Jump to content
AniracK

[GUIDE] zmiana podświetlenia wyświetlacza konsoli środkow

Recommended Posts

AniracK

Na początek info

ten guide (zrob to sam(a) ;) ) dotyczy wszystkich wyswietlaczy w 206. Malutkiego: zegarka, Średniego: temperatura Duzego: komp pokladowy

Tutaj wszystko pokazane jest na przykładzie tego drugiego ale dziala to zawsze tak samo i na tych samych zasadach :)

Wyswietlacz przerabiamy tu na niebiesko, ale po zastosowaniu odpowiedniej folii i diodek mozemy przerobic na dowolny kolor :)

na początek co potrzebujemy:

- wyświetlacz :P

- dwie ręce ;)

- płaski śrubokręt, względnie scyzoryk etc..

- żyletkę

- folię transaprentna(o kolorze w zaleznosci od tego jakie podswietlenie chcemy)

- nożyczki ;)

- malutkie DIODY W3W (np z Allego) w kolorze na jaki chcemy podswietlic

~ do wykrecenia i wkrecenia wyswietlacza bedzie nam potrzebny srubokrecik TORX (20)

Łapiemy za daszek i ciagniemy do gory, "budka" wyskakuje z czterech zatrzasków (są "na wcisk")i mamy dostep do wyswietlacze. Wykrecamy wyswietlacz, (w tym przypadku moj "były" - "średni" z temperaturą) za pomocą torxa 20 - dwie srubki. Odpinamy kostkę z tyłu u góry (trzeba wcisnąc taki bolec na jej czubku i przesunąć obramówkę) i wyswietlacz mamy w ręku. (mój akurat wyglada nietypowo bo jego przod jest wylakierowany ;) )

dscf19221cm.th.jpg

1. W papierniczym kupujemy rolkę foli TRANSPARENTNEJ (setki kolorów do wyboru, ja wybralam NIEBIESKI) sprzedawana jest na "metry", my potrzebujemy dosłownie kilka centymetrów (koszt NIECAŁĄ ZŁOTÓWKA) w zaleznosci od rozmiarów, czy tylko zegarek czy wiekszy wyswietlacz. Spory zapas folii wyglada tak:

dscf19208hk.th.jpg

tylko koniecznie musimy pamietac zeby to była folia TRANSPARENTNA (najlepiej tak powiedziec pani w sklepie :P) czyli PRZEZROCZYSTA, bez białej papierowej "podkladki" bo nie bedzie nam przepuszczac swiatła... ma sie "rozwarstwiac"... czyli ma byc taka:

dscf19212tl.th.jpg

2. zabieramy sie za demontaz wyswietlacza- odpinamy zatrzaski u góry (trzy) i potem takie same trzy na dole - najlepiej za pomoca czegos plaskiego - np srubokreta, delikatnie zeby nie pekły...

dscf19238rt.th.jpg

po czym sciagamy całą tą ramkę i mamy bebechy czyli szybke wyswietlacza na wierzchu (nie patrzec ze tam wystaje cos niebieskiego bo normalnie tego nie ma ;) )

dscf19248ue.th.jpg

3. teraz bardzo delikatnie wydobywamy szybkę. Najlepiej scyzorykiem albo czyms plaskim - podwazając ostroznie tak zeby nie pekła szybka, plastik a W ZADNYM WYPADKU zeby nie naruszyc tasmy (bo to juz po ptakach... :/)

przesuwamy szybke maxymalnie w DÓŁ i od góry od prawego i lewego gornego rogu podwazamy JEDNOCZESNIE

cyk5jt.th.jpg

4. szybka trzyma sie juz tylko na tasmie wiec OSTROZNIE!

na niej (nie tak jak na zdjeciach bo fotki sa juz po przerobce) znajdziemy przyklejoną pomaranczowa dosc grubą folię... (taki filtr), mniej wiecej cos takiego:

dscf19335sb.th.jpg

(tutaj akurat za przyklad posluzyl filr z wyswietlacz-zegarka (małego) bo akurat taki mialam pod reka, w innych jest on odpowiednio wiekszy)

Teraz zabieramy sie za odrywanie tego pomaranczowego-czegos... najlepiej podwazyc nozykiem (nie porysowac szkiełka! :P) odchodzi łatow, przyklejone jest tylko na brzegach.

5. NIE WYRZUCAMY tego pomaranczowego!!! Bierzemy żyletkę i czeka nas zmudna robota. Zeskrobujemy tą wierzchnią pomaranczowa warstwke dokładnie az zostanie nam z obu stron tylko taka biało-przeźroczysta "tekturko-plasticzek"...

