Jump to content
marecek

Zamiana lamp H4>>H7 (ryfle na gładkoszybówki)

Recommended Posts

ziemen

bardzo fajny effekt końcowy:P

rafalek106

cichy1982 u mnie po zamontowaniu tego gotowego adaptera gasna mijania po właczonych drogowych... hmmm... dziwne troche

Phantom

nie, nie dziwnie- przeczytaj cały temat to się dowiesz wszystkiego

Kasiaa

No dziwne... Bo ja tez mialam montowany adapter, ale wszystko dziala bez zarzutu i nic nie gasnie. Wiec masz chyba odosobniony przypadek, zly montaz albo kiepski adapter:/

Najlepiej udac sie do znajomego elektryka a nie rozkopywac samemu;)

rafalek106

przyzwyczaiłem sie poki co ;) odnowie temat przy okazji zmiany na soczewki ;)

Phantom

niemożliwe:!

W ryflach jest opcja że albo świeci mijania, albo długie- aby świeciły razem trzeba przytrzymać manetkę zanim zrobi "cyK" i się przełączy na długie.

Żeby świeciły razem, trzeba w manetce zlutowac dwa piny--> jest na forum napisane jak to zrobić.

Dlatego też Kasiu, albo ktoś u Ciebie bawił się w lutowanie, albo sama nie wiesz co się świeci w Twoim aucie ;)

rafalek106

Phantom dokładnie tak jest u mnie mimo adaptera i tak nie świeca drogowe razem z mijania chyba ze tylko przytrzymnie manetke ;)

Phantom

no bo adapter Ci tego nie zmieni w manetce. Trzeba slutować styki w manetce.

Co innego gdybyś miał gładkoszybówki, wtedy nic nie trzeba lutować- fabrycznie świecą mijania z drogowymi

cichy1982

Phantom ze tak spytam miałes ten adapter w reku? Jest wyjscie na zasilanie które sie podłacza w skrzynce z bezpiecznikami pod maska, do tego jest przekaznik i on podtrzymuje to ze mijania sie nie wyłaczaja jak załaczysz długie. I nic nie musiałem lutowac i z tego co widze kasia tez.

Sa dwie opcje albo zle podłaczone albo inny adapter jakis

Kasiaa

Zgadzam sie z kolega:D Nie pozwolilam na lutowanie, dlatego kupilam adapter:)

Elektryk po wykonaniu montazu zademonstrowal mi dzialanie wszystkich swiatel i nic nie zgaslo (no moze oprocz radia haha:P)

michal77

Też mam przekaźniki porobione na światła (nie miałem żadnego adaptera) i manetki nie ruszałem. Było nawet gdzieś na forum jak zrobić dwa przekaźniki na światła zamiast przerabiać manetkę.

maniek16

michał 77 tylko gdzie ??

michal77

Proszę bardzo Wiązka do świateł H4 - H7

---------- Po chwili dodano... ----------

aha jeszcze jest możliwość założenia automatycznego włącznika świateł zamiast przekaźników

G-T-C
Czy ten adapter po wpięciu w kostkę H4 podpina się pod kostkę zasilającą cały reflektor czy bezpośrednio do każdej z żarówek?

Dodam że w sklepie który to sprzedaje tego nie potrafią powiedzieć:|

cichy1982

pod kostke do lampy sie wpina bez ingerencj w lampe. Wpinasz kostke i voila. Tylko instrukcja jest niedokonca jasna w zestawie i nie bardzo wiadomo gdzie podpiac kabel zasilajacy przekaznik.

W puszcze z bezpiecznikami nad lampa po prawej stronie stojac frontem do auta sa dwie nakretki, trzeba je odkrecic podłozyc oczko z kabelkiem i przykrecic spowrotem to jest własnie zasilanie przekaznika

G-T-C

W tym sklepie wyszło całe zamówienie na kwotę 89,15zł płacąc przelewem. O wiele bardziej się opłaca kupić w tym sklepie porównując cenę np do aukcji z takim adapterem na allegro (ostatnio był w temacie "[allegro] ciekawe aukcje") tam łączny koszt wynosi 105zł - przy płatności przelewem.

marcin90

Mam pytanko, która z tych kostek powinna być oryginalnie do H7?:

jdv1289655600t.JPG

TomaszK

Ta szara po prawej, ale zaraz w garażu sprawdzę. Bo ta czarna to na pewno od silniczka regulacji reflektora.

marcin90

Dzięki, jakbyś mógł to sprawdź, bo akurat nie bardzo mam jak sprawdzić, które są od silniczków.

TomaszK

Byłem w garażu, potwierdzam. Chociaż jak zeszlifujesz z tej czarnej tą zapinkę to da się ją pod reflektor podpiąć.

marcin90
Chociaż jak zeszlifujesz z tej czarnej tą zapinkę to da się ją pod reflektor podpiąć.

Wiem, wiem. Jeszcze raz dzięki.

mej2dej

Drodzy koledzy zakupiłem w końcu reflektory Angel Eyes DEPO H7+H7 oraz przejściówkę przystosowaną do zamiany z H4 na H7+H7. Wszystko podpięte ale jak zawsze żeby nie było zbyt pięknie nie świecą światła długie a co najlepsze za każdym razem palą się bezpieczniki od świateł długich.Co może być tego powodem.Proszę o pomoc:)

mariusz9099

206 gora

kopciuch

Planuje zakup reflektorów gładkich H7 +H7 a w samochodzie mam ryfle H4. Przeczytawszy te 10 stron wiem już sporo. O co chodzi tym, że jak się ma mux-a to wystarczy coś zmienić w komputerze, żeby świeciły jednocześnie drogowe i mijania?

dzuma1990
Planuje zakup reflektorów gładkich H7 +H7 a w samochodzie mam ryfle H4. Przeczytawszy te 10 stron wiem już sporo. O co chodzi tym, że jak się ma mux-a to wystarczy coś zmienić w komputerze, żeby świeciły jednocześnie drogowe i mijania?

W moim przypadku jest tak że na przejściówce którą kupiłem był już wmontowany przekaźnik. Także jak włączam długie to świecą te i te -> piękny widok.