Jump to content

Dyskusja po katastrofie

Recommended Posts

i jeszcze pełen szacun dla ruskich że się tak szybko uwinęli . w parę godzin znaleźli czarne skrzynki , odnaleźli ciała i tylko pozamiatać zostało.

• Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• jasiek

14

• gorion

8

• kocurr

6

• sopel

6

Prawda i to wielki szacun ...

Ruski jak chcą to umią się postarać :)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci... [*]

ania_i_krzys

Może naprawdę doszło to do nich, że Katyń to ich robota...:/ A dzisiaj w pierwszym kanale rosyjskiej TV będzie puszczony Katyń Wajdy...niech inni też zobaczą, dowiedzą się jak jeszcze nie wiedzą co stało się w tym miejscu 70 lat temu...

szacun dla ruskich
Ruski jak chcą to umią się postarać
A może trochę poprawności politycznej by nam się przydało co ?? szacun dla Rosjan , Rosjanie jak chcą to umieją się postarać ;)
Może naprawdę doszło to do nich, że Katyń to ich robota...:/
Raczej Stalina ;) nie można winić wnuczków za błędy dziadków ;)
ania_i_krzys
Raczej Stalina ;) nie można winić wnuczków za błędy dziadków ;)

to był skrót myślowy :) chodziło mi że to robota ruskich...:/

Może naprawdę doszło to do nich, że Katyń to ich robota
takie porównania są zupełnie jakby Polska chciała przeprosin od Niemców za Grunwald, albo Peruwiańczycy od Portugalii za konkwistę ;)

Było lata wstecz, nie oni zrobili więc za co przepraszać :)

ruskich...:/
Rosjan !!!!!!!!!!!!

ania_i_krzys napisał/a Zobacz post Może naprawdę doszło to do nich, że Katyń to ich robota takie porównania są zupełnie jakby Polska chciała przeprosin od Niemców za Grunwald, albo Peruwiańczycy od Portugalii za konkwistę Było lata wstecz, nie oni zrobili więc za co przepraszać
dokładnie, a słowa Putina powinny być już wystarczające ;)
A może trochę poprawności politycznej by nam się przydało co ?? szacun dla Rosjan , Rosjanie jak chcą to umieją się postarać ;)

Przepraszam ;)

A mnie az drazni ta hipokryzja..

Nagle sie okazuje, ze mielismy cudownego prezydenta. Wszyscy zmieniaja zdanie, bo zginal tragicznie.

Szkoda czlowieka, no ale bez przesady. Szkoda wszystkich, ktorzy zgineli.

Guest mecenas

Kaczynskiego nie popierałem ale mam szacunek dla niego jako człowieka i jako Prezydenta RP. moglem sie nie zgadzac z nim uwazac inaczej ale SZACUNEK nalezy sie kazdemu... fakt fakter ze dopiero teraz TV pokazuje go z innej strony - człowieka nie polityka...

pamietaj ze o zmarłuch mówi sie dobrze albo wcale... powiedz to wszystkim tym którzy dzis zegnali go... tym tłumom...

A mnie az drazni ta hipokryzja..

Nagle sie okazuje, ze mielismy cudownego prezydenta. Wszyscy zmieniaja zdanie, bo zginal tragicznie.

Nie tylko Ciebie, bo mnie też.

To lepiej, zeby Ci, ktorzy nie lubili go za zycia, po smierci nie mowili o Nim wcale.

Ja nie mowie, ze nie nalezy mu sie szacunek, tylko, ze zyjemy w kraju pelnym hipokrytow, gdzie ludzie zmieniaja zdanie "jak wiatr zawieje".

Zastanawiałem się kiedy ten temat padnie i zaczęło się. Koledzy dajcie spokój i przestańcie wkładać kij w mrowisko. Jak macie pisać takie dyrdymały to lepiej nic nie piszcie.

Kaczynskiego nie popierałem ale mam szacunek dla niego jako człowieka i jako Prezydenta RP. moglem sie nie zgadzac z nim uwazac inaczej ale SZACUNEK nalezy sie kazdemu...

W tym właśnie rzecz,szacunek należy się wszystkim,od elit politycznych po stewardesy będące na pokładzie,nikt na taki los nie zasługuje...

Jak myślicie co było faktyczną przyczyną katastrofy? Ja mam swoje zdanie , ale narazie poczekam na wasze wypowiedzi.

Niezależnie od tego z czyimi pogladami było mi w życiu po drodze, to zginął mój Prezydent, dowódcy moich sił zbrojnych i wielu innych znakomitych mojego Państwa i to jest jedyna ważna rzecz w tym wszystkim. A naród Rosyjski zachowuje się w tej sytuacji w sposób jaki chciałbym aby zachował się mój naród w stosunku do tragedii innych.

Nie dość ze przez dwa dni stypa w tv i wałkowanie tego samego non stop, 500razy czytana ta sama lista to jeszcze tutaj. Rozumiem, tragedia, stało się trudno, współczuje rodzinom bo stracili bliskich. Ale może wystarczy?

Gadaniem i tak nic nikt nie wskóra, a przeżywać każdy to może osobiście, a nie na pokaz.

Niektórzy zwyczajnie chcą to przeżywać z innymi a inni zaś w samotności i oba te punkty widzenia wymagaja szacunku

Niektórzy zwyczajnie chcą to przeżywać z innymi a inni zaś w samotności i oba te punkty widzenia wymagaja szacunku

owszem ale też trzeba mieć umiar

Niezależnie od tego z czyimi pogladami było mi w życiu po drodze, to zginął mój Prezydent, dowódcy moich sił zbrojnych i wielu innych znakomitych mojego Państwa i to jest jedyna ważna rzecz w tym wszystkim. A naród Rosyjski zachowuje się w tej sytuacji w sposób jaki chciałbym aby zachował się mój naród w stosunku do tragedii innych.

