Jump to content
marecek

Zamiana lamp H4>>H7 (ryfle na gładkoszybówki)

Recommended Posts

Phantom

ale mówisz o gładkich czy angelach:?

Bo sąsiad ma ori gładkie w 2004r i po zapięciu długich świecą obie żarówy- a jestem pewny że niczego nie aktywował :)

michal77

No bo po lifcie czyli jakoś ok 2003-04r już wszystkie miały gładkoszybówki.

Damian90
Bo sąsiad ma ori gładkie w 2004r i po zapięciu długich świecą obie żarówy- a jestem pewny że niczego nie aktywował

No bo tak już wyszedł zaprogramowany i tak jest. Jeżeli była przeróbka to trzeba aktywować.

Phantom
No bo po lifcie czyli jakoś ok 2003-04r już wszystkie miały gładkoszybówki.

no i s16tki od 99 :)

to w ramach ścisłości jak ktoś zacznie czytanie tematu od tej strony ;)

cichy1982

czyli jak załoze ten adapter to i tak w manetce bede musiał grzebac i łaczyc blaszki?

Phantom

jeśli chcesz żeby po włączeniu długich świeciła soczewka i długa to tak, a jeśli nie przeszkadza Ci lekkie podtrzymanie manetki (jak do tej pory pokazując komuś że np. policja stoi) to nie ;)

marcin90
czyli jak załoze ten adapter to i tak w manetce bede musiał grzebac i łaczyc blaszki?

Ten adapter jest bodajże tak skonstruowany, że nie trzeba nic lutować. Podłączasz i wszystko ma działać jak powinno.

sciana001

teoretycznie jest tak skonstruowany, jeśli zobaczysz sobie do mojego tematu ja opisałem ze nie trzeba przerabiać manetki, poprostu można kupić manetke która w orginalnym układzie ma już połączone te dwa styki, czyli zmiana manetki + kostki h7 i gładko szybowki i wszystko działa

winyl

A jak jest z problemem grzania sie kabli na H7 jak długo się jedzie na drogowych. Jest problem czy nie występuje?

Ja mam mux-a i mam wtyczkę tylko na H4. Gdzieś na forum czytałem ze muxy maja obie wtyczki, no chyba nie.

W BSI trzeba aktywować opcje "stałe swiatła mijania",gdzie tego szukać?

Ciekawe czy mój komp ma taką opcję.

Podrawiam

Phantom

nie, mux nie ma nic do rzeczy czy H7 czy H4.

Zależy od reflektorów- gladkie to h7, ryfle to h4.

U mnie zmieniona została inst. z h4 na h7 (lutowanie, i termokurczki) i nic się nie grzeje. Świeci bez zastrzeżeń

fkzzpio

Witam mam pytanie do autora problem z wtyczką H4 aby przerobić na h7 wykonałeś mniej więcej tak ??

121l.png

Phantom

nie Janek :))

problem jest taki, że mając wtyczkę H7 i uwalone kable ze starej h4 musisz kombinować który pin w h7 jest od drogowych, który od mijania, a który masa :)

Tutaj jest problem, bo z h4 kable sprawdzisz miernikiem

Dlatego jedziesz Janek na chybił- trafił :)

fkzzpio

nie rozumiem twojego postu. dojść jaki kabel jest od czego jest bardzo prosto tylko pytam czy robiliście takie wariacje z masą że masa jest wspólna

- Janek!

