Jump to content
marecek

Zamiana lamp H4>>H7 (ryfle na gładkoszybówki)

Recommended Posts

sciana001

panowie, forum przewerbowalem o zmianie lamp juz tyle ze szok..dokladnego opisu jak przerobicczy zrobic przejsciowke z h4 ma h7 nadal owego nie ma, dlatego tyle tematow z zapytaniem jak i co..moze ktos opisz dokladnie jak zrobic sama przejsciowke, bo schemat do przerobienia manetki juz znalalzlem.. albo moze ma ktos na sprzedaz taka przejsciowke?

Kasieńka

Nie chcę zakładać nowego tematu o wymianie reflektorów, więc spytam tu: mam puga z 2000 roku, bezmuxa oczywiście, i żeby wymienić w nim ryfle na gładkoszybówki potrzebuję przerobić instalację poprzez zmianę kostek. Chciałabym zapytać o jakie dokładnie kostki chodzi... czy to to: http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:Re9h-y0e-r3ytM:http://sklepy24h.pl/sklep_produkt_foto/kostka_h7.jpg ? Z góry dziękuję za pomoc! :ok

michal77

Bardzo małe to foto, ale to chyba są kostki do H4, a Ty potrzebujesz takie H7

zdjcie012vs9.th.jpg

foto zapożyczone z forum

Zapytaj na allegro z rozbitków, w silniczkach regulacji świateł są te same.

Guest pzemko

To nie jest kostka do H4. Tylko kostka do silniczków lamp w lampach H4.

ewemys

Przerabiając instalację na żarówki H7 użyłem wtyczek z instalacji silnikowej 406 2.0 HDi. W takiej instalacji znalazłem 3 takie wtyczki a więc wystarczyło. Chodzi o te wtyczki na 3 piny. Oprawki migaczy przerobiłem zeszlifowując 3 bolce i zostawiając jeden. Zeszlifowałem tak aby ciasno weszły. Na razie są szczelne na oryginalnych uszczelkach.

Mam problem z wypukłymi halogenami Valeo. Parują mi oba a dodam że nie są uszkodzone. Zauważyłem, że zaślepki lekko się przekręcają. Czy miał ktoś podobny problem i się z nim uporał?

Kasieńka

Dzięki wielkie michal77 , dzięki twojej lekcji poglądowej nareszcie będę mogła zamontować gładkoszybówki :cieszesie :ok pozdrawiam!

---------- Po chwili dodano... ----------

Zapomniałam dodać, że właściwe kostki bez problemu dostałam na szrocie :)

DarioG

ewemys,też czasem mam problem z parowaniem halo Ja po prostu jeżdżę trochę na włączonych halo i samo odparowują od temperatury

obrus

Zamontowałem w zeszłym tygodniu nowy reflektory h7 zakupione na allegro (użytkownik rafcar9). Miał on wśród przedmiotów przewód z przekaźnikami z h4 do h7. Kupiłem również ów adapter ( http://allegro.pl/item849088214_adapter_peugeot_206_przewod_z_h4_na_h7_h7_nowy.html )

i o ile widać, że reflektory nie siedzą równo jak oryginalne H4 (no, cena 138 zł sztuka) o tyle przynajmniej widzę drogę. Podłączenie adaptera to faktycznie plug&play, więcej czasu trzeba poświęcić na przeciągnięcie przewodu do prawej lampy. Mam mały problem jednak, gdyż reflektory świecą nieco za nisko pomimo podniesienia ich na max (nie tylko za pomocą el. regulacji). Nie chcę przechylać samego reflektora, gdyż i tak już widać, że nieoryginalne. Jak można je wyżej unieść, skoro zakres regulacji się skończył?

kaktus

ja taki adapter zrobiłem znajomemu na diodach i kosztował mnie z 10 zł fakt ze było troche lutowania ale nie jest to 70zł:/

TomaszK

kaktus, a mógłbyś zamieścić jakiś schemat tych przejściówek? Byłbym zobowiązany:)

superbert

Po przeczytaniu tematu, i po jazdach w nocy (kiedy mało co widziałem) postanowiłem zmienić h4 na h7, zadzwoniłem do elektryka który powiedział mi że zrobi to za około 80 zł, nie znam się na tym ale to duża rozbieżność cen, tutaj na stronie piszę około 400-500 zł a tutaj koleś mi mówi 80.... nie chcę by mi w coś wkręcił.

pozdro

TomaszK
Po przeczytaniu tematu, i po jazdach w nocy (kiedy mało co widziałem) postanowiłem zmienić h4 na h7, zadzwoniłem do elektryka który powiedział mi że zrobi to za około 80 zł, nie znam się na tym ale to duża rozbieżność cen, tutaj na stronie piszę około 400-500 zł a tutaj koleś mi mówi 80.... nie chcę by mi w coś wkręcił.

pozdro

Jestem pewny, że powiedział Ci swoją robociznę. A te 400-500 zł to koszt lamp.:lol

superbert
Jestem pewny, że powiedział Ci swoją robociznę. A te 400-500 zł to koszt lamp.

aha...

ale wspomniał również o tym że założenie lamp xeonowych to koszt 80 zł plus lampy po 100 zł. czyli wynika że taniej wychodzą te lampy xeonowe niż h7? które są lepsze?

krejzRudy

O matko, co to za gościu był?

