ultraz
      Jak w temacie. Nóż widelec ktoś może szuka zauroczony pojazdami ze stajni Lwa.

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=719205770
      Polecam
    • Ivkoo
      Przez Ivkoo
      406 2.0hdi sedan 2003
      I mam cos takiego ze zaciol mi sie bagaznik i za chiny nie mozna go otworzyc . Jak otwieram centralnym to slychac w klapie ze jak by otwieralo ale gdy wciskam przycisk to nic sie nie dzieje . Kluczyk w klapie bagaznika nie dziala obraca sie wkladka do okola .
      wie, że forum 206, ale może coś poradzicie, tylne fotele się nie składają, jest coś takiego jak awaryjne otworzenie bagażnika w 406. Proszę o pomoc.
sebomaster

Zaciski Brembo 4 tłoczkowe 406 coupe

Rekomendowane odpowiedzi

sebomaster

Czy jeśli zmienię heble z przodu to z tyłu też trzeba zmieniać??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PawelOknw

Jeśli nie wymagają jeszcze zmiany to nie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebomaster

Ja zamówiłem te tarcze oznaczone katalogowo do Puga 406 do wszystkich wersji silnikowych oprócz 3.0 v6 .. chyba będą pasować?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
warpi

no nie wiem, w 406 wysokość tarczy to 28 mm a w 206 to 34 mm, a z tego co wiem to do partnera trzeba brać od 206RC więc będziesz miał 6 mm różnicy jak brałeś do 406 bo średnica to nie wszystko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebomaster

Jeśli chodzi Ci o grubość tarczy to jest 26-28mm ... pierwsze słyszę o 34mm

Zaciski już powoli kompletuję z 406 clubu ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
warpi

chodzi mi o grubość całkowitą, razem z tą przylgnią do piasty która wystaje ze środa tarczy i ma 4 dziury na śruby i 2 dziury na śrubki mocujące/centrujące

można powiedzieć ze Tarcza hamulcowa też ma swoje ET jak Felga.

ShowPhoto.aspx?img=K0986478979.jpg&EinspNr=30&St=

widzisz, grubości ze tak powiem są dwie, u ciebie jest 28 zamiast 34 i tarcza będzie przesunięta względem zacisku i nie będzie trafiała w środek, niby tłoczek się wysuwa i może zniwelować tą różnicę ale może nie uda ci się wsadzić nowych klocków bo będzie za mało miejsca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebomaster

hmm.. czyli nie podejdą w ogóle??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
warpi

edytowałem posta i wsadziłem zdjęcie żeby pokazać o co mi chodzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebomaster

W takim razie muszę komuś sprzedać te tarcze do P406 .. idę na forum 406 ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
warpi

ale jeszcze na wszelki wypadek się upewnij czy mam rację, może twoja zwrotnica przyjmie akurat tą tarczę ale fabrycznie w Partnerze jest tarcza tez 34. może inny użytkownik potwierdzi moją teorię, ja swój zestaw zakładałem do saxo zresztą na SR.PL też chyba udzielałeś się w moim wątku, w saxo fabrycznie też jest 34 i była tam fotka z tarczą 283 od partnera HDI 4x4 wiec raczej wychodzi na to konieczna będzie taka właśnie tarcza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebomaster

Miałeś rację ;) Tarcze sprzedane na forum 406... kupiłem już nowe, tym razem pasujące :P

Dzisiaj odświeżałem zaciski hamulcowe ..

zdjcie005m.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
warpi

to fajnie ze mogłem pomóc, przy mniejszych prędkościach nie odczujesz takiej różnicy w stosunku do poprzednich hebli, trochę może czulszy będzie pedał, ale hamowanie z wyższych prędkości to jest duża różnica. daj znać czy nie piszczą bo mam drugi komplet klocków i dalej lubią piszczeć ale nie zawsze, muszę rozebrać i zrobić kilka poprawek jak podają na 406-klubie to może się uspokoi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebomaster

