Jump to content

Czym wyczyścić kostkę brukową z oleju napędowego?

Recommended Posts

Witam ! Tak jak w temacie: czym wyczyścić kostkę brukową z oleju napędowego ? Jest to nie lada problem ale przecież musi być jakiś sposób... Może ktoś z Was robił już coś podobnego ?

Spróbuj czystą naftą , może być taka oświetleniowa ale czysta ,ja czyściłem karoserię z takich kropek po asfalcie rewelacja.

a może podejdź do Komendy Straży Pożarnej i spytaj czym oni to usuwają z jezdni np. po kolizjach ? ;)

Teoretycznie "sorbent" coś w rodzaju piasku uzywamy go na bazie w takich przypadkach :) Jesli jest to stara plama to najzwyczajniej polej ją benzyną raz a poźniej drugi :) Odplamisz spokojnie co również znam z autopsji ;) Pozdrawiam

Cóż dziekuję Wam bardzo chłopaki za pomoc, będę próbował. Plamy zrobiłem w sobote więc są świeże, a tak na marginesie jak poleje ją benzyną to wtedy benzyna rozpuści ropę i razem z nią wyparuje ?

Phantom ma racje tylko straż pożarna posiada środek który może być pomocny.Być może jest na rynku jakiś środek ale wątpię by oczyścił skutecznie betonowa kostkę.

jest specjalny środek chemiczny do czyszczenia np elewacji. Ostatnio u mnie młody mył kostkę po zimie bo zasyfiona była od opon, sadzy z komina i soli od posypywania. Nie znam nazwy tego środka, ale trzeba spryskać nim kostkę, odczekać ok 10 min, a potem spłukac kercherem. Wiem że nie czekał tylko od razu spłukiwał, ale efekt jest, kosteczka jak nowa. Więc podejrzewam że i rope usunie.

O proszę, tak na szybko znalazłem na allegro:

http://www.allegro.pl/item989961906_villa_preparat_czyszczenia_kostki_brukowej.html

jaki kolor kostki... jezeli inny niz szary to polecam srodek "brudpur" i gorącą wode. Jezeli kostka ma szary kolor mozesz probowac z wodnym roztworem kwasu mrowkowego.

ON jest tlusty, tak wiec proby zmycia powinny zaczać się od mysia gorącą wodą najlepiej pod ciśnieniem (myjka karcher np.)

Pamietaj ze stosowanie ostrej chemii na kolorową, tj inną niz szara, kostke moga spowodowac wyplukanie barwnika jaki nadaje kolor wierzchniej stronie kostki.

Chłopaki dzięki, ratujecie mi skórę. Akurat stało się to na myjni więc z wodą nie ma problemu :P Greg25 ogromne dzięki za pomysł na preparat, przyznam szczerze że nawet nie szukałem takowego bo jak się kogos pytałem to od razu: "będziesz miał wielki problem", "nie da się" itp itd. A może jednak mi się uda..

wiadomośc od kumpla strażaka:

1) sorbet

2) aquaquick (czy jakos tak) :)

Jako że stało się to na myjni, skorzystałem dziś ze środka do mycia silników (rozpuszcza olej) i WIKTORIA :))

• 2 weeks later...

A ja spróbuję z benzyną, bo rzeczywiście zanim wymieniłem uszczelkę pod klawiaturą napaćkałem w garażu, więc jakoś chcę to teraz po sobie posprzątać :)

• 6 years later...

ja przeważnie stosuje środek "dimmer" czy jak to się tam pisze środek do mycia samochodów ciężarowych ok 20zl litra nie pamiętam dokładnie. fajnie wszystko puszcza na opakowaniu pisze ile dac na wode ale daje 30% do wody na pianownice lub ok 100ml na 5 litrów wody później szczotka i puszcza super, auto w sumie tez tym myje tylko w mniejszych proporcjach i środek chemiczny zasadowy wiec nie wolno zostawiać tylko płukać woda zanim wyschnie. bo może narobić problemow z lakierem

lukas1d-17

ciekawe u mnie jakoś nie puszcza , a to klientela przyjedzie i tak nie raz każdemu coś kapnie z miski olejowej , szlak człowieka bierze , :P

ciekawe u mnie jakoś nie puszcza , a to klientela przyjedzie i tak nie raz każdemu coś kapnie z miski olejowej , szlak człowieka bierze , :P

no jak dluzej postoi to wiadomo zwlaszcza na jasnej... z mojego naszczescie nie kapie ale większość plam tym puszcza na kostce to można dawać nawet 50/50 tylko dobra szczotka jasne zostanie czasami. ale czarne plamy zejdą i myjka cisnieniowa na wirujacej dyszy. zawsze tak robimy u siebie