Matoł jakich mało!

Lampy xenonowe? Do 206??

To jest niezgodne z Polskim Prawem, gdyż 206 nie wychodziła z xenonem.

Załóż oryginalne reflektory (a nie lampy! Lampy masz z tyłu) H7 i do tego dobrą żarówkę i tyle. Nie kombinuj ..

Jeśli będziesz chciał mieć xenon, to nie będzie on miał homologacji w Twoich reflektorach do użytku na drogach publicznych w Polsce. Ale prawo prawem, życie życiem :)

patryk-kmw

pytanie mam dla klijentów tych adapterów z h4 na h7 cena 68 zl to cena za jedną sztuke czy za pare na dwie lampy??

krejzRudy
klijentów
klientów!

cena 68 zl to cena za jedną sztuke czy za pare na dwie lampy??
Nie na lampy, a reflektory. Lampy masz z tyłu samochodu.

Wystarczy przeczytać na aukcji (choć fakt faktem jest to źle napisane), że jest to komplet, czyli na dwa reflektory.

patryk-kmw

szyPko pisałem stąt te byki :P:))) no właśnie źle jest napisane bo pod cena jest za sztukę a w aukcji ze na dwa reflektory,dlatego moje pytanie do tych co kupowali ,a są tu tacy

krejzRudy
stąt
Jak tak mówisz .. ;)

no właśnie źle jest napisane
Chodziło mi o fakt napisu lampy, a powinno być napisane reflektory :)

pod cena jest za sztukę a w aukcji ze na dwa reflektory,dlatego moje pytanie do tych co kupowali ,a są tu tacy
Ale kupujesz komplet (2 sztuki).

superbert
O matko, co to za gościu był?

Matoł jakich mało!

Lampy xenonowe? Do 206??

Taki jeden elektryk samochodowy:)

Dobra założę reflektory H7 plus żaróweczki dobre, zobaczę jak to z ceną u niego, ale na pewno nie dam się namówić na xeonowe:) Dzięki za pomoc!

kbarann

nie mógł ktoś zrobić porządnego manuala... może jak będe zmieniał to zrobię dla potomności...

Phantom

a na 1szej stronie jest co:?

Automatic?

superbert

Nie stać mnie było na wydanie tych 400-500 zł, a więc za około 120 zł można polepszyć światło o jakieś 40%-50%. Kupić żarówki h4 dobrej jakości za około 30 zł sztuka. Następnie dwa przekaźniki za około 10 zł sztuka, plus robocizna, mnie wyniosła 30 zł.

Wczoraj jechałem w wieczorkiem i całkiem nieźle to wygląda. Pewnie że nie tak jak h7 czy xeonowe, ale przekazuję tą informację dla osób które chcę ulepszyć sobie widoczność a nie mają kasy rzędu 450 zł.

miłego!

Phantom

nie chcę zakładać nowego tematu, ale wiem że na forum (gdy nie potrzebowałem) jest zdjęcie z opisanymi "wtykami" do H7- gdzie mijania, długie i masa.

Teraz jak potrzebuje, to od ponad godziny siędzę w szukajce i nie mogę znaleźć tego tematu.

Mógłby ktoś na zdjęciu ze strony 4 zaznaczyc który "pin" to długie, mijania i masa :?

Z góry dzięki :) Chyba, że ktoś ma ten topic o którym mowa zapisany to proszę o link:)

Guest Pawełkowy

ja wczoraj zakładałem xenony h1, a pierwotnie mam instalacje h4. zółty to masa...szary to plus od długich...a ostatni kolor to od mijania...tylko przypomnij mi jaki to był kolor? :) różowy?

najlepiej weź miernik, bo teraz widzę, że na tamtym zdjęciu nie widać kabli...

Phantom

no ja mam jedna kostkę H7 od Amigo (niebieski/czerwony/brązowy); drugą od Swiergasa ale to jest z silnika więc kolory inne

a miernik przecież nic mi nie da, bo miernikiem zmierze prąd biegnący w moich kablach, ale gdzie je potem wpiąć (w który z 3 pinów w kostce H7) :)

wiem, że był temat gdzie ktoś zaznaczył który PIN jest od mijania, długich i masy :)

Mam:!

http://www.206club.net/showthread.php?t=64849&highlight=angel

jednak okazało się, że opis pinów w kostce H7 z tematu który wyżej- jest zły:!

Dziś bawiłem się w te klocki 6h żeby świeciły jak należy angele.

Jutro napiszę który pin, to jakie światło (mijania, drogowe czy masa)

To tak dal potomnych ;)