Nic dodać nic ująć. Dyskusja zbędna. Kto nie chce nie słucha i nie ogląda. Kto chce okazuje swój smutek i żal.

arturd001

Ja jak dowiedziałem się o tej tragedii to pierwsze co mnie tknęło to że cała góra Państwa, Wojska wsiadła do jednego samolotu, współczuje ich rodzinom i bliskim. Ale równiez złosci mnie to że oni swoja bezmyślnością i bezmyślnoscią ludzi którymi się otaczają doprowadzili że przy katastrofie samolotu doprowadzili do takiej sytuacji że nie ma tylu najważniejszych ludzi w Państwie. Niczego nie nauczyła ich kraksa Millera katastrofa casy. Nikt z nich nie pomyśłał o racji stanu i w sumie to oni opóścili kraj nie myślac o żyjącym narodzie i Polskiej racji stanu. Kto jest ważniejszy polegli czy żywi.

ogonek1989

ja wczoraj widziałem smutek i żal... w kamerze to wszyscy płakali... jak tylko wszyscy się zebrali w jednym miejscu karetka nie umiała przejechać to się wyzywali nawzajem, klneli palce pokazywali jeszcze trochę i może by się zamloło...

Niczego nie nauczyła ich kraksa Millera katastrofa casy

Zgodnie z regulaminami wojskowymi, niczego nie naruszono - samolotem nie lecieli równocześnie główni i ich zastępcy. Natomiast zgodzę się, że powinny być procedury dotyczące ograniczenia składu "gałęzi równoległych" w jednym samolocie.

To trochę jakby wsadzić cały rząd (ministrów) do samolotu i powiedzieć że jest ok, bo wiceministrowie zostali na ziemi...

---------- Po chwili dodano... ----------

jak tylko wszyscy się zebrali w jednym miejscu karetka nie umiała przejechać to się wyzywali nawzajem, klneli palce pokazywali jeszcze trochę i może by się zamloło...

BTW - przetłumacz to na język polski...

Cztery podejścia do lądowania, potem dwa, teraz okazuje się że jedno.Mgła nie była aż taka gęsta, na sąsiednich najbliższych lotniskach warunki były jeszcze gorsze (mgła, krótszy pas) choć była opcja aby wybrać trochę bardziej oddalone. Wcześniej piloci trzykrotnie oblecieli wokół lotniska aby upewnić się czy zdołają bezpiecznie wylądować - nie zdołali. W dodatku TU to bardzo solidna maszyny potrafiąca wylądować w szczerym polu a tutaj rozpadł się na drobne kawałeczki spadając (a właściwie sunąc) z 20 metrów przy względnie małej prędkości wymaganej podczas lądowania. Wybuchu paliwa również nie było a jedynie pożar. W dodatku dziwna cisza radiowa, gdy samolot podchodził do lądowania. Tak więc z opiniami radzę się trochę wstrzymać...

mateuszmsaker

Ja tam na razie nie chcę nikogo oskarżać, ale jest tyle niejasności, że warto o tym rozmawiać. Mianowicie mówi się o mgle...były robione zdjęcia, filmy, kilka minut dosłownie po katastrofie i ja tam nie widziałem mgły, w kilka minut ona nie zeszła a ujęcia były kręcone z kilkuset metrów nawet, i było wszystko widać, więc nie wiem jak pilot mógł nie widzieć drzew. Druga sprawa to samolot ił który chciał wylądować parę minut przed polskim samolotem i mu w ostatniej chwili cofnęli pozwolenie i poleciał na inne lotnisko, mógł przecież spokojnie wylądować, dlaczego go przekierowali ? Mówiło się też o tym że kontrolerzy gadali do pilotów po rosyjsku a nie po angielsku a pilot miał nie rozumieć, dziwne bo z tego co mi wiadomo pilot ten wiele razy latał do Rosji i język rosyjski znał bardzo dobrze. Dlaczego na miejscu tragedii nie było żadnych karetek i nie próbowano ratować ludzi ? widzimy tam tylko wozy strażackie a ambulansu nie widać żadnego. Dziwne że rosja wiedziała od razu że zginęli wszyscy co do osoby. Dziwne że Rosja rozpoczęła śledztwo z odpwiedniego artykułu i od razu stwierdzili że to wina pilota. Rosja doskonale wiedziała że w samolocie tym będą lecieć dowódcy wojsk i inne najważniejsze osoby. Bardzo zastanawiająca jest też sprawa reportera który był rzekomo pierwszy na miejscu tragedii i kręcił wszystko, po czym wyciągnął kartę pamięci z kamery, władze po tym go zatrzymały pod pretekstem nieważności wizy. Mi tu coś śmierdzi i coraz bardziej przestaje wieżyć w to że to był przypadek. Ale niestety będą nas przekonywać o tym że to nieszczęśliwy wypadek.

Jeżeli chodzi o polski naród to trochę mnie denerwuje to, że media opłakują prezydenta a tydzień wcześniej szydzono z niego. Nie rozumiem dlaczego w polsce panuje taka obłuda.

A i jeszcze sprawa portalu http://www.salon24.pl który ładnie opisywał całą tą sprawę. Dziwne że w pewnym momencie na stronie była przerwa techniczna i pousuwano wszystkie artykuły chiwile po tragedii