Jump to content

Potzrebuje sprawdzić VIN renault pomoze ktos ?

Recommended Posts

Jak w temacie chodzi o dośc specyficzna sytuację, autko ma byc dla dosc doświadczonych losem ludzi ,którzy maja niepelnosprawne dziecko i raz juz sie władowali na handlarza który im sprzedał auto z peknieta głowicą, za sprawka znajomego prawnika udalo sie z tego wycofać.

Teraz jest na oku Meganka i jego VIN, może ktos ma dostęp - VF1LM0C0H29782955

a to ogloszenie tego auta , może ktos na cos zwróci uwagę

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12288813

Dodam, że Renault w Gdyni nie chce udzielac żadnych informacji o VIN-ach bo mieli jakies problemy, więc najprostrze rozwiązanie rozważyłem.

Zadzwoń do innego miasta, powiedz że jesteś z okolic i nie chciałbyś na darmo jechać dlatego wstępnie po VINie chciałbyś sprawdzić. Mi się tak udało uzyskać informacje ;-) (Za drugim razem pierwsze ASO nie chciało podać).

A co do oceny samochodu zapraszam na megane.com.pl pomogą wychwycić szczegóły "podejrzane" jeżeli takowe są.

Mi dwa ASO nie chcialy podac ale Karina ma wejścia wszędzie, przebieg prawdziwy, a to sie wydawało najbardziej podejrzane, mala przygoda z przodu robiona w ASO, więc spoko, wiem od handlarza ze auto odkupil "przerysowane lekko z tylu" staramy sie zwyryfikowac to przerysowanie, oczywiście Panu handlarzowi nie przyszło do głowy zrobić zdjęcia przed naprawą.

• 3 weeks later...

witam

potrzebuje sprawdzic autentycznosc tej Laguny jak by ktos mial mozliwosc

bylbym bardzo wdzieczny

nr vin VF1BGODOR24590432

a to ogloszenie tego auta , może ktos na cos zwróci uwagę

http://allegro.pl/show_item.php?item=1008231610

prosze o sprawdzenie poniewaz cena jakas nisko podejzana jest

mi sie tylko tyle udalo znalesc

VINformer.Online report

VIN VF1BG0D0R24590432

Make RENAULT

Model Laguna II

Vehicle type passenger car

Body type hatchback

Doors quantity 5-door

Engine displacement, cc undefined

Description of engine no data

Gearbox type undefined

Drive undefined

Assembly plant no data

Country of origin

France

Manufacturer Renault

Sequential number 590432

Comments (additional information) model: Megane; assembly: Turkish assembly

Phantom

zastanawia mnie czy ludzie są tacy naiwni czy ... :?

Za niecałe 11 000zł Lagunę chcesz? I to w ful opcji... heh :)

Powodenia, i sory za OT

---------- Po chwili dodano... ----------

model: Megane
i tu już wałek- bo sprzedaje Lagune
latawiec

Podepnę się pod tą Lagunę , mój wujek miesiąc temu sprzedał taką II ,wersja INITIALE (tylko w dieslu 1,9 ) ksenon , klima,8 airbag itp.2001 rok, 190 tys.km , pierwszy właściciel - salon ,krajowa, bezwypadkowa za 15 tys.zł - takie małe porównanie cenowe odnośnie tej.

i tu już wałek- bo sprzedaje Lagune

Montowali w Turcji , cuda się zdarzają :)

Raport VINformer.Online

VIN VF1BG0D0R24590432

Dodać do RENAULT

Modelu Laguna II

Typ pojazdu samochód osobowy

Typ nadwozia hatchback

ilość drzwi 5-drzwiowy

Pojemność silnika, cc undefined

Opis silnika brak danych

Typ skrzyni biegów undefined

Dysk undefined

montowni brak danych

Kraju pochodzenia

Francja

Producent Renault

Kolejny numer 590432

Komentarze (dodatkowe informacje) model: Megane, montaż: turecki zespół

auto ma potrzebne dokumenty do rejestracji . cena to 10700zł nie mam pomylki , chce poprostu sprzedac a nie trzymac jak niektorzy , podam panu numer vin VF1BGODOR24590432, I NIE JEST KRADZIONY !!!!!!

jestem powaznym czlowiekiem

prosze dzwonic 792-234-877 do 23.00

wiec jak ktos nie wierzy to niech zadzwoni co z nim jest nie tak

albo najlepiej podjechac ja obejzec kto ma blisko albo przejezdza po drodze

SANDOMIERZ ma wpisana miejscowosc

Odpuście sobie sprawdzanie Renault po VIN - nie ma to najmniejszego sensu - obecnie jeżdżę drugą już Laguną a miałem jeszcze Megane Coupe. Wszystkie miały czystą historię czyli kompletny brak wpisów. Renault w systemie umieszcza tylko i wyąłcznie naprawy gwarancyjne i nic więcej.

