Jump to content
AniracK

[GUIDE] zmiana podświetlenia wyświetlacza konsoli środkow

Recommended Posts

APROPO

wyglada owszem fajnie ale tylko w nocy, w ciagu dnia prawie nic nie widac na wyswietlaczu, diody mozna kupic na allegro a folie w sklepach papierniczych badz z farbkami , pedzelkami etc

Jacek

Szukałem i nic... nie mają podswietlenie sie sprawdza nawet w dzien ale nie na zarowkach z Allegro ktos znajomy testował przy 307-zarowki z Allegro to klapa wiem ze chyba sprowadził inne ale nie wiem z kad podobno super odjazd zrobił na niebiesko wszystko w srodku. a czy przy zegarach tez musimy zakładac folie niebieska? czy wystarcza same diody niebieskie??????? :help:

dziacial

Przy zegarach to sie chyba bez nowych tarcz nie obedzie. Bo tam jest chyba folia pomaranczowa ale na stale.

Jacek

To znaczy białych naklejanych?

dziacial

niekoniecznie bialych ale innych niz standardowe; tak mi sie wydaje AniracK kiedys pisala

AniracK

dokładnie tak. CZeka Cie wymiana calych tarcz.

Jacek

Faktycznie w zegarach i pokretłach konsoli srodkowej czyli tych pokretłach od regulacjii nawiewu folia lub plastik sa na stałe :(

AniracK

to jest taka pseudo folijka pomaranczowa... wiec nawet jesli okleisz to powiedzmy niebieską folią to efekt jaki uzyskasz = brązowy :/

Jacek

Brązowy hmm :dupablada BLE

AniracK

dlatego trzeba kombinowac.... :/

medyk72

W sklepach elektronicznych nie nalezy pytac o diody w3w ani w5w - bo takie nazwy diod nie istnieja - to jest nazwa utworzona przez allegrowiczow zeby okreslic jaka zarowke zastepuje dana dioda (W5W - postojowki, W3W - mniejsza od postojowki - podswietlenie tablicy itd) w sklepie elektronicznym mozna objasnic o jakie zastosowanie nam chodzi (napiecie 12V i ze maja zastapic 3watowe zaroweczki) jak sie trafi na kumatego goscia to doradzi napewno co wybrac.

Gdzies widzialem ze wkolo pokretel ogrzewania itd ktos skrobal od srodka i schodzilo to pomaranczowe i zostawal tylko bialy przezroczysty plastik. A jesli chodzi o wyswietlacz - to mam chyba juz z pol roku niebieskie diodki LED z rezystorami pozwalajacymi je "zapalic" na 12V , tylko ze daja one dosyc skupione punktowe swiatlo i boje sie ze bedzie ciezko je rozproszyc - ale moze zamiast kleic niebieska folie trzeba zostawic sam bialy "rozpraszacz" i dac niebieskie podswietlenie moze przez weekend sie pobawie to opowiem co z tego wyszlo. Chcialem zrobic tez sobie juz wszystko na niebiesko (zegarki,regulacje nadmuchu i podswietlacz) ale poki co czekam na prekursorow - Anirack - brawo i dzieki za bardzo przydatny guide. Pozdr.

AniracK
jak sie trafi na kumatego goscia
kumaci goście w sklepach elektronicznych i tak wiedza co to w3w (w5w tymbardziej wie kazdy "automaniak" ) przynajmniej ja nigdy nie trafilam na takiego ktory by nie wiedzial odb :/

Gdzies widzialem ze wkolo pokretel ogrzewania itd ktos skrobal od srodka i schodzilo to pomaranczowe i zostawal tylko bialy przezroczysty plastik
tez skrobałam - powodzenia zycze :lol: :lol:

ale moze zamiast kleic niebieska folie trzeba zostawic sam bialy "rozpraszacz"
a czytales dokładnie??? biały rozpraszacz tam zostaje. Folia koloryzujaca jest tylko dodatkiem, wlasnie po to zeby swiatlo rozproszyc, bo nie kolorowe diody graja tu najwazniejsza role, a wlasnie ta folia.

oczywiscie wszelkie nowe idee mile widziane, moze komus uda sie opatentowac lepszy sposob

mnie teraz glownie interesuje taki patent na przerobke podswietlenia zegarów muxowych.. tam juz tak "rożowo" niestety nie jest :(

slawek

Ja przerabiając swój zegar nie skrobałem tego pomarańczowego plastiku (zostawiłem go żebym mógł kiedyś może do niego powrócić)

A skąd wziąść biały plastik? Ja szukałem długo pomysły, aż w końcu kupiłem jogurt DANONE (złotówka i parę groszy więc koszt można pominąć) On jest z białego miękkiego tworzywa. Wystarczy zedrzeć naklejkę jogurtu i wyciąć odpowiedni kształt. Do tego podłożyć jakąś niebieską folię i po sprawie :)

Jeśli zaś chodzi o folie to nie może być ona zbyt ciemna ani też zbyt jasna. Jak włożyłem ciemną to przy włączonej stacyjce zegar świecił ok, ale po włączeniu świateł (zegary lekko wówczas przygasają) było słabo widać. A jak bardzo jasna folia to niebieski kolor mało widoczny. Trzeba po prosztu szukać odpowiedniej.

