Jump to content

Dyskusja po katastrofie

Recommended Posts

niebawem się jeszcze okaże, że szybciej Pana ŚP Prezydenta uczynią Świętym niż Jana Pawła II ...

większa boruta niż na onet.pl w tym temacie się robi...

ponawiam apel: zamknijcie ten temat

• Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• jasiek

14

• gorion

8

• kocurr

6

• sopel

6

Dobrze, skończyła się żałoba, zaczęła się polityka...

Shapeshifter

Po kiego grzyba rozprawiacie gdzie ma byc pochowany Prezydent i tępicie wawel? Dla mnie wawel, to miejsce i tyle. Nic szczególnego. Widać dalej jad w kierunku Prezydenta jaki wytryskuje z gruczołów jadowych wielu z was.

Widać dalej jad w kierunku Prezydenta jaki wytryskuje z gruczołów jadowych wielu z was.
bo jakoś Jego brat nie daje nam spokoju ;)
Widać dalej jad w kierunku Prezydenta

To nie śp. prezydent zadecydował o Wawelu. Nic do niego nie mam w tej kwestii. To kleru decyzja, choć ten zwala na rodzinę... i tyle. To mi się nie podoba...

kolejny znak zapytania:

http://wyborcza.pl/1,75248,7772523,Zawiodl_system_ostrzegawczy_.html

Chodzi o tzw. TAWS - specjalny system komputerowy, który z wyprzedzeniem ostrzega pilotów przed np. wzgórzami lub masztami antenowymi, które mogą napotkać, podchodząc do lądowania.

....................

System działa na podstawie danych z wysokościomierza, barometru oraz GPS i cyfrowych map kuli ziemskiej. Odkąd wprowadzono go do użytku 20 lat temu, ani razu nie zawiódł, bo żaden z samolotów, na których go zainstalowano, nie rozbił się, podchodząc do lądowania.

....................

Cytowany przez "USA Today" ekspert od spraw bezpieczeństwa lotów twierdzi, że musiało się coś stać, skoro piloci zignorowali ostrzeżenia systemu. - Żaden pilot tego by nie zrobił, niezależnie od pogody i bez względu na presję, pod jaką był - mówi.

Jeśli działał to będzie ślad w zapisach dźwięku w kokpicie. Jeśli nie działał to będzie to bardzo dziwne. Cyfrowe mapy nad którymi też zastanawiają się w artykule powinny być najnowsze, gdyż pod koniec zeszłego roku samolot, podczas generalnego przeglądu, otrzymał najnowszy zestaw awioniki.

mówili, że ten generalny remont był w lutym, ale mniejsza z tym ;)

Widzisz, panuje taka dezinformacja że na 100% to niczego do końca nie można być pewnym ;-) Ja znalazłem informacje że ten Tu-154M wrócił z generalnego remontu 23 grudnia 2009, ale to rzeczywiście nie istotne.

Dzisiaj podano oficjalne informacje że samolot zboczył z osi lotniska o 40m (przy niby działających radiolatarniach!) gdy nastąpił pierwszy kontakt z drzewami ok. 1km od lotniska. Kawałek lewego skrzydła najprawdopodobniej stracił 200m dalej. To że lecieli zbyt nisko (kilka metrów nad ziemią kilometr od lotniska! musieli to widzieć pomimo mgły) można tłumaczyć błędem kontrolerów albo pilotów przy wprowadzaniu/przekazywaniu aktualnego ciśnienia panującego na lotnisku przy kalibrowaniu wysokościomierza. Jeśli popełniono taki błąd to śledczy muszą wiedzieć o nim już od kilku dni. Ale to zejście ze ścieżki lądowania jest zastanawiające.

no i okazuje się że decyzja w sprawie miejsca pochówka pary prezydenckiej podjęła się sama , nikt się do niej nie przyznaje ;)

To że lecieli zbyt nisko (kilka metrów nad ziemią kilometr od lotniska! musieli to widzieć pomimo mgły) można tłumaczyć błędem kontrolerów albo pilotów przy wprowadzaniu/przekazywaniu aktualnego ciśnienia panującego na lotnisku przy kalibrowaniu wysokościomierza

A trzeba dodać, że ponoć 154 jest wymagającą maszyną, która przy niewłaściwych parametrach lotu opada szybciej niż inne.

Wcale nie musieli od razu widzieć (wiedzieć)... Byli za nisko, ale mogli tego nie być świadomi ze względu na brak widoczności. Przy ponad 200km/h metry uciekają w ułamkach sekund. Jak już "zobaczyli" że są za nisko, biorąc pod uwagę specyfikę maszyny, nawet po zwiększeniu mocy, nie byli w stanie podnieść się od razu a nawet mogli dalej opadać. Sekundę od kontaktu z pierwszymi drzewami kolejne drzewo zdjęło kawałek lewego skrzydła i to już przesądziło dalszy przebieg wypadków...

NOSTRADAMUS: "I wtem wielki ptak metalowy upadnie i rozdzieli dwóch braci, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego... ...a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy"

---------- Po chwili dodano... ----------

???????????????????????????:przestraszony

Guest sandra
"I wtem wielki ptak metalowy upadnie i rozdzieli dwóch braci, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego... ...a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy"

:doh pomysl zanim cos napiszesz/skopiujesz z komentarzy z onetu

znajdz potwierdzenie na ten cytat, nie wydaje mi sie zeby to byly slowa Nostradamusa.

"I piardł przed skrzynią pełną wieści i smród się rozszedł wokół niszcząc wszelkie życie na wokół" - Nostradamus

Przed chwilą się przepowiednia sprawdziła!!!!!!

NOSTRADAMUS: "I wtem wielki ptak metalowy upadnie i rozdzieli dwóch braci, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego... ...a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy"

Według mnie to media wymyślają te cytaty. Gdyby to wam powiedział znajomy to byście nie uwierzyli no ale że to jest napisane na onecie/wp to wierzyć trzeba. :doh

Nie mówie, że to nieprawda ale datę można nawet w paincie zmienić i to samo z resztą innych komentarzy do tego postu.

Ja generalnie nie wierze w takie przepowiednie, kiedyś byłem u dwóch wróżek i obie mi powiedziały, że w styczniu 2010r otre sie o śmierć... Nie wiem, ale nic emocjonującego mi sie ie przytrafiło i inne ich "przepowiednie" też sie nie sprawdziły.

Edited by wiktor
PrzemkoPW
Nie mówie, że to nieprawda ale datę można nawet w paincie zmienić i to samo z resztą innych komentarzy do tego postu.

To była ironia z mojej strony odnośnie tych pseudo przepowiedni Nostradamusa ;)