Jump to content

Peugeot 307 SW ma ktoś jakieś doświadczenia?

Guest Pawełkowy

Recommended Posts

Guest Pawełkowy

No w sumie jak w temacie. Będę za jakiś czas zmieniać autko, no i zamiast zwykłej 307ki wpadłem na pomysł wersji SW, czyli kombi jakby ktoś nie był zorientowany.

W grę pewnie wchodziłby tylko silniczek 2.0 HDI 110KM. Myślę, że na tą budę by starczyło. Może ktoś ma w rodzinie to autko? Może ma jako drugie? Może miał już kiedyś? Na co zwrócić uwagę? Jakie minusy? Koszt eksploatacji itd.

Nie interesują mnie posty typu mój kolega ma, mój sąsiad kupił itd. Chciałbym info z pierwszej ręki. Uprzedzę pomysły co niektórych na forum peugeota już czytałem, ale chciałbym wiedzieć jak najwięcej. Pozdrówka! :)

Mamy w domu 2 sztuki. Jedna jezdzi moj dziadek (1.6 benzyna 110 koni, rocznik 2003, przebieg 85tkm). Druga smiga moj ojciec jako auto do pracy (1.6 HDi 110 koni, rocznik 2006, SW po lifcie, przebieg 130tkm).

Wiec moze po krotce, oba praktycznie bezawaryjne, w benzynowcu przed liftem niedawno byl do wymiany tlumik, pasek wieloklinowy i od kiedy pamietam nie odbija jak trzeba przelacznik zespolony (standard w MUXie). Do tego padlo jeszcze elektyczne skladanie lusterka (po zamknieciu pilotem oba lusterka powinny sie skladac, niestety sklada sie tylko lewe - 1000 zl sobie zycza za nowe). Poza tym jezdzi. Co do HDi to jest kompletnie bezawaryjny, pali jakies smieszne ilosci paliwa i jak na 110km w kombi zbiera sie naprawde fajnie. Panoramiczny dach to bajka w pochmurny dzien. Oba oczywiscie serwisowane na biezaco w ASO (wszystkie przeglady) - moze dlatego ze nikt na nich nie oszczedza jezdza bezawaryjnie - albo mamy dobra reke do Peugeotow :D

Jak cos smialo pytaj ;)

Visterio
wersji SW, czyli kombi jakby ktoś nie był zorientowany

Mylisz się :) 307 kombi i 307 SW to nie są takie same auta :) SW ma oddzielne siedzenia z tyłu (zamisst zwykłej kanapy) i szklany dach :)

papuc_2004

Posiadam w domu 1,6 PB 110 koni rok 2003 przebieg 190tkm autko w 99% bezawaryjne jedyna bolaczka jaka byla nagminnie przepalajace sie zarówki a tak sama eksplautacja. Co do silniczka polecam 1,6 HDI 110 badz 2,0 hdi 136.

ania_i_krzys
Mylisz się :) 307 kombi i 307 SW to nie są takie same auta :) SW ma oddzielne siedzenia z tyłu (zamisst zwykłej kanapy) i szklany dach :)

Masz rację, chociaż na forum twierdzą inaczej i upierają się, że każda 307 kombi to SW. Obecnie to nie ma już żadnego znaczenia bo każde kombi sygnowane jest już jako SW. A różnice jedynie w wyposażeniu...

należałoby dodać, że do 307 SW można dokupić dwa dodatkowe fotele mocowane w bagażniku...:) oraz ma jeszcze kilka dodatkowych udogodnień, których nie ma zwykłe kombi...

Guest Pawełkowy

To mnie zaskoczyliście z tym SW. Będę wybierał między zwykłą a kombi/sw prawdopodobnie. Co do 1.6 to ona na FAPie już jest prawda? Przeraża mnie trochę to. Co do lusterka za 1000 zł :P Olałbym sprawę...no ale fajnie się człowiek czuje jak wszystko działa :) A co do wersji 136KM w HDI-ku ma ktoś jakieś bliższe dane? Spalanie? Awaryjność? Myślę, że 110KM by mi styknęło, tak by dość sprawnie się przemieszczać zachowując dość niskie spalanie. Chcę w końcu posmakować diesla, bo do tej pory same Pb miałem... :P

ania_i_krzys

Z 1,6 HDi to zależy czy silnik ma 90 KM czy 110 KM - Filtr FAP wstawiany jest w 110 KM. Obejść to można poprzez założenie do 90 KM sinika chipa...podwyższa on moc o 20KM

A co do lusterka, to może być wypadek 1 na 1000 więc nie masz się co obawiać...może takiego przypadku nie będziesz miał...:/

Ja polecam (bo zachorowałem) na wersję SW - ze szklanym dachem...piękna sprawa, może inne bajery to też extra sprawa ale może to dziwne, kupowałbym SW tylko pod tym względem.

