Jump to content
AniracK

[GUIDE] zmiana podświetlenia wyświetlacza konsoli środkow

Recommended Posts

dziacial

A ja tak mysle ze jakby olal calkiem folie niebieska, zapodal ze 6 diodek (chyba sie tam gdzies zmieszcza), dal jakis filtr rozpraszajaco-zmiekczajacy (do zdjec uzywam kalki technicznej) miedzy diodki a wyswietacz to by i tak bylo ladne i w kolorze diodek. Nie testowalem tego. Tak tylko glosno mysle :)

Sparkling Cocktail

Bardzo Ładne opracowanie !!!

Super ... Gratuluje

Umiałabyś usunąc ryskę ... z wyświetlacza ?

Krzycho

good job ;-)

czy wymiana zarowek na diody nie wymaga wstawiania jakiegos rezystora ograniczajacego prad i pilnowania biegunowosci?

ma ktos link do aukcji allegro z odpowiednimi diodami?

temat mnie zainteresowal, nie powiem :idea:

sam wyswietlacz to malo, chcialbym wymienic wszystko co swieci w tej chwili na bursztynowo.

beda nastepne guide's :hyhy:

AniracK
A masz moze zdjecie jak to wygalda razem z calym podswietleniem 206?

Te zarowki beda dobre http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=41551399 ?????

NIE:

diody do postojówek to W5W!!! do wyswietlacza potrzeba W3W!!!

(nie wiem co oni za idiotyzmy w tej aukcji napisali: w5w/w3w kiedy to sa KOMPLETNIE inne zarowki - 2x mniejsze!!!) chociaz funkcjonuja tez pod nazwa W2W wiec juz sama zglupialam ale ja je zawsze kupuje pod nazwa w3w...

ten koles: fate15 z allegro ma takie do sprzedania, tutaj:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41315363

allegrowicz juz sprawdzony bo zamawialam u niego wielokrotnie, na aukcji sa wystawione niebieskie ale ma tez w innych kolorach (trzeba zapytac :) )

Bardzo Ładne opracowanie !!!

Super ... Gratuluje

Umiałabyś usunąc ryskę ... z wyświetlacza ?

thx :padam:

tez mam z tym problem wlasnie (ktos mi mowil ze pilniczkiem do paznokci kieds ale BRON BOZE!!!!! przetestowalam na czyms innym...... juz tego nie ma..... :roll: :D)

ja swoj nowy wyswietlacz zostawiłam na 5min niepilnowany na biurku, czysciutki, nowiutki... wracam ze 5min.... mojemu kotu tez sie spodobał... szczegolnie ta szybka (i jest tam niestety ryska od pazurka... na szczescie mała bo bym ją chyba zamordowała :P)

ale jesli ktos cos wie w temacie (ja niestety nie :( ) to chetnie skorzystam :)

good job ;-)

czy wymiana zarowek na diody nie wymaga wstawiania jakiegos rezystora ograniczajacego prad i pilnowania biegunowosci?

ma ktos link do aukcji allegro z odpowiednimi diodami?

temat mnie zainteresowal, nie powiem :idea:

sam wyswietlacz to malo, chcialbym wymienic wszystko co swieci w tej chwili na bursztynowo.

beda nastepne guide's :hyhy:

thx again :)

ja poki co mam wymienione na niebieskie diody: regulacje reflektorów i podswietlenie popielniczki. Czekam na tarcze z niebieska folia (juz zamowione) a muj luby bawi sie z przelacznikiem do lusterek i szyb. Diody niebieskie sa jzu wstawione, ladnie swieca ale cos zle skubany zlutował i nie działa :D:D:D:D ale bedzie naprawiał ;) jak zrobi to sie (jego :P) pochwale ;)

najgorzej jest przerobic zapalniczke... (nie da sie :kwasny:) bo tam jest po prostu pomaranczowy plastik wtopiony... nie wiem jak to obejsc :kwasny:

a jesli chodzi o panel nawieów (tez masakra- mam w domu rozebrany, nie da sie tej foli pomaranczowej unieszkodliwic :kwasny:) to polecam chyba tylko jedno rozwiazanie (ja wlasnie zamierzam z niego wkrotce skorzysta bo innego nie widze :/

http://www.metal-monkey.co.uk

:)

