Jump to content
Paweeł

doradźcie, tanie auto :) - może Clio 1.8?

Recommended Posts

pab-lo

a może Fiat palio weekend lub Skoda Felicja (po 99 już VW), ja nie miałem Japończyka i nigdy dłużej nie jeździłem, ale jak już miałem przyjemność to jestem też na tak ;)

Paweeł
a może Fiat palio weekend lub Skoda Felicja (po 99 już VW), ja nie miałem Japończyka i nigdy dłużej nie jeździłem, ale jak już miałem przyjemność to jestem też na tak ;)

Palio fee, Skoda też raczej nie..

Keysi

Honda Civic V generacji :P 1.5 16V i zamiata heheh ;D

Paweeł
Honda Civic V generacji :P 1.5 16V i zamiata heheh ;D

Za 4000zł? Niemożliwe :(

Fryc
boję się strasznie Renaultowskiej elektryki z młodszych aut

Jedyną elektrycznym tematem w moim aucie robionym była cewka zaplonowa, słynny temat w tych autach, trzeba poszukać jakiej firmy zakładac, na pewno nie sagem, z niczym innym nie miałem problemów, jak mówiłem popłakala mi sie jednostka, ale to bylo 1,4 jeszcze z tych co je wkladali do Renault 19, wiec stara jednostka, tesciowa ma 1,6 i ma 150 tysi i śmiga w ciągu ostatnich dwóch lat byly dwie pierdoły , coś z ręcznym i uciekła masa z silnika.

Miałam Meganke przed 206'tką z 96 roku 1.6 8V 90km i powiem tylko tyle... nie pchaj się w te autko. Skarbonka bez dna.

nie potwierdzam, pewnie jak ze wszystkim, kwestia szanowania i egzemplarza, ale myślę że z powodu średniej popularności auta można coś znaleźć w lepszym stanie niż mitycznie wręcz polecane japończyki lub golfy,a myślę że potwierdzisz wygodę auta.

No i nadal calkiem wygląda.

Ja przez dwa lata uzytkowania (1,4 - 96r wersja ECO (taka na etiopie :) )) wymieniłem łozysko, cewkę , zabiłem glowicę (te 65 koni nie nadaje się do wściekłego deptania) no i prawą przednia ćwiartkę - ale to inna historia

Ale najbardziej bezawaryjnym autem ( do wymiany lewej przedniej ćwiartki za sprawką mojej żonki) było Tico - lałeś jechałeś , choć jak widze teraz te auta to ząb czasu je zjada dosłownie.

Edited by Fryc
cos tam dopisałem

xulka

Autko wygodne to muszę przyznać, ale trzymanie boczne foteli to kicha. Miałam przed Meganką Clio 1.4 80KM RT z 1991roku i powiem, że byłam dużo bardziej zadowolona ze straszej Renówki. W Megancie miałam 154tysie przebiegu, więc nie dużo jak na ten wiek autka. Z elektryką było kilka problemów (np. szyba opuściła się na dół już nie wróciła), oczywiście jak to we francuzach tylnia belka :/ i non stop pojawiające się problemy z zawieszeniem na naszych drogach. Myślę, że mając niemałe doświadczenie z tym autem ( jeździłam Megi 5 lat) muszę z przykrością stwierdzić, że Clio będzie dobrym rozwiązaniem.

Twoja Megi 1.4 eco nie była chyba dość dobre wyposażona... możliwe, że stąd Twoja mała awaryjność auta, ale to nie tylko w Reniach tak jest. W każdym aucie tak jest ... im więcej elektryki tym więcej się psuje.

CO do japończyków to są to bardzo niedoceniane samochody na naszym rynku. Krąży wciąż mit o drogich częściach, który w rzeczywistości nie ma w ogóle żadnych podstaw. Wystarczy popatrzeć, że ceny są porównywalne do cześci do aut francuskich.

Paweeł
Ale najbardziej bezawaryjnym autem ( do wymiany lewej przedniej ćwiartki za sprawką mojej żonki) było Tico - lałeś jechałeś , choć jak widze teraz te auta to ząb czasu je zjada dosłownie.

Hehe, właśnie Tico się pozbywam, chyba zbyt śmiesznie wyglądam w takim małym aucie :D

Fryc
Twoja Megi 1.4 eco nie była chyba dość dobre wyposażona... możliwe, że stąd Twoja mała awaryjność auta, ale to nie tylko w Reniach tak jest. W każdym aucie tak jest ... im więcej elektryki tym więcej się psuje.

to prawda że za dużo to sie nie miało co zepsuć, ale chyba najładniejsza tapicerka z dostepnych w tej wlasnie wersji byla, może wlasnie kosztem wyposażenia dostac cos świeższego, moja była po rodzinie(wujek wojak - dbal o nią bardzo) , tesciowej tez jet po cioci z wawki i byla przez 10 lat serwisowana w ASO, to tez ma zasadnicze znaczenie, może to własnie jet metoda na głoda czyli obdzwonić rodzine czy czegos ktos nie chce sprzedać.

Paweeł

U mnie powoli zapada decyzja, stanie prawdpodobnie znowu na Vectrze A V6.

Zobaczymy.. :)

lancer7

A może jakiś zadbany Golfik II albo może nawet III znajdziesz. Ja kiedyś jeździłem II i do dziś sobie chwalę chociaż fanatykiem Golfa nie jestem. Coś w 1,8 albo 2,0.

Paweeł
A może jakiś zadbany Golfik II albo może nawet III znajdziesz. Ja kiedyś jeździłem II i do dziś sobie chwalę chociaż fanatykiem Golfa nie jestem. Coś w 1,8 albo 2,0.

Jakoś jestem całkiem anty na Golfy :)

Decyzja zapadła, zakup praktycznie też :)

Oto ona:

997694555.jpg

Gepi

Bałbym się kupić Vectry A. Mój kolega rozbierał 2 na części (były dawcami silników 2.0 do Corsy B) i tak jak były zżarte przez rdze to się w głowie nie mieści. W 1 podłużnice były tak zgnite że silnik tam się trzymał na słowo chyba.

Paweeł
Bałbym się kupić Vectry A. Mój kolega rozbierał 2 na części (były dawcami silników 2.0 do Corsy B) i tak jak były zżarte przez rdze to się w głowie nie mieści. W 1 podłużnice były tak zgnite że silnik tam się trzymał na słowo chyba.

Miałem w sumie 4 Vectry A, z tego 2 V6-stki. Uwierz, tą oglądałem dokładnie, a o ładną mega ciężko, dlatego ta znalazła się w puli prawie przypadkiem :)

Thomas

Witos, tylko Kolega sie przesiada z Tico :P

Paweeł
Witos, tylko Kolega sie przesiada z Tico :P

No właśnie :P Auto kupione w zimę na zimę :P Już go z nami nie ma, całe szczęście, auto kupione, więc można powiedzieć, że problem rozwiązany, a nikt nie pomógł :P:P