Ile chcesz wydać na takiego puga??

Witam

Mam 307 SW/kombi z końca 2005 roku (po lifcie). Silnik 1.6 HDI 90KM (bez FAP-a). Przebieg 150kkm. Super autko, mniej problemów niż z 206, bardzo mało pali, silnik jak na tak dużą budę daje radę :)

Zresztą wg. dokumentów jest tylko o ok. 200kg cięższy niż 206.

papuc_2004

Za taka akse szukał bym 407 SW mimo że z tyłu jest mniej miejsca i bagaznik mniejszy.

Guest Pawełkowy

Niestety będę szukał przed lifta. Środki niestety ograniczają. No i najpierw będzie trzeba sprzedaż 206. Ale jakoś tak nie pali mi się...przywiązałem się strasznie do niego. Co do silnika 1.6 90KM też nie słyszałem. Powiem szczerze, że też wchodził by w grę, ale czy on był też w przed lifcie?

krecik151

Był, ale w bardzo małej ilości, takiej startowej. SW z reguły są droższe o parę tys zł od hatchbacków. Dziwna zależność :D Ja bym nie chciał karawanu...

Po pierwsze i najważniejsze. Nikt za darmo lub pół darmo dobrego auta nie sprzeda. Więc radzę się nie podpalać na pierwsze lepsze auto napotkane w ogłoszeniu. Handlarze lubią kombinować z 307...

Guest Pawełkowy

Przez te kilka lat wyrobiłem sobie zdanie o samochodach w PL. Będę jechał ze znajomym na własną rękę szukać/kupić/przywieść na zachód. Nie kupię auta w PL na 100%, chyba, że od pierwszego właściciela w Polsce z książką serwisową.

kriseudezet

Mój ojciec ma 307 hb 2.0 HDi 110 KM z 2002r mamy go już ok roku i nic się nie dzieje. Chodzi prawie jak mój 206 2.0 s16. Ładnie się zbiera po mieście pali jakieś 6l, co do komfortu to czuć że to wyższa klasa niż 206. Zimą były problemy nie odpalał przy -20 ale to chyba przez akumulator, jest do wymiany. Teraz nie ma żadnych problemów, ale na przyszły rok trzeba będzie zakupić nowy. Raz jak dostałem lekko w tył (z autem nic się nie stało tylko zderzak się zarysował) nie chciał odpalić. Później dowiedziałem się że coś tam od baku się zapycha że paliwo nie idzie, i że wystarczyło zamknąć go z pilota i odczekać kilka minut aż cały komp się zresetuje.

Generalnie jak masz jakieś pytania to pisz, bo nie wiem co chcesz jeszcze wiedzieć :)

Koncowka przed liftem (2005 rok) miala silnik 1.6 HDI... Mialy tez dwustrefowy klimatronik (ten nowy), nowe radio i wyswietlacz nowego typu - tak jak w poliftach :)

Maly update - przy przebiegu 133tkm w 1.6 HDI SW (2006) padła klima. Chyba za bardzo chwalilem ze jest bezawaryjny :P

Guest Pawełkowy

Wiadomo...nie będzie to autko nowe...chociaż nowe też się psują :) wiadomo chciałbym trafić zdrowy egzemplarz...czas pokaże. Dzięki za dotychczasowe opinie, czekam na następne.

Chętnie poczytam opinie o 307 HTB, bo ta wersja też wchodzi w grę, nie tylko SW.

krecik151

Niczym się SW od Hatcha nie różni, dupką tylko i paroma bajerami jak już było wspominane.

krecik151

307 nowsza konstrukcja niż 206, o wiele więcej miejsca, większy komfort, o wiele lepiej wchodzą biegi bo w 206 dla mnie to tragedia - za długi drążek zmiany biegów w 206, w 307 jest krótki tym samym lepiej wchodzą biegi.

307 brak tylnej belki, a remont zawieszenia z tyłu to 2 szt tulei z AS0 - razem ok 160-170 zł.

Mam 206 i 307. W każdym calu bym wybrał 307 ;)