Jump to content
przemko_85

CB i antenka - jakie wybrać ???

Recommended Posts

przemko_85

Witam

Przed wakacyjnymi wyjazdami chciałbym zakupić jakieś CB...

Niestety nie jestem biegły w tym temacie...

Bardzo liczę na wasze rady odnośnie zakupu...

Trudno podać mi jaki ma być przedział cenowy, bo nie orientuję się w cenach takich zestawów...

Chcę słyszeć i być słyszanym...

Każda propozycja będzie szczegółowo rozpatrzona...

Z góry dzięks za propozycje...

Pozdraiwam...

eryq_2008

Co do antenki to polecam SIRIO ML-145. czytałem o niej bardzo wiele pozytywnych opinii i sam planuje taką nabyć :) hmm... może po wakacjach się uda zakup bo narazie belka i zawiecha z przodu czeka :kwasny:cry

tfelek

witaj Sluchaj o antenach można pisać i pisać.. Kolega eryg 2008 dobrze napisał sirio Ml-145 jest dobrym kompromisem.. ale i tak każdemu polecam Sirio omege 27 mag ma koło 65cm i ma jaki sam magnes co ml 145 (12cm) jak bys chciał napisz do mnie to cos ci załatwie..

tornado

1. Jest już nie jeden taki temat

2. Jest kilkanaście portali na ten temat z forum, opiniami, testami

3. Jak nie podajesz przedziału cenowego to już calkiem nie ma o czym rozmawiać.

mista1979

przemko_85,

antenke mam taka

http://cbelektron.pl/hurtownia/images/310.jpg

radyjko takie

http://www.4x4cb.com/images/gallery/PRESIDENT-HARRY-II-CLASSIC-1.jpg

radyjko wiem ze kilka stówek kosztuje

ale odnosnie anteny jak jechalem ja stroic to gosc podłączyl SWRmetr i powiedzial ze wsio jest OK

Ogolnie im dłuzsza antena tym wiekszy zasieg

Ta antena co pokazałem naprawde jest dobra i moge polecic

i strzez sie podróbek podszywajacycych pod ta antenke

np

http://images02.olx.pl/ui/2/53/71/f_26155271_1.jpeg

jedna z minusowych spraw to mozliwosc wykrecenia samego bata -ktos moze podwędzić

w tej co ja mam wsio jest zalane

magnes dobrze trzyma + naklejak pod antene jej magnes i do przodu

Bajo:) szerokosci:)

Damian90

Ja mam zestawik alan 102 + sirio as100mag, nie chciałem długiej anteny, a ta ma chyba najlepszy zasięg z metrówek.

Thomas

mista1979, tak BTW to Hustler nie jest zadna podrobka Wilsona Little Wil ... zupelnie rozne anteny w troszke innym przedziale cenowym (co za tym idzie tez jakosciowym) :)

elfik

ja też mam hustlera jestem zadowolony a co do 145 powiedzcie mi koledzy jak ją upchnąć do bagażnika bez zginania oczywiście

przemko_85

Postanowiłem, że nie będę wydawał majątku na CB, bo nie będzie ono bardzo często używane...

Zakupiłem wczoraj radio Midland Alan 199-A (175 zł) oraz antenkę Sirio ML 145 MAG (125 zł)

Teraz tylko muszę udać się na strojenie...

Mam podobne pytanko jak przedmówca, jak zmieścić antenkę w bagażniku bez zginania :umm

piter13

Ja jak zostawiam auto na parkingu to antene odkrecam i kłade koło siedzenia kierowcy,cewka pod wycieraczke i ani sladu,a magnes gdzie bodz upchasz

Damian90
Mam podobne pytanko jak przedmówca, jak zmieścić antenkę w bagażniku bez zginania

Z użyciem nożyc do prętów zmieścisz ją bez zginania :)

Dlatego ja wybrałem metrówkę, niewiele gorszy zasięg, a przynajmniej do bagażnika wchodzi :)

elfik
Z użyciem nożyc do prętów zmieścisz ją bez zginania :)

Dlatego ja wybrałem metrówkę, niewiele gorszy zasięg, a przynajmniej do bagażnika wchodzi :)

no to widze że gust podobny mnie też metr wystarczy, a nie obrażając nikogo czy długość ,,bata'' na dachu świadczy o jakimś kompleksie? chociażby długości?

piter13

Niestety ale w tym niestety długosc ma znaczenie,a co to do Hustlera sie niewypowiadam

Damian90
no to widze że gust podobny mnie też metr wystarczy,

Jeszcze mam w planach kupić jakąś antenkę max 40cm na miasto, bo i tak w mieście nie jest potrzebne nic lepszego, a przynajmniej w garażu nie trzeba zdejmować.

