Skocz do zawartości
przemko_85

CB i antenka - jakie wybrać ???

Rekomendowane odpowiedzi

wienek

To coś nie nazwałbym anteną zasieg żaden a jak jedziesz 120 km/h to tak swiszcze ze sie nie da w srodku wysiedzieć

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PiterOKL

ja mam sirio as 100. z produktami sirio trzeba uwazac bo czesto trafiają sie podróbki, chociazby w media expert

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
slimaq

Dokładnie trzeba uważać na podróbki sirio. Najłatwiej sprawdzić odkręcając śruby przy podstawie magnetycznej od obudowy (jeśli taką posiadamy). Jeśli urwie się któryś z gwintów to podróbka. Nie chce robić reklamy, ale ja kupowałem sirio 145 tutaj: http://anteny-cb-radia.pl/lodz/sklep-komis

Właściciel na 100% posiada oryginały.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Arkovsky

Dobry odkop, ale jeśli chodzi o Konektora, również polecam ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pedro
jeśli chodzi o Konektora, również polecam

Ja również :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mim
jeśli chodzi o konektora, również polecam

+1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tyki

a ja mam Ciekawy zestaw

RADIO:

http://techlogic.pl/radio-lafayette-venus-p-24202.html

ANTENA:

http://hurtgps.pl/pl/p/Antena-CB-PRESIDENT-MISSOURI-EXPORT-dostepna-od-reki/1215

Bardzo fajnie razem działa. No i o co najbardziej mi chodziło zero dziur po uchwycie na radio (schowane za radiem samochodowym)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
44ra88

Radio Uniden 520 xl pro , a antena Sirio OMEGA 27 MAG.

Chodzi całkiem spoko, nie narzekam. Zbiera jak i nadaje rewelacyjnie.

Co do zakłóceń to owszem są np.od nawigacji Lark , ale ten problem rozwiązałem za pomocą dodatkowego gniazda z zamontowanym filtrem, specjalnie dla ładowarek które zakłócają, oczywiście dodatkowe gniazdo podłączone pod inna linie niż CB. Podłączenie CB bezpośrednio pod aku coś tam dało, lecz mnie to nie zadowalało. Mogłem te zakłócenia zniwelować Squash`em , ale to nie dla mnie-traci się sporo, bo najlepsze efekty mam gdy squesh mam na 0 a reguluje RF Gain (na 3/4 mniej więcej), daje mi to że te mocne sygnały i tak dotrą do mnie a jednocześnie nie mam szumów. Zakłócał też w postaci buczenia kabel USB (gdy było włączone źródło) od radia, ale tu wystarczyło puścić go z dala od CB.

Co do montażu, CB znajduję się między fotelami (tak jakby w miejscu podłokietnika) nikomu i niczemu nie wadząc. Na przerobionym uchwycie , kabelki też puszczone tak by nie przeszkadzały oraz nie były widoczne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pedro
squesh

Squelch

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
44ra88
Squelch

no może , nie byłem pewien jak sie to pisze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Przemo107

Od wczoraj mam Alana 109 i antenkę Canva (podróba Presidenta). Jak dla mnie wystarczający zestaw. Głównie jeżdżę w mieście, antena krótka więc na parkingach podziemnych nie powinno być problemu, zasięg spoko, idzie się dogadać elegancko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Aro821

Pomózcie wybrać jakąs krótka dobrą antenke do mojego unidena 520 , wczesniej miałem jakas podrobke presidenta i jak na moje wymagania dawała rade. Nie chce jakiegoś długiego bata taki do 100cm wystarczy i zeby cos tam odbierało bez wiekszych zakłocen.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
piter13

Sirio AS 100 koszt około 110 zł,lub Wilson Little wil koszt około 70 zł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Boobiko

Polecam Wilsona, dobra i tania antena.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pedro
czy taka antena ma rację bytu w 206 na dachu? Nie chcę uchwytu na klapie i nie chcę też wiercić kolejnej dziury w dachu.

http://www.cb-radio.info.pl/produkt/rid,677,rel,typy.html#

Za połowę tej ceny kupisz porządną antenę magnesową, a nie jakieś wynalazki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
toivias

antenę magnesową z góry skreślam, nie jest mi to potrzebne poza tym - nie podoba się.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pedro

To ma działać a nie się podobać. Lubisz wyrzucać pieniądze to kupuj, jeśli będzie działać to na poziomie anteny za niewielki ułamek tej ceny.

Z odbiorem fm też może być różnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
toivias
To ma działać a nie się podobać. Lubisz wyrzucać pieniądze to kupuj, jeśli będzie działać to na poziomie anteny za niewielki ułamek tej ceny.

Z odbiorem fm też może być różnie.

Widzisz u mnie ma działać I się podobać.

Po to pytam na forum, żeby się właśnie dowiedzieć czy ktoś może korzysta z takiego rozwiązania i może opisać swoje doświadczenia, na podstawie faktycznych doświadczeń, a nie gdybania.

Są to dwie osobne anteny z osobnymi kablami, połączone jedynie podstawą więc nie jest to chyba produkt w stylu "do wszystkiego, do niczego", tym bardziej, że w zestawie jest antena CB President Indiana 1,2m.