Nie wymieniałem żarówki na diodę niebieską bo świeci punktowo (efekt takiego zabiegu jest mało estetyczny) Ta żarówka (biała) która jest już standardowo zamontowana w zupełności wystarczy!!!!

Przy okazji mogę wrzucić fotkę jak to wygląda

medyk72

Witam ponownie - jak wlozylem diodki w miejsce zaroweczek - to niestety(zgodnie z obawami) efekt jest taki ze widac 3 podswietlone kola na wyswietlaczu - diodki daja zbyt skoncentrowany strumien swiatla , ale poniewaz za szybka jest sporo miejsca wiec sobie pomyslalem zeby wsadzic tam 6 diodek -3 z gory i 3 z dolu i nie kierowac ich w strone wyswietlacza, tylko gora-dol,a po odbiciu sie od bialych scianek obudowy swiatlo powinno byc w miare rownomiernie rozproszone i z 6ciu diodek powinno byc go wystarczajaco duzo zeby podswietlic jak nalezy. Moj pomysl polegal na tym (choc moze zle to opisalem) zeby zamiast kleic folie na szybke wstawic niebieski filtr w miejsce pomaranczowego i ewentualnie niebieskie diody do tego dolozyc. Ale nie wiem jak to bedzie wygladalo - napewno wyswietlacz straci na kontrascie - bo jak zapewne widzieliscie kolor tekturki to pomarancz fluo, a niebieski fluo ciezko bedzie znalezc...

slawek

Jeśli wstawisz samą niebieską folię to nic nie będzie widać! Przynajmniej u mnie widziałem tylko niebieskie tło a zegara nie było widać.

medyk72

Z przykroscia stwierdzam ze po godzinie roznych doswiadczen dalem sobie spokoj kolorek mnie nie zadowala mimo przeroznych kombinacji danonowo diodowych ciagle nie jest tak jak ma byc - swiatlo nie jest jednolite - przydalaby sie jakas dosc gruba (2mm) matowa szybka z plexi przemalowana rowno na niebiesko z jednej strony - wtedy by cos z tego bylo, poki co zarzucilem zmiany i wstawilem z powrotem pomarancz. Kiedys do tego wroce napewno :) - jak znajde odpowiedni material

Shapeshifter

pomarańczowe jest git, mi się podoba :) ale jak się kiedyś znudzi to kto wie :) może się skuszę na jakiś fajny kolor :)

AniracK
aż w końcu kupiłem jogurt DANONE (złotówka i parę groszy więc koszt można pominąć) On jest z białego miękkiego tworzywa. Wystarczy zedrzeć naklejkę jogurtu i wyciąć odpowiedni kształt. Do tego podłożyć jakąś niebieską folię i po sprawie
genialne :hurra" wlasnie mam taki przed sobą i FAKTYCZNIE!!! ;-)
Trzeba po prosztu szukać odpowiedniej
dokladnie tak. Ja mam taką "srednią" nie jasno niebieska i nie granatową :)
napewno wyswietlacz straci na kontrascie
niestety. No i przyklejenie niebieskeij folii na plastik daje ogolnie slaby efekt "niebieskosci". Trzeba by moze cos innego zamiast folii zastosowac jako filtr...

avathar

a glowne podswietlenie na desce tez mozna zmienic?? :-)

Shapeshifter

napewno można zmienić i to na jaikś fajny kolorek ! ja bym sie z chęcią zabrał za swojego i zrobił mu podświetlenia na niebiesko tylko nie wiem dokładnie jak ! a poza tym dużo rozbierania chyba !

rumianko

nie wiem dlaczego ale nigdy bym nie przerobil na niebieski kolor podswietlenia puga 8-)

jedyne co bym zrobil to zmienil na takie pyda czerwone :D

slawek
a glowne podswietlenie na desce tez mozna zmienic?? :-)

Z tego co wiem to już się ktoś za to zabrał, ale dużo z tym roboty. Ja chciałem, ale wszędzie jest ta pomarańczowa folia (filtr) - cięzka sprawa, ale z pewnością prędzej czy później się z tym uporam :)

Shapeshifter

a mi się tam niebieski zarąbiście podoba :)

AniracK

i mi - dlatego z tym walczę. Jak ktoś ma puga bez-muxa to pestka

gorzej jak jest mux - trzeba lutowac diody :/

sopel

szukam takich diod w3w w kolorze niebieskim , posiada ktos , kupilem na allegro ale okazalo sie ze to jakies badziewie nijak nie podobne do tych z fotek. apropos mozna prosic o jeszcze jedna fotke tych diodek , bo jak wchodze na te zdjecie z poczatku to otwiera mi sie glowna strona imageshack.