6. Odrysowujemy jego kształt na "plecach" folii i wycinamy dokładnie taki kształt jak jest nam potrzebny (moze ciut wiekszy). I wycinamy :)

7. Odrywamy białą czesc od naszej kolorowej (niebieskiej tutaj) folii i przyklejamy na ten nasz filtr" z ktorego wlasnie zdrapalismy pomaranczowa farbe. Teraz nasz filtr jest niebieski ;) UWAGA!!! NIe dotykac folii paluchami!!! bo sie pobrudzi i bedzie potem brzydko widac palce na wyswietlaczu a wyczyscic sie nie da :/

Tak przygotowany przykładamy spowrotem do naszej wyswietlaczowej szybki a brzegi folii (jesli wycielismy jej troche wiecej) leciutenko podwijamy tak zeby nam sie to dobrze do szybki przykleilo (mozemy tez wzmocnic to od spodu dodatkowymi malutenkimi kawalkami tasmy) I zabawa z bebechami skonczona:

dscf19250ad.th.jpg

8. Teraz powtarzamy wszystki czynnosci w odwrotnej kolejnosci, delikatnie podwazajac znowu wsadzamy płytke wyswietlacza z nowym kolorem folii na miejsce, zakładamy spowrotem ramkę i zatrzaskujemy ale to jeszcze nie koniec :)

9. Bierzemy TRZY diody W3W (maluteńkie) o kolorze dobranym wczesniej (taki sam jak folia - w tym przypadku - NIEBIESKIE) wygladaja tak:

dscf19263es.th.jpg

Z tyłu wyswietlacza mamy trzy gniazdka na takie własnie żaróweczki, łapiemy za nasadę i wykrecamy kazde po kolei.

dscf19291kd.th.jpg

10. Mamy trzy gniazdka i trzy diody... Z gniazdek wyciagamy żarówki (mocno siedzą ae łapiemy za czubeczek i ciagniemy ostro :P nie polecam uzywac narzedzi - bo pekną, paluszki wystarczą ;) - w razie czego gdyby nie chcialo puscic- taki gniazdko kosztuje.... kilka groszy...) kiedy pozbedziemy sie zaroweczek (ktore brzydko swieca na zółto a np niebieska folia + zolte zaroweczki = zielony wyswietlacz - a nie o to nam przeciez chodzi...) w ich miejsce wsadzamy diodki

dscf19317bn.th.jpg

po czym wkrecamy takie gniazdka spowrotem, i wyswietlacz podpinamy i wkrecamy ponownie na miejsce...

efekt? TAKI:

dscf19182eg.th.jpg

(chociaz tu z kolei moj nowy DUZY wyswietlacz z komp. pokł)

ENJOY! Miłej zabawy!

W razie pytań - zapraszam.... robilam to juz... wiele razy ;) wiec chetnie moze cos pomoge :)

marecek

"tekturko-plasticzek" dobree :) duże :padam: za ładny opisik :)

AniracK

nie czepiać sie :evil: :P mojego oryginalnego nazewnictwa :D:P

nie za ma co dziekowac, jelsi sie to na cos komus przyda to fajnie ;-) w razie pytan - walić :)

kelly

Ej no ale jak sie wkreca diody??? Ja znam tylko takie do lutowania :(

Folia ma być samoprzylepna???

qll guide :) ;-)

AniracK

diody W3W!!! w oprawce jak zarowka - jest na fotce. Po allegro takie krazą

folia TYLKO samoprzylepna ;-)

(ale jesli chcesz moj wyswietlacz to juz nie bedziesz musiala tego robic ;) )

Guest Mecenas

hym przyszedł mi do głowy inny zajefany pomysł ale wnie wiem czy wykonalny w tym wypadku

ja przerabiałem wyswietlacze w telefonac tak by wygladały na tło kolorowe

a mianowicie na przezroczystej folji drukujemy jakis kolorowy obrazek i podklejamy pod wyswietlacz

z tym ze najlepszy efekt na białych diodach

jak znajde foto to wam pokarze o co biega

fajnie by miec wyswietlacz z napisem np 206

AniracK

moze i wykonalne ale... diody daja punktowe swiatlo (dlatego potrzebny nam byl filtr z ktorego zdrapywalismy farbe) zeby to choc troche rozproszyc...

nie do konca wyobrazam sobie jak by to mialo wygladac...