Obawiam się jedynie czy antena UKF jest pod takim samym kątem jak seryjna, ponieważ po otwarciu klapy, lotka w RC styka się z anteną.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lukasz_wa

Dobra antena na magnes to wydatek minimum 200 zł za nowy produkt.

---------- Po chwili dodano... ----------

Toivias wydaje mi się, że anteny zamontowane w ten sposób mogą wzajemnie się zakłócać, chodzi o małą odległość pomiędzy jednym batem a drugim.

Gdybyś zdecydował się na zakup daj znać jak to działa bo wizualnie wygląda to ciekawie i praktycznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pedro
Dobra antena na magnes to wydatek minimum 200 zł za nowy produkt.

Toivias wydaje mi się, że anteny zamontowane w ten sposób mogą wzajemnie się zakłócać, chodzi o małą odległość pomiędzy jednym batem a drugim.

Gdybyś zdecydował się na zakup daj znać jak to działa bo wizualnie wygląda to ciekawie i praktycznie.

Dobra antena na antymiśka za 200 lub więcej złotych, to przesada, ale kto bogatemu zabroni. Do mobila śmiszne ML-145 lub AS-100 są wystarczająco dobre i kosztują niewiele ponad 100 zł. U mnie ML-ka jeździ prawie 3 lata i nadal sprawuje się wzorowo, zresztą wystarczy poczytać specjalistyczne fora, żeby nie było, że moja opinia jest subiektywna.

Raczej nie sądzę, patrząc po propozycji kolegi, żeby chciał robić z auta łączności, więc kupowanie anteny za 200 lub więcej złotych to conajmniej rozrzutność.

Co do zakłócania, to przy nadawaniu przez CB, radio FM będzie zakłócane na pewno przy tej odległości anten.

Generalnie ostatnio odchodzę od CB na rzecz yanosika. Poruszam się po drogach wojewódzkich, krajowych i dwóch miastach i nigdy mnie nie zawiódł, w dodatku nie muszę wysłuchiwać innych użytkowników o przymałym poziomie kultury, jak również szumów i trzasków. Na minus niestety to, że nie poinformuje na przykład o zataczającym się jegomościu na poboczu drogi w nocy. Niemniej zaczyna być coraz lepszą alternatywą dla CB i warto się zastanowić czy nie lepiej iść w tym kierunku.

President... Dobry sprzęt robił 20 lat temu. Dzisiaj jadą wyłącznie na wyrobionej dawno temu renomie, w dodatku ceny są lekko nieadekwatne do jakości i sporo dopłacasz za logo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lukasz_wa

Szumi właśnie dlatego, że ludzie kupują tani sprzęt który najczęściej wart jest swej ceny i niczego więcej.

Bogatemu nikt nie zabroni, ale biedny zawsze powinien wybierać z rozwagą by np. nie kupować dwa razy.

Także mogę polecić yanosika - jako "antyradar" sprawdza się dobrze.

Jednakże o korkach nie ostrzega i nie podpowie jak ewentualne objechać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pedro

No niestety tanie czy drogie będzie szumiało mniej lub bardziej. To cb, a nie telefon komórkowy. Wystarczy, że ktoś nadaje z daleka i będzie więcej szumu niż modulacji.

Jak to mówią na cb forum "skoro szumi to znaczy, że działa".

Szumi właśnie dlatego, że ludzie kupują tani sprzęt który najczęściej wart jest swej ceny i niczego więcej.

Jest w tym ziarno prawdy i dlatego usiłuję odradzić koledze zakup tego "czegoś" w dodatku za horrendalną cenę, ponieważ potem często gęsto słyszy się i czyta teksty w stylu jakie to cb jest beznadziejne. Jeszcze jak to podepnie pod jakiegoś chińskiego unidena 520 to na pewno zniechęci się bardzo szybko.

Obecnie jeżdżę z zestawem Yosan-JC350 i zamiennie Sirio ML-145 i Turbo 800. Nie jest to szczególnie drogi sprzęt, ale też nie najtańszy. Mimo to na potrzeby typowo mobilowe bije niejeden droższy sprzęt, zwłaszcza radio. Także niezawsze droższy będzie lepszy. Kwestia potrzeb. Na bazie mam dość potężny sprzęt, ale i jest taka potrzeba.

Jednakże o korkach nie ostrzega i nie podpowie jak ewentualne objechać.

O właśnie, to też można dopisać do minusów. Niemniej w dużym mieście byłem zachwycony ilością wszelkich informacji zarówno o kontrolach jak i o wypadkach i innych niebezpieczeństwach. Kiedyś na trasie podał mi, że jest niebezpieczeństwo w pobliżu i rzeczywiście - na drodze leżała sarna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Wszelkie ML145 u Nas popularne chyba najlepiej się sprawdzają.

Toivias w Mysłowicach na mikołowskiej jest sklep RTV/CB.....chłopaki tam obyte z tematem bardzo, podjedź, albo zadzwoń zapytaj to się wypowiedzą na temat tego "na dwa baty" i doradzą conieco. Ja używałem osobiście PR missouri..tylko teraz dałbym na stałe do klapy bagażnika zamiast na magnesie, w robocie mamy sirio ml145 na dwóch autkach i jest ok (w komplecie z harry III)

Dziwne, że coś firmowane przez Sirio robi podstawkę pod Presidenta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta