Jump to content
przemko_85

CB i antenka - jakie wybrać ???

Recommended Posts

BrZoZaS

Pisalem o tym nie raz. Alan/Midland = szumofon...

Poczytaj moje ostatnie posty dotyczące CB.

grzeCHu4444

BrZoZaS

czytalem Twoje posty widze ze masz szeroka wiedze i duzo porad jest wyprowadzonych od Ciebie. Tylko ze ja kupilem to troche wczesniej a pozniej czytalem to forum i teraz zaluje ale kto nie ma w glowie ten musi miec w portfelu heh...

Musze teraz sprzedac tego szumofona i kupiuje chyba yosan JM-3031 TURBO albo tego co Ty polecasz zwykla 120 pro ;)

Pedro

Jeżeli chcesz małe radyjko z najpotrzebniejszymi funkcjami to polecam Midland Alan 1001Z. Posiadam je już z 2 lata i bardzo sobie chwalę. Ilość pokręteł ograniczona do minimum no i zabiera mało miejsca

kukersik

A jak dla mnie CB powinno być zabronione w osobówce, tylko kierowcy mijają się od radarów. W ciężarówce jak najbardziej, przynajmniej potrzebne do pracy.

ptasznikos

Nikt Ci nie każe używać.

kukersik

Stwierdzam prawdę o kierowcach Kat B.

ptasznikos

Jaką prawdę? Jakby każdy miał trochę kultury i znał podstawowe zasady używania CB eter wyglądał by zupełnie inaczej. Nie mówiąc już o radiach pracujących poza częstotliwością, niedostrojonych antenach itd. Zarówno w ciężarówkach jak i osobówkach można spotkać sporo zwykłych "buraków". A Ty chcesz się pochwalić kategorią "C", czy o co chodzi? Bo nie rozumiem.

kukersik

Człowieku ja przedstawiłem co myślę, a Ty robisz z igły widły. jakie mam ket. to mam :)

Damian90
A jak dla mnie CB powinno być zabronione w osobówce, tylko kierowcy mijają się od radarów.

A tirowcy? Cb powinno byc wogóle wycofane, przecież każdy ma navi, wie jak dojechać, nie nudzi się jadąc samotnie, a do pogadania z innym użytkownikiem ma telefon, sam w porę dostrzega zagrożenia, korki, nie przeszkadza innym kiedy pomyli drogę i nie wie jak wyjechać.

No sorry, w dzień to może CB pomaga omijać radary i namierzyć ludzi z tanim paliwem, ale w nocy naprawdę się przydaje.

---------- Po chwili dodano... ----------

sorry za offtop, ale musiałem...

Junk65

Przestrzegam przed tanimi antenami HUSTLER IC-100. Dzis podjechałem do serwisu CB na sprawdzenie i wtyczka łącząca antenę z radiem wyglądała jak klema akumulatora. Cała zaśniedziała i pokryta białym nalotem. Okazuje se, ze woda lała się przez antenę i wewnątrz 4m(!) kabla!

Odbiór był bez zarzutu, ale nadawanie słabe i podkusiło mnie sprawdzić. Serwisant nie był tym specjalnie zaskoczony... Jaka cena taka jakość. Wymieniłem na ML145 i jest super.

Fakt jest taki, że antenka sobie stała cały czas na dacu a radio na stałe zamontowane, nic nigdy nie chowałem, po przeprowadzce z blokowiska na prywatną posesję, ale to nie zmienia faktu, że szczelność pod ogromnym znakiem zapytania...

Guest Pawełkowy

hmm używam jej od 3 lat. Zero problemów. Baa nawet ją skróciłem do 80cm i nie straciła zbytnio swoich właściwości. :pardon Podejrzewam, że miałeś felerny egzemplarz. Jednak ja swoją przygodę z hustlerem niedługo kończę - nowe auto, potrzebuję czegoś na reling.

Ps. Jak długo ją miałeś? Wiem, że od jakiegoś czasu allegro zalewała fala podróbek hustlera :>

Junk65
fala podróbek Hustlera

A to też możliwe. Miałem wcześniej identyczną ale komuś sie spodobała pod blokiem i został kabel. Mój błąd - nie schowałem na noc. Następna niby identyczna a już nie wyglądała tak samo... Może i podróbka - kupiona na 500km Trasy Cz-wa -K-ce - w Mobilku.

Guest Pawełkowy

Gdy ja kupowałem hustlera to kosztowała 3 razy tyle co teraz i była uznawana za dobrą antenę. Niestety teraz z każdej strony jesteśmy obrzucani szajsem z Chin.

Aras

radio president walker + missouri, taki zestaw jeździ u mnie , polecam

Krookos

Ja jeżdżę na zestawie Uniden 520xl + antena missouri i jestem zadowolony w 100%

Junk65
Uniden 520xl

Szkoda, że nielegalne...

Guest Pawełkowy
nielegalne

Jeśli Chinol to tak. Reszta rzekomo pełen legal.

tfelek

a co teraz jest legalne... przecież moc radia wyjściowa powinna być 4 waty w AM a ja sam posiadam i znam osoby które mają radia z ponad 3 krotną taką mocą .

Guest Pawełkowy
ponad 3 krotną taką mocą

Seryjnie? Czy po przeróbce - tej banalnej przeróbce :P

tfelek

seryjne bez przeróbek i nie mówię o unidenach

Darek

Lincoln np. ma seryjnie 12W w AM/FM

piter13

Dystrybucja Unidenow jest nielegalna,a nie uzywanie

sevendic
Szkoda, że nielegalne...

Dystrybucja Unidenow jest nielegalna,a nie uzywanie

Junk65 ma racje!

Nikoś

Osobiście polecam Uniden 520 i do tego Sunker CB 116 z bardzo dużym magnesem ;)

Zestaw sprawuje się bez zarzutów

q_la

Również jeżdżę z unidenem 520 XL do tego antena lemm magnum 165 cm, przykręcona na uchwycie do klapy. Magnesu nie polecam rysuje lakier