Jump to content
marecek

Zamiana lamp H4>>H7 (ryfle na gładkoszybówki)

Recommended Posts

michal77
a miernik przecież nic mi nie da, bo miernikiem zmierze prąd biegnący w moich kablach, ale gdzie je potem wpiąć (w który z 3 pinów w kostce H7)
Możesz zmierzyć miernikiem (omomierzem) gdzie jest przejście, ściągnij klapkę gdzie są żarówki i przemierz każdy pin między kostce a żarówką (to chyba nawet widać jak się ściągnie klapkę).

hmm Tylko nie pamiętam, która żarówka jest mijania, a która drogowa (wewnętrzna czy zewnętrzna).

---------- Po chwili dodano... ----------

Mam
To już nie musisz mierzyć ;)

Damian90
Tylko nie pamiętam, która żarówka jest mijania, a która drogowa (wewnętrzna czy zewnętrzna).

Ta która w lampie ma metalową osłonkę jest od mijania, ta goła jest od drogowych.

EVANC

koledzy mam taki maly problem a mianowicie zalozylem sobie gladkie reflaktory i bardzo slabo mi swieca, nie mam pojecia dlaczego??? przy starych lampach mam zolty, szary i pomaranczowy kabelek a przy drugiej fioletowy zolty i szary a nowe maja zolty czerwony i czarny polaczylem kolorystycznie zolty pod zolty szary pod czarny czerwony pod pomarancz i czerwony pod fiolet. moze sa zle polaczone kabelki? Pomozcie

Phantom

kabelkami się nie sugeruj, weź do ręki miernik i sprawdź który kabel jest od mijania, długich i masy w ryflach (instalacji którą masz).

Potem idź na krótko(bez lutowania) do kabelków z gładkich i sprawdzaj jak świecą (jeśli źle to zmieniaj kable).

EVANC

a ktora czesc reflektora jest od mijania a kotora od dlugich? dlugie sa od kierunku?

kabelkami się nie sugeruj, weź do ręki miernik i sprawdź który kabel jest od mijania, długich i masy w ryflach (instalacji którą masz).

Potem idź na krótko(bez lutowania) do kabelków z gładkich i sprawdzaj jak świecą (jeśli źle to zmieniaj kable).

kurcze nie znam sie za bardzo na elektryce, bedzie potrzebny elektryk

moze ma ktos jakis schemat polaczen tych kabelkow

Pabloo

Mijania- żarówka przysłonięta blaszką.

Długie- goła żarówka.

Musisz metodą prób i błędów to podłączyć.

Po prostu sprawdź wszystkie kombinacje tych kabli.

EVANC

Dzieki koledzy za pomoc juz zrobilem metoda prob i bledow.

Phantom

no :)

sciana001

dziś operacja przerobienia manetki oraz podłączenia zakończyła się sukcesem! choć jedyny mankament który jutro muszę zrobić to podłączyłem krotki gdzie długie i odwrotnie...heheh, zastanawia mnie jeszcze jeden problem cały czas na liczniku pali mi sie ze mam włączone przeciwmgielne, a mam wyłączone, jak włączę to świeca!

Damian90
zastanawia mnie jeszcze jeden problem cały czas na liczniku pali mi sie ze mam włączone przeciwmgielne, a mam wyłączone, jak włączę to świeca!

Pewnie przerobiłeś manetkę tak jak pisało w opisie tu na forum. Ktoś tam coś popiepszył i ten opis jest zły. Mi się świeciło przeciwmgielne, potem sam wykminiłem jak to przerobić by było ok. Poszukaj przeróbki przełącznika z innego forum, ktoś niedawno pisał o tym.

sciana001

Kurde to nikt nie raczył powiedzieć że opis błędny jeśli wiedzieli? Przeszukałem i znalazłem tylko ten sposób przerobienia nametki.Może pomożesz mi w temacie jeśli Ty już z tym się uporales? Pozdro i dzięki

Damian90

http://img248.imageshack.us/i/2302071502km4.jpg/

Przełącznik ma wyglądać jak ten po prawej. Na forum w tym opisie jest zaznaczone by zlutować z drugiej strony i to jest źle.

sciana001

czyli co z tej strony co mam nie ma być zlutowane tylko z drugiej? mozesz jakos zaznaczyc co i jak mam połączyć?

michal77

Na pewno łatwiej, tylko że jak to jest za sztukę, to trochę drogo :/:

sciana001

sztuka a raczej kaplet. czyli możliwość podłączenia obydwu lamp na jednym komplecie

DarioG

jak to jest ta sama wiązka co kiedyś miałem to jest to na oba reflektory

zamówiłem i zobaczymy co przyjdzie :P

michal77

A to w takim razie nie jest tak źle, i nie trzeba nic ciąć, lutować, itd :ok

Damian90
A nie łatwiej takie cos kupic? http://www.4cars.pl/c/auto_czesci/os...i/5723109E.php

Przekazniki i kostki od razu sa i tylko podmianka lamp

Łatwiej, ale drożej, dłużej i narażamy instalacje na przeciążenia. Miałem coś takiego tylko samoróbka i mi się przewody popaliły. Przy drogowych wszystko idzie jednym przewodem. Plusowe są cieńsze i zaczynają się grzać.

Phantom

no jednak co lut i termokurczka to lut i termokurczka :)

Dlatego wolałem uwalić starą wiązkę i przylutować nową ;)

[ mimo, że niektórzy tylko na krótko łapią i zawijają taśmą :doh]

DarioG
Miałem coś takiego tylko samoróbka
i pewnei dlatego ci się grzało w tej wiązce i podejrzewam ze to ta sama co w tym sklepie są grube kable bezpiecznik przekaźnik więc nie powinno być problemów mi służyło prawie dwa lata i nic się nie działo :)

Damian90
podejrzewam ze to ta sama co w tym sklepie są grube kable bezpiecznik przekaźnik więc nie powinno być problemów mi służyło prawie dwa lata i nic się nie działo

Jeżeli jeździmy na mijania to wszystko ok, na krótką chwilę włączamy drogowe to także nic się nie dzieje. Problem jest wtedy, kiedy dłużej jedziemy na drogowych. Wszystko wtedy leci przewodem od drogowych (drogowe + mijania), minus jest 2 razy grubszy. Sama wiązka oryginalna jest na cienkich kablach i to się grzało.

no jednak co lut i termokurczka to lut i termokurczka

Dlatego wolałem uwalić starą wiązkę i przylutować nową

No i prawidłowo.

DarioG
Wszystko wtedy leci przewodem od drogowych (drogowe + mijania)
tego nie rozumie u mnie się przełączało i świeciły albo mijania albo drogowe nigdy oba razem

Phantom

no bo Darku w MUXach po włączeniu długich świeciły oba żarniki :)

W bezmuxach, żeby to uzyskać trzeba zlutować jeden pin w przełączniku zespolonym ;)

Ew. trzymać delikatnie manetkę

michal77
u mnie się przełączało i świeciły albo mijania albo drogowe nigdy oba razem
No to masz źle, bo mają oba świecić.

Phantom, w mux'ach trzeba to aktywować na kompie niestety, no chyba że ktoś już miał fabrycznie gładkie.