Phantom

no własnie widze, że nie rozumiesz ;)

Dojść od czego jest kabel owszem- banalnie bo właczasz na manetce mijania, przykładasz miernik do jednego z 3 kabelków i sprawdzasz gdzie się pojawi napięcie ;)

Ale co zrobisz z kostką:? ;)

W kostce h7 są 3 piny- nie opisane, nie zaznaczone tylko idziesz na chybił-trafił który pin jest mijania, który długie, a który masa- żeby wpiąć kabelki ;)

Teraz rozumiesz:? :)

P.S

Janek, to takie moje powiedzionko do ludzi- bez spinki :) żartobliwe

---------- Po chwili dodano... ----------

ście takie wariacje z masą że masa jest wspólna
przecież każda wiązka czyli lewy reflektor, i prawy reflektor ma swoją masę ;) To po co robić jedną:?

fkzzpio

inaczej bo widzę że nie rozumiesz o co mi chodzi ??

powiedz mi ile żarówek h7 wchodzi na jedną lampę gładkoszybówke

Phantom

2; 1- mijania, 2- długie

---------- Po chwili dodano... ----------

chyba już wiem co chcesz zapytać ;) o masę z jednej i drugiej :)

One są połączone ze sobą wewnątrz klosza kabelkami, a Ty podłączasz tylko 3 kabelki, i one są rozgałęzione wewnątrz na 1 i 2 żarówkę ;)

fkzzpio

BRAWO JANKU!!!

tak czyli

121s.png

3 pinową wtyczkę H4 trzeba przerobić dla żarówek H7 na 2 wtyczki po dwa piny

pierwsza wtyczka:

-masa (-)

-przewód z (+) mijania

druga wtyczka:

-masa(-)

-przewód z (+) drogowe

czyli na jednej wiązce kabli np. reflektor lewy trzeba zrobić dwie wtyczki do świateł (1)drogowych i (2)mijania . i wtedy trzeba złączyć masy na jednej wiązce z jednej wtyczki do drugiej lub wziąć mase z karoserii

norveg

a ja mam takie pytanie jeżeli mam puga z 1998 roku to czy lampy po lifcie mi podpasuja chodzi mi głównie o wszystkie mocowania a nie o elektryke bede wdzieczny za krótka zwiazłą odpowiedz

Phantom
lampy po lifcie
zastanawiam się czy wiesz o czym piszesz :) i jak Ci odpowiedzieć ;)

Lampy są z tyłu, ale zapewne chodzi Ci o reflektory. Tutaj natomiast nie ma czegoś takiego jak poliftowe/ przedliftowe. Są ryfle lub gładkie.

Jeśli chodzi Ci o tylne lampy to jedynie możesz potrzebować tej plastikowej wkładki (ew. jeśli z CC to uwalić kawalek czarnego plstiku)

michal77

norveg, Wszystko będzie pasować oprócz elektryki.

fkzzpio, Jakieś kombinacje robisz, podłącz wszystko tak jak jest tylko przerób wtyczkę na H7, trzy kabelki z H4 wchodzą do trzech kabelków od H7. Po co jakieś kombinacje z masą?

Phantom
Po co jakieś kombinacje z masą?
no właśnie mu to starałem się wypersfadować :)

noga_cne

Fajny pomysł Gratuluje :)

a swoja droga czy są to oryginalne lampy czy jakies podróbki ?? bo sie przymierzam do podobnej modyfikacji jak powyzej ?

Phantom

eee a o co Ci chodzi bo nie bardzo rozumiem:?

Jakie lampy , które , co i jak:?

sciana001

ale kombinacje, sam juz nie wiem o co chodzi w tym temacie, instalacja h4 ma 3 kable jedno od krotkich drugie od dlugich trzecie od masy, h7 ma tak samo, tylko rozni sie to koncową kostka w podlaczeniu... juz to przerabialem wstepnie opisalem http://www.206club.net/showthread.php?t=67757

cichy1982

No to po zmianie lampek, zamontowałem ten adapter co wczesniej linka dawałem i nie trzeba nic w manetce przerabiac. Wszystko działa tak jak powinno i mijania nie gasna po załaczeniu drogowych. Montaz zajal mi ze 20 minut moze z wymina lamp. Takze polecam ten zestaw dla leniuchów któym nie chce sie dłubac w manetce, przerabiac wtyczek i kombinowania z cieciem kabli ;)