Guest Mecenas

moze ci foto rozjasni

22225af.th.jpg

[ Dodano: 08-02-05, 23:24 ]

oraz na właczonych diodach dodam ze nebieskie

17682744663fb376ad72c059bh.jpg

AniracK

aaaa wszystko jasne.

no fajny pomysł tylko nie wiem jak by sie to sprawdzalo na takim wyswietlaczu ( w telefonie tych diodek z tego co iem jest wiecej....)

Guest Mecenas

a widziałas jakiej wielkosci jest dioda w telefonach??

jak juz masz rozebrany wyswietlacz to moze mogła bys cos takiego sprawdzic

druknij napiski jakis i podklej pod folie jesli nie sprawiło by ci to problemu

w tym fonie obrazek był drukowany na papierku a w orginale na jakiejs folijce

i moze jakies foto??

mogło by to byc całkiem oryginalne 8-)

kelly

Mecenas wracaj do wyświetlacza w pugu proszę.

Jak znasz fajny sposob na tunning komórki to zapodaj jakiś topik.

Guest Mecenas

kelly ale my o wyswietlaczu w pugu gadamy

podałem pomysł ze mozna by to przeniesc z kom do puga

bo sama budowa wyswietlacza jest dokładnie taka sama

zdjecia sa tylko pogladowe

AniracK

hmmm rozebranego jzu nie mam chociaz to akurat nie jest wielki problem....

problem raczej w tym ze nie wiem jak to do konca rozwiazac...

drukne cos na papierku, ok, i co? podkleje to pod folie od spodu? nie bedzie tego widac... za ciemna jest... :kwasny:

Guest Mecenas

a gdybys pomineła folie?? przynajmniej te nebieska

i zostala na samych diodach bo one tez niebieskie??

tak nie da rady??

no chyba ze ta folia jest jakas luminescenyjna

ewentyalnie na przezroczystej folii i włzyc miedzy wyswietlacz i niebieska folie

kelly

Tylko czy wyswietlacz pozostanie czytelny????

Guest Mecenas

widzisz na fotkach

wszysko jest kwestja przyzwyczajenia

lub wydrukowania w odpowiedniej jasnosci

a wyobrazasz sobie napisik KELLY na wyswietlaczu w tle

kazdemu kopara do ziemi opada

AniracK

dokładnie...

a na czym beda sie wyswietlały cyferki wysiwetlacza? do niego musi byc cos PRZYKLEJONE zeby cso tam sie wyswietlało... i musi byc w miare kontrastujacy kolor bo nie odczytasz cyfer...

Guest Mecenas

kurde takie dogadywanie..

musiał bym zobaczyc jak to jest zbudowane

poddaje sie w takim razie

moze wpadnie mi kiedys włapki taki wyswietlacz to cos wykominuje

bo wiem ze tez tak strasznie miało byc w wyswetlaczu z telefonu a wcale tak nie było

kwestja tylko sprawdzenia tego organoleptycznie

AniracK

masz go w samochodzie, wiec co ma Ci wpadac?

Guest Mecenas

obawiam sie ze mogło by sie to zle skonczyc

pisałem juz ze mi zawsze jakies zbede czesci zostaja

ale na weekend zostaje w poznaiu tosie wybiore rzem z boryskiem chyba na giełde i se moze cos sprawie nie koniecznie od 2o6

btw moze przy okazji sie za czyms ogladnac na giełdzie??

AniracK

tam nie ma szans zeby Ci cos zostalo w rekach bo tam rzadnych czesci sie nie wyjmuje...

btw mozesz luknąć wiatrak do 1.4?

Guest Mecenas

w telefonie zrobiłem wyswietlacz ale zaczoł gubic zasieg

boje sie ze w 2o6 zrobie wyswietlacz a przestana pasy działac

a co do wiatraka to na pw prosze o blizsze szczegoły

AniracK
w telefonie zrobiłem wyswietlacz ale zaczoł gubic zasieg

boje sie ze w 2o6 zrobie wyswietlacz a przestana pasy działac

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

tam sie nie da nic popsuc, no chyba ze rzucisz o sciane a potem zdepczesz... wtedy wyswietlacz MOZE przestac dzialac.... ;-)

Guest Mecenas

bym sie załozył ze cos sie popsuje

przypominam dodatkowo ze to auto z arch.X jest

wiec szanse sa b.duze

kelly

plissss na priv

Bo jesli ma sie nam server zwalic niedługo to może takie gadułki na gg załatwiac.