Jak sprawdzałem testy anten to jakichś specjalnych różnic nie było między metrówkami a półtora metrowymi antenami.

elfik
Jeszcze mam w planach kupić jakąś antenkę max 40cm na miasto, bo i tak w mieście nie jest potrzebne nic lepszego, a przynajmniej w garażu nie trzeba zdejmować.

Jak sprawdzałem testy anten to jakichś specjalnych różnic nie było między metrówkami a półtora metrowymi antenami.

miałem dwie takie jedna była kolego jakiś president nie wiem modelu bo od kumpla za browar wziąłem, taka właśnie ze 40, druga trochę dłuższa niby z cewką firmy krzak ale obie były po prostu sobie na sztukę natomiast metr nawet na miasto nie jest zbyt duża według mnie

Damian90
natomiast metr nawet na miasto nie jest zbyt duża według mnie

Jak wyłącze radio (zwykłe, nie cb) to łapie bez problemu 3 inne miasta obok Rybnika, więc więcej mi nie potrzeba. Tylko wtedy sobie muzyki nie posłucham, bo radio mi jakieś zakłócenia generuje.

BrZoZaS

Przede wszystkim powiedzcie sobie sami w jakim celu potrzebny wam jest ten sprzęt i jaką macie kwotę do przeznaczenia. Znam osobiście ludzi którzy mówili, że po trzebują sprzęt raz na jakiś czas na miśki.. a dzisiaj jeżdzą z 2m antenami bo cb wciaga :-) sam mam podobnie mimo, ze moje pierwsze przygody z cb zaczynalem w latach 90 tych kiedy cb sluzylo jak komórka dzisiaj ;-)

sprzęt CB wcale nie jest taki drogi i czasami naprawde lepiej dolozyc i kupic cos lepszego.

yosan 120 pro + sirio ml-145 albo midland ml-145 i taki sprzet zupelnie wam powinien wystarczyc. radyjko ok 250 zl + 120zl antena.

Wiem ze za 200 zl mozna kupic alana 109 i hustlera... ale jak chcecie cos wiecej mowic w eterze niz "jak mnie slychac" to polecam cos lepszego.

elfik

u mnie jeździ antena hustler radyjko jakieś ultra czyt. firmy słońce, i jeżeli w mieście powiedzmy na dniu w czasie pracy ściąga mi z jakichś ok 8-10km, sądząc po nazwach ulic gdzie dolatywało jak pytałem, to nie uważam takiego wyniku za chłam, na trase też spoko wystarczy, ja tez się nie uznaje za znawce tematu dla mnie ma to skutecznie działać o to chyba w tym chodzi dla normalnego użytkownika nie?

Perez

Przetestowałem w swoim życiu kilka odbiornikow i kilka anten i uważam, że jeśli chodzi o radio to wybór jest prosty - President (jak kogoś nie stać to proponuję Unidena, te same radia z inną nazwą za pół ceny) jeśli zaś chodzi o anteny to wszystko zależy od zastosowania. Ja osobiście CB włączam tylko na trasie i w zupełności starcza mi President Floryda (40 cm). Wczesniej mialem ML-145, hustlera i Sirio Omege II i wiem, że jakościowo Floryda nie odbiega od pozostałych a w skrajnych przypadkach jest prawie cztery razy mniejsza.

ptasznikos

Ale jak jeździ mało mobili to z takiej florydy ciężko się coś dowiedzieć. Jak ruch w eterze jest duży to też bardzo ciężko się przebić - chyba, że ktoś jest max km od Ciebie.

ML-kę sirio można spokojnie wyginać i chować do bagażnika. Nie jest to sunker który po wyciągnięciu zostanie w wygiętej pozycji :D

Perez

ML-ka jest bardzo dobrą anteną ale jak dla mnie za długą. Jeśli więc ktoś nie lubi długich anten to polecam Floryde

dav81

U mnie decyzja padła na cb Maxon CM 70 i antene President Florida, mam nadzieję że dobrze wybrałem :)

BrZoZaS

Z tym presidentem to przesada ;-) uwazam ze od dluzszego czasu ceny nie sa adekwatne do jakosci produktow tej firmy. I nie jest to moje tylko moje prywatne zdanie ale tez tych ktorzy siedza w tematyce CB od lat. Co do anten.. duzo zostalo juz powiedziane... ale blagam was nie nazywajcie 40 cm czegoś anteną. Koniec kropka

grzeCHu4444

przemko_85

napisales ze kupiles radio Midland Alan 199-A (175 zł) oraz antenkę Sirio ML 145 MAG (125 zł)

ja mam takie samo radyjko tylko ze bata Wilsona i powiedz mi czy jestes z tego zadowolony (radia) dla mnie to dno nie slysze nic innego jak szum i pierdzenie przy dodawaniu gazu i otwieraniu szyb... ;( i caly czas musze bawic sie SQUELCH zeby cos uslyszec... dla mnie klapaaaa

Podziel sie jak jest u Ciebie z tym radyjkiem