Guest Mecenas

moze sprobujcie pilniczkiem do paznakici ale nie takim metalowym tylko sa takie do polerowania powierzchni paznokcia one sa jak by płucienne o roznej ziarnistosci (4 poziomy)

az do materialu rzypomnajacega alkantre.. zreszta co ja kobitce tłumaczebankowo wiecie o co chodzi w skrocie pilniczek do polerowania paznokci

Tummi

Sorry guys, ale chyba was pogielo :P Ryse pilnikami? Gratuluje pomyslow..... TYLKO i WYLACZNIE pasty polerskie! AutoMAX na przyklad. Jesli rysa jest gleboka, to raczej mogila, ale mozna probowac wyrownac papierem wodnym i potem paste... Ale nie pilnikami - zaden pilnik nie jest tak drobny, zeby usunac ryse!

T.

Janus

guide superowy :) Mam nadzieje, ze niebawem sie przyda :]

AniracK

jak powiedzialam - pilnik NIE!!! a byl to baaaaaardzo drobno ziarnisty.

jesli masz na mysli ten do polerowania mec to tez nie koniecznie... on nic nie daje :kwasny:

Guest Mecenas

mi na paznokciach daje

nie wiem jak z wyswietlaczem

dlatego napisałem ze mozna by sprobowac

AniracK

sprobowalam... niestety.... :(

Guest Mecenas

innych pomysłow nie mam

rumianko

no nie powiem zajebisty efekt tego wyswietlacza ;-) ciekawe jak by tak calosc przerobic to jak to bedzie wygladalo, pewnie tez suuper!!!

gratuluje guide`a pewnie sie przyda :idea:

dziacial

Mi jak sie wyswietlacz komorki albo zegarek porysuje to skora poleruje. A dokladnie biore skorzany pasek od zegarka i poleruje szkielko zegarka :)

APROPO

odswieze troszke temat

nowy wyswietlacz mam

diody w3w niebieskie zamowione

folia transparentna - ZONK :o

bylem we wszystkich papierniczych w kielcach i albo nie sprowadzaja takich rzeczy albo nie wiedzieli co to jest :/ bylem nawet w praktikerze, obi i nomi i to samo :?

HELP :cry:

AniracK

powiedz jaki kolor folii chcesz dokładnie to moze uda mi sie cos skombinowac...

i sprzawdz czy nie macie np sklepu dla plastyków (u mnie w takim sklepie jest 48564298 rodzajów pedzelkow, 8683357367 farbek i 48573 takich folijek :) )

APROPO

chodzi mi o niebieska folie bo zmieniam podsw wyswietlacza i zegarow (predkosciomierz, obrotomierz).

Dla plastykow mowisz?? A zapytam jutro...

AniracK

popytaj - a jak nie to dawaj adres na prv to poczta polska zadziała :)

APROPO

znajac zycie to nie bedzie czegos takiego bo kielce to taka wielka dziUra...

Jeszcze zastanawia mnie jak sie dobrac do diod w wyswietlaczu klimatyzacji

AniracK

demontujesz daszek u góry (od wyswietlacza) torx 20 - 2 srubki konsoli srodkowej, 6 zatrzasków i wyrywasz konsole - 4srubki znowu i panel masz w reku :)

APROPO
wyrywasz konsole

to mnie przerazilo :)

AniracK

hihihi, nie bój nie ;)

trza troszke szarpnac mocniej bo to siedzi na takich metalowo-plastykowych zatrzaskach (wielokrotnego uzytku) i trzeba troszke tj konsolce "pomóc" wyjsc :) a potem na wcisk tak samo sie ja montuje.. troszke trzeba postukac tam gdzie te klipso-zatrzaski sa az wskocza i ;-)

Tummi

4PROPO tutaj masz instrukcje obrazkowa jak to zdjac :D:

231wnetrzesamochodu9hx.th.jpg

T.

dziacial
2 srubki konsoli srodkowej, 6 zatrzasków i wyrywasz konsole

No zgadza sie. Prosta czynnosc. Ja po kupieniu puga najpierw go oglondłem calego, a zaraz potem zobaczylem "czy ten smieszny daszek sie sciaga", pozniej co bedzie jak odkrece te srubki i juz za chwile mialem konsole w reku :)

Jacek

;-) Bardzo mi sie to podswietlenie podoba :D super.Tez chce tak zrobic ale wszystko tablice z zegarami... niestety nigdzie tej folii nie idzie dostac a w sklepie z diodami facet niewie nawet jakie to sa diody w3w :(