To że nie chcą podać historii to się nie dziwię. Obecnie pracuję w innej marce gdzie KAŻDA czynność wykonana w samochodzie wpisana jest do systemu. Przez telefon też nikt nie poda bo ustawa o ochronie. Trzeba przyjść z właścicielem samochodu i zapłacić za usługę.

Co do Megane Sedan z pierwszego postu to powiem szczerze że nie jest to zły wybór. Jedyna na co ciepią te silniki to cewki ale to też jest do omienięcia bo wystarczy raz zainwestowac w Bosh'a i po kłopocie (Sagemy są do d....). Czasami pojawiają się problemy z elektroniką no ale to Renault :) Wersja na zdjęciu to Authentique lub Alize czyli generalnie podstawa (ABS, 6 poduch, el.szyby przód, zamek centralny, wspomaganie elektryczne).

Co do Laguny V6... jak dla mnie cena jest co najmniej 5 tys za niska. Moim zdaniem przebieg jest o jakies 100 k. cofnięty. Nie wierzę że ktoś kupił nową V6 ASB żeby przejechać 16 tys rocznie ? Tego nie kupują dziadki na dojazdy do kościoła. Poza tym mam wrażenie że przednia maska nie jest dobrze spasowana - mógł być jakiś dzwon. A co do relacji cenowych to właśnie sprzedaję moją - poprzedni model '99 rok V6 ASB Intiale Paris (navi, skóra, tempomat i cała normalna reszta) z przebiegiem 221.000 km za 9,9 tys PLN i nie jest to najwyższa cena. Wystarczy że trafisz na rozrząd do wymiany to już stuknie ponad 2 tys po kieszeni - mam to za sobą więc wiem co mówię.

Phantom

o czym Ty kolego piszesz:?

Jeśli mając Lagunę, pojadę z daną naprawą do "Pana Kazia" to jak ma się pojawić w service-boxie:?

Pomyśl...

Tam są tylko naprawy robione w ASO, a jak wiemy do najtańszych ono nie należy więc wiekszość ludzi po okresie gwarancyjnym jeździ do zwykłego mechanika.

Co nie oznacza, że jak wcześniej wspomniałem- cena tej w/w jest dużo za mała ;)

o czym Ty kolego piszesz

Jeśli mając Lagunę, pojadę z daną naprawą do "Pana Kazia" to jak ma się pojawić w service-boxie

Pomyśl...

Tam są tylko naprawy robione w ASO

O czym ja piszę to ja wiem :) Od kiedy w Renault masz w historii po VIN naprawy robione w ASO ? Oczywiste jest to i to w każdej marce że jeśli robisz poza ASO to nie ma tego w historii. Ale w Renault nawet napraw nie ma :) No chyba że Ty widziałeś to ok ale mi przez prawie 9 lat pracy w tej sieci nie udało się na to natrafić i ciężko się dziwić skoro nie ma takiej bazy w tej marce :) Dopiero od połowy 2009 roku zarzynają robić przymiarki do tego typu tematów - sysem ogólnoświatowy już działa ale dane dopiero zaczną być gromadzone a to potrwa długie lata i nie działa wstecz.

Phantom

no to źle zrozumiałem twoją wypowiedź .. ;)

Myślałem, że krytykujesz ich bo nie ma wpisów ze wszystkich napraw (tych poza ASO włącznie). Sory

Spokojnie. Daleki jestem od krytyki. W końcu nie każdy musi wiedzieć wszystko i dlatego właśnie stworzono fora :)

Wiele lat spędziłem w Renault i dlatego mogę spokojnie wypowiedzieć się stanowczym WIEM a nie jak często się zdarza WYDAJE MI SIĘ ŻE WIEM - takich wypowiedzi unikam.

Pojęcia nie mam o marce Peugeot i dlatego tutaj zawitałem :)

Teraz pracuję w Audi&VW więc też wiedzą mogę się podzielić w razie potrzeby.

Pozdrawiam.

• 5 years later...