Jump to content

Peugeot 407

Recommended Posts

Mój kolega zainteresowany jest kupnem 407'ki i sie zastanawiamy jaki silnik jest najlepszy w tym modelu taki ktory byłby ekonomiczny a zarazem dynamiczny moze to byc HDI a moze i benzyna, co polecacie?

papuc_2004

Hmm optymalnie 2,0 136 HDi badz szukac 2,7 HDi 204 jest zabawa i wzgledna ekonomia ;)

Ja mam 1.6 hdi. Po programie masz 120-130KM i sporo momentu (280-300Nm). Ja mam zestrojony na 123/290 przez goodhope'a. Jak ma byc do zwyklej jazdy, a nie szalenstw, to sie sprawdza. W miare dynamiczny (osiagami prownywalny do 206 1.6 16v), wiec zapewnia bezpieczne wyprzedzanie.

Spalanie autostrada 120km/h 5-5.5l/100km (tempomat) miasto 6.5-7.5 (w zaleznosci od korkow, stylu jazdy itp). Podaje oczywiscie wartosci z wlasnego doswiadczenia, a nie z katalogu.

Rekordowo na trasie da sie zejsc ponizej 4l/100km. Predkosc jazdy to wtedy w okolicach 80-90km/h i raczej unikanie wyprzedzania ;)

Swoja droga, moj jest do sprzedania.

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11301581

jako, że temat o 407 to zapytam gdyż strasznie mi się to auto podoba, i niewykluczone że kiedyś taki postanie w moim garażu:

- czy 407 przechodziły tak jak 206tki lifting:?

---------- Po chwili dodano... ----------

chodzi o to, żeby po zakupie nie okazało sie np. że reflektory przedlift, a lampy polift - wiecie o co mi chodzi :)

chodzi o to, żeby po zakupie nie okazało sie np. że reflektory przedlift, a lampy polift - wiecie o co mi chodzi

tak, spójrz na tylne lampy w aucie np z 2004 roku i w aucie z roku 2010. Coś tam jeszcze też się zmieniło :)

PioneerSrt

Ja polecam 2,0 16v 136kucy a te najnowsze benzyniaki maja 2.0 16v ( 140 kucy)

Visterio

moim zdaniem nie opłaca się kupować 2,7 hdi bo jest z automatem, a ma identyczne osiągi jak 2,2 hdi (170KM + ręczna skrzynia). Mówię o danych producenta. Ponadto 2,7 hdi pali sporo więcej.

także.. osobiście przymierzam się do 2,2 hdi ;) ale to jeszcze troszkę :)

PioneerSrt

przejechalem sie dzis rodzicow 407 i to idzie na swoja mase

Visterio

aaa właśnie... wiem, że był facelifting... ale nie wiem kiedy itp. Może ktoś coś przybliży na ten temat?

Visterio

no ok... czyli FL w 2008 roku... ale dokładniej? :P I co się zmieniło? Oprócz tylnych lamp?

No dobra... po moim własnym dochodzeniu zauważyłem, że zmianie uległy:

Wersja SEDAN

- Lusterka wsteczne (są teraz zbliżone do kształtem do tych z nowej serii pugów 207, 308)

- tylny zderzak (teraz bardziej przypomina ten z coupe - lekki dyfuzor i tablica rej. osadzona niżej.

- tylne lampy

To chyba tyle jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. W środku zmian niedostrzegłem.

michal_pom1

przedni zderzak też uległ drobnej modyfikacji, wnetrze zmieniono odcień konsoli centralnej na czarny a w lepszych wersjach jest lakier fortepianowy, zmieniono nawigację, jest dostęna reng - po polsku

Visterio
przedni zderzak też uległ drobnej modyfikacji

hm.. niedopatrzyłem się... możesz powiedzieć na co zwrócić uwagę? :)

michal_pom1

zmiana jest smieszna a maianowicie wlot powietrza do chłodnicy teraz wszystkie poprzeczki są chromowane

w srodku konsola jest po lifcie w innym kolorze (czarny blyszczacy)

A w aukcji podane jest 110 KM i nic nie napisane o programie

To nie aukcja ;) ale nie jest napisane, bo po co? jak ktos bedzie zainteresowany to przekaze cala dokumentacje razem z wykresem :)

• 2 months later...

Odgrzeje temat.

Mam zamiar kupić 407. I chciałbym się dowiedzieć czy w każdym silniku jest FAP? Wiem że w 1.6 HDi jest i kiedyś czytałem na forum że w mocniejszych silnikach 2.0 też jest.

Jeżeli będziecie znali odpowiedź dajcie znać.

I takie pytanko do posiadaczy 407 czy są awaryjne?

Wiem że samochód samochodowi nie równy i każdy inaczej się eksploatuje.

A moje pytanie sprecyzuje czy są takie usterki jak w 206 które występują zawsze prędzej czy później np belka.

michal_pom1

w 1.6 zawsze jest FAP, w 2.0 można znaleźć bez FAP ale to graniczy z cudem, a co do awaryjności to nie jest auto problematyczne, no chyba że kupisz auto "profesjonalnie" przygotowane do sprzedaży, ale to akurat dotyczy każdej marki. W 407 w zawieszeniu padają dolne sworznie zwrotnicy.

maciej_mw

Co do FAP: obecnie to już nie jest taki duży problem. Są zakłady, które za darmo wymontują mechanicznie jak i elektroncznie FAP z pojazdu, ale zabiorą ww. elementy(wymontowują części platynowe etc.).

Co do eksploatacji pojazdu z FAP-em to ja puki co bezobsługowo. Nie mam żadnych problemów, no ale od czasu do czasu trzeba przejechać się "po niemieckiej autostradzie" :)

Ja do autostrady mam trochę za daleko. :)

Ale dzięki za informacje.

Mam jeszcze jedno pytanie lepiej mieć skrzynię 5 czy 6 stopniową? To nie chodzi nawet o 407 tylko ogólnie pytam.

jak się przymierzałem do 407 to tylko w kombinacji 2.0 hdi + skrzynia 6

maciej_mw

407 1.6 HDi radzi sobie w miarę(2.0 z 6 nie miałem okazji testować), ale jeśli rozpatrujesz używki to zobacz 2.7 HDi .

Niestety nie stać mnie na 2.7 litra :). Ale jak 1.6 daje radę to tym bardziej 2.0 też powinno. Na razie sobie oglądam 407 a żeby go kupić muszę sprzedać 206 ;)

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Mam pytanie do właścicieli 407ek którzy mają system Hi-fi JBL. Mianowicie kupując samochód nawet nie wiedziałem o istnieniu suboofera bo nawet go nie znalazłem zajrzałem po lewej stronie do schowka i stwierdziłem że po prawej jest to samo :) suboofer nie grał więc w domu odkręciłem osłonę i okazało się że nie ma głośnika. I mam takie pytanie jaka moc była tego głośnika bo chciałbym sobie dokupić a nie chciałbym spalić radia?