To znaczy? Czemu piszczą ? w czym jest problem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
warpi

wg forumowiczów problem leży w spasowaniu klocków, po jakimś czasie w zacisku rdzewieją takie blaszki i klocek niby ciężko wchodzi i dlatego piszczy ale jeszcze nie zaglądałem do tego żeby potwierdzić ze to jest powód na 100%, w paru przypadkach pomógł dobór odpowiedniego klocka do tarczy ale to nie jest regułą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
danek

OK :) wszystko fajnie pomysł PRZEDNI:) a tak orientacyjnie jaki jest całkowity koszt takiej zamiany ????? z góry wielkie dzięki , pozdrawiam:) nie licząc felg.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
warpi

u mnie zaciski 700 z przesyłką dostałem do tego klocki których zostało jeszcze 40% ale i tak kupiłem drugie bo myślałem ze nie będzie piszczało i wziąłem TRW za 160 zł (najtańsze 75 zł)

no i tarcze Mikody standard 200 zł (najtańsze chyba 150 zł) u mnie trzeba było zmieniać jeszcze przewody hamulcowe, ja miałem pod ręką od saaba akurat to takie założyłem ale można na allegro kupić w stalowym oplocie na wymiar ok 250 zł no i śruby do przykręcenia zacisku do zwrotnic ale to już groszowe sprawy.

tylko ze ja to zakładałem do saxo jak już wcześniej wspomniałem wiec nie sugerujcie się 1.6HDI z boku bo to mojego ojca, najprawdopodobniej w 206 przewody hamulcowe zostają stare śruby mocujące też wiec na upartego można się w 1000 zł wyrobić zależy za ile kupisz zaciski.

ceny pisałem z mojego lokalnego sklepu motoryzacyjnego, na necie pewnie można znaleźć taniej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
danek
u mnie zaciski 700 z przesyłką dostałem do tego klocki których zostało jeszcze 40% ale i tak kupiłem drugie bo myślałem ze nie będzie piszczało i wziąłem TRW za 160 zł (najtańsze 75 zł)

no i tarcze Mikody standard 200 zł (najtańsze chyba 150 zł) u mnie trzeba było zmieniać jeszcze przewody hamulcowe, ja miałem pod ręką od saaba akurat to takie założyłem ale można na allegro kupić w stalowym oplocie na wymiar ok 250 zł no i śruby do przykręcenia zacisku do zwrotnic ale to już groszowe sprawy.

tylko ze ja to zakładałem do saxo jak już wcześniej wspomniałem wiec nie sugerujcie się 1.6HDI z boku bo to mojego ojca, najprawdopodobniej w 206 przewody hamulcowe zostają stare śruby mocujące też wiec na upartego można się w 1000 zł wyrobić zależy za ile kupisz zaciski.

ceny pisałem z mojego lokalnego sklepu motoryzacyjnego, na necie pewnie można znaleźć taniej.

wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedz , pozdro . życzę szerokości i przyczepności :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebomaster

Mam felgi 16" i ET16 ... a zacisk nie wchodzi ... potrzebny dystans około 5-10mm

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
warpi

no nie spodziewałem się, widocznie mam niezłego farta ze u mnie wlazły.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebomaster

Co zrobić żeby te zaciski nie piszczały przy hamowaniu? :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
papuc_2004

Ale piszcza zaciski czy klocki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebomaster

Pisk jest jak nie wiem co .. klocki nowe Ferodo Premiere .. nie wiem co dokładnie piszczy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mac412

Spytaj się DarioG, on coś wspominał, że mu strasznie piszczały:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
papuc_2004

u uczesa tez piszcza na zimno wiec chyba good

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
krejzKarol258

hmm może olejem albo jakimś smarem nasmarwać?? albo zacznij rozgrzewać to nie będą tak piszaczały ;) kurde ostatnio dość często bywałem na C i dalej nikt Cię spotkał... hmm może w końcu